Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2006 o 19:07, Łukasz.G napisał:

Hmmm może wypowiecie się na temat opcjii łaczenia flot na wsyztkich universach ogame?? ...

To bardzo ciekawa opcja, długo oczekiwana, tak długo, że część graczy niedoczekała. Zakończy pewno ere w ogame - atakow kamikadze (czyli jeden gracz osłabia przeciwnika - drugi dobija)
Na starszych uni będą pojawiać sie gigantyczne bitwy. Na młodszych nikt nie będzie mógł czuć się bezpiecznie.
Ta opcja sprawia iż dyplomacja stanie się o wiele ważniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słusznie mówisz... a i obrony już się nie opłaca budować.... Wymusza na graczu dobre FSy... dziś zjechało mnie razem 2000 ow 500 bomb i 50k lm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwe zatrzymanie prodkucji okretów w stoczni i odzyskanie surowców na nie wydanych.
Jak tak, to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 20:49, Łukasz.G napisał:

Słusznie mówisz... a i obrony już się nie opłaca budować.... Wymusza na graczu dobre FSy...
dziś zjechało mnie razem 2000 ow 500 bomb i 50k lm :)

Dobre FS-y były potrzebne zawsze. Oczywiście gdy ksieżyce posiadają nieliczne osoby wtedy jest łatwiej robić FS-y, jednak wraz ze wzrostem zagęszczenia ksieżyców, utrzymanie floty staje się trudniejsze i o wiele bardziej stresujące (jeśli ktoś widział atak przy pomocy falangi wie o czym mówie - malejący czas powrotu floty i o sekunde dwie po flocie wracającej z FS-u, atakująca flota - to dopieru jest okropne)
Osobiście uważam, że Ogame było najciekawsze na początku (rok temu) gdy gra była świeża i wszyscy ją poznawali, jednak bardzo wielu graczy odeszło przez bugi i dziwne akcje z GO na poszczególnych uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2006 o 07:08, Rzezim napisał:

Dobre FS-y były potrzebne zawsze. Oczywiście gdy ksieżyce posiadają nieliczne osoby wtedy jest
łatwiej robić FS-y, jednak wraz ze wzrostem zagęszczenia ksieżyców, utrzymanie floty staje
się trudniejsze i o wiele bardziej stresujące (jeśli ktoś widział atak przy pomocy falangi
wie o czym mówie - malejący czas powrotu floty i o sekunde dwie po flocie wracającej z FS-u,


Znam Tę flanagę to właśnie był grupowy atak od 2 graczy z jednego układu przy czym wylądali 3 sec po mim przylocie :/ zniszczyłem raptem kilka statków a żłomu ze mnie było 80 % (realnych). Hmmm z doświadczenia wiem że jedyny dobry FS to z moona na pola zniszczeń... taki jest niewykrywalny !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 20:49, Łukasz.G napisał:

Słusznie mówisz... a i obrony już się nie opłaca budować.... Wymusza na graczu dobre FSy...


Mimo wszystkich głosów że obrony nie opłaca sie budować, że nie ma obrony nie do zniszczenia, powiem coś: zdecydowana większość przypadków rozwalenia obrony (powiedzmy że nawet bunkra) odbywa się wtedy gdy atak przynosi zysk , czyli wtedy gdy gracz zacznie myśleć że bunkier obroni jego flotę i zbyt wiele floty stoi na planecie z obroną. Ja widziałem takie bunkry że mimo zalegających kilku milionów surówki nikt się nie kwapił żeby je niszczyć. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna: atakujący miałby większe straty niż zysk. A mało kto może sobie pozwolić na ataki bez zysku :) Dochodzi do tego jeszcze gigantyczny koszt przelotu floty którego zwykle nie bierze się pod uwagę przy obliczaniu zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sojusz ma od czasu do czasu akcję "bunkrom stop" i wysyłają na jeden umówiony bunkier RMP a potem robią z tego sobie zwykłą farmę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 10:48, DragonLord napisał:

Mój sojusz ma od czasu do czasu akcję "bunkrom stop" i wysyłają na jeden umówiony bunkier RMP
a potem robią z tego sobie zwykłą farmę :).


A jaka jest skala tych ataków? Koszty i zyski? Bo podejrzewam że nawet cały sojusz nie może sobie pozwolić na taką akcję zbyt często. Chyba że rakietujecie zwykłe okopy , a nie bunkry;)
Na uni1 był taki bardzo spektakularny atak na bunkier "gracza z samych szczytów" , kilka tysięcy rakiet spadło. Ale efekt był w sumie mizerny , bo floty mu nie zniszczyli, a sam sojusz wkrótce się rozpadł :P na dwa mniejsze. Do tego koszty całej akcji : kolonizacja ok 20 planet , budowa magazynów rakiet i jakies 3000 rakiet , czyli minimum dla tej akcji szacunkowo = 43 000 000 metalu , 13 000 000 kryształu , 30 000 000 deuteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się boję kolejnej testowanej opcjii.... a mainowicie takiej że 30 % obrony idzie na złom... już na 3 chyba uni to mają... jak wprowadzą na każde do dopiero bunkry bedą padały :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 12:23, Dziki Marczak napisał:

Właśnie się zarejestrowałem i czekam na hasło. Kiedy mniej więcej przyjdzie?


Jeśli masz email na onecie to nie dojdzie nigdy ;)
Hasło dochodzi najczęściej odrazu po zarejestrowaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2006 o 13:14, Pitkit napisał:

Jeśli masz email na onecie to nie dojdzie nigdy ;)


Dojdzie, dojdzie !! Ja tez sie rejestrowalem na uni 41 i doszlo ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe by ktoś dowiedział się (jakoś szpiegując) jakie twoje floty są wysłane w podróż?
Czy można zaatakowac transportującą surowce flote ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 00:08, Pitkit napisał:

Czy jest możliwe by ktoś dowiedział się (jakoś szpiegując) jakie twoje floty są wysłane w
podróż?
Czy można zaatakowac transportującą surowce flote ?


1. Jest jak masz moona i falangę czujników..(i gościa w zasięgu falangi) to zużawając 5k deutaru z moona możesz się dowiedzieć wszytko o jego LECĄCEJ flocie
2. Nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Dnia 08.05.2006 o 08:12, Łukasz.G napisał:

1. Jest jak masz moona i falangę czujników..(i gościa w zasięgu falangi) to zużawając 5k deutaru
z moona możesz się dowiedzieć wszytko o jego LECĄCEJ flocie
2. Nie ma


A można jakoś falangę czujników zniszczyć i jak trudzno jest zniszczyć księżyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2006 o 15:58, Pitkit napisał:

A można jakoś falangę czujników zniszczyć i jak trudzno jest zniszczyć księżyc ?


Tylko księżyc da się zniszczyć ... i tylko Gwaizdą Śmierci....
Ale szansa jest niewielka... im większy ksieżyc tym mniejsza szansa im wiećej GŚ tym większa... zresztą
masz tu linka.... http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=174477 jest tu wszystko o moonie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować