Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2006 o 23:00, S.V.P.A.M napisał:

chciałeś napisać największa strata czasu....Ja dziś dostałem bana tylko za to że gość na mnie
wymusił puscha.

Jeśli widziałeś, że flota leci, trza było pisać do GO. Jeśli nie... cóż...

Dnia 13.05.2006 o 23:00, S.V.P.A.M napisał:

3-y miechy gry w plecy. A GO stwierdził że to moja wina.....
Zasady bardziej pokętne niż nasz kodeks karny.....a GO robi co chce....

Racja. W moim sojuszu zbanowali szefa za to, że grał z jednego IP ze swoim bratem (ba, nie tylko z bratem, ale z rodzinką i kumplami - oni bana nie dostali... chore :/).

Dnia 13.05.2006 o 23:00, S.V.P.A.M napisał:

Wole zwykłe gry....przynajmniej nie czekam na zaden badziewny produkt przez 5-dni.
Przyznam jedno.... Zachodni bracia wypuscili idealny ogłupiacz...wszystko podporządkowane pod
tą gre..chore.

Ja skończyłem grę gdy straciłem całą flotę i miliony surowca bo gość z 2 miejsca zaatakował mnie o 3 w nocy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 19:26, Adham napisał:

Ja skończyłem grę gdy straciłem całą flotę i miliony surowca bo gość z 2 miejsca zaatakował
mnie o 3 w nocy :/


Na noc wysyła się flotę wraz z całymi surowcami na długą podruż, tak by wygodnie rano (ok 6:00) dotarły do celu i znów je wysłać (jeśli chodzi się do szkoły lub pracy) by popołudniu po powrocie do domu. niczym nie zmartwiony sprawedzić kto cię szpiegował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 20:28, Pitkit napisał:

Na noc wysyła się flotę wraz z całymi surowcami na długą podruż, tak by wygodnie rano (ok 6:00)
dotarły do celu i znów je wysłać (jeśli chodzi się do szkoły lub pracy) by popołudniu po powrocie
do domu. niczym nie zmartwiony sprawedzić kto cię szpiegował.


Rano nie włączam komputera... a później jestem raz ok. 16...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 17:43, Heroes III napisał:

a ile ptk mu odjeło po takim wstrząsie ??


Odjeło tylko punkty za budynki, które były na moonie. Dużo tego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 22:38, Piotrbov napisał:

Jak można zabrać szczątki dryfujące na orbicie którejś tam planety?



Wysyłasz recyklery z misja zbieraj i zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 00:05, Gelo87 napisał:

Wysyłasz recyklery z misja zbieraj i zbierają.


A u mnie nic takiego nie ma jak daje miejsce planety z szczątkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 15:57, Piotrbov napisał:

> Wysyłasz recyklery z misja zbieraj i zbierają.

A u mnie nic takiego nie ma jak daje miejsce planety z szczątkami.


bo musisz wybrac pola zniszczeń. Pod współrzędnymi masz do wyboru: planeta, księżyc, pola zniszczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych, którzy pracują w firmach providerskich (dostarczających usługi sieciowe), więc i tak często są zmuszeni siedzieć w Internecie - prawie każdy z nich gra lub grał w ogame (część już nawet od ok. 8 miesięcy).
Ostatnio słyszę coraz częściej od nich jedno zdanie: "Wygrywasz w ogame - przegrywasz w życiu..."

Przytaczam Wam tu je ku przestrodze.

Sam grałem w tą grę jakiś miesiąc kiedyś (głównie po to aby się dowiedzieć co to za gra), doprowadziłem konto do ok. 25k i zrezygnowałem. Żeby grać w tą grę naprawdę trzeba przy niej siedzieć, a daje w zamian bardzo mało satysfakcji - ot, skoczymy o parę oczek na liście...

Ktoś pisał powyżej, że ma problemy z ukrywaniem surowców i floty – nic prostszego:
Aby skutecznie ukryć flotę (transportery z surówką i statki atakujące), wystarczy zrobić tak:
- wysyłamy wieczorem flotę z surówką z misją stacjonuj (na którąś z naszych kolonii), spowalniając ją 1 recką (jak się ma bardzo rozwinięte konto to spowalnia się flotę G. Śmierci), żeby zżerała mniej deuteru, prędkość ustawiamy najwolniejszą czyli 10 procent. Wtedy taka flota może lecieć nawet i 10 dni na wybraną kolonię (to zależy jak daleko ją mamy), gdy rano lub po południu możemy włączyć komputer wtedy zawracamy flotę – taka flota staje się wtedy niewidoczna dla falangi, więc nikt nam nie przyleci 3 sekundy po jej dotarciu na planetę. Gdy zależy nam, żeby flota była do dyspozycji, jak wieczorem usiądziemy do peceta, to zawracamy ją rano – możemy na chwilę włączyć komputer i ją zawrócić (skoro leciała na kolonię po nocy ok. 8 godzin, to od 7 rano będzie też wracać 8 godzin). Zasady tej gry są proste jak budowa cepa…ale przypominam o tym zdaniu powyżej – moim zdaniem szkoda czasu i zycia dla tej gry…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 22:24, Lucek napisał:

To się nazywa kawalerska fantazja :D
Po wycięciu takiego numeru wszelkie osiągnięcia na ogame wydają się nic nie warte :D

Nie bardzo już kojarzę. Czy oni sami na siebie napadali? Czy na kogoś obcego? Jeśli tak, to jak zmusili przeciwnika żeby skomasował taką flotę i czekał? Czy przeciwnicy też już mieli dosyć gry?
Poza tym naszły mnie takie refleksje:
Forum Ogame - nie do poznania. Zupełnie inny wystrój. Od dawna już tak jest?
Komunikaty z pola walki - jakieś zupełnie inne. Niezbyt dla mnie czytelne (chyba że zrobiono adaptacje)
Ilości statków i złomu - zupełnie abstrakcyjne. Aż trzeba myśleć nad jednostkami w których są wyrażone :)
Po tej bitwie kolejność na Uni 7 została chyba całkiem przewrócona do góry nogami. BTW. Grasz na Uni 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 02:37, A-cis napisał:

Nie bardzo już kojarzę. Czy oni sami na siebie napadali? Czy na kogoś obcego? Jeśli tak, to
jak zmusili przeciwnika żeby skomasował taką flotę i czekał? Czy przeciwnicy też już mieli
dosyć gry?


Z tego co tam przeczytałem wynika że ten sojusz rządział na uni 7 i postanowili z hukiem skończyć z grą, kasując swoje floty. Napadli sami na siebie :D. (bo na kogo innego skoro nie mieli konkurencji) Zrobili potem jeszcze dobitkę z tego co im zostało :D

Dnia 28.05.2006 o 02:37, A-cis napisał:

Forum Ogame - nie do poznania. Zupełnie inny wystrój. Od dawna już tak jest?


Ja mam ustawiony zwykły skin , bo na czarno oczy bolą od czytania.

Dnia 28.05.2006 o 02:37, A-cis napisał:

Komunikaty z pola walki - jakieś zupełnie inne. Niezbyt dla mnie czytelne (chyba że zrobiono
adaptacje)


Jest takie narzedzie do przerabiania raportów z bitwy na takie kolorowe - podobno bardziej czytelne

Dnia 28.05.2006 o 02:37, A-cis napisał:

Po tej bitwie kolejność na Uni 7 została chyba całkiem przewrócona do góry nogami. BTW. Grasz
na Uni 7?


Po prostu zajrzałem do top 10 bitew ogame i doznałem szoku widząc ten % :)
Ja gram na uni1, obecnie chyba nie jest to najsilniejsze uni, a może jest tylko najbardziej wyrównane, tzn ścisła czołówka nie odstaje tak bardzo jak na innych uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 11:45, Lucek napisał:

> Nie bardzo już kojarzę. Czy oni sami na siebie napadali? Czy na kogoś obcego? Jeśli tak,
to
> jak zmusili przeciwnika żeby skomasował taką flotę i czekał? Czy przeciwnicy też już mieli

> dosyć gry?

Z tego co tam przeczytałem wynika że ten sojusz rządział na uni 7 i postanowili z hukiem skończyć
z grą, kasując swoje floty. Napadli sami na siebie :D. (bo na kogo innego skoro nie mieli konkurencji)
Zrobili potem jeszcze dobitkę z tego co im zostało :D

> Forum Ogame - nie do poznania. Zupełnie inny wystrój. Od dawna już tak jest?

Ja mam ustawiony zwykły skin , bo na czarno oczy bolą od czytania.

> Komunikaty z pola walki - jakieś zupełnie inne. Niezbyt dla mnie czytelne (chyba że zrobiono

> adaptacje)

Jest takie narzedzie do przerabiania raportów z bitwy na takie kolorowe - podobno bardziej
czytelne

> Po tej bitwie kolejność na Uni 7 została chyba całkiem przewrócona do góry nogami. BTW.
Grasz
> na Uni 7?

Po prostu zajrzałem do top 10 bitew ogame i doznałem szoku widząc ten % :)
Ja gram na uni1, obecnie chyba nie jest to najsilniejsze uni, a może jest tylko najbardziej
wyrównane, tzn ścisła czołówka nie odstaje tak bardzo jak na innych uni.

czy ktos gra na 14 uni ?? jak tak to niech napisze gg 9228659

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2006 o 06:42, Karkam13 napisał:

> > Nie bardzo już kojarzę. Czy oni sami na siebie napadali? Czy na kogoś obcego? Jeśli
tak,
> to
> > jak zmusili przeciwnika żeby skomasował taką flotę i czekał? Czy przeciwnicy też
już mieli
>
> > dosyć gry?
>
> Z tego co tam przeczytałem wynika że ten sojusz rządział na uni 7 i postanowili z hukiem
skończyć
> z grą, kasując swoje floty. Napadli sami na siebie :D. (bo na kogo innego skoro nie mieli
konkurencji)
> Zrobili potem jeszcze dobitkę z tego co im zostało :D
>
> > Forum Ogame - nie do poznania. Zupełnie inny wystrój. Od dawna już tak jest?
>
> Ja mam ustawiony zwykły skin , bo na czarno oczy bolą od czytania.
>
> > Komunikaty z pola walki - jakieś zupełnie inne. Niezbyt dla mnie czytelne (chyba
że zrobiono
>
> > adaptacje)
>
> Jest takie narzedzie do przerabiania raportów z bitwy na takie kolorowe - podobno bardziej

> czytelne
>
> > Po tej bitwie kolejność na Uni 7 została chyba całkiem przewrócona do góry nogami.
BTW.
> Grasz
> > na Uni 7?
>
> Po prostu zajrzałem do top 10 bitew ogame i doznałem szoku widząc ten % :)
> Ja gram na uni1, obecnie chyba nie jest to najsilniejsze uni, a może jest tylko najbardziej

> wyrównane, tzn ścisła czołówka nie odstaje tak bardzo jak na innych uni.
czy ktos gra na 14 uni ?? jak tak to niech napisze gg 9228659

i ja codziennie wstaje rano tak okolo 4-5 do komputera :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 16:18, zari2 napisał:

> > hej iro od kiedy grasz na ogame??
>
> Dopiero od 3 dni. Gram na uni 6. Jestem w sojuszu SG :D. Mam już stocznie czy jakoś
> tak :D i 6 punktów.

w tym jestem troche lepszy więc jako tako mogę ci pomóc ale i tak mam tylko 1985pkt a na 22uni
ze 4530:)

ja na uni 14 mam 52 tysiece punktow :) zapraszam na 14 uni!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować