Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2006 o 20:06, rafał b. napisał:

mam pytanie. jak się buduję np. lekki myśliwiec? w stoczni czy gdzie?

Tak. W stoczni. Ale musi ci się on tam pojawić. Czyli musisz spełnić określone wymagania technologiczne tzn. mieć już porobione takie wynalazki, które pozwolą na jego budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak. już wiem. ale mam inne problemy.gdzie są pokazane wymogi jakie trzeba spełnić by wejść do sojuszu? i czy można w jakiś sposób wyszkolić moje statki by lepiej walczyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 18:28, rafał b. napisał:

tak. już wiem. ale mam inne problemy.gdzie są pokazane wymogi jakie trzeba spełnić by wejść
do sojuszu? i czy można w jakiś sposób wyszkolić moje statki by lepiej walczyły?

mozna wybudowac stacje badan no i tam masz techniki bojowe technologie ochronne opancerzenia czy tez napedy spalinowe jonowe nadprzestzenne...to wszystko wnika w twoje stateczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 18:28, rafał b. napisał:

już wiem. ale mam inne problemy.gdzie są pokazane wymogi jakie trzeba spełnić by wejść do sojuszu?

Klikasz na nazwę jakiegokolwiek sojuszu i tam masz podane wymogi. Poza tym możesz napisać do jakiegoś wybranego sojuszu i zapytać czy cię przyjmą, i na jakich warunkach.
(Nazwy wszystkich sojuszy masz w Statystykach gdy zrobisz pogrupwanie nie wg. nicków graczy, tylko wg. nazw sojuszy)
Co do statków, to już diablolod ci odpisał. Podstawą jest rozwijanie technologii bojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qrde ostatnio zmienili skina w grze( nie wiem czy ostati\nio bo ja nie gram w to od miecha i tak czytalem dzis poczte i sie natknelem na meila o tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:54, Harvenar napisał:

Tak zmienili, i bardzo dobrze. Nowy skin wygląda o wiele lepiej od starego standarowego, i
wreszcie nie musze szukac skina innego :)

no ja tysh..specjalnie szukalem gdzie sie usuwa zeby spowrotem zmienic... no i mile zaskoczenie...normalnie tak"nowoczesni" zrobili;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:54, Harvenar napisał:

Tak zmienili, i bardzo dobrze. Nowy skin wygląda o wiele lepiej od starego standarowego, i
wreszcie nie musze szukac skina innego :)


Racja Nowy skin jest naparwde ładny dopracowany, elegancki i co najważniejsze idealnie pasuje go OGame :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 16:10, Mateio napisał:

Może mi ktoś powiedzec jaka jest różnica między tymi "uniwers''ami"?

Te Universa to są światy gry. W jednym wszechświecie ilość graczy musi być - z konieczności - ograniczona, bo nie starczyłoby dla nich planet do zasiedlenia :-)
Organizatorzy starają się aby w jednym wszechświecie (universum) nie było wiecej jak 6 tys. graczy (tak było poczatkowo na pierwszym Universum). Gdy liczba zapisanych graczy zbliża się do tej granicy, otwierają nastepny świat/universum. Między tymi światami połączenia nie ma i możesz się rejestrować w każdym z nich, ale na dłuższą metę jest to zbyt czasochłonne i nie ma sensu tego robić.
Wiem coś o tym, bo kiedyś- przez kilka miesięcy grałem równocześnie na Uni 1 i Uni 2 :-D
Oczywiście po pewnym czasie część graczy rezygnuje i ta liczba spada, ale równocześnie dochodzą nowi, korzystając z tego, że są wolne miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Universa różnią się też "poziomem trudności" ;) Na pierwszych uni trudniej zacząć, bo jak zostawisz flotę na planecie na 2h to już jej nie ma :)) Na najmłodszych uni gracze mają mniej pkt (i mniejsze floty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 21:37, A-cis napisał:

> Może mi ktoś powiedzec jaka jest różnica między tymi "uniwers''ami"?
Te Universa to są światy gry. W jednym wszechświecie ilość graczy musi być - z konieczności
- ograniczona, bo nie starczyłoby dla nich planet do zasiedlenia :-)
Organizatorzy starają się aby w jednym wszechświecie (universum) nie było wiecej jak 6 tys.
graczy (tak było poczatkowo na pierwszym Universum). Gdy liczba zapisanych graczy zbliża się
do tej granicy, otwierają nastepny świat/universum. Między tymi światami połączenia nie ma
i możesz się rejestrować w każdym z nich, ale na dłuższą metę jest to zbyt czasochłonne i nie
ma sensu tego robić.
Wiem coś o tym, bo kiedyś- przez kilka miesięcy grałem równocześnie na Uni 1 i Uni 2 :-D
Oczywiście po pewnym czasie część graczy rezygnuje i ta liczba spada, ale równocześnie dochodzą
nowi, korzystając z tego, że są wolne miejsca.

per sekretarzu a-cis''ie widze że jesteś "obcykany" w ogame''a mógłbyś podac e-mail/gg/skype do kontaktu to czasem posłuże sie twoją radą w sprawie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna różnica : na u39 i u40 jest PZ z obrony.
Całkiem możliwe że bedzie tak na każdym uni -> w tej chwili na u1 trwa ankieta co gracze myślą na ten temat. Poważna akieta - tylko dla graczy z u1 i każdy na u1 dostał od GA informację o tej ankiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2006 o 23:56, Lucek napisał:

Jest jeszcze jedna różnica : na u39 i u40 jest PZ z obrony.
Całkiem możliwe że bedzie tak na każdym uni -> w tej chwili na u1 trwa ankieta co gracze
myślą na ten temat. Poważna akieta - tylko dla graczy z u1 i każdy na u1 dostał od GA informację
o tej ankiecie.


Uważam ze powinni wprowadzić PZ z obrony na każdym UNI wkońcu obrona też jest z surowca i przydało by się coś odzyskać albo nawet więcej zagarnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 00:02, Powerslave napisał:

Uważam ze powinni wprowadzić PZ z obrony na każdym UNI wkońcu obrona też jest z surowca i przydało
by się coś odzyskać albo nawet więcej zagarnąć :D


Na forum ogame trwa od wielu miesięcy na ten temat dykusja.
Jedni uważają że bedzie super inni snują ponure wizje.
Ja przychylam się do zdania że to będzie upadek ogame :D , gra tylko dla maniaków pilnujących non stop floty i surowców.
A już na pewno ogame straci prawo do nazwy gra strategiczna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 00:35, Lucek napisał:

> Uważam ze powinni wprowadzić PZ z obrony na każdym UNI wkońcu obrona też jest z surowca
i przydało
> by się coś odzyskać albo nawet więcej zagarnąć :D

Na forum ogame trwa od wielu miesięcy na ten temat dykusja.
Jedni uważają że bedzie super inni snują ponure wizje.
Ja przychylam się do zdania że to będzie upadek ogame :D , gra tylko dla maniaków pilnujących
non stop floty i surowców.
A już na pewno ogame straci prawo do nazwy gra strategiczna :P


hehe właśnie przed chwilką wysłałem flote do malego złomowania :D licze na zysk 400k metalu i około 250k kryształu :) deuter też ale on mnie nie obchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 00:02, Powerslave napisał:

Uważam ze powinni wprowadzić PZ z obrony na każdym UNI wkońcu obrona też jest z surowca i przydało
by się coś odzyskać albo nawet więcej zagarnąć :D

Tylko jeden warunek. Musiałbyś całkowicie zniszczyć obronę przeciwnika, żeby recyklery mogły wylądować i zebrać surowce. Z orbity natomiast możesz zbierać nawet w przypadku własnej porażki.
A w ogóle to nie wiem czy recyklery mogą lądować na planecie :-P

====> Mateio
Gg nie mam, a do poczty zaglądam praktycznie raz na dobę. Prędzej znajdziesz odpowiedź pisząc tu na forum.
Tym bardziej, że zaczął tu zaglądać Lucek a on jest dużo bardziej zorientowany ode mnie, bo ciągle gra :-D

Lucek, ile już grasz miesięcy? ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2006 o 01:06, A-cis napisał:

> Uważam ze powinni wprowadzić PZ z obrony na każdym UNI wkońcu obrona też jest z surowca
i przydało
> by się coś odzyskać albo nawet więcej zagarnąć :D
Tylko jeden warunek. Musiałbyś całkowicie zniszczyć obronę przeciwnika, żeby recyklery mogły
wylądować i zebrać surowce. Z orbity natomiast możesz zbierać nawet w przypadku własnej porażki.
A w ogóle to nie wiem czy recyklery mogą lądować na planecie :-P


Nie wiem co miałeś na myśli z tym lądowaniem Recków na planecie :P a zyskał jakie miałem troche gorszy niż przewidywałem, ale dobre i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować