Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2006 o 01:06, A-cis napisał:

A w ogóle to nie wiem czy recyklery mogą lądować na planecie :-P


Nie mogą, to szczątki w cudowny i niewyjaśniony sposób wędrują na orbitę :-D

Dnia 06.10.2006 o 01:06, A-cis napisał:

Lucek, ile już grasz miesięcy? ;-D


Zacząłem ponownie jakiś rok temu, a jeśli policzyć wcześniejszą grę oraz odjąć przerwy i urlopy , to też wyjdzie około roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie zacząłem grać na Uni 7, z kumplem z klasy. Nie kręci mnie to tak jak kiedyś, gdy grałem pierwszy raz, ale w wolnej chwili można zagrać.
Jak ktoś gra na Uni 7 to zapraszam także do naszego sojuszu "APR" - Aliance Particular Rebel, jak narazie 15 osób, ale szybko się rozwija ... jak narazie jestem najsłabszym członkiem :/. Ale mam nadzieję, że się to zmieni :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli to jest gra na podstawie Star Wars, to trzymajcie mnie, zaraz ze śmiechu padnę. (HAHAHAHA) Jakoś nie przypominam sobie, by tam były takie osobowości jak Lord Vader, ba najbardziej śmieszy mnie to, że tam nie ma grafiki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 17:46, H2wk napisał:

Mam pytanie. Mam sojusz i jest ta zakładka z tekstem. I niewiem jak zroibć naprzykład w tym
tekście kolorowe litery albo dodać gify. Pomóżcie prosze :)

Zacytuję tu stosowny fragment wyjaśnień:
Możliwe są nastepujące zmiany czcionki:
- zmiana koloru tekstu przy pomocy opcji [fc]#xxxxxx[/fc]Tekst[/f]. Gdzie xxxxxx to kolor w systemie RGB (Red-Green-Blue). Przykładowo Czerwony=FF0000, Zielony=00FF00, Niebieski=0000FF, Czarny=000000, Żółty=FFFF33.
Dozwolone jest także określanie koloru po angielsku np. [fc]green[/fc]Tekst[/f] da nam kolor zielony. Można także zastosować przedrostki do kolorów: dark i light, co znaczy ciemny i jasny.
- zmiana wielkości [fs]x[/fs]Tekst[/f] gdzie x to wielkość czcionki i należy do {0;1;2;3;4;5;6;7} (UWAGA: Niektóre przeglądarki różnej wielkości czcionki nie pokazują),
- zmiana rodzaju czcionki [ff]czcionka[/ff]Tekst [/f] gdzie czcionką może być np. courier, verdana (domyślna), georgia, papyrus, onyx, tahoma, lucida, arial i inne (z Worda),
- pisanie kursywą [ i ]Tekst[ /i ] (bez spacji pomiędzy nawiasami i literką "i").
- wstawianie obrazków (jpg, gif, png) za pomocą komendy [img]adres_url_obrazka[/img].
Za pomocą znacznika [img] można też umieszczać na stronie sojuszu statusy komunikatorów: GG, Tlen, ICQ, AIM, Jabber, Yahoo, AQQ, Skype (inne w przygotowaniu).
Wystarczy wygenerować adres na tej stronie (wybierz rodzaj komunikatora, wpisz ID, wybierz styl i skopiuj tekst z drugiego okienka "Kod phpBB") i wkleić go na stronie sojuszu.
Innych rodzajów plików (różnych formatów dźwięku, obrazu i prezentacji) nie można w żaden sposób dołączyć do strony sojuszu.

=====>rafał b.
Nie można podbić cudzej planety. Można ją tylko grabić (być może, delkwent zmęczony ciagłymi grabieżami sam zrezygnuje z gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz blade pojęcie o grach. Gra jest tylko wzorowana na SW, nie ma żadnej licencji więc niby skąd i po co miałby sie tam pojawiać jakiekolwiek postacie? Gra jest przezanczona do grania w przeglądarce i jest typową tekstówką, więc niby po co jakaś odjechana grafa? Żeby zamulało ludziom ze słabym łączem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 14:52, Marcin-91 napisał:

Widzę że masz blade pojęcie o grach. Gra jest tylko wzorowana na SW, nie ma żadnej licencji
więc niby skąd i po co miałby sie tam pojawiać jakiekolwiek postacie? Gra jest przezanczona
do grania w przeglądarce i jest typową tekstówką, więc niby po co jakaś odjechana grafa? Żeby
zamulało ludziom ze słabym łączem?


Nie mówiłem, że ma być odjechana grafa, tylko, żeby w ogóle jakaś była. Jeśli jest wzorowana na SW, to powiedz mi co tam jest, co jest w Star Wars? Bo jeśli kosmos, to jest też wzorowana na tysiącu innych filmów, książkach, grach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SW było po porostu inspiracją do stworzenia gry. Zapewne nie czytałeś komiksów SW, świat star wars jest baaardzo rozległy, to nie tylko imperium vs. rebelia oraz x-wingi vs. t-fightery. A ze star warsowych bajerów mamy chociażby podział na lekkie i ciężkie myśliwce oraz gwiazdę śmierci.

Co do grafiki:
Jak już mówiłem, jest to gra TEKSTOWA, a w nich NIE MA GRAFIKI. Proste. To tak jakbyś udowadniał że szybowiec to badziewny samolot bo nie ma silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2006 o 16:00, Marcin-91 napisał:

Co do grafiki:
Jak już mówiłem, jest to gra TEKSTOWA, a w nich NIE MA GRAFIKI. Proste. To tak jakbyś udowadniał
że szybowiec to badziewny samolot bo nie ma silnika.


To co za problem zmienić na grafikę zwykłą? Nic nie chciałem udowodnić, ale zresztą pewnie lepiej nie próbować, zaszkodziłoby to tylko grze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 16:57, Marcin-91 napisał:


> To co za problem zmienić na grafikę zwykłą?

Co przez to rozumiesz?



Po prostu ją zmienić, zamiast tekstowego ogame zrobić grafikę jak np. w MU, zostawić interface, tylko po prostu np. klikasz na ikone, że twoje transportery transportują to i to i widzisz, jak te twoje transporterki sobie lecą; podczas ataku na planetę widzisz wielkie bitwy, to by ożywiło grę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 18:01, Marcin-91 napisał:

Ale na tym polega urok gier tekstowych, tak samo jak i książek bez obrazków - działają na
wyobraźnie...


A wyobrażasz sobie tekstowego Gothica lub HoMMa? No właśnie, ja też nie, na tym polega urok gier, które mają grafikę przestrzenną, może zaowocowałoby to także w ogame, hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować