Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Żeby gra miała grafę 3D, to trzeba by było ściągać clienta, instalować grę, samodzielnie patchować........
Zresztą dziei temu, że ogame jest grą przez przeglądarkę, można w to grać wszędzie, w kawiarence czy gdziekolwiek indziej bez potrzeby ściągania jakichś plików. Dobrze jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko Przenajświętsza!!! Ogame to przeglądarkowa gra tekstowa, więc PO CO tam grafika? Nigdy nie grałeś w textówki? Do twojej wiadomosći, w tego typu gry ludzie rąbali dniami i nocami, kiedy jeszcze nikomu nie śniło się o 3D. Czasy się zmieniły, ale takie gry naprawde mają swój urok. Tak samo jak teraz na czasie jest elektroniczne superprzebajerowane techno i trance, jednak wciąż słucha się Beatlesów. Dodanie do ogame grafy zrobi z niego po prostu klona galactic civilizations i podobnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 18:09, Marcin-91 napisał:

Matko Przenajświętsza!!! Ogame to przeglądarkowa gra tekstowa, więc PO CO tam grafika? Nigdy
nie grałeś w textówki? Do twojej wiadomosći, w tego typu gry ludzie rąbali dniami i nocami,
kiedy jeszcze nikomu nie śniło się o 3D. Czasy się zmieniły, ale takie gry naprawde mają swój
urok. Tak samo jak teraz na czasie jest elektroniczne superprzebajerowane techno i trance,
jednak wciąż słucha się Beatlesów. Dodanie do ogame grafy zrobi z niego po prostu klona galactic
civilizations i podobnych gier.



Ejjj ejjj ejj po pierwsze po co tu Matka Przenajświętsza, a po drugie to była tylko propozycja, czy nie warto spróbować? Może wyszłoby lepiej? A w tekstówki grałem , nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam w tę grę grać. Trochę mi kolega z reala pomógł bo przysłał surowce na początki rozbudowy, więc mam na start fundusze :) Pozdrawiam fanów tej gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 18:16, Marcin-91 napisał:

Dziękujemy i nawzajem. Podaj na którym grasz uni to moze też Ci pomogę. Ja jstem na 47

Gram na Uni 18. Mam już kopalnie metalu na 4 poziomie, kopalnie kryształu na 3 poziomie, ekstraktor deuteru na 6, elektrownię na 8, własnie rozbudowywuję fabrykę robotów na 4 poziom, BTW stocznia 1 poziom, zbiornik deuteru oraz laboratorium też na 1 poziomie, jakoś sobię powoli radzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ekstraktor deuteru na 6 poziomie jest niepotrzebny na początku. :) Najpierw powinieneś porządnie zainwestować w kopalnie metalu i kryształu. Bo tak będziesz musiał baaardzo długo czekać, aż dostaniesz surowce na kolejny poziom elektrowni. :) Poza tym, nie radzę inwestować tak szybko w badania i flotę. Najlepiej najpierw mieć te pierwsze kopalnie na jakimś 15 poziomie, a dopiero później zabierać się za flotę. :)
Oczywiście nie musisz korzystać z moich porad, ale tak chyba gra się lepiej. :P Jak się ma rozwinięte kopalnie, to nie trzeba aż tyle czekać na surowce. :) Życzę miłej gry. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym tak na poczatku robił ale jak wspomniałem wcześniej kolega zasilił mnie metalem i kryształmi więc mam ich tyle, że mogę sobię rozbudować planetę wedle upodobań :) Zresztą nawet teraz nie mam miejsca na metal ani na kryształy, muszę zbudować nań magazyny, bo kopalnie są póki co nieczynne, z pominieciem deuteru, którego kumpel przysła mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba że tak. :P W takim razie życzę miłego rozwijania planet. Ale według mnie lepsza frajda jest, gdy się buduje wszystko bez żadnej pomocy. :P
Teraz trochę śmieszą mnie ceny budynków. Gdy zaczynałem, elektrownia była po kilkadziesiąt jednostek metalu i kryształu, a teraz (25 poziom) 1.262.558 metalu i 505.023 kryształu. :D
Czy jest na tym forum ktoś, kto gra na uni 42? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 21:05, szerszeń45 napisał:

Czy waszym zdaniem opłaca się inwestować w elektrownie fuzyjne czy to tylko i wyłącznie strata deuteru?

Elektrownie fuzyjne są przydatne jako "wspomagacze" elektowni zwykłych. To są takie elektrownie szczytowe. Możesz sobie dzięki nim manewrować energią i dorzucić lub ująć parę brakujących jednostek. Jeśli masz planetę blisko słońca, to tą samą funcję spełniają satelity słoneczne, ale masz ryzyko, że w przypadku nalotu wszystkie je stracisz. Elektrownia fuzyjna nigdy nie przepada :-)
Ja osobiście uważam, że to jest przydatne ustrojstwo. Zawsze ją można wyłączyć gdy ma się za mało deuteru a za dużo energii, i włączyć gdy jest potrzebna.
Zrób sobie na najniższym poziomie. Ona wtedy niewiele kosztuje a sam się przekonasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elektrownia fuzyjna służy do łatania dziur w energii;) Jak brakuje to można ustawić na te kilka %, ale najklepiej jak najszybciej zbudować normlane elektrownie bo to się bardziej opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:30, Smerdek napisał:

Elektrownia fuzyjna służy do łatania dziur w energii;) Jak brakuje to można ustawić na te kilka
%, ale najklepiej jak najszybciej zbudować normlane elektrownie bo to się bardziej opłaca



Ale później gdy elektrownie słoneczne kosztują po 20 mln surowców to ciężko jest uzbierać i lepiej zbudować fuzyjną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 20:47, rafał b. napisał:

mam pytanie. czy można wejść do innego sojuszu gdy już w jakimś się jest??? jeśli tak to jak???


Na jednym uni , nie ma takiej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 14:37, sird napisał:

Ale później gdy elektrownie słoneczne kosztują po 20 mln surowców to ciężko jest uzbierać i
lepiej zbudować fuzyjną :P


Ile milionów?? Koszt budowy elektrowni na 27 poziom to łącznie 4mln surowca (przypominam że dostajemy punkty za budowę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 22:26, Smerdek napisał:

> Ale później gdy elektrownie słoneczne kosztują po 20 mln surowców to ciężko jest uzbierać
i
> lepiej zbudować fuzyjną :P

Ile milionów?? Koszt budowy elektrowni na 27 poziom to łącznie 4mln surowca (przypominam że
dostajemy punkty za budowę)



Ale na 32 poziom kosztuje już Metal14.381.329, Kryształ5.752.53, razem 20 mln surowców :)
Ale już nie wspomne o kosztach kopalni, które są dużo większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować