Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2006 o 15:09, szerszeń45 napisał:

Mam pytanie. Czy może zajść sytuacja, że traci się punky? Jeśli tak to w jaki sposób się je
traci. Ostatnio kolonizowałem i opuszczałem sporo planet i zastanawiam się czy to może być
przyczyną .. mhm.. spadku pktów?


Tracisz punkty np. jak zniszą ci flotę (tyle i ile punktów za wybudowanie floty dostałeś tyle tracisz, chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z punktami sprawa jest bardzo prosta.
Każdy wydany 1000 obojętnie jakiego surowca to 1 punkt. Punkty liczone są tylko od tego co obecnie posiadamy, czyli flotę, badania, obronę, budynki. Jeżeli stracimy flotę lub obronę albo zburzymy jakieś budynki to utracimy jednocześnie odpowiednią wartość punktową. Ponieważ badań nie da sie cofnąć więc za nie punkty są pewne.
A surowce posiadane na planetach nie są wliczane do punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi że całkiem w ciemno, tylko że po prostu na miejsce na którym nie było żadnej planety :D Teraz wiem że o to chodziło i już skolonizowałem 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, juz raz się o to pytałem, ale... ciągle mi to wyskakuje, ostatnio częściej i no... irytuje strasznie. Na pewno nie idzie z tym nic zrobić? A jesli można to powiedzcie mi gdzie mam opracować to całe ogłoszenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2006 o 17:59, szerszeń45 napisał:

Wiem, juz raz się o to pytałem, ale... ciągle mi to wyskakuje, ostatnio częściej i no... irytuje
strasznie. Na pewno nie idzie z tym nic zrobić? A jesli można to powiedzcie mi gdzie mam opracować
to całe ogłoszenie :)


Za szybko klikasz :)
Zwłaszcza jeżeli grasz w godzinach szczytu, w czasie dużego obciążenia serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam się użalał że trafił na małe kolonie, a więc go pocieszę...Ja skolonizowałem ostatnio następujące planety...
-44 pola
-63 pola
-36 pól
To jest dopiero pech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2006 o 13:53, szerszeń45 napisał:

Pytanie:
Co oznacza ta zielona obwódka wokół paru planet w podglądzie Imperium?


obwódka oznacza aktywność flot:
zielona - flota pokojowa, własna flota, itp
czerwona - atak na tą planetę
niebieska - flota z misją stacjonuj (własna flota lub flota sojusznika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach>
Aha, dzięki. Podejżewałem, że to coś związanego z flotą, ale nie byłem pewien. Dzięki za wyjaśnienie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto z was gra na 21 universum ? ... Ja powróciłem do gry po przerwie. I chce założyć sojusz. Ja konto założyłem i gram tu od początku (wcześniejsze konta na tym uni oddałem) I chciałbym załozyć sojusz tylko dla zaproszonych. Kto jest doświadczony ? .
Pisać równierz na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może i głupie ale jednak... Jak sie tworzy księżyce? Wiem, że trzeba mieć sporo złomu na Polach zniszczeń, ale jakby ktoś byłby taki miły i wyjaśnił na czym polega ten proceder byłoby miło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:05, szerszeń45 napisał:

Mam pytanie może i głupie ale jednak... Jak sie tworzy księżyce? Wiem, że trzeba mieć sporo
złomu na Polach zniszczeń, ale jakby ktoś byłby taki miły i wyjaśnił na czym polega ten proceder
byłoby miło ;-)


Tu znajdziesz odpowiedzi nawet na te pytania które jeszcze ci nie przyszły do głowy ;)
http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=135262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 18:05, szerszeń45 napisał:

Mam pytanie może i głupie ale jednak... Jak sie tworzy księżyce? Wiem, że trzeba mieć sporo
złomu na Polach zniszczeń, ale jakby ktoś byłby taki miły i wyjaśnił na czym polega ten proceder
byłoby miło ;-)


Krótko : Nad planetą muszą walczyć conajmniej 2 floty, im więcej statków "padnie" tym większa szansa na to, że na orbicie planety powstanie księżyc, obliczane jest to w procentach, najwięcej można mieć 20% (po prostu więcej nie jest brane pod uwagę), jednakże gracze obliczają na specjalnych kalkulatorach jaka była rzeczywista wartość w % ( np. 5000%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:20, rozkosz napisał:

e mam pytanie jagby ktos chcial sie pozbyc konta conajmiej 200k pk
gra ktos na 31 uni? jak tak to niech powie moze kogos zjedziemy


lol 200k pkt? człowieku wiesz ile się pracuje na 200k? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszce małe pytanko, miałem ostatnio dość sporą (jak dla mnie) bitwę a po niej prawdopodobieństwo stworzenia księzyca wynosiło 1%. Teraz pytanie: gdzie moge to kliknąć, czy ew. on sam się robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 19:31, szerszeń45 napisał:

Więc jeszce małe pytanko, miałem ostatnio dość sporą (jak dla mnie) bitwę a po niej prawdopodobieństwo
stworzenia księzyca wynosiło 1%. Teraz pytanie: gdzie moge to kliknąć, czy ew. on sam się robi?


oj oj :D Tworzy się losowo :) Ty nie masz na to żadnego wpływu, jeżeli masz 1% to masz 1% szansy na księżyc, i ty możesz tylko patrzeć czy na orbicie nie ma moon''a, jak jest, to msz fart, jak nie, próbuj dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować