Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2007 o 16:55, spider88 napisał:

> A co, zfarmili cie ? Czy dostałeś bana albo coś ?
Nie wiem, wymieniałem kompa i nie logowałem się przez dwa dni .Gdy na trzeci chciałem spróbować
pisze że takiego konta nie ma .


Mozliwe, ze ci ktos konto ukradl.
Jak masz jakis znajomych na tym uni to popros ich, zeby sprawdzili jaka jest nazwa konta potem przy logowaniu dajesz ta nazwe i stare chaslo. Potem korzystasz z opcji "Zapomniales hasla?" i dostajesz obecne haslo na swoj e-mail, chyba, ze minelo powyzej 7 dni wtedy e-mail zlodzieja jest stalym e-mailem i juz nic nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o kurcze gościu z TOP50 mnie zfarmił i zrobił 4% mógłby być księżyc, ale nie ma ;[... super znowu flotka poleciała, przynajmniej część bunkru mi sie odbudowała, a następnym razem przygotuję się na niego... ehh szkoda tych 100LM ,15DT, 25 krążków i wielu innych (niewielu).

I oby tak dalej, to może przestanę z tym nałogiem...

Agresor Janus

Flota:
" Okręt wojenny: 120

Obrońca Elekrin

Flota:
" Duży transporter: 15
" Lekki myśliwiec: 100
" Krążownik: 25
" Recykler: 2
" Sonda szpiegowska: 7
Obrona:
" Wyrzutnia rakiet: 100
" Lekki laser: 45
" Mała powłoka: 1

Po 5 zaciętych rundach...

Agresor Janus

Flota:
" Okręt wojenny: 120

Obrońca Elekrin

zniszczony


Agresor wygrał bitwę!
Przejął
77.615 metalu, 13.109 kryształu i 64.879 deuteru


Agresor stracił łącznie 0 jednostek. (0/0/0)
Obrońca stracił łącznie 1.604.000 jednostek. (1.187.500/416.500/54.000)
Na tych współrzędnych znajduje się teraz 356.250 metalu i 124.950 kryształu.

Szansa na powstanie księżyca wynosi 4 % (4.81 %)

Teoretyczny zysk zwycięzcy wynosi 636.803 jednostek. (433.865/138.059/64.879)
Farmienie 155.603, zbiórka złomu 481.200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 23:32, elekrin napisał:

Teoretyczny zysk zwycięzcy wynosi 636.803 jednostek. (433.865/138.059/64.879)
Farmienie 155.603, zbiórka złomu 481.200.

Taką obroną nie odstraszysz potencjalnego agresora. Polecam 100 gaussów i ze 200 lekkich laserów. Stać cie na to bo widzę, że przeciwnik dużo ci zabrał, więc musisz mieć spore wydobycie ;) Taka obrona sprawi,że atak będzie mało opłacalny. Rób fs''y i przewóź ciągle surowce na inne planety. Warto też zainwestować w technologie przydatne w walce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2007 o 23:32, elekrin napisał:

o kurcze gościu z TOP50 mnie zfarmił i zrobił 4% mógłby być księżyc, ale nie ma ;[... super
znowu flotka poleciała, przynajmniej część bunkru mi sie odbudowała, a następnym razem przygotuję
się na niego... ehh szkoda tych 100LM ,15DT, 25 krążków i wielu innych (niewielu).


Jeżeli nie masz księzyca to próbuj robić fs''y na "zawracane stacjonuj" lub chociaż planeta-pz. Bo jeżeli grasz na u40 to tam bunkierek może nie wystarczyć do odstraszanie agresorów, gdyż ze zniszczonej obrony także powstają szczątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaatakował mnie w dzień, nie było mnie raptem 2h, bo poszedłem pograć w gałę. Wszedłem kilkanaście minut po ataku...
A tą surówke miałem, bo dzień wcześniej wróciłem z 4-dniowego wyjazdu, a te 100 gaussów to jednak jest wydatek, mógłbym robić max. 2-3 na dzień.

Chyba ochota mi minęła do tej gry ;] Uwolniony! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra ktoś może na Uni 53? Jak tak to może założymy sojusz? :D Chyba że ktoś już ma. :P To ja się chętnie dołączę. Ale z jednego się ciesze, o wiele silniejszy koleś ma mnie na celowniku, a w walce(broniłem) zniszczył trochę obrony, satelity, a ja planuję zemstę. Ale najpierw trzeba się wzmocnić. Nie ma to jak pierwsza walka obronna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2007 o 15:32, elekrin napisał:

Chyba ochota mi minęła do tej gry ;] Uwolniony! :)


Co? Po takim malutkim złomie? Ja, grając na u11 dostałem złoma, który otarł się o ST, ale się nie poddałem. Efekt? Grę skończyłem (z nudów) będąc w TOP 400. Więc radzę grać dalej :-)

suchy12

Dnia 12.06.2007 o 15:32, elekrin napisał:

A ja gram w pro ogame.


I jak, dużo Polaków tam gra? I o ile szybsze jest wydobycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 16:01, Jakub Wędrowycz napisał:

> Chyba ochota mi minęła do tej gry ;] Uwolniony! :)

Co? Po takim malutkim złomie? Ja, grając na u11 dostałem złoma, który otarł się o ST, ale się
nie poddałem. Efekt? Grę skończyłem (z nudów) będąc w TOP 400. Więc radzę grać dalej :-)


Ale mi o to chodzi, w życiu nie ma czasu na takie duperele ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący gracz mam prawo nie wiedzieć.

Poco wogóle jest energia, mam ją na minusie ale i tak surowce się dalej wydobywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 16:54, SSebaSS napisał:

Poco wogóle jest energia, mam ją na minusie ale i tak surowce się dalej wydobywają.

Jeśli masz energię na minusie, to wydobywa się mniej surki niż gdybyś miał na plusie. Nawet jeśli będziesz miał ustawioną np. kopalnię metalu na 100% to z minusową energią wydobędzie Ci ona mniej surki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 17:01, SSebaSS napisał:

No dobrze,a w przypadku kiedy mam równo 0 energii ??

Ach, zapomniałem tego... :( Aby wszystkie budynki pracowały "na maxa", musisz mieć co najmniej 1 j. energii... No i energia jest potrzebna do rozwoju grawitonów, ale to kosztuje 300.000 energii, co oznacza budowę kilku-kilkunastu tysięcy satelit, które ktoś może nam zestrzelić przed badaniem... pół biedy, gdy to my zbierzemy debris...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 17:13, SSebaSS napisał:

A czy na planecie jest ograniczona ilość miejsc na budynki, czy można je budować do woli ??

Tak, ilość pól jest zależna od wielkości planety i gra oblicza ją według wzoru Średnica planety : 2 ^2*, np. matka ma 12.800 km śred., czyli 12800 : 1000= 12,8; 12,9^2 = 12,8 x 12,8 = 163,84, a zawsze zaokrąglamy w dół, czyli każda planeta matka ma 163 pola. A żeby zwiększyć liczbę pól, należy postawić terraformer, o którym więcej info znajdziesz tu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=282&pid=2002
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=282&pid=1999

* ^2 to potęgowanie (do kwadratu), np. 2^2 = 4, a 2^3 = 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować