Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 23:33, Dux napisał:

Ja tam ślę ok. 2x na dzień flotę ekspedycyjną. Zresztą, na dłuższą metę opłaca się:)

Ja już się "naekspedycjowałem". Flota nie powróciła z misji. Piraci ją załatwili :-D
Nawet wydane surowce na zbudowanie tej floty się nie zwróciły. Czyli nie każdemu na dłuższą metę opłaca się.
Ale ja to już jestem taki "szczęściarz-szczęściarz" więc nie mam do nikogo pretensji :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 11:33, A-cis napisał:

Ja już się "naekspedycjowałem". Flota nie powróciła z misji. Piraci ją załatwili :-D
Nawet wydane surowce na zbudowanie tej floty się nie zwróciły. Czyli nie każdemu na
dłuższą metę opłaca się.


Bo to trzeba patrzec długofalowo;) Mnie już nieraz zdarzało się, że kilka ekspedycji pod rząd trafiało na piratów lub obcych (ci sa gorsi, bo mają silniejsze floty), ale generalnie jest jednak na plus. Nawet antymaterii w dłuższym okresie czasu da sie sporo nazbierać. Ja jakbym jej co jakiś czas nie wykorzystywał, to mógłbym sobie nawet i oficera wynająć:)
Choć też trzeba przyznać, że skoro grasz tak statycznie jak piszesz, to krąg potencjalnych korzyści jest mniejszy. Chocby takie statki, wiele porzytku Ci nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 14:29, Dux napisał:

Choć też trzeba przyznać, że skoro grasz tak statycznie jak piszesz, to krąg potencjalnych korzyści jest mniejszy. Chocby takie statki, wiele porzytku Ci nie dadzą.

Na statkach, rzeczywiście, najmniej mi zależy. Choć można by je wysłać na kolejne ekspedycje :-)
Może spróbuję jeszcze raz zrobić jakąś mini flotkę i znów ją wysłać.
Bo mówią: do 3 razy sztuka :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /CIACH/
Na ekspedycje jest jedyny słuszny skład floty. Mianowicie 25 Niszczycieli oraz 25 DT. Oczywiście jest szansa że wchłonie to czarna dziura ale piraci nie zniszczą, co najwyżej coś stracisz. Jeśli grasz eko to nie ma sensu robić floty, trochę obrony a tak to w kopalnie ładuj. Wiem co mówię :P Sam mam ponad 3,2 mln pkt i duży staż w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 19:31, Kerigun napisał:

> /CIACH/
Na ekspedycje jest jedyny słuszny skład floty. Mianowicie 25 Niszczycieli oraz 25 DT.
Oczywiście jest szansa że wchłonie to czarna dziura ale piraci nie zniszczą, co najwyżej
coś stracisz.


No raz mi się trafiło, że obcy zakosili mi 21 z 22 niszczarek. Ale fakt, zasadniczo w starciu nie pójdzie więcej jak 1-2 niszczarki. Przynajmniej jak same nie lecą. Ja tam posyłam jeszcze trochę DT i MT (plus 3 sondy dla ...., w sumie nie wiem dlaczego;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:38, Dux napisał:

No raz mi się trafiło, że obcy zakosili mi 21 z 22 niszczarek. Ale fakt, zasadniczo w
starciu nie pójdzie więcej jak 1-2 niszczarki. Przynajmniej jak same nie lecą. Ja tam
posyłam jeszcze trochę DT i MT (plus 3 sondy dla ...., w sumie nie wiem dlaczego;).


SS jako straż przednia co wroga wykrywa :P Mnie się ekspedycje znudziły tak średnio po miesiącu. CO prawda uzbierałem na handlarza 2500 antymaterii ale jako że lubię okrągłe cyferki to nie podobało mi się żę mam 1032 OW czy 1056 Krążowników. SS jeszcze zniosę bo mało ważne. Na początku miałem 1k SS a po ekspedycjach zrobiło mi się ponad 2500 SSów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na razie jeden recykler, i mam z nim problem, otóz gdy chcę go wysłać na misję (żeby zbierał surówkę), opcja "zbieraj" jest odznaczona o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:48, Bratek196 napisał:

Mam na razie jeden recykler, i mam z nim problem, otóz gdy chcę go wysłać na misję (żeby
zbierał surówkę), opcja "zbieraj" jest odznaczona o co chodzi ?

Klikasz recki, potem zaznaczyć PZ (pole zniszczeń) + koordynaty i dalej to już tylko "zbieraj" i wylot. Oczywiście tam gdzie chcesz zbierać muszą być jakieś szczątki do zebrania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi napisać ile surowców potrzeba na zbudowanie tzw. rakiety międzyplanetarnej (tej do ostrzału)?
Chodzi o to, że jeden gość okłada mnie salwami po 5 rakiet. Ja mu to zestrzeliwuję przeciwrakietami, które mnie kosztują 8 k metalu i 2k deuteru. Ile kosztuje to jego? Czy się mu to opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 18:41, A-cis napisał:

Ile kosztuje to jego?

12.500 M / 2.500 K / 10.000 D

Dnia 26.01.2009 o 18:41, A-cis napisał:

Czy się mu to opłaca?

Poki ogranicza sie do ostrzeliwania rakietami - watpie. Jesli jednak nie zamierza na tym poprzestac - moze byc ciekawie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie? Po prostu go zjedzie i tyle. I o to w tej grze chodzi: Mieć flotę i złomować czyjeś żeby zebrać złom i zbudować większą flotę. udana akcja daje duża satysfakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 21:16, Ł Y D A napisał:

12.500 M / 2.500 K / 10.000 D

To na każdej salwie traci 125 pkt :-)

Dnia 26.01.2009 o 21:16, Ł Y D A napisał:

Poki ogranicza sie do ostrzeliwania rakietami - watpie. Jesli jednak nie zamierza na tym poprzestac - moze byc ciekawie ;D

No więc na razie tylko ostrzeliwał i wysyłał sondy. Ja odbudowywałem stan przeciwrakiet (które mnie kosztują sporo taniej) i nic się nie działo.
Jeśli nie skrzyknie kumpli i nie zaczną strzelać grupą to może tak sobie pukać.
BTW. Czy on może wystrzelić więcej rakiet niż 5 na raz?
Pytam, bo nie wybudowałem silosu na rakiety i nie wiem jak tam z nimi jest.

====> Pacojana
Nie zjedzie. Przynajmniej nie tą metodą. Już chyba zrezygnował, bo od 20 godz. nie było żadnej salwy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:19, A-cis napisał:

BTW. Czy on może wystrzelić więcej rakiet niż 5 na raz?

Wystrzelic mozna wszystkie rakiety, ktore ma sie aktualnie zbudowane w danym silosie. Powinienes raczej zadac pytanie "ile rakiet moze trzymac w silosie" ;D Mianowicie kazdy poziom silosu (od czwartego, ktory jest niezbedny do rozpoczecia budowy rakiet) pomiesci 10 RM (lub 20 przeciwrakiet)*. Czyli jesli mamy 10 poziom silosu i 0 przeciwrakiet to mozemy wybudowac 100 rakiet miedzyplanetarnych. To teraz wyobraz sobie ile musza trwac rekordowe ataki rakietowe obejmujace po 5-10k wystrzelonych rakiet ;DDD


* albo 5 RM i 10 PR... nie pomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:31, Ł Y D A napisał:

Powinienes raczej zadac pytanie "ile rakiet moze trzymac w silosie" ;D

O to mi właśnie chodziło. Niefortunnie sformułowałem pytanie :-)

Dnia 26.01.2009 o 22:31, Ł Y D A napisał:

jesli mamy 10 poziom silosu i 0 przeciwrakiet to mozemy wybudowac 100 rakiet miedzyplanetarnych.

O kruca! Niedobrze. Mam nadzieję, że on jednak ma silos na 4 poziomie, bo z ok. 85 tys. punktów jakie ma, chyba nie ładował się w wydatki rzędu po 320 k metalu i kryształu żeby zbudować silos 5 poziomu :-)

Dnia 26.01.2009 o 22:31, Ł Y D A napisał:

* albo 5 RM i 10 PR... nie pomne.

Chyba jednak to pierwsze, bo ja w silosie mogę trzymać 20 przeciwrakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gość nie jest z jakiejś ścisłej topki, to mało prawdopodobne, by miał silos na takim poziomie. A nawet jak jest, to ma nie po kolei pookładane w głowie:P, bo surowiec można wydać zdecydowanie bardziej racjonalnie, niż na silos i rakiety. Jeśli chce sie już kogoś zdzielić tym ustrojstwem, to lepiej się z kolegami ugadać i robic to wspólnie;)
Poza tym zawsze może być tak, że i obrońca ma całkiem solidny silos, a do tego sporo surki i nieźle rozwiniętą stocznie i nanity. Wtedy nici z ataku.

Tak przy okazji. Są też w tej grze misjonarze idei. A jedną z najpopularniejszych ciągle jest, nie wiedzieć czemu, że "bunkrom mówimy stanowczo nie". Jeżeli nadal grasz tym stylem co kiedyś pisałeś (obrona, obrona, obona, czasem cos jeszcze) to mogą to być tacy misjonarze. Wtedy może być problem, bo mogą/moze nie odpuścić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 09:25, Dux napisał:

już kogoś zdzielić tym ustrojstwem, to lepiej się z kolegami ugadać i robic to wspólnie;)

Trochę się tego obawiałem, bo on jest w sojuszu a ja nie.
Tyle, że kolegów myślących racjonalnie mogłaby przekonać jedynie solidna zdobycz, a w tym wypadku zdobycz była zawsze mniejsza niż surowiec który wydał na taką (5-cio rakietową) salwę :-D

Dnia 27.01.2009 o 09:25, Dux napisał:

Poza tym zawsze może być tak, że i obrońca ma całkiem solidny silos, a do tego sporo
surki i nieźle rozwiniętą stocznie i nanity. Wtedy nici z ataku.

Tego raczej się nie obawiał, bo ja mam 3x mniej punktów od niego więc byłoby to mało prawdopodobne. Zresztą sondował mnie wielokrotnie i prawdopodobnie widział dokładnie czego ile mam.

Dnia 27.01.2009 o 09:25, Dux napisał:

Tak przy okazji. Są też w tej grze misjonarze idei. A jedną z najpopularniejszych ciągle jest, nie wiedzieć czemu, że
"bunkrom mówimy stanowczo nie". Jeżeli nadal grasz tym stylem co kiedyś pisałeś (obrona, obrona, obona, czasem cos jeszcze) to mogą to być tacy misjonarze.

Oczywiście, że nadal (choć "gram" to tu jest zbyt wielkim słowem :-))
Po prostu nie chce mi się znowu w to bawić na poważnie, a ponieważ surka - wolno, bo wolno, ale jednak systematycznie przybywa, to coś z nią muszę robić. Najprościej zbudować kolejne działo :-D

Dnia 27.01.2009 o 09:25, Dux napisał:

Wtedy może być problem, bo mogą/moze nie odpuścić;)

Chyba jednak odpuścił. Od 36 godzin nie zaatakował. Przestał nawet sondować. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:15, A-cis napisał:

Trochę się tego obawiałem, bo on jest w sojuszu a ja nie.
Tyle, że kolegów myślących racjonalnie mogłaby przekonać jedynie solidna zdobycz, a w
tym wypadku zdobycz była zawsze mniejsza niż surowiec który wydał na taką (5-cio rakietową)
salwę :-D


Właśnie. Jak ktoś ma głupie pomysły, to nie znaczy, że cały sojusz:D Normalny, to jak sie wysila, to przynajmniej dla jakiegoś zysku. No chyba, że to wojna. Ale skoro nie jesteś w sojuszu, to i z wojną maja problem:D

Dnia 27.01.2009 o 15:15, A-cis napisał:

(...) a ponieważ surka - wolno, bo
wolno, ale jednak systematycznie przybywa, to coś z nią muszę robić. Najprościej zbudować
kolejne działo :-D


Zawsze możesz postarać sie i większe EKO. Zbudowanie 2 dział zamiast jednego jest równie proste:P

Dnia 27.01.2009 o 15:15, A-cis napisał:

Chyba jednak odpuścił. Od 36 godzin nie zaatakował. Przestał nawet sondować. :-D


No mnie też ostatnio nikt farmić nie chce. Ale dla mnie to akurat problem. Nie ma farmerów=nie ma podstawek. Nie ma podstawek=nie ma darmowych prób księżycowych. A jeszcze 4 moony by się przydało do kompletu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:25, Dux napisał:

Zawsze możesz postarać sie i większe EKO. Zbudowanie 2 dział zamiast jednego jest równie proste:P

Cholera. Dłuższa przerwa w graniu skutkuje tym, że przestaję rozumieć żargon :-D
Co to znaczy, że mogę "postarać sie i większe EKO"? Chodzi o zbudowanie 2 słabszych dział zamiast jednego mocniejszego?
Chyba jednak miałeś na myśli coś innego, ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować