Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2006 o 14:24, DragonLord napisał:


Ale nie na każdą planetę. Farmy to atakowanie (najczęściej samymi transporterami) planet bez
obrony (najczęściej niegrających graczy).


Nie do końca :) W zasadzie farmienie oznacza takie zniechęcenia danego gracza do gry aby to co zostanie wydobyte mozna by mu było złupic jak najmniejszym kosztem. Ja farmię czasami nawet kilkama setkami OW jesli mi sie to opłaca i to takze jest farmienie :) a jeśli chodzi o nieaktywnych graczy to najlepiej sie ich farmi kilkoma tysiącami sond oczywiście pod warunkiem że nie latamy za daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie mam pojęcia, od czego zależy "aktywność" gracza. Jakieś 10 min. temu zostałem przeskanowany przez pewnego kolesia, jednak przy jego planecia pisze, że jest nieaktywny od 50 min. Coś jest nie tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 14:19, DragonLord napisał:

Hmm... nie mam pojęcia, od czego zależy "aktywność" gracza. Jakieś 10 min. temu zostałem przeskanowany
przez pewnego kolesia, jednak przy jego planecia pisze, że jest nieaktywny od 50 min. Coś jest
nie tak!


hmmm to znaczy że od 50 minut nic nie robi na planecie... czyli nie wchodzi do stoczni do badań ... nie buduje budunków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 17:15, gmichal napisał:

na jakim miejscu (1-15) w ukladzie slonecznym najlepiej kolonizowac??

W zasadzie wszyscy najpierw zakładają tak jak otrzymuje się planety bazowe, tzn. poza pierwszymi 3 i ostatnimi 3 czyli nr 4 - 12. Ponąć tam są największe szanse złapać dużą planetę.
Ale to tylko szansa nie pewnik :)

DragonLord <----
Może wysłał sondę z kolonii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 17:15, gmichal napisał:

na jakim miejscu (1-15) w ukladzie slonecznym najlepiej kolonizowac??


Planety na pozycjach 4-6 mają najwięcej pól, 1-3 właściwie zupełnie nie warto kolonizować (chyba, że w późniejszym etapie gry, kiedy będziesz jechał w grawitony), a jeśli chcesz mieć głównie dużo deuteru, to 13-15. Na początku zdecydowanie najlepsze są 4-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 17:26, A-cis napisał:

DragonLord <----
Może wysłał sondę z kolonii


Wysłał z księżyca planety, na której zaobbserwowałem aktywność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2006 o 19:08, DragonLord napisał:

> DragonLord <----
> Może wysłał sondę z kolonii

Wysłał z księżyca planety, na której zaobbserwowałem aktywność.


Jak koles siedzi na księzycu to jak może być aktywnośc na jego planecie weź no pomyśl, a co do koloni to najlepiej kolonizować 4-6 bo raz że jest największa szansa na dużą planete, 2 że w późniejszym okresie budowa na nich satelitek zamiast elektrowni jest sporo tańsza i bardziej opłacalna. Na dalekich planetach czyli 13-15 satelitki wytwarzają bardzo mało energi, mam planete na 15 polu i tam satelitka wytwarza mniej niz 10 jednostek energi a na planetach 4-6 koło 35-40 jednostek więc róznica jest spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam kolonizuje na 13-15:p i mam tak duże po 200 pól i nawet dośc zimne.... nie widze różnicy .. a jak kolonizowałęm na 4-7 to szły po 50 pól:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2006 o 11:43, DragonLord napisał:

Ale księżyc chyba jest przypisany do planety, no nie? A co do kolonizacji, to : http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=174478,
tak wogóle to w FAQ jest zawarte większość podstawowych informacj o grze.


Jest przypisany do pola a nie do planety, poza numerkiem nic moona z planeta nie łaczy. Ja zazwyczaj siedze na moonach jak gram i wyglada jakby mnie nei było i często jakiś noobek skusi sie na 500 k surowców na koloni a potem sie dziwi że dostaje kontrę.
Co do kolonizowania to moje doswiadczenie pokazuje że cieplejsze planety sa lepsze własnie ze wzgledy na satelitki które w poźniejszym stadium dają o wiele wiecej energi niż cos innego. Mając kopalnie na poziomie 30M-26K-25D nie opłaca mi sie robic elekrtowni słonecznej na 32 lvl bo kosztuje kilkadziesiąt milionów a 100 satelitek kosztuje mnie 200 k kryształy i 50 k deuteru co jest w sumie wydobyciem dziennym z jednej planetki. Zysk z wydobycia kryształu czy deuteru na planetach 13-15 nie zwraca ani troche kosztów poniesionych na elektrownie słoneczną bo fuzyjna za dużo żre deuteru aby miec z niej jakiś pożytek na dłuższa mete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 09:55, gmichal napisał:

jaka jest najwieksza planeta na ogame?? ja mam np 311 pól


Asolutny rekord to 400 coś na szwabskim servie. Ale spoko, i tak nie zabudujesz tych 311 pól przez rok, ciesz się, że ci się trafiła taka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2006 o 14:14, Łukasz.G napisał:

ja amm kolonie masx 200 pól i się cięszę bo i tak nie zabuduje tyle...


ale jednak fajnie lepiej mic duza kolonie. potem mozna miec wysokie poziomy kopalni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować