Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Chcę Ci powiedzieć, że zarejestrowałem się na 31 Uni :-D
Jednak nie mam zamiaru grać na poważnie. Raczej tylko sprawdzam co się zmieniło. Pociągnę do 5 tys. pkt. i potem będę tylko statystował. Tzn. albo zablokuję produkcję, albo jeśli bedę w jakimś sojuszu, to będę podrzucał surowce innym graczom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 03:01, A-cis napisał:

Chcę Ci powiedzieć, że zarejestrowałem się na 31 Uni :-D
Jednak nie mam zamiaru grać na poważnie. Raczej tylko sprawdzam co się zmieniło. Pociągnę do
5 tys. pkt. i potem będę tylko statystował. Tzn. albo zablokuję produkcję, albo jeśli bedę
w jakimś sojuszu, to będę podrzucał surowce innym graczom :-)


A dlaczego akurat na 31?
Trzeba było na 40 , poznałbyś smak gry z obroną na odpadki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 16:46, Lucek napisał:

A dlaczego akurat na 31?
Trzeba było na 40 , poznałbyś smak gry z obroną na odpadki :D

To trzeba było napisać, że na 40. Zapisałem się na pierwsze jakie mi się zgłosiło :-D
A Ty jesteś na 40-tym? Pisałeś zdaje się, że grasz na 1-szym.
I co to jest ta obrona na odpadki? To jest ta nowość, że złom na ziemi też się wlicza do odpadków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 18:11, A-cis napisał:

> A dlaczego akurat na 31?
> Trzeba było na 40 , poznałbyś smak gry z obroną na odpadki :D
To trzeba było napisać, że na 40. Zapisałem się na pierwsze jakie mi się zgłosiło :-D
A Ty jesteś na 40-tym? Pisałeś zdaje się, że grasz na 1-szym.
I co to jest ta obrona na odpadki? To jest ta nowość, że złom na ziemi też się wlicza do odpadków?


Ja gram na 1, tak jak pisałem wcześniej :)
A na u39 i u40 , 30% zniszczonej obrony zmienia sie w odpadki - tak jak z floty. Ten złom nie jest na planecie tylko w "cudowny" sposób wędruje na orbitę :D
W praktyce wygląda to tak:
masz 1 WR którą ktoś ci rozwala --> 600 metalu (30%) trafia na orbitę jako PZ.
Zeby było śmiesznie ta wyrzutnia może sie odbudować na co ma szansę 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2006 o 18:25, Lucek napisał:

A na u39 i u40 , 30% zniszczonej obrony zmienia sie w odpadki - tak jak z floty. /.../
masz 1 WR którą ktoś ci rozwala --> 600 metalu (30%) trafia na orbitę jako PZ.
Zeby było śmiesznie ta wyrzutnia może sie odbudować na co ma szansę 70%.

Ale póki co wszystko jest w porządku tzn. cudwnego rozmnożenia materii nie ma. 30% złomu można zebrać a 70% się regeneruje. Razem 100% :-D
Gorzej jest w przypadku 1 szt np. wyrzutni. Zawiera ona w sobie 2000 metalu. Po ataku agresor zabiera z orbity 300 a wyrzutnia na ogół regeneruje się w całości ;-DD

Ale bardziej serio. Mnie gra na takich warunkach by nie odpowiadała. Nie zamierzam latać (nie mam zresztą na to czasu). Mam zamiar kibicować i surowce przeznaczać na bunkier. W takim układzie jak piszesz, bunkry są równie atrakcyjnym łupem jak flota i długo bym tak nie pograł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam to do ogame nie mam zastrzeżeń.dobra gra wojenno- ekonomiczna. na moim uniwersum 33 jestem chyba jedynym atakującym i ograbiającym inne planety graczy (oczywiście moje cele to przeważnie goście z "i" lub "l".
ogólnie to spokojnie rozbudowuje swoją armię (a gdy skończę moje dzieło to się strzeszcie). jestem w sojuszu "air" na 289 miejscu i czterema członkami:). teraz mogę budować krążowniki i myśliwce, ale wkrótce zacznę masową produkcję okrętów wojennych, i skończę na (hahahaha) gwiazdach śmierci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem na OGame od kilku dni , gram na uni 44, a narazie mam(bardzo) niską technologię (tech. bojowa: 2 m.myśliwce i 1 s. słoneczny; obrona: 4 WR; ~ jutro będę miał 1 sondę szpiegowską).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy chcę wysłać flotę na inną planetę mam parę opcji.jedną z nich jest "transportuj". czy chodzi o transportowanie z mojej planety na jego, czy z jego na moją???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2006 o 18:43, rafał b. napisał:

gdy chcę wysłać flotę na inną planetę mam parę opcji.jedną z nich jest "transportuj". czy chodzi
o transportowanie z mojej planety na jego, czy z jego na moją???

Chodzi o transport z twojej planety. Gdy wybierzesz tą opcję będziesz mógł potem wybrać ile i jakiego surowca załadować na statki.
Z planety wroga surowce zabierane są automatycznie i nie masz żadnego wpływu na to ile jakiego surowca jest zabierane. Są one jednak zabierane do pełnej pojemności ładowni.
No, chyba że na planecie jest mało surowców :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
właśnie skolonizowałem swoją pierwszą planetę. Niestety, ma ona tylko 74 pola :/. Pytanie: czy warto dalej się na niej osiedlać, czy może lepiej opuścić? Planeta jest 10 w układzie.
Podzrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 14:56, szerszeń45 napisał:

Witam,
właśnie skolonizowałem swoją pierwszą planetę. Niestety, ma ona tylko 74 pola :/.

Nie opłaca się, maleńka, bardzo maleńka. Nie wiem dlaczego, ale 5-6 planety w układzie są często duże. Ja obecnie porzucam kolonie poniżej 130 pól, mam już 4 powyżej 230 pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 15:12, AgayKhan napisał:

Nie opłaca się, maleńka, bardzo maleńka. Nie wiem dlaczego, ale 5-6 planety w układzie są często
duże. Ja obecnie porzucam kolonie poniżej 130 pól, mam już 4 powyżej 230 pól.

No to extra, właśnie się zwolniła 5 planeta w nowym układzie :) Ale tej narazie nie opuszczę, będę sobie wydobywał surowce a opuszczę w póżniejszym etapie. Po prostu zbudję kolejny kolonizator, będę miał juz 3 planety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej opuść ją jak najszybciej, 76 pól bardzo szybko się wyczerpie. Kolonizuj tylko planety z 4, 5 i 6 miejsca w układzie. Ja mam 6 kolonii powyżej 200 pól, najmniejsza 203, a największa 319 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 15:41, El Puno napisał:

Najlepiej opuść ją jak najszybciej, 76 pól bardzo szybko się wyczerpie. Kolonizuj tylko planety
z 4, 5 i 6 miejsca w układzie. Ja mam 6 kolonii powyżej 200 pól, najmniejsza 203, a największa
319 :)

Niestety, wiekszość takich planet jest zajetych :/ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 15:54, szerszeń45 napisał:

Niestety, wiekszość takich planet jest zajetych :/ ...


To zależy gdzie szukasz :) Moje planety są rozmieszczone co ok 100 układów w 5 galaktyce (5:33, 5:121, 5:232 itd), mam jeszcze 2 kolonie w 3 galaktyce. Dzięki temu flota może atakować w całej galaktyce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:23, sebadom napisał:

no. ~30min temu zbudowałem swoją pierwszą sondę szpiegowską i teraz ciągle sprawdzam co mnie
otacza.
P.S. sondy są strasznie tanie jak na nie

hehe fajnie to napisałeś.. sprawdzam co mnie otacza :P
ciekawe czy dożyje chwili gry napiszesz... "no.. ~30min temu zrobiłem RW na 2000% na moona ":P
a na jakim u grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować