Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2006 o 14:56, szerszeń45 napisał:

Witam,
właśnie skolonizowałem swoją pierwszą planetę. Niestety, ma ona tylko 74 pola :/. Pytanie:
czy warto dalej się na niej osiedlać, czy może lepiej opuścić? Planeta jest 10 w układzie.
Podzrawiam. :)


Nie załamuj się moja pierwsza Kolonia ma 68 pól ^^" za to ciekawi mnie jakm ożna zdobyć księżyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:51, Shadow1994 napisał:

Nie załamuj się moja pierwsza Kolonia ma 68 pól ^^" za to ciekawi mnie jakm ożna zdobyć księżyc?


Bardzo prosto...
Daj sobie zrobić mega rozwałkę na planecie, tylko tak żeby zostało dużo kosmicznego śmiecia. Im więcej złomu na orbicie - tym większa szansa na moona (ale nie większa niż 20%!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2006 o 21:51, Shadow1994 napisał:

Nie załamuj się moja pierwsza Kolonia ma 68 pól ^^" za to ciekawi mnie jakm ożna zdobyć księżyc?

MNie kosztował 10 000 punktów . Wybudowałem 20 niszczycieli, 60 OW, zrobiłem 1000 wyrzutni rakiet, 40 gaussów, 30 dział plazmowych i zostawiłem na planecie około 700 k metalu, 300 k krychy. Po tygodniu przyleciało 1000 OW i zrobiło mi moona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:13, AgayKhan napisał:

MNie kosztował 10 000 punktów . Wybudowałem 20 niszczycieli, 60 OW, zrobiłem 1000 wyrzutni
rakiet, 40 gaussów, 30 dział plazmowych i zostawiłem na planecie około 700 k metalu, 300 k
krychy. Po tygodniu przyleciało 1000 OW i zrobiło mi moona.


A u mnie... w ogóle szkoda gadać...
miałem 500OW i myślałem że szpanuję (zresztą byłem w sojuszu W.of.S na Uni16, który stworzyłem z kumplami praktycznie od zera punktów, a nasza przygoda skończyła się w Top50 sojuszy po niespełna roku [teraz nie mamy czasu na grę - matura itd. więc sojusz podupadł, o ile jeszcze go nie rozwiązano) a tu mi przylaciał koleś z top 100 i zniszczył mi te OW razem z 600 lekkimi i 120 ciężkimi laserami (+30plazm i 50 gaussów na dokładkę). 20% na moona... i nic T_T... załamka totalna! A najgorsze, że gość rozwalił mnie samymi sondami szpiegowskimi O_o (miał ich 6.000.000). Ten gracz to MuTaNt O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 10 uni to dzidek mnie męczył, jakoś takoś mu podpadłem czy co? Atakował mi planetkę, gdzie miałem 60 k metalu i 40 k krychy . Toć to nawet floty się nie opłaca wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam się nie opłaca :D
Grosz do grosza itd. Ja też kilku graczom podpadłem, szczególnie na początku, gdy nie znałem reguł rządzących światem Ogame''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 22:13, AgayKhan napisał:

MNie kosztował 10 000 punktów . Wybudowałem 20 niszczycieli, 60 OW, zrobiłem 1000 wyrzutni rakiet, 40 gaussów,
30 dział plazmowych i zostawiłem na planecie około 700 k metalu, 300 k krychy. Po tygodniu przyleciało 1000 OW i zrobiło mi moona

Nie powiem, tanio Ci to nie wyszło ;-DD
A przynajmniej złom zebrałeś, czy gość go również zacharapcił?
Zresztą na taką ilość złomu, to niezgorszą flotylę recyklerów trzeba też mieć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 21:51, Shadow1994 napisał:

Nie załamuj się moja pierwsza Kolonia ma 68 pól ^^" za to ciekawi mnie jakm ożna zdobyć księżyc?

Nie załamuje się. ;) W tym samym układzie udało mi się skolonizować 5 planetę z 239 polami :) A tamtą wykorzystuję maksymalnie do surowców i transportuję je na Antige Prime (własnie ta piąta w układzie). Dopiero gdy juz mi będzie ta mała planeta kompletnie niepotrzebna, to opuszczę kolonię. Póki co pzryda się do zastrzykania surowcami Antigi Prime :) A księżyc to może się zrobi później. Narazie nie mam fundyszy na takie przedsiębięcie, a jak mam to inwestuję w infrastukturę i badania na planecie no i oczywiście przynajmniej podstawową obronę. Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 12:50, szerszeń45 napisał:

A tamtą wykorzystuję maksymalnie do surowców i transportuję je na Antige Prime (własnie ta piąta w układzie).
Dopiero gdy juz mi będzie ta mała planeta kompletnie niepotrzebna, to opuszczę kolonię.

Ja robiłem tak samo. Nie widziałem sensu pozbywać się kolonii, w której założenie wywaliłem tyle surowców (na statek kolonizacyjny). Skoro już jest, to niech trzepie na razie surowce. Przecież inwestować w nią nie ma potrzeby, a więc żadnych dodatkowych kosztów już nie poniosę. Każda kolonia, jaka by nie była, po wybudowaniu kilku kopalń jest dochodowa.
Dopiero gdy już miałem komplet 8 kolonii, wtedy pozbywałem się najmniejszej i zakładałem nową (i czasami zdarzało się, że ta nowa była jeszcze gorsza ;-P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2006 o 00:48, A-cis napisał:

Nie powiem, tanio Ci to nie wyszło ;-DD

Najbardziej żal tych 10 k punktów. Floty nie, bo i tak bawię się w budowniczego.

Dnia 28.10.2006 o 00:48, A-cis napisał:

A przynajmniej złom zebrałeś, czy gość go również zacharapcił?

Zrobił mi moona raniutko, jak byłem w pracy. Po powrocie tylko mi został moonik. Pech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znajomy podał mi link do tej gry .Początkowo uważałem, że jest to jakaś kolejna tandetna gra lecz o dziwo nie :) Przyznam szczerze, że gierka jest bardzo dobra i mocno wciągająca polecam tylko dla prawdziwych fanów gier typu GW :).

Tak na marginesie które według was Uniwersum jest najlepsze ??. Ja gram w Universum 23 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 18:46, Podpułkownik napisał:

Wczoraj znajomy podał mi link do tej gry .Początkowo uważałem, że jest to jakaś kolejna tandetna
gra lecz o dziwo nie :) Przyznam szczerze, że gierka jest bardzo dobra i mocno wciągająca polecam
tylko dla prawdziwych fanów gier typu GW :).

Ja początkowo nie chciałem w to grać, teraz wchodzę na chwilę, coś każę zbudować lub zbadać i wylogowuje się, bo to obserwowanie trochę nudzi. Ale gra jest fajna mam już 3 planety i pierwszy 1k punktów ;)

Dnia 29.10.2006 o 18:46, Podpułkownik napisał:

Tak na marginesie które według was Uniwersum jest najlepsze ??. Ja gram w Universum 23 :)

A nie wiem. Też jestem nowym graczem. Gram na Uni18, chyba najlepsze to te w miare nowe, ale może ja się nie znam ;) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm każde uni jest dobre, ale czym starsze tym trudniej :) ja gram od roku uzbierałem 700k pkt :) (przeszło) i wcale nie czuje się mocny wręcz przeciwnie teraz widze jak jestem słaby hehe :)

U17 :) rulezz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć co się dzieje z ogame? Nie mogę się zalogować i wyświetlają mi się komunikaty po niemiecku.
Nie ma też strony startowej (tytułowej) tylko na białym tle są 3 okienka do logowania (Uniwersum, nick i hasło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 02:26, A-cis napisał:

Nie ma też strony startowej (tytułowej) tylko na białym tle są 3 okienka do logowania (Uniwersum,
nick i hasło)


Jest to logowanie awaryjne.. Wybierz swoje Unii tylko z wróć uwagę na kraj i zaloguj się.. gra działa normalnie..

Pozdr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2006 o 14:56, Moonrake napisał:


Jest to logowanie awaryjne.. Wybierz swoje Unii tylko z wróć uwagę na kraj i zaloguj się..
gra działa normalnie..

Pozdr..

a co jak chce 1 raz
znaczy zajerestrowac sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 14:56, Moonrake napisał:

Jest to logowanie awaryjne.. Wybierz swoje Unii tylko z wróć uwagę na kraj i zaloguj się..

Opcji z krajem tam nie było. Tylko Uni i hasła. I zalogować się żadną miarą nie dało.
Ale na szczęście już dziś działało wszystko normalnie :-)

====> B.Riv
Wybierasz uni na którym chcesz grać i się rejestrujesz. Tzn. Podajesz nick pod jakim będziesz chciał występować w grze i swój adres e-milowy. Na ten adres, praktycznie od razu (w skrajnych wypadkach - kilka minut), zostanie wysłane wygenerowane hasło. Wówczas jeszcze raz wchodzisz na to swoje Uni wpisując nick oraz podane hasło i działasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 17:12, A-cis napisał:

Opcji z krajem tam nie było. Tylko Uni i hasła. I zalogować się żadną miarą nie dało.


Była.. A dokładnie miałeś do wyboru Unia 41.ogame.de lub unia 41.ogame.fr lub unia41.ogame.pl..
Grając na polskim wybierasz swoją unie z końcówką "pl" i po kłopocie..

To tak na przyszłość skoro już wszystko działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować