Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Rozumiem :) Zastanawiam kto by tam chciał mnie wziąźć w sojusz :)
A możesz mi doradzić ile powinienem mieć na starcie kopalń?? Żeby odpowiednio na wszystko starczało??
Gram dopiero 2 dzień więc... Aha czytałem w poradniku o początkach - zbyt dużo mi nie pomógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no nowy statek (pancernik), zmiana ceny OW bedzie dobra zwiekszy raczej ich produkcję przy tej samej ilości pkt struktaulnych, metalu się wyda więcej ale też wydobywa się znacznie więcej niż kryształu :)
No i fajnie że wreszcie można nazywać księżyce no i to udogodnienie w postaci sortowania planet. W sumie Update spodobał mi się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 16:55, Konrades napisał:

Rozumiem :) Zastanawiam kto by tam chciał mnie wziąźć w sojusz :)
A możesz mi doradzić ile powinienem mieć na starcie kopalń?? Żeby odpowiednio na wszystko starczało??
Gram dopiero 2 dzień więc... Aha czytałem w poradniku o początkach - zbyt dużo mi nie pomógł
:)


Z kopalniami zależy. Jedni mówią że metal inni że kryształ a jeszcze inni że deuter.
Ja ładuje zawsze w Deuter i Krzyształ, ponieważ potem będą bardzo potrzebne :]
Jako student matematyki możesz sobie wyliczyć jakie jest prawdopodobieństwo że wezmą Cię do najlepszego sojuszu na 11 uni :P

//Na początku (pierwszy tydzień) staraj się utrzymywać dużo kopalń metalu. Jak się w miarę rozwiniesz to inwestuj w Krzyształ i Deuter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam problem ostatnio utworzyłem konto na ogame i czekalem na kod po czum go dostalem na poczte i chcialem sie potem zalogowac na ogame ale sie nie dalo i pisalo ze takiego konta nie ma co mam zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:33, mattex napisał:

/.../

Moze twoj klient pocztowy mial zawieche i mail z kodem przyszedl o wiele, wiele pozniej niz zostal wyslany. Bo wydaje mi sie, ze takie kody sa wazne 24h. Jesli tak jest, zaloz konto jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 18:47, Simon Whiteman napisał:

Odnośnie Ogame powiem tylko jedno:
Cieszę się, że już z tym skończyłem ... ;)


Czemu się cieszysz? Ton aż takie denne?
Why?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 09:13, Konrad162 napisał:

dla mnie nie denne, ale zbyt wciągające :P

lol. :D. Faktycznie ogame wciąga jak cholera. A i zapraszam do potężnego sojuszu Chwała Uznanie Jedność na 13 uni!!!!!!!! (nieco niecenzuralny skrór jesli wziąć za pierwasze litery Ch. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 08:58, Sir Jedi napisał:

Czemu się cieszysz? Ton aż takie denne?

Denne to nie jest (zresztą zależy co kto lubi), ale jeśli nie jesteś w stanie zagwarantować sobie czasu przez 24 h/dobę, to lepiej się za to nie zabieraj :-D
Początkowo to wygląda bardzo niewinnie. Do tego stopnia, że ja zaraz uruchomiłem grę na drugim Uni. Ale potem, w miarę jak się rozwijasz technologicznie i rośniesz w siłę, gdy zajmiesz kolonie i gra Cię wciągnie serio, to praktycznie: szkoła/praca, dziewczyna/żona, inne rozrywki idą w kąt i tylko z zegarkiem w ręku siedzisz przy komputerze non stop. Po nocach Ci się śnią ataki, ucieczki, zrywasz się w środku nocy aby sprawdzić czy nie przegapiłeś pory uruchomienia kolejnego poziomu fabryki ... koszmar....
Ale za to jak już po paru miesiącach oddasz konto komuś innemu ... to taka ulga, jakbyś wreszcie kozę wyprowadził z mieszkania ;-D
No i jest co wspominać (potem będzie można opowiadać wnukom) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieżko - kiedyś świetnie mi szło, spora flota, kilka planet, no i zaatakowałem jakiegoś nooba, żałuję.. chyba znajomości miał... W każdym razie od tego czasu nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, maniaki.
JAk nie Ogame to BattleKnights zawsze coś. TO nie gra to wasza mentalność, taka jest prawda nie czarujmy się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o lol, aż tak źle? ;>
Ja tam gram bo gram bez jakiegoś specjalnego przekonania, ale też bez totalnego olania. Zaatakują mnie w nocy trudno, odbuduje sobie kiedys tam, to tylko gra :P
Loguję się tylko na chwilę zobaczę jak tam wyglada sprawa w Imperium, co trzeba wybudować, gdzie przesłać surowce, kogo zatakaować i... wylogowywuje sie. Wracam dopiero jak bedę chciał, zwykle jest to dość sporo czasu.
Dziwie się ludziom którzy siedzą "z zegarkiem w ręku" i tylko czekają by kliknąć tu czy tam :) nie tylko w OGame, ale też innych tego typu grach (Battleknight, Travian itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 15:05, szerszeń45 napisał:

Dziwie się ludziom którzy siedzą "z zegarkiem w ręku" i tylko czekają by kliknąć tu czy tam :) nie tylko w OGame,

Wiesz, ja tam w pewnym momencie byłem w pierwszej 100 (dobijałem do pierwszej 50-ki). Żeby się utrzymywać na topie to trzeba było pilnować swoich włości :-D
Poza tym mnie wykańczało to, że miałem 2x więcej roboty od przeciętnego gracza, jako że grałem na dwóch Uni.
Mając 18 planet było co pilnować przed złodziejami :-DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak to prawda, ja na szczęście gram tylko na Uni18 więc mam tylko kłopot z matką 8ma koloniami oraz jednym księżycem :)
Jest sporo roboty by to upilnować, zwłaszcza, że można widzieć tylko 10 ostatnich wiadomości ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej szerszeń, zagadaj na gg podane w podpisie, bo gramy na tym samym Uni :P

Co do OGame, to rzeczywiście wciąga jak małe bagienko :p W ferie mogę trochę więcej czasu poświęcić. A zkumplem zawsze zapodajemy OGame w tle na Informatyce lub na Niemcu (mamy w sali i nformatycznej). Czasami są nezłe jaja. Jak np. na lekcji, jak kolegę najechali, to się wydarł na calą klasę "Won od mojej planety Sku*****e" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 20:30, mtobi napisał:

Ej szerszeń, zagadaj na gg podane w podpisie, bo gramy na tym samym Uni :P

Okey zaGGadam w wolnym czasie, albo ty do mnie bo mam sporo na głowie i nie wiem czy nie zapomne :P (GG na gramsajcie ;>)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogame nieźle wciąga aż do momentu gdy Cię zjedzie koleś 5x silniejszy i zniszczy tygodnie ciężkiej prac:(
Szkada że noob protect działa do 5 k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak grają najsilniejsi gracze

http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=542831

Nie piszę najlepsi , bo miejsce w statystykach zależy w dużym stopniu od poświęcenia się grze niż od faktycznych umiejętności. Do top 100 można wejść stosunkowo łatwo nie wysilając się aż tak bardzo, wystarczy tylko grać w miarę regularnie "farmiąc" lub rozbudowując "eko", ale top 10 to już masakra :D. Z tego co piszą topowi gracze , zarwane nocki to standard (tak samo jak zasypianie przy kompie i tracenie flot :lol:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na ogame najwięcej pkt to miałem około 200 k ale po tym jak mnie koleś zjechał to przestałem grać i tera mniej stresów i nawet się wysypiam=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować