Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 11:11, Matizk12 napisał:

sorry za drugiego posta, ale zauważyłem, że nowe uniwersa powstają mniej więcej co miesiąc.
Więc na sojusz może poczekamy na uni 54, bo swoja drogą 53 jest już przepełnione:/

Zamiast czekać na nowe uni, graj na tych starych jeśli chcesz się w ogóle nauczyć grać.
Poznawaj smak OGame poprzez starsze unie i na nich ucz się profesjonalnej gry. Bo zauważyłem, że noobskie jest bardzo to, że jeśli nie udaje ci się na starszym uni, to na nowszych też ci się nie uda, w końcu będziesz farmą, i farmą i tak do końca grania. A jeśli zaczniesz grać na starszym, obojętnie którym (ja zaczynałem na u25, mam tam 16k punktów i gram dalej, tylko na razie urlop mam, bo się chce u53 poświęcić) uniwersum to gwarantuje, że będziesz poznawał powoli wszystkie lepsze sojusze, spokojną grę, różne style. Na nowym uni zazwyczaj stałbyś się farmą!
Po za tym nowe uniwersa są zawsze przepełnione, więc nie ma co się dziwić...jeszcze dojdzie do tego, że stare zamkną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na 18 mam 14k pkt jestem w soju na 54 miejscu wiec nie jest zle :D Ostatnio mnie tylko zlomneli na 30 ow chlip, chlip... Teraz ide w eko i kopalnie narazie mam na 3 koloniach na 23 poziom m eta 20 kris i 15 deuter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 11:56, mtobi napisał:

ja na 18 mam 14k pkt jestem w soju na 54 miejscu wiec nie jest zle :D Ostatnio mnie tylko zlomneli
na 30 ow chlip, chlip... Teraz ide w eko i kopalnie narazie mam na 3 koloniach na 23 poziom
m eta 20 kris i 15 deuter

Hmm, ja tam przy 10k punktów już miałem 6 kolonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja mówię, że przestaje na swoim grać?? Ja po prostu chce grać na jakimś uni gdzie będę kogokolwiek znał, zagram sobie od nowa , spróbuje nowych taktyk. I wcale nie mam zamiaru usunąć sobie konta na swoim uni, mam zamiar grać na dwóch, co zresztą sam robisz, więc nie mów mi że jak chce zrobić sobie drugie konto na innym uni to że to jest noobowskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej zagospodaruj maksimum planet (8 koloni). Pamiętaj, że:
-największe planety są na polu nr. 4
-planety z niższych pól (1-4) są b. ciepłe i dużo deuteru to tam nie wyprodukujesz
-planety z dalszych pól (12-15) są małe i b. zimne, idealne do produkcji deuteru
Nie buduj niepotrzebnych budynków:
-Magazynów
-Magazynów rakiet
Zbuduj laboratorium, stocznię i fabrykę robotów do 5-6 poziomu i dalej tylko kopalnie.
Skoncentruj się na tym, aby najszybciej zbudować małe transportery (20 wystarczy) i kilka sond szpiegowskich. Atakuj graczy przy których nicku jest literka "i" (są nieaktywni od dłuższego czasu i będziesz mógł bezkarnie ich atakować). Nie buduj dużej floty, na początku kopanie to podstawa.

Kolejność wydawania surowców (po zbudowaniu 20 małych transporterów i 3-4 sond szpiegowskich): kopalnie, inne budynki, badania.

Mówiąc po ludzku: jak masz kasę to budujesz kopalnie, jak nie masz na kopalnie (masz za mało surowców na elektrownię, a nie masz energii) to stawiasz stocznię lub roboty. Jak na to nie masz surowców lub masz podbudowane na 5-6 poziom lecisz badania, tak abyś mógł budować statki kolonizacyjne i krążowniki.

Które uni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 12:38, venpl napisał:

Jak najszybciej zagospodaruj maksimum planet (8 koloni). Pamiętaj, że:
-największe planety są na polu nr. 4
-planety z niższych pól (1-4) są b. ciepłe i dużo deuteru to tam nie wyprodukujesz
-planety z dalszych pól (12-15) są małe i b. zimne, idealne do produkcji deuteru
Nie buduj niepotrzebnych budynków:
-Magazynów
-Magazynów rakiet
Zbuduj laboratorium, stocznię i fabrykę robotów do 5-6 poziomu i dalej tylko kopalnie.
Skoncentruj się na tym, aby najszybciej zbudować małe transportery (20 wystarczy) i kilka sond
szpiegowskich. Atakuj graczy przy których nicku jest literka "i" (są nieaktywni od dłuższego
czasu i będziesz mógł bezkarnie ich atakować). Nie buduj dużej floty, na początku kopanie to
podstawa.

Kolejność wydawania surowców (po zbudowaniu 20 małych transporterów i 3-4 sond szpiegowskich):
kopalnie, inne budynki, badania.

Mówiąc po ludzku: jak masz kasę to budujesz kopalnie, jak nie masz na kopalnie (masz za mało
surowców na elektrownię, a nie masz energii) to stawiasz stocznię lub roboty. Jak na to nie
masz surowców lub masz podbudowane na 5-6 poziom lecisz badania, tak abyś mógł budować statki
kolonizacyjne i krążowniki.

Które uni?

Dzięki.Uniwersum 31.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam 7 koloni tylko na tych mam najlepiej rozwiniete kopalnie i eko :P

Venpl Co ty gadasz ? magazyny rakiet sa zbedne i magazyny ? CZlowieku zastanwo sie co ty piszesz ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej wytłumaczcie mi kilka rzeczy jeśli możecie:

1) Czy mogę jakoś przejąć planetę innego gracza lub też ja zniszczyć?
2) Jeśli nie to w jaki sposób kolonizuje się inne planety przy pomocy statku kolonizacyjnego?
3) (to już ciekawość) Ile surowców trzeba zgromadzić, aby móc zbudować Gwiazdę Śmierci? '']

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 14:44, Boskii napisał:

Ej wytłumaczcie mi kilka rzeczy jeśli możecie:

1) Czy mogę jakoś przejąć planetę innego gracza lub też ja zniszczyć?
2) Jeśli nie to w jaki sposób kolonizuje się inne planety przy pomocy statku kolonizacyjnego?
3) (to już ciekawość) Ile surowców trzeba zgromadzić, aby móc zbudować Gwiazdę Śmierci? '']



1)nie możesz z tego co wiem, można tylko atakować i kraść z niej surowce, przejąć możesz tyko wtedy, gdzy inny gracz ją porzuci
2)tak, ale można kolonizować tylko puste, niezamieszkane planety wysyłając je na nie z misją:kolonizuj
3)sorry, ale nie mam pojęcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:31, mtobi napisał:

ale ja mam 7 koloni tylko na tych mam najlepiej rozwiniete kopalnie i eko :P

Venpl Co ty gadasz ? magazyny rakiet sa zbedne i magazyny ? CZlowieku zastanwo sie co ty piszesz
... :/


Jak się ma 2000-3000 pkt to NAPRAWDĘ nie potrzeba magazynów. A widziałem takie konta, że były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 14:44, Boskii napisał:

Ej wytłumaczcie mi kilka rzeczy jeśli możecie:

Dnia 05.05.2007 o 14:44, Boskii napisał:

3) (to już ciekawość) Ile surowców trzeba zgromadzić, aby móc zbudować Gwiazdę Śmierci? '']


5kk metalu, 4kk kryształu i 1kk deuteru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:15, venpl napisał:

> Ej wytłumaczcie mi kilka rzeczy jeśli możecie:

> 3) (to już ciekawość) Ile surowców trzeba zgromadzić, aby móc zbudować Gwiazdę Śmierci?
'']

5kk metalu, 4kk kryształu i 1kk deuteru


Ok to teraz mnie oświeć co znaczy 4kk ( na ogame jestem dopiero od niedawna, więc proszę się nie śmiać z moich pytań ;] ). Widziałem akie oznaczenia przy magazynach, więc proszę niech ktoś będzie łaskaw i napisze co to oznacza, albo przynajmniej, gdzie mogę o tym poczytać ;] Z góry wszystkim dzięks ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:18, Boskii napisał:

> > Ej wytłumaczcie mi kilka rzeczy jeśli możecie:
>
> > 3) (to już ciekawość) Ile surowców trzeba zgromadzić, aby móc zbudować Gwiazdę Śmierci?

> '']
>
> 5kk metalu, 4kk kryształu i 1kk deuteru

Ok to teraz mnie oświeć co znaczy 4kk ( na ogame jestem dopiero od niedawna, więc proszę się
nie śmiać z moich pytań ;] ). Widziałem akie oznaczenia przy magazynach, więc proszę niech
ktoś będzie łaskaw i napisze co to oznacza, albo przynajmniej, gdzie mogę o tym poczytać ;]
Z góry wszystkim dzięks ;]

k - tysiac
kk - tysiac tysiecy = milion
:]
a i polecam http://board.ogame.pl ;p
i dzial FAQ dla niektorych :-P
Ja gram na 4 uniach z czego 2 to polskie tam jestem top 800 i jakos to leci, jedno na ogame.greckim ;d i tam to wogole jestem mastah top 500 a gram hmm z 3 miechy? ;-P
No i na pro ogame ze speedeem x4 tam top 15 jestem mniejwiecej
gralem tez na beta uni, ale ono padlo i nikt nie wie co sie stalo z nim ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2007 o 15:18, Boskii napisał:

Ok to teraz mnie oświeć co znaczy 4kk ( na ogame jestem dopiero od niedawna, więc proszę się
nie śmiać z moich pytań ;] ). Widziałem akie oznaczenia przy magazynach, więc proszę niech
ktoś będzie łaskaw i napisze co to oznacza, albo przynajmniej, gdzie mogę o tym poczytać ;]
Z góry wszystkim dzięks ;]


k -1000
kk -1.000*1.000-1.000.000

A więc widzimy, że 1kk to nic innego niż jeden milion. I bój się zadawać takich pytań - każdy kiedyś zaczynał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIee ? Wiesz ile magow musialem wybudowac jak zbieralem na 5 poziom nadprzestrzennego ? A mialem wtedy 3,5k pkt. ;/ A co do magazynów rakiet to zależy czy ktoś jedzie w eko czy jak ja lubi rozwalać bunkry i farmić noobkow :P Ja przy 6k pkt. już mialem miedzyplanetarne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powie mi ktos kiedy oplaca sie budowac satelitki na gs?mialem 270k pk 300plazm 600 gausow i inne duperelki juz mialem 170k eny az tu przychodze pewnego dnia ze szkoly i patrze... nowiec oplaca sie rozbudowac wieksza obrone czy to prostu zalezy od szczescia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 17:05, rozkosz napisał:

a powie mi ktos kiedy oplaca sie budowac satelitki na gs?mialem 270k pk 300plazm 600 gausow
i inne duperelki juz mialem 170k eny az tu przychodze pewnego dnia ze szkoly i patrze... nowiec
oplaca sie rozbudowac wieksza obrone czy to prostu zalezy od szczescia?

Nie wiem do czego zmierzasz, ale chcąc opracowywać grawitony buduj planetę pierwszą od słońca- wtedy zaoszczędzisz krychy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:21, patrYX93 napisał:

> a powie mi ktos kiedy oplaca sie budowac satelitki na gs?mialem 270k pk 300plazm 600 gausow

> i inne duperelki juz mialem 170k eny az tu przychodze pewnego dnia ze szkoly i patrze...
nowiec
> oplaca sie rozbudowac wieksza obrone czy to prostu zalezy od szczescia?
Nie wiem do czego zmierzasz, ale chcąc opracowywać grawitony buduj planetę pierwszą od słońca-
wtedy zaoszczędzisz krychy :)

pierwszej planety sie NIE oplaca budowac
po 1 : malo pol
po2: jak juz zbudujemy te satki to pewnie ktos do nas wpadnie "z przyjacielska wizyta" a noz widelec bedzie moonik?
i co wtedy?
poza tym skoro takie planety zadko kiedy maja ponad 100 pol to budujac tam:
10 lvl robotow + 4 lvl nanitow + 12 lvl stoczni = 26 pol gdzie na wiekszosci planet to jest polowa max pol ^^. przeciez nie bedziemy tam robic eko
duzo lepiej oplaca sie budowac satki na 4 pozycji no chyba ze mamy jakas planetke wlasna np. matke w miare blisko 1 pozycji ja na 8 pozycji musze zbudowac tylko 8k satkow a to wcale nie tak duzo ;-P wiem bo kumpel robil na 11 pozycji
zreszta:
http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=439961

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować