Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 21:29, OloMax napisał:

po co są magazyny????


Po to, by składować w nich surowce. Początkowo na każdej planecie możesz zgromadzić jedynie 100.000 jednostek danego minerału. By zwiększyć ten limit, trzeba zbudować magazyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście do pewnego poziomu bo ci za dużo miejsca na planecie wezmą i będziesz miał problemy.PLaneta matka jest mała dlatego budujesz tam tylko najważniejsze rzeczy a reszte na koloniach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 21:35, buraczek18 napisał:

Ale oczywiście do pewnego poziomu bo ci za dużo miejsca na planecie wezmą i będziesz miał problemy.

Jeśli w ogóle jest jakiś sens na rozwijanie do pewnego poziomu tych budynków, chyba raczej doceniamy owe magazyny w późniejszym etapie gry, kiedy już do każdego poziomu budynku, badania wymagana jest ogromna ilość surowców.

Dnia 05.05.2007 o 21:35, buraczek18 napisał:

PLaneta matka jest mała dlatego budujesz tam tylko najważniejsze rzeczy a reszte na koloniach.:)

Tak, ale czy słyszałeś o terraformerze? Na matce właśnie budujesz najwięcej, kolonię są w zasadzie po to, aby dostarczać surowce na matkę lub pełnić rolę bazy dla statków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 16:26, mtobi napisał:

NIee ? Wiesz ile magow musialem wybudowac jak zbieralem na 5 poziom nadprzestrzennego ? A mialem
wtedy 3,5k pkt. ;/ A co do magazynów rakiet to zależy czy ktoś jedzie w eko czy jak ja lubi
rozwalać bunkry i farmić noobkow :P Ja przy 6k pkt. już mialem miedzyplanetarne :D


A wierzysz w coś takiego jak "zamrażanie" surowców? Ja pierwsze magazyny stawiałem przy około 20k pkt, bo na nanity chciałem. Chociaż nie musiałem - miałem moona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2007 o 09:16, venpl napisał:

A wierzysz w coś takiego jak "zamrażanie" surowców? Ja pierwsze magazyny stawiałem przy około
20k pkt, bo na nanity chciałem. Chociaż nie musiałem - miałem moona :P


Hmm i co z tego że moona miałeś ? Ja się umawiałem z qmplami i moona mi zrobili już przy 5k pkt .. potem nanity na 2 lvl sobie sam ubzierałem .. więc moon to razcej nie ma nic do rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co daje moon? A mianowicie to, że:
- FS na PZ z gwarancją niewykrycia przez falangę
- Na M leżały surowce - zapełnienie magazynów, jeden kurs i po problemie ;)

Qmple i moon: trzeba mieć qmpli na ogeju żeby coś takiego ustwaić. Gram bez sojuszu, znajomi nie grają na tym uni co ja więc jest różnie.

Proponuję zakończyć tą dyskusję, bo zaczynamy się obrzucać błotem, a nie o to nam chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 14:15, OloMax napisał:

Mam pytanie: W zakładce surowce, moje wydobycie deuteru to 36 jednostek na... godzinę, co to
oznacza???

Oznacza to, że w ciągu godziny wyprodukuje ci się 36 jednostek deuteru. OGame to taka gra, na początku to, że wszystko dzieje się tak wolno będzie dziwne dla ciebie, z czasem się przyzwyczaisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam jedynie, że po dłuższym czasie gry będziesz się cieszyć, że kopalnia metalu na 30 poziom buduje się tylko 1 dzień i 19 godzin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2007 o 14:55, venpl napisał:

- FS na PZ z gwarancją niewykrycia przez falangę
- Na M leżały surowce - zapełnienie magazynów, jeden kurs i po problemie ;)

Wiem co daje moon ale jest alternatywa do tych pkt
1 - latanie na stacjonuj
2 - wyslyanie surowców razem z flota .. może nawet skłądowanie na koloniach

:] więc myslę że moon aż tak nie jest potrzebny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 09:12, venpl napisał:

Od siebie dodam jedynie, że po dłuższym czasie gry będziesz się cieszyć, że kopalnia metalu
na 30 poziom buduje się tylko 1 dzień i 19 godzin ;)

Przez tą wiadomość mało się nie udławiłem. Żart. 2 dni... mam szczęście, że na razie mnie to nie czeka. Moje kopalnie są na poziomie 4;). Kto z was gra w poju, uniwersum 39??? I kiedy przyjęto was do jakiegoś sojuszu???
Ja jestem w sA_E.H. Czy jeśli zaatakuje jakiś inny sojusz, to czy Atakuje tylko tego graz, czy cały sojusz???
To sprawa między nami, czy sojami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2007 o 15:26, Łukasz.G napisał:

Wiem co daje moon ale jest alternatywa do tych pkt
1 - latanie na stacjonuj


Z tego co kojarzę, aby misja "stacjonuj" nie była wykryta przez falangę, trzeba ją zawrócić. A jak wysyłam FS o 18 a chcę mieć flotę następnego dnia o 11 to nie uśmiecha mi się wstawać w nocy, tylko po to, aby zawrócić flotę. Aczkolwiek metoda dobra :)

Dnia 07.05.2007 o 15:26, Łukasz.G napisał:

2 - wysyłanie surowców razem z flota .. może nawet składowanie na koloniach


Składowanie na koloniach ma sens tylko przy wczesnym etapie gry, bo jak potrzebuję łącznie prawie 10kk surki na 30lv metalu (albo na 4 nanitów - to prawie 13kk) to jedno porządne farmienie i zawodach.

Dnia 07.05.2007 o 15:26, Łukasz.G napisał:

:] więc myślę że moon aż tak nie jest potrzebny :D


Ale przydatny, bo w końcu można zamaskować swoją obecność, wziąć kogoś na falangę lub użyć teleportera (dla burżuji :P) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ten teleporter ma 1 głowną wadę :D Tzn nie moczna surowców zabierac wtedy z flotą i 1 h chyba się ładuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2007 o 17:54, OloMax napisał:

Ja jestem w sA_E.H. Czy jeśli zaatakuje jakiś inny sojusz, to czy Atakuje tylko tego graz,
czy cały sojusz???
To sprawa między nami, czy sojami???

Jeśli zaatakujesz kogoś, nie znaczy, że musi od razu ci wypowiadać wojnę... tzn twojemu sojuszowi. Pewnie jakiś będzie odwet z jego strony, ale raczej nie jest taki głupi i nie będzie prowadził wojenki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy sojusz mocny zcy nie, bo czasami mogą dla postraszenia zrobić wojnę nawet ze słabszym od siebie sojuszem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 12:15, Dodo1345 napisał:

Ja teraz zaczynam grać w Ogame, macie dla mnie jakieś dobre rady?

ta ja mam dobrą wstąp do spell a niepożałujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:40, patrYX93 napisał:

Ja mam
14/12/8/15 (metal/kryształ/deuter/słoneczna) oczywiście na nowym uniwersum.

Tyle podam, bo jeszcze mnie złomniecie :)

nie najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej tak, przestałem tam grać, bo szczerze mówiąc wolę spokojną grę na uni 25... powróciłem właśnie z urlopu, na początek wzrosłem o 1k pkt z 16k do 17 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 16:55, patrYX93 napisał:

Chyba raczej tak, przestałem tam grać, bo szczerze mówiąc wolę spokojną grę na uni 25... powróciłem
właśnie z urlopu, na początek wzrosłem o 1k pkt z 16k do 17 :)


A co zrobiłeś z kontem :>? jeśli nie grasz a chciałbys oddać to napisz do mnie ;] Bo mam chętnego gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować