Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2007 o 19:23, Union Pacific napisał:

A ja miałbym pytanie. Kto zna dobrze użytkownika z Uni 21 o współrzednych [1:446:12]?

Takie pytanie jest nie na miejscu. Dlaczego? Przede wszystkim szansę na to, że ten gracz jest na tym forum są nikłe, do tego nawet jeśli może być tylko obywatelem, który nic nie piszę. Już lepiej byłoby napisać to na forum OGame, chociaż wątpię czy i tam się udziela. Do tego dochodzi sprawa z uniami, w końcu na każdej jest po parę tysięcy użytkowników- czyli szansę znowu się zmniejszają. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest kontakt z członkami jego sojuszu (jeśli posiada) albo pogadanka na PW. Nie wiem jaki był motyw tego posta, ale najwyraźniej nie zorientowałeś się, że znajdzie się ktokolwiek kto go zna, a co dopiero gra na tej uni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że zadaje oczywiste pytania, ale co wam daje wiedza, który z szacownych forumowiczów gra na którym uni? Przeca każdy cel jest dobry, o ile nie jest to gigantyczny bunkier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 16:22, patrYX93 napisał:

Bunkry odradzam, ZAWSZE znajdzie się ktoś który rozbije ci ten bunkierek. Po za tym wszystko
ok, ale z kolonizacją... można w końcu najpierw zacząć robić Recyklery kolonie potem :)

Tak to prawda, nie ma niezniszczalnego bunkra, ale jeśli ma się raz na jakiś czas przerwy w dostawie netu, to jest to jedyna szansa na granie w ogame. Z tego co widzę, to w poradniku forsuje się zły styl bunkrowania - inwestycje w wyrzutnie rakiet i lekkie działka laserowe, a one obrywają niemiłosiernie od bombowców, niszczycieli i krążowników. Lepiej już dołożyć trochę deuteru i budować gaussy jako mięso armatnie, a jako działa główne stawiać plazmy (będzie mniej wierzyczek, ale będą one jakościowo o niebo lepsze). Nikt nie będzie szturmował takich bunkrów jeśli nie magazynuje się tam dużych ilości surowców, dlatego ciągłe przewożenie surki jest konieczne. Mi osobiście w rozwoju imperium bardzo pomogło 5 kolonii, a co najlepsze wiem, że w tej grze najlepsze przede mną :) Śmiesznie się też famuje nieaktywnych graczy duzymi transporterami. Jednego dnia zarobiłem tak 300 k metalu, 100 k kryształu i 20 k deuteru, co uważam za wyczyn, bo nie miałem statków bojowych. Dzięki temu postawiłem sobie pierwszą fabrykę nanitów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja miałem 12342 punkty ale mnie najechali i spadłem do 9000 tysięcy i wzielem urlop i do teraz nie gram może kiedyś zacznę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero ambicji :P Trzeba się odbudowywać i FS robić, a nie na noc zostawiać :P! Ewentualnie budować gigantyczny bunkier i eko, być górnikiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2007 o 21:27, Corporal napisał:

Tak to prawda, nie ma niezniszczalnego bunkra, ale jeśli ma się raz na jakiś czas przerwy w


/CIACH/

Dnia 12.05.2007 o 21:27, Corporal napisał:

bo nie miałem statków bojowych. Dzięki temu postawiłem sobie pierwszą fabrykę nanitów :)


Na twoim poziome to i może, ale twój bunkier nie ma szans na przetrwanie. Gausy jako mięso armatnie ??Co to ma być ?? LL sa najlepsze bo tylko bombery i niszczarki je rozwalają. Jak będziesz miał10k LL i 100 plazm to mało kto na to poleci niż na 1000 Gausów i 100 plazm. we 1000 gausów i 100 plazm wleci CI 100k LMów i nie ma obrony przy niskich stratach. Ja mam 50.000 WR i LL 5.000 CL i Jónów 1000 gausów i 500 plazm. I nie wlecą w to bez zysku. Wlatuje się często dla % lub zabawy ale przy moim bunkrze to nawet straty będą ogromne przy 0 zysku. Najlepiej bunkra nie robić a jak już to robisz to rób to dobrze. Dużo mięcha armatniego i trochę plazm z gausami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie mniej jednak i tak kiedyś znajdzie się ktoś, kto ci ten bunkierek zniszczy. Nie ma argumentacji, jeśli chcecie naprawdę coś osiągnąć to nie róbcie bunkra! I tyle, lepiej mieć flotę i robić codziennie FSy zamiast czekać na to, aż ktoś ci ten bunkierek zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w LL wlatują niszczarki i bombery, a bombery to powszechnie używana jednostka na moim uni i wyrządzaja one niemiłosierne szkody przeciw LL (sporo tych szybkich dział). Niszczyciel żre za dużo deuteru i wysyłany jest tylko dla dużego zysku (głównie przeciwko flotom). 50 k WR, a co to jest przeciw flocie z 15-oma punktami technologii bojowej,ochronnej, a zwłaszcza opancerzenia (tym bardziej,że w skład grupy szturmowej na pewno wejdą krążowniki i właśnie bombowce)? Ale bunkier masz imponujacy :) 100k mysliwcow to ogromna siła - "parszywe stado szerszeni", jak to powiedział mój znajomy. Niewielu graczy trzyma aż tyle, większość nadal inwestuje w OW, a teraz w pancery. Mój bunkier ma tylko odstraszać i zapewniać ochronę dla pewnej części moich surowców, resztę przewożę i lokuję w długotrwałe badania (np. tech. bojową na 11 poziomie), a gdy nazbieram odpowiednią ilosć surowców buduję budynki. Liczę na pragmatyzm potencjalnych adwersarzy - po co mają mnie atakować, skoro nie zyskaja na tym nic, a tylko stracą paliwo i jakaś część floty?

patrYX93

Budować flotę bez moona to moim zdaniem samobójstwo :) Na starych uni wszędzie czają się wygłodniali gracze, którzy będąc w top 100 farmuja ludzi z 16 k punktów. Potem dziwią się, że stare uni się wyludniają i powstają nowe XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa na przykład moje kolonie te nowe farmi gościu z TOP 5 bi top 18 :D A tam sa tylko chyba 14/13/7 poziomy kopalń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, coraz częściej zastanawiam się nad sensem tej gry. I żeby nie było - nie mam doła po jakimś złomie. Po prostu martwi mnie, że szwankuje uczciwość tych, którzy powinni dawać przykład. Na 50 uni jest (a raczej był) gracz o nicku Kotecek. TOP 5. I co się okazało wczoraj? Otóż ów gracz otrzymał bana za skrypty/bugusing. Powiecie - zdarza się. Jasne, tylko jest jeden malutki problemik. Kotecek jest członkiem teamu Ogame. I jak tu wierzyć w sprawiedliwość, skoro nawet GO nie mają skrupułów przed oszukiwaniem?

BTW, gra ktoś na naszym u50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

No więc ja jestem postępowaniem GO i sGO bardzo zbulwersowany. Spójrz sobie na forum OGame w dziale dyplomacja/dyskusje uniwersum 25 i temat strajk- wszystko się wyjaśni. Ja jedynie powiem, że na u50 miejsca są zapchane więc raczej się nie przyłącze do gry :)
Po przeczytaniu tamtego tematu, a najlepiej wcześniej jeszcze jednego w innym dziale ( http://board.ogame.pl/thread.php?threadid=642607&page=1 ) zobaczysz, że GO i SGO wcale nie są tacy "super".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 20:36, Corporal napisał:

No właśnie w LL wlatują niszczarki i bombery, a bombery to powszechnie używana jednostka na
moim uni i wyrządzaja one niemiłosierne szkody przeciw LL (sporo tych szybkich dział). Niszczyciel
żre za dużo deuteru i wysyłany jest tylko dla dużego zysku (głównie przeciwko flotom). 50 k
WR, a co to jest przeciw flocie z 15-oma punktami technologii bojowej,ochronnej, a zwłaszcza
opancerzenia (tym bardziej,że w skład grupy szturmowej na pewno wejdą krążowniki i właśnie
bombowce)? Ale bunkier masz imponujacy :) 100k mysliwcow to ogromna siła - "parszywe stado
szerszeni", jak to powiedział mój znajomy. Niewielu graczy trzyma aż tyle, większość nadal
inwestuje w OW, a teraz w pancery. Mój bunkier ma tylko odstraszać i zapewniać ochronę dla
pewnej części moich surowców, resztę przewożę i lokuję w długotrwałe badania (np. tech. bojową
na 11 poziomie), a gdy nazbieram odpowiednią ilosć surowców buduję budynki. Liczę na pragmatyzm
potencjalnych adwersarzy - po co mają mnie atakować, skoro nie zyskaja na tym nic, a tylko
stracą paliwo i jakaś część floty?


Bunkier mi został z dawnej gry teraz ładuje w eko. A taki bunkierek zawsze się przyda. Ale jak poleci ciezki sprzęt (tylko) to nie ma szans bo od tego są właśnie WR i LL by być niszczone a plazmy i gausy rozwalają bombki krążki i inne dziadostwo. Bunkier trzeba zrobić z głową by nie było ho jak ugryźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram GO i nawet sam donosze na niektorych do GO wiec jak gralem kiedys na u2 to nawet juz tyle mailow donosicielskich do go wyslalem ze mi podziekowal.
(BTW: W koncu niedlugo startuje na najnizszy szczebel w hierarchii ogame.)

A GO postapilo slusznie w tej sprawie gdyż jakikolwiek BugUsing nie jest mile widziany a osoba popieracie osobę niby niewinna mimo ze nie widzieliscie dowodow w tej sprawie. SGO zapewne je ma wiec ban jest jak najbardziej słuszny bo serwer lub sgo sam z siebie bana nie postawi. Przeciez to sa ludzie i SGO rowniez jakies reguly obowiazuja i bezpodstawnych banow stawiac pod zadnym pozorem nie moze, ale tu jednak ta osoba zbanowala musiala uzyc tego bugusingu. Nigdy nie dostaje sie bana za niewinnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kolejny człowiek, który nie przyjrzał się sprawie dobrze i czuje się "tym dobrym" który działa w słusznej sprawie. Moim zdaniem, ten bug polega na wyłączanie FF czy resetu kompa podczas przebywania na księżycu. I GO, SGO zamiast powiedzieć adminom o tym, aby naprawili tego buga po prostu banują wszystkich którzy mieli pecha dać się wpędzić w ten błąd gry. Bo na co Logowanie bez gwiazdki osobie, która jest ekonomem a farmi tylko idlerów? Do tego sama nigdy praktycznie nie została zaatakowana? No właśnie, po co? Tak samo z tą sytuacją, w której o 20.20 ktoś dostał bana za zalogowanie się bez gwiazdki... no więc na co komu o tej porze kiedy tyle osób ma dostęp do konta takie logowanie? Rozumiem, o 3 w nocy kiedy trwają nocne polowania... a tak to ja jestem przeciw GO i SGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A teraz takie porównanie. Wielu ludzi siedzi w pace bo sie dali wpędzic (ktos ich wrobil) w taki błąd. Tak samo tutaj trzeba sobie radzic w wielkim swiecie i nie dawac sie zlapac. :P I zdaje mi się ze mam odmienne zdanie niz wiekszosc ale na miejscu GO i SGO zrobilbym to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy zarejestrowałem sie na OGame. Jeszcze dokładnie nie wiem o co chodzi w tej grze , ale wiem że trzeba budować stocznie itp.
Dlaczego nie mogę zmienić nazwy swojej planety tylko cały czas mam napisane "Planeta Matka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować