Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Możesz musisz kliknąć na napis "planeta matka" na tym niebieskim pasku pod ilością surowców. Tam bedzie pole z obecną nazwa planety i opcją zmiany nazwy na inną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 22:18, olki77 napisał:

Dziś po raz pierwszy zarejestrowałem sie na OGame. Jeszcze dokładnie nie wiem o co chodzi w
tej grze , ale wiem że trzeba budować stocznie itp.
Dlaczego nie mogę zmienić nazwy swojej planety tylko cały czas mam napisane "Planeta Matka"

Polecam przeczytanie paru poradników, itp i powolne zapoznanie się z każdym aspektem gry. Nazwę plantety zmieniasz poprzez najechanie kursorem na napis - > "Planeta Matka" < - (twój nick) i kliknięcie go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 22:18, olki77 napisał:

Dziś po raz pierwszy zarejestrowałem sie na OGame. Jeszcze dokładnie nie wiem o co chodzi w
tej grze , ale wiem że trzeba budować stocznie itp.
Dlaczego nie mogę zmienić nazwy swojej planety tylko cały czas mam napisane "Planeta Matka"

Kliknij w nazwę "planeta matka" i pojawi się opcja zmiany nazwy Twojej planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie aż taki to ja nie jestem. Wszystko dobrze robiłem tylko za długą nazwę dałem . Juz dobrze jest.
A tak ogólnie to co trzeba w tej grze robić? Budować i atakować czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wybuduj kopalnie metalu kryształu i elektrownnie słoneczną. Jak będziesz je miał na poziomie 4/5 wybuduj ekstraktor deuteru. Patrz cały czas czy masz wystarczająco energii. Potem wybuduj na drugi poziom fabryke robotow potem stocznie i cały cvzas rozwijaj kopalnie. wybuduj laboratorium badawcze. w zakłądce technologia patrz co musisz wybadać/wybudować aby budować różne statki i systemy obronne. życzę udanej gry :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 22:30, mtobi napisał:

Najpierw wybuduj kopalnie metalu kryształu i elektrownnie słoneczną. Jak będziesz je miał na
poziomie 4/5 wybuduj ekstraktor deuteru. Patrz cały czas czy masz wystarczająco energii. Potem
wybuduj na drugi poziom fabryke robotow potem stocznie i cały cvzas rozwijaj kopalnie. wybuduj
laboratorium badawcze. w zakłądce technologia patrz co musisz wybadać/wybudować aby budować
różne statki i systemy obronne. życzę udanej gry :d


Nie no chyba sobie gdzieś to wkleje i będę sie tym kierował. Jeszcze jedno pytanie co ile mi kopalnia dostarcza krzyształów ? Co godzine co 6 godzin.
Jak na razie wybudowałem , kopalnie metalu , kryształow , elektrownie i ekstraktor deuteru :) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz porad to napisz do mnie na gg bo ja tak ogolnie tego opisac nie moge i musze miec konkretna sytuacje aby wtedy cos poradzic i jesli ci bedzie zalezalo to napisz na moje gg. jest na moim gramsajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A elektorwnie słoneczne też ?? mam nadzieje :D A wydobywa się na bieżąco tylko ci podaje na godzine wydobycie w zaklądce surowce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak elektrownie słoneczne też. Już mam 2 poziom kopalni metalu. Ja sie nie dziwię kolegom że grają na przerwach w szkole w OGame ta gra wymiata. Nawet lepsza niż Bitefight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj go :P Żartuje, wg mnie powinieneś rozpocząć grę od robienia wysokiego poziomu kopalń metalu- to na początku gry wydaje się być najważniejsze. Rozwijaj kryształ tak żeby był 1,2 poziomy niżej niż metal a deuter na razie olej :) Oczywiście buduj też elektrownie, no i patrz ile ci energii ubywa aby nie była ona nigdy na minusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest na minusie . Ale to przez to że tak budowałem dużo .
A czy mógł by ktoś kto chce powiedzieć mi co sie robi w tych zakładkach
Podgląd ----- to wiem
Budynki ---- to wiem
Surowce
Badania
Stocznia
Flota
Technologia
Galaktyka
Obrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 22:45, olki77 napisał:

Jak na razie jest na minusie . Ale to przez to że tak budowałem dużo .
A czy mógł by ktoś kto chce powiedzieć mi co sie robi w tych zakładkach
Podgląd ----- to wiem
Budynki ---- to wiem
Surowce - kontrolujesz stan wydobycia poszczegolnych surowcow i zarządzasz dostawą energii na danej planecie
Badania - odkrywasz badania, cos na podstawie budynkow tyle ze chodzi tu o technologie i żeby cokolwiek tam zacząć musisz z zakładki budynki wybudowac laboratorium badawcze.
Stocznia - produkujesz statki cos jak wyzej i trzeba wydbudowac stocznie orbitalną aby cokolwiek tam widziec i trzeba w zakladce technologia sprawdzic jakie technologie trzeba odkryc aby móc zbudowac dany statek.
Flota - bedziesz mogl tam cokolwiek robic jak bedziesz mial choc jeden statek - oprocz satelit bo nimi sterowac nie mozna - one tylko dostarczaja energie i moga zostac zniszczone podczas ataku nieprzyjaciela. Zakladka sluzy do wysylania, zawracania ogolnie: manewrowania swoją flotą.
Technologia - opisane w "stocznia" i dotyczy sie tez budynkow i badan.
Galaktyka - przegladac mozna swoj uklad za darmo a zeby sasiednie to trzeba miec 10jednostek deuteru. kazdy kolejny - kolejne 10. ogladasz swoich sasiadow.
Obrona - cos jak stocznia tylko ze dot. machin obronnych. I tez nie obejdzie sie bez zakladki: technologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostanie pytanie (chyba) tego wieczoru :P
Czy mogę coś zrobić tak jak w Bitefight, ustawić sobie kopalnie na 10 godzin żeby wydobywała więcej metalu ? Tak samo w bitefigcie ze złotem szło sie na cmentarz i zarabiało zloto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 23:03, olki77 napisał:

Ostanie pytanie (chyba) tego wieczoru :P
Czy mogę coś zrobić tak jak w Bitefight, ustawić sobie kopalnie na 10 godzin żeby wydobywała
więcej metalu ? Tak samo w bitefigcie ze złotem szło sie na cmentarz i zarabiało zloto.


bleee nie lubie BF :PPP jestem goracym zwolennikiem OGame :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy dni temu zrezygnowałem z Ogame. Grałem 8 miesięcy i byłem w top 750 na 48 Uni.
W momencie rejestracji stajesz się niewolnikiem Ogame, idąc na zakupy musisz przewidzieć kiedy wrócisz non stop trzeba się śpieszyć żeby zdążyć do domu przed powrotem floty, i zarwane noce. Jeżeli masz rodzinę i obowiązki nawet nie zaczynaj.
Teraz jestem wolny, na serio mi ulżyło jeden obowiązek mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 23:03, olki77 napisał:

Ostanie pytanie (chyba) tego wieczoru :P
Czy mogę coś zrobić tak jak w Bitefight, ustawić sobie kopalnie na 10 godzin żeby wydobywała
więcej metalu ? Tak samo w bitefigcie ze złotem szło sie na cmentarz i zarabiało zloto.


Eee nie ;p Kopalnie cały czas wydobuwają tak samo ( chyba że np masz satelity słoneczne od energi i ktoś ci je złomnie to wtedy oczywiście będzie mniej ..) Tutaj są pomoce tylko poprzez :
Farmienie
Postawienie większego poziomu kopalni
zwożenie surowców z koloni
wykypienie komandora / oficera od firmy GF ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować