Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Jak na razie skupię sie na rozwijaniu kopalni metalu i eletkrowni słonecznej. Dziś jeszcze kupię fabrykę robotów . I jeszcze jak zostanie mi metalu to może laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:27, olki77 napisał:

Jak na razie skupię sie na rozwijaniu kopalni metalu i eletkrowni słonecznej. Dziś jeszcze
kupię fabrykę robotów . I jeszcze jak zostanie mi metalu to może laboratorium.

Przede wszystkim rozwijaj ekonomię, i radzę też małe spojrzenie do tutoriala (znajdziesz go w zakładkach w OGame) - tam są taktyki gry. Od siebie dodam, że jeśli grasz na nowej uni to nie jest to dobre uniwersum do rozpoczęcia gry. Lepiej kształcić się na starszej unii :) Ale pewnie tak zrobiłeś, więc jedyna rada to taktyka na ekonoma czy też górnika, powolne rozwijanie kopalni. Bo z tego co na razie widzę, masz dziwne budynki niektóre. Powiem tyle, laboratoria zacznij budować przy eko: 12/10/8 czyli metal/kryształ/deuter, wcześniej nie ma zbytnio sensu... no i po przekroczeniu tej granicy, dopiero możesz zacząć inwestować w stocznie i badania (stocznia staje się dostępna po zrobieniu 2 poziomu fabryki robotów, więc rozwój fabryki też jest ważny, gdyż przyśpiesza on produkcję budynków :) . Naprawdę, jest wiele taktyk rozwoju- staram się podawać te najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Uni ? - Czyli uniwersum . Tak gram na 7 uniwersum.
Tak myślę że teraz zajmę sie budowaniem kopalń i elektrowni słonecznej. Ale jak myślisz fabrykę robotów mogę jak na razie wybudować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 14:40, olki77 napisał:

/.../
Uni ? - Czyli uniwersum . Tak gram na 7 uniwersum.
Tak myślę że teraz zajmę sie budowaniem kopalń i elektrowni słonecznej. Ale jak myślisz fabrykę
robotów mogę jak na razie wybudować ?

Pewnie, że tak, chociaż nie wiem w dalszym ciągu jakie masz eko (ekonomię :)) Staraj się nie budować na początku deuteru, w końcu zabiera ono dużo energii... ale do następnego poziomu robotów czy stoczni starczy 1 czy 2 poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyswobodzony z nałogu... ja gram od 6 miesięcy, 172k pkt na uni4, miejsce 1327 i końca nie widać :P Życzę szczęścia w realu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:38, venpl napisał:

Kolejny wyswobodzony z nałogu... ja gram od 6 miesięcy, 172k pkt na uni4, miejsce 1327 i końca
nie widać :P Życzę szczęścia w realu :P

Jest jeden mały problem... każdy kiedyś wraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 23:44, Tank25 napisał:

W momencie rejestracji stajesz się niewolnikiem Ogame


O nie,ja nie jestem niewolnikiem tej gry,po prostu sobie gram.Właściwie to ta gra nawet mnie wciągnęła na początku,teraz od dłuższego czasu mi się nie chce w nią grać...ale nie zostawię Matthewa samego z sojuszem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dobra sytuacje mam spory bunkier zezlomowali mi ale jesszcze zostalo 70% z niego wiec z moja mala flotka nikomu sie nieoplaca mnie atakowac wiec niesejwuje niedbam czy mam surowke na planecie czy nie jak to skywalker powiedzial ja poprostu gram

ale... niemoge przestac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 12:10, venpl napisał:

Szczera prawda - ja rzucałem rok temu grę na uni12, ale powróciłem w chwale :PP


Wróciłeś na u12 ?

(staż ponad 2 lata, najlepszy wynik 42, obecnie 82)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas wmawiałem sobie : to chwilowe,jeszcze tam wrócę.To tylko urlop.Ale nie. Po upływie 2 miesicy nie mogę się dalej okłamywać.Rzuciłem OGAME. Nie wiem co to spowodowało.Chyba ostatnia polityka gameForge i wprowadzenie "Oficerów".No cóż nie ma się co nad tym zastanawiać.Do ogame już nie wrócę.Raczej nie,a przynajmniej nie tak aktywnie jak dawniej.BTW flotkę zezłomowałem pożytecznie.Zrobiłem nieprzewidzianą próbę moonową sojusznikowi ]:-> Co ciekawe jakiśtam wypirdkowaty księżyc się zrobił :D
Żegnajcie nocne FS i poranne logowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 06:58, skaybay napisał:

Zrobiłem nieprzewidzianą próbę moonową sojusznikowi ]:-> Co ciekawe jakiśtam wypirdkowaty księżyc się zrobił :D

To i tak odszedłeś bardzo pozytywnie. Przynajmniej sojusznik jest szczęśliwy i wspomina Cię z sentymentem. Ja, odchodząc z Uni 2 zrobiłem podobnie. Ale mimo 19% szans, żaden (nawet "wypirdkowaty") księżyc nie powstał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na 17 :)
dość długo nawet, 203 miejsce, flotka na 320, byłaby wyżej ale jakieś 3 miechy temu małe złomowanko mi zrobili :/
dwa moony, jeden powstał w wyniku złomowania mnie, a drugi to były próby moonowe :)
Mam fajnego soja i fajni ludzie w nim grają.
dobre stosunki z sąsiadami.
Jakoś ogame nie zabiera mi aż tak dużo czasu.

kończyć na razie nie zamierzam :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wybudować stocznie , ale tak można powiedzieć , nie wiem gdzie dokładnie mam zrobić. W budynkach nie ma stoczni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2007 o 14:53, olki77 napisał:

Chciałbym wybudować stocznie , ale tak można powiedzieć , nie wiem gdzie dokładnie mam zrobić.
W budynkach nie ma stoczni ?

Pisałem już chyba, ale nie zaszkodzi powtórzyc. Stocznia staje się dostępna dopiero od wybudowania 2 poziomu fabryki robotów... więcej w dziale technologia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie all :)
Ostatnio myślałem aby powrócić do OGame ale widzę ze powstały nowe Uniwersa i nie wiem na którę się zdecydować :/ A jak dają nowe to czymś się od innych różni np. SpeedUni :P
Więc czy byłby ktoś w stanie wpisać czy się różnią te Uniwersa i wyjaśnił jakie to są zmiany :)
Dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować