Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Wasza Przeglądarka

572 postów w tym temacie

Tak niektórzy bluzgacie na IE a mnie tam właściwie nie przeszkadza. używam go od poczatku i jakoś nie mam zamiaru zmieniać. Większości ludzi, według mnie w IE przeszkadza tylko to, że ojcem jest Bill. Ja używam tej przeglądarki kilka lat i jeszcze nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba masz farta :P ja po tym jak przy wchodzeniu na prawie każdą strone mialem jakies wyskakujace okienka a potem mase syfu na kompie przesiadłem sie na Opere i do IE juz nie wroce a do Bill-a nic nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE to wielka chała. Niedawno formatowałem dysk i reinstalowałem system. Przyszedł czas na instalacje sterowników, programów i troszke to zajęło mi. Po tym jak komputer powrócił do normalnego funcjonowania z całym moim sprzętem włączyłem przez przypadek IE i nie zauważyłem bo wtedy jeszcze jako domyślna przeglądarka. Włączyło mi się jakieś okienko ale nie mogłem go wyłączyć ( wieloma sposobami ) więc kliknąłem i nagle miałem mnóstwo trojanów i spyware''ów. Antivirem i oprogramowaniem antyszpiegowskim no nie dało się tego usunąć. Kombinowałem nieźle aż wreście się wkurzyłem i sformatowałem jeszcze raz partycje C:/
Od tamtej pory od razu po instalacji systemu zawsze IE usuwam z komputera. To nie był jedyny taki przypadek dlatego już nigdy tego na kompie nie będe miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 12:10, Modest-Vermin napisał:

Od tamtej pory od razu po instalacji systemu zawsze IE usuwam z komputera. To nie był jedyny
taki przypadek dlatego już nigdy tego na kompie nie będe miał.

Ej nigga, w jaki sposób usuwasz IE z systemu, skoro cały Windows Explorer na tym bazuje? Tak tylko pytam, może skorzystam z tej tajemnej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:38, Krejt napisał:

> Od tamtej pory od razu po instalacji systemu zawsze IE usuwam z komputera. To nie był
jedyny
> taki przypadek dlatego już nigdy tego na kompie nie będe miał.
Ej nigga, w jaki sposób usuwasz IE z systemu, skoro cały Windows Explorer na tym bazuje? Tak
tylko pytam, może skorzystam z tej tajemnej wiedzy.


Panel sterowania -> Dodaj/usuń programy -> Zakładka "Skladniki systemu Windows". Tam szukasz IE odznaczasz i odinstalowujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:41, Marrbacca napisał:

Panel sterowania -> Dodaj/usuń programy -> Zakładka "Skladniki systemu Windows". Tam
szukasz IE odznaczasz i odinstalowujesz

Tak po prostu? Nic się potem nie pieprzy w systemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:43, Krejt napisał:

> Panel sterowania -> Dodaj/usuń programy -> Zakładka "Skladniki systemu Windows".
Tam
> szukasz IE odznaczasz i odinstalowujesz
Tak po prostu? Nic się potem nie pieprzy w systemie?


Na szczęście nie :D. Przynajmniej u mnie nic złego nigdy się nie działo, a odinstalowanie IE to pierwsza rzecz jaką robię na nowym systemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, sprawdziłem metodę.
Jest w tym haczyk, bo przy odznaczeniu opcji wyraźnie jest napisane: "Dodaje lub usuwa dostęp do programu Internet Explorer z menu Start i pulpitu."
Więc co prawda w Starcie i na pulpicie IE nie ma, ale nadal tkwi on w systemie jak migdał w kaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:41, Marrbacca napisał:

Panel sterowania -> Dodaj/usuń programy -> Zakładka "Skladniki systemu Windows". Tam
szukasz IE odznaczasz i odinstalowujesz

Dzięki że to napisałeś. Już sie pozbyłem IE.

Ludzie! Nie używajcie IE! Może być Firefox, Opera czy cokolwiek ale nie IE! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 13:46, Krejt napisał:

No, sprawdziłem metodę.
Jest w tym haczyk, bo przy odznaczeniu opcji wyraźnie jest napisane: "Dodaje lub usuwa dostęp
do programu Internet Explorer z menu Start i pulpitu."
Więc co prawda w Starcie i na pulpicie IE nie ma, ale nadal tkwi on w systemie jak migdał w
kaszy.


Niestety całkowite usunięcie nie jest możliwe :/, ale takie częściowe w zupełności wystarcza, bo żeby uruchomić IE po takim usunięciu trzeba grzebać w folderach systemowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2005 o 11:30, Lisuu napisał:

Na jakie dwa systemy :| Nie interesuje się IE i stąd moja niewiedza.

chyba win xp i viśta vio. wprawdzie będzie obsługiwał "zbędne" do tej pory panele, ale ciągle ze oficialnymi standardami na bakier (już wiadomo żę nie będzie css2, podobno jest niebezpieczny (ciekawe dla kogo? niebezpieczny to jest active x a nie css).
ps zaskakuje mnie polityka microsoftu najpierw jako stały członek w3c pracuje przy ustalaniu standardów, a potem je konsekwentnie ignoruje, wprowadzając zamiast nich własne pomysły. na sczęscie webmasterzy przejrzeli na oczy i stron only for ie sie już praktycznie nie spotyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gadanie, takie jak np. @Cheed''a, że nakładka na IE jest bezpieczna jest po prostu bezpodstawne. >Wszystko, co używa MSHTML ma te same błędy bezpieczeństwa co on sam.
Oj kolego, nie przeinaczaj moich słów bo się pogniewamy. Napisałem, że Maxthon jest w MIARĘ bezpieczny, do tej pory mnie nie zawiódł(korzystam z niego już dobre kilka lat). Nie spotkałem się także z próbą włamania do mojego komputera(prawdopodobnie jak 99% użytkowników tego forum), więc mówienie o dziurach w IE jest TROSZKE bezpodstawne(oczywiście istnieje niebezpieczeństwo, ale nie dla biednego obywatela Polski) -> ulegasz propagandzie(zmieniłby się mój punkt widzenia, jeśli byłbym właścicielem ogromnej firmy posiadającej 300 komputerów w sieci i jeden dzień bez komputerów powodowałby straty setek tysięcy złotych).

>IE7 nadal będzie daleki od standardów (i wygodu użytkowania też), nie wspominając, że dostępny będzie... na >dwa systemy.
Ciekawe jeszcze nie wyszedł a już jest krytykowany(toż to prawie recenzja Stalkera :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 14:00, Cheed napisał:

Ciekawe jeszcze nie wyszedł a już jest krytykowany(toż to prawie recenzja Stalkera :)).

bo już wiadomo czego tam na pewno nie będzie. pozatym jak by nagle zaczoł standardy obsługiwać to by użytkownicy front page''a zawału dostali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 14:11, sig. napisał:

bo już wiadomo czego tam na pewno nie będzie.

Ja jednak wstrzymałbym się do premiery, może mają lepsze pomysły.

>pozatym jak by nagle zaczoł standardy obsługiwać to by użytkownicy front page''a zawału dostali ;)
Wydaje mi się, że standardy wyznacza IE, ponieważ w głównej mierze pod niego pisane są strony(nie spotkałem się ze stroną, która nie działa na IE a działa na innych przeglądarkach - oczywiście w internecie takie strony robione przez antyfanówIE mogą się pojawić, jednak czy ktoś z nich korzysta?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także korzystam z Firefox''a 1.5
Mimo młodego wieku przeglądarki ( w końcu to dopiero wersja 1.x ! ), jest ona moim zdaniem nieźle dopracowana i bezpieczna, czego nie można powiedzieć o IE 6, który, jak dla mnie jest strasznie archaiczny i po prostu nie lubię go używać. Nie mam też zamiaru bawić się w nakładki typu Avant czy Maxthon - wolę zainstalowac Liska i już :) A jego sławna już minimalność i i możliwość rozbudowy doskonale mi odpowiada.

PS Co do Adblock''a, to nie potrzeba każdą reklamę "wyłączać" z osobna, wystarczy ściągnąć takie rozszerzenie jak Adblock Filterset.G Updater, czyli taki zestaw reguł blokujących serwery reklamowe, jak tu już ktoś wspomniał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście korzystam z Opery. Myśle ze ta przglądarka jest najlepsza ma doskonały interfejs oraz ma czynnik do zapamiętywania haseł, wystarczy wcinać ctr i enter i mamy dane hasło które włączmy i szybko mozemy dostac się do emaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 14:32, Piokoc napisał:

Co do Adblock''a, to nie potrzeba każdą reklamę "wyłączać" z osobna, wystarczy ściągnąć
takie rozszerzenie jak Adblock Filterset.G Updater, czyli taki zestaw reguł blokujących serwery
reklamowe, jak tu już ktoś wspomniał :)


Dzięki wielkie. Używam Firefoxa od wersji 1.0.3, ale tego rozszerzenia nie znałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Maxthona i Firefoksa razem- Maxthona dla normalnego przeglądania, firefoxa+noscript+adblock+kilka innych:) jak zaglądam na konto. Do tego Spybot+The Cleaner+Ad-Block+Spywareblaster+Nod32 i brak problemów, system działa już 1.5 roku bez żadnego przywracania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować