Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Wasza Przeglądarka

572 postów w tym temacie

Zastanawia mnie z jakiej przeglądarki korzystacie i jak przebiega Wam praca i życie z nią. A może odradzacie z jakiś szczególnych względów którąś z dostępnych na rynku? Macie więc szansę podzielenia sie osobistymi przemyśleniami.

Ja korzystam aktualnie z trzech przeglądarek by porównać ich pracę ze sobą :

1. Avant Browsera - wg. mnie najsprawniejszej i najbardziej czytelnej aktualnie przeglądarki ale może to tylko kwestia przyzwyczajenia. Avant korzysta z plików IE ale pracuje oddzielnie. Za duży plus uważam wiele opcji oczyszczania systemu ze zbędnych plików internetowych oraz opcja blokowania m. in. reklam, pop-upów czy doskonałe wręcz dostosowanie do potrzeb wizualnych użytkownika.
2. FireFox - mówią , że najpiękniejsze są rzeczy proste i FireFox jest na to dowodem . Bardzo sprawna , mało zajmująca przeglądarka z ciekawymi opcjami ostatnio zaczyna dominować na moim PC. Ma parę wad - nie czyta niektórych stron czy nie wczytuje skryptów ale bardzo przyjemna jest praca z nią. Dla prostego użytkownika jest ona zdecydowanie lepsza niż Opera , która dokumentacje posiada w językach bardziej obcych;p
3. Opera - Dla mnie jużpobiła IE na łeb , szyję. Wizualnie bardzo mi siepodoba , przypadła mi do gustu także obsługa poczty czy otwieranie kilku okienek naraz ( tą opcję posiada też AB) oraz personalizacja + hasła. jeśli ktoś nie korzystał to polecam . To taka urozmaicona wersja FireFoxa.


Mam nadzieję , że taki temat jeszcze nie istnieje , jeśli tak to bardzo przepraszam i pddaję siępod osąd moderatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam także FireFoxa a cechy jego Ty opisałeś. A co do jego wad które też wymieniłeś to wtedy włączam Internet Explorera, bo nie chce mi się innych ściągać :P Słyszałem gdzieś o przeglądarce Safari i widziałem gdzieś skina i fajnie wygląda, ma ktoś może, fajna jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Słyszałem gdzieś o przeglądarce

Dnia 25.12.2005 o 21:44, Modest-Vermin napisał:

Safari i widziałem gdzieś skina i fajnie wygląda, ma ktoś może, fajna jest ??

A Safari to nie jest przypadkiem przeglądarka z MacOS X? :)
Osobiście używam Opery (w tym momencie 8.51), zarówno pod Windowsem XP, jak i pod SuSE Linuksem. Jest szybka, nie mam problemów z otwieraniem żadnych stron (to jakiś mit chyba jest) no i teraz jest za darmo. :)
I standardowo daje wszystko to, co do Firefoxa trzeba dokładać w formie frustrujących pluginów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Firefoxa, funkcja paneli jest bardzo przydatna, fajna jest też możliwość wyszukiwania w pasku w prawym górnym rogu w Google, Allegro, Wikipedii itp.

Krejt: tak, Safari jest na Macach, a czy na PC to niewiem :) W każdym razie ja się nie mogę przyzwyczaić do surfowania na Macu, szczególnie uciążliwe jest, kiedy nasza mysz ma jeden przycisk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 21:59, au_rel napisał:

Krejt: tak, Safari jest na Macach, a czy na PC to niewiem :)

Tak, jeżeli ten mak jest pecetem (jak na razie tylko jako devkit apple''a, choć crackerzy oczywiście postarali się o rozszerzenie grona odbiorców). Ale poza MacOS X Safari nie uświadczysz, jedynie pod KDE możesz skorzystać z Konquerora, z którego pochodzi KHTML, silnik Safari.

Dnia 25.12.2005 o 21:59, au_rel napisał:

przyzwyczaić do surfowania na Macu, szczególnie uciążliwe jest, kiedy nasza mysz ma jeden przycisk


Zaopatrz się w Mighty mouse :) Sam nie widzę w tym większego problemu, gdyż z maków korzystam przede wszystkim pod Linuksem, a tam Ctrl+kilk w Firefoksie w pełni zastępuje mi brak środkowego (i prawego właściwie też) przycisku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 21:53, Krejt napisał:

Osobiście używam Opery (w tym momencie 8.51), zarówno pod Windowsem XP, jak i pod SuSE Linuksem.
Jest szybka, nie mam problemów z otwieraniem żadnych stron (to jakiś mit chyba jest) no i teraz
jest za darmo. :)
I standardowo daje wszystko to, co do Firefoxa trzeba dokładać w formie frustrujących pluginów.



Ja problemy uświadczam tylko przy logowania się do niektórych internetowych klientów poczty ale tak poza tym to da się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakich stron (ja korzystając z firefoxa nawet po stronach microsoftu bez problemu chodziłem) i jakich skryptów? (jesli chodzi o najlepszego przyjaciela szkodnika czyli active x to na szczęscie obsługuje go tylko ie i nakładki na niego czyli np avant). aha i o co chodzi z tymi kilkoma okienkami naraz? bo panele i możliwość ustawienia kilku stron startowych ma i firefox. ps używam firefoxa 1.5, ponieważ to przeglądarka z podstawowymi funkcjami którą dzieki pluginom (dzieki ci o wszechpotężny adblocku ;) przerabiamy na dokładnie taką, jakiej nam trzeba (i nietrzeba sie przebijać przez zbędne opcje jak w operze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 22:22, sig. napisał:

(dzieki ci o wszechpotężny adblocku ;)


Adblok ma jedną wadę: Musisz osobno klikać, na każdą reklamę.

W Operze masz jeden przycisk NoFlash!. I wszystko pięknie znika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na przykład na Wp wyświetlanie poczty przysparza czasami problemy. A powiedzmy np. player na forum w php nie wczytuje firefox. Nie wierzysz to wejdź nawet na moje forum www.upiordliwe.fora.pl - tam na górze powinien znajdować sięplayer grający muzyczkę - w firefoxie go nie widać, w IE tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2005 o 22:26, Tomi_323 napisał:

W Operze masz jeden przycisk NoFlash!. I wszystko pięknie znika :P

no nieweiem czy tak znowu znika, znajomi po przesiadce z firefoxa na opera narzekali właśnie na brak odpowiednika adblocka (który służy do blokowania bannerów a nie animacji flashowych, zresztą istnieją na necie gotowe zestawy regółek blokujące transmisje z serwerów reklamowych (wiec pokazywać każdego bannera nie trzeba). a tak przy okazji co w przeglądarce robi klient emailowy? zdecydowanie wole wyspecializowane programy (wyjątkiem jest rss, z którego korzystam w thunderbidzie ale to w końcu następca newslettera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 22:33, sig. napisał:

W Operze masz jeden przycisk NoFlash!. I wszystko pięknie znika :P
no nieweiem czy tak znowu znika, znajomi po przesiadce z firefoxa na opera narzekali właśnie
na brak odpowiednika adblocka


Bo trzeba sobie samemu dodać :D

(który służy do blokowania bannerów a nie animacji flashowych,

99% banerów są robione we flashu (szczególnie te najbardziej denerwujące)

>a tak przy okazji co w przeglądarce robi klient

Dnia 25.12.2005 o 22:33, sig. napisał:

emailowy? zdecydowanie wole wyspecializowane programy (wyjątkiem jest rss, z którego korzystam
w thunderbidzie ale to w końcu następca newslettera)


Korzystałeś z niego? wogóle go nie widać. A powiadamia Cię o nowej poczcie wyskakującym paskiem. Odbierasz pocztę dwoma klawiszami (tak samo jak ją wysyłasz). Poza tym wbudowany klient nie muli systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do blokad reklam - naprawdę uważam , że Avant nie ma sobie tu równych . Z każdą nową wersją ( która ukazuje się tak apropos dość często a poprawki dostepne są przynajmniej raz na miesiąc) . I mimo , że to nakładka na IE to nie rozumiem czemu nie cieszy się taką popularnością jak Opera przy takich funkcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy używają jakichs Oper, FireFoxow i innych cudow :D Ja uzywam IE. Wiem, ze jest pelen bledow, i malo bezpieczny ale jakos sie do niego przyzwyczailem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Maxthona(dawne MyIE) i jestem bardzo zadowolony, spełnia wszystkie moje wymagania(jest w miare bezpieczna i szybka, blokuje wszystkie reklamy a przy tym ładnie wygląda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avant browser i nie ma mocnych. Spytacie dlaczego, bo każda stronka dwa razy szybciej się wyświetlana i każda poczta ładuje się, a na tych tradycyjnych jakoś nie wszystko chciało mi się wyświetlić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 22:52, Harmegidon napisał:

Avant browser i nie ma mocnych. Spytacie dlaczego, bo każda stronka dwa razy szybciej się wyświetlana
i każda poczta ładuje się, a na tych tradycyjnych jakoś nie wszystko chciało mi się wyświetlić



Dokładnie tutaj tkwi największy plus Avanta - łączy to co przyjemne z pożytecznym w wymienianych przeglądarkach. Wiem , zę może wygląda to jakbym promował tutaj AB ale uważam po prostu , że jest on niedoceniany w społecześnstwie i niesłusznie postrzegany tylko jak dobra nakładka na okropnego IE. A z tym zgodzić sięnie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować