Zaloguj się, aby obserwować  
upiordliwy

Wasza Przeglądarka

572 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2005 o 22:18, vear napisał:

Zaopatrz się w Mighty mouse :) Sam nie widzę w tym większego problemu, gdyż z maków korzystam
przede wszystkim pod Linuksem, a tam Ctrl+kilk w Firefoksie w pełni zastępuje mi brak środkowego
(i prawego właściwie też) przycisku :)


Niestety, z Maca korzystam tylko w szkole i tam jest OSX, więc nie mam na to wpływu :) A to że ctrl+klik zastępuje to wiem ale i tak z przyzwyczajenia próbuję ''kliknąć'' prawy przycisk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym zaproponować wam przeglądarkę znaną wcześniej pod nazwą MyIE (była to właściwie tylko skórka pod IE), która aktualnie nazywa się Maxthon. Maxthon posiada wszystkie opcje, które podawaliście wcześniej, tj zakładki, gesty, świetne filtry antyreklamowe, czyszczenie systemu i takie tam pierdóły... Dodatkowo dodam, że słyszałem iż w przeglądarkach "alternatywnych" były problemy z Windows Update (nie wiem jak jest teraz), natomiast Maxthon w tym przypadku zachowuje się jak normalny IE. Zamieszczam również screena, z momentu w którym piszę posta. Obsługuje jeszcze jedną fajną funkcję - korzysta z maszyn tłumaczących google.
Do moderatorów - nie zachęcam nikogo do instalowania oprogramowania, bądź dobrowolnego wpłacania datków na konto twórców Maxthona :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja używam FIrefoxa, ale kiedyś zaraz jak skończyłem z boskim IE to korzystam z Slimbrowsera (chyba tak się to piszę).
To jest - a bynajmiej tak mi się wydaje - tylko nakładka na tego całego IE.
W każdym razie później postanowiłem zmienić na Operę bądź FF i pościągałem te przeglądarki i obydwie "przetestowałem" czyli po prostu sprawdziłem, z którą się lepiej "oswoje". I jakoś zostało na FF i polecam ją.
Chociaż przyznam nieraz się zastanawiam czy by nie zmienić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE - ogolnie nie chce mi sie zamieniac a wady: ogólna zenada:) duzo wirow, problemow , czasem mnie wyrzuci czasem sie zatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 22:50, glizda101 napisał:

Wszyscy używają jakichs Oper, FireFoxow i innych cudow :D Ja uzywam IE. Wiem, ze jest pelen
bledow, i malo bezpieczny ale jakos sie do niego przyzwyczailem...


A probowales innych? Kiedys tez uzywalem IE i wszystko bylo cacy. Kiedys jednak kumpel wymarudzil mi ze mam zainstalowac sobie Avanta. Przez tydzien przeklinalem jego imie (nie moglem sie przyzwyczaic), a jak po jakims czasie w kafejce usialem do kompa gdzie byl tylko IE to poczulem sie jak jakis niepelnosprawny. Teraz juz nie umiem korzystac z innych :) (no czasem awarynjnie korzystam z FireFoxa ale jest troszke ''goły'' wiec nie robie tego za czesto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie FireFox potem Opera może Avant Broswer(nie miałem go zbyt dużo, ale mnie nie przekonał) nie ma mowy o żadnym IE bo to gówno(używałem go zdecydowanie za długo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2005 o 22:28, upiordliwy napisał:

No na przykład na Wp wyświetlanie poczty przysparza czasami problemy. A powiedzmy np. player
na forum w php nie wczytuje firefox. Nie wierzysz to wejdź nawet na moje forum www.upiordliwe.fora.pl
- tam na górze powinien znajdować sięplayer grający muzyczkę - w firefoxie go nie widać,
w IE tak.


Po pierwsze, strony WWW nie zostały przewidziane do puszczania muzyki - są ludzie, którzy korzystają do łączenia się z siecią 56k czy GPRS! Po drugie, jeżeli zainstalujesz w swoim komputerze plugin QuickTime''a lub Windows Media Playera, bez problemu odczytasz tą mp3.
Jeżeli głupi pomysł wstawienia muzyki na stronę jest silniejszy od Ciebie, proponowałbym stworzenie playera we flashu (a ten, kto twierdzi, że trzeba wydać grube pieniądze na flasha niech zaktualizuje swoją wiedzę, od kilku lat są dostępne rozwiązania OS) - plugin flasha ma ponad 97% zainstalowanych komputerów na świecie!

Dnia 25.12.2005 o 22:28, upiordliwy napisał:

I mimo , że to nakładka na IE to nie rozumiem czemu nie cieszy się taką popularnością jak Opera przy takich funkcjach.


Bo nie wszyscy chcą używać głupiego Tridenta i mieć komputer otwarty na świat. Gadanie, takie jak np. @Cheed''a, że nakładka na IE jest bezpieczna jest po prostu bezpodstawne. Wszystko, co używa MSHTML ma te same błędy bezpieczeństwa co on sam.
A ci, którzy używają IE bądź nań nakładek blokują rozwój sieci. Dzięki przestarzałemu IE webmasterzy nadal muszą tkwić w latach 90., a o dostępności stron dla niepełnosprawnych można sobie pomarzyć. IE7 nadal będzie daleki od standardów (i wygodu użytkowania też), nie wspominając, że dostępny będzie... na dwa systemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>że dostępny będzie... na dwa systemy.

Na jakie dwa systemy :| Nie interesuje się IE i stąd moja niewiedza.

W FireFoxie nie potrzebne mi żadne bajery. Mam standardowy styl i kilka najpotrzebniejszych wtyczek. Ciesze się z takiego jakiego mam.

W moim otoczeniu koledzy mnie wyśmiewają że FireFox jest wg mnie najlepszy bo mam Lisu na przezwisko. Sami używają IE albo Avant Browser :>. Jeden nawet mówi że IE jest najlepszy i najbezpieczniejszy... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować