Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - betatest

232 postów w tym temacie

"Zaznajomione z jej treścią osoby pamiętają zapewne, że Geralt ginie pod koniec ostatniego tomu i będąc martwy, mało nadaje się na pierwszoplanowego bohatera."

Fani spierają się cały czas, co tak właściwie stało się Geraltowi. To jest jedna wersja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Leori: Nie przesadzaj! Przeciez to chyba logiczne ze cala saga nie polega na tym, aby po prostu na koncu dowiedziec sie co stalo sie z Geraltem co? Chodzi o wszystko to co jest przed tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo w końcu co może pisać, strona producenta o swojej grze?
Ta szopka z Wiedźminem robi się trochę nudna. Wyobrażam sobie, co będzie po premierze. Założę się, że gram.pl planuje już wyskakujące buttony i banery z Geraltem w tle. Ta cała kampania reklamowa, która zawładnęła gram.pl robi się trochę nudna, dla zwykłych zjadaczy chleba nie będącymi fanami Witchera.
Czy którakolwiek gra, sprawiła, że gram.pl przestało działać? Czy którakolwiek gra dostała specjalną "ikonkę" w newsach? Czy którakolwiek gra, była tak lansowana na gram.pl? Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się obawiam, że poprzez tą kampanię reklamową wielu graczy może byc lekko rozczarowanych, bo każdy już sobie zaczyna wyobrażać nie wiadomo co. Nie wątpię, że gra będzie dobra, jak na razie zapowiada się na hit, ale zobaczymy co będzie. Ja osobiście grą jestem zainteresowany, dobrze, że w końcu mamy prawdziwą polska wielką produkcję z prawdziwą kampanią reklamową, a nie szarą myszkę.
A sam tekst widać, że powstał dla strony silnie powiązanej z CDP, wszystkie plusy dokładnie opisane, natomiast o wszelkich błędach edynie jedna drobna wzmianka, że są, a na czym polegają nie wiadomo. Wiadomo, że beta błędy musi mieć, ale mimo wszystko po recenzji oczekiwałbym inf. o tym co na razie nie było do końca ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:59, milten6 napisał:

Czy którakolwiek gra, sprawiła, że gram.pl przestało działać? Czy którakolwiek gra dostała
specjalną "ikonkę" w newsach? Czy którakolwiek gra, była tak lansowana na gram.pl? Nie.

Ale to chyba normalne, że twórcy chcą zareklamować swoje dzieło, zwłaszcza, że tak wiele osób na nie czeka. Wiedźmin dostał swoją ikonkę w newsach zapewne dlatego, że jest to strona jego twórców. W tej chwili Wiedźmin jest najlepiej zapowiadającą się polską grą. Gdzie jak gdzie, ale na gram.pl powinno huczeć o Wiedźminie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem - w grze nie ma jednego, otwartego świata. A tłumaczenie, że zrezygnowanie z tego było konieczne, bo "wątek przewodni przewija się cały czas rozgrywki a akcja jest wartka" (cytat, z zachowaniem niegramatycznej formy) jest komiczne w najlepszym wypadku. Przyznajcie się uczciwie, że nie umieliście stworzyć jednego spójnego świata, tudzież po prostu się wam nie chciało, drodzy twórcy, a nie prezentujcie takie bzdurne stwierdzenia. Jak sięgam pamięcią to każda gra cRPG do tej pory miała otwarty świat, po którym bez sztucznych podziałów można się było poruszać, i w niczym to nie przeszkadzało. Powycinaliście też duże przestrzenie bo "gra mogłaby stać się nudna"? Parodia... Po prostu parodia... Ja chyba wycofam swoje zamówienie... Bo to kpina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 18:59, milten6 napisał:

No bo w końcu co może pisać, strona producenta o swojej grze?
Ta szopka z Wiedźminem robi się trochę nudna. Wyobrażam sobie, co będzie po premierze. Założę
się, że gram.pl planuje już wyskakujące buttony i banery z Geraltem w tle. Ta cała kampania
reklamowa, która zawładnęła gram.pl robi się trochę nudna, dla zwykłych zjadaczy chleba nie
będącymi fanami Witchera.
Czy którakolwiek gra, sprawiła, że gram.pl przestało działać? Czy którakolwiek gra dostała
specjalną "ikonkę" w newsach? Czy którakolwiek gra, była tak lansowana na gram.pl? Nie.

ŚWIĘTA RACJA! Ciekawe co by zrobili gdyby okazało się że wyszła średnia gra?? Poza tym tak to reklamują, reklamują, reklamują, premiera się odwleka, mi się już Wiedźmin (gra, nie książka) znudził tym oczekiwaniem... Poza tym CDP weszło chyba w układ z CD Action, bo co miesiąc jest o Wiedźminie: a to okładka, a to książka, a to plakat, czy zapowiedź nr. 1375....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:09, kordzio1 napisał:

A sam tekst widać, że powstał dla strony silnie powiązanej z CDP, wszystkie plusy dokładnie
opisane, natomiast o wszelkich błędach edynie jedna drobna wzmianka, że są, a na czym polegają
nie wiadomo. Wiadomo, że beta błędy musi mieć, ale mimo wszystko po recenzji oczekiwałbym inf.
o tym co na razie nie było do końca ok.

A ja bety nawet nie czytałem. Od razu wiedziałem, że będzie to tekst jak w Insiderze - wychwalanie gry pod niebiosa, a o błędach ani słówka. Do lektury prawdziwej bety zabiorę się dopiero w CDA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam dosć tego całego Witcherowania[moze dlatego ze ta cala kampania reklamowa nie jest juz dla mnie - w koncu moje ek juz dawno spoczywa w bazie danych ^^],ale byłem mile zaskoczony widząc na forum Bioware button z odnosnikiem do thewitcher.com ^^
--
milten6:
Nic dziwnego,kazda matka chwali przede wszystkim swoje dziecko,zdziwilbym sie gdyby bylo inaczej ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:14, Igor FCBayern napisał:

> A sam tekst widać, że powstał dla strony silnie powiązanej z CDP, wszystkie plusy dokładnie

> opisane, natomiast o wszelkich błędach edynie jedna drobna wzmianka, że są, a na czym
polegają
> nie wiadomo. Wiadomo, że beta błędy musi mieć, ale mimo wszystko po recenzji oczekiwałbym
inf.
> o tym co na razie nie było do końca ok.
A ja bety nawet nie czytałem. Od razu wiedziałem, że będzie to tekst jak w Insiderze - wychwalanie
gry pod niebiosa, a o błędach ani słówka. Do lektury prawdziwej bety zabiorę się dopiero w
CDA :)

Trudno mi określić czy taki sam, bo nigdy tych rzeczy nie czytałem, ale domyślam się jak muszą wyglądać teksty wgazetce reklamowo informacyjnej, chętnie bym przeczytał taką "nie autoryzowaną" reckę bety :), gra pewnie i tak będzie dobra, a z jej zakupem jak zwykle poczekam na obniżkę ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:12, Kifa napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem - w grze nie ma jednego, otwartego świata. A tłumaczenie, że zrezygnowanie
z tego było konieczne, bo "wątek przewodni przewija się cały czas rozgrywki a akcja jest wartka"
(cytat, z zachowaniem niegramatycznej formy) jest komiczne w najlepszym wypadku. Przyznajcie
się uczciwie, że nie umieliście stworzyć jednego spójnego świata, tudzież po prostu się wam
nie chciało, drodzy twórcy, a nie prezentujcie takie bzdurne stwierdzenia. Jak sięgam pamięcią
to każda gra cRPG do tej pory miała otwarty świat, po którym bez sztucznych podziałów można
się było poruszać, i w niczym to nie przeszkadzało. Powycinaliście też duże przestrzenie bo
"gra mogłaby stać się nudna"? Parodia... Po prostu parodia... Ja chyba wycofam swoje zamówienie...
Bo to kpina...


Haha twórcy widocznie nie widzieli żadnej gry cRPG, jak Gothic, Morrowind czy dowolny inny tytuł. A ja jeszcze pamiętam te zapowiedzi z których wynikało że świat ma być otwarty jak w wyżej wymienionych. Ciekawe co jeszcze twórcy niedopowiedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:21, kordzio1 napisał:

gra pewnie i tak będzie dobra, a z jej zakupem jak zwykle poczekam na obniżkę ceny

Ja też. Ceny sprzętu :( Zresztą zobaczę jak będzie mi chodziło na obecnym kompie, ale nie przeczuwam niczego specjalnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Przyznajcie się uczciwie, że nie umieliście stworzyć jednego spójnego świata, tudzież po prostu się wam nie chciało, drodzy twórcy, a nie prezentujcie takie bzdurne stwierdzenia."

Tu się nie zgodzę - to jest akurat wina modułowego szkieletu Aurory, więc nie ma co zwalać winy na twórców. Zresztą z tego co widać na screenach wydaje się, że kolejne "mapki" są całkiem rozległe, więc przynajmniej ja nie będę narzekał. Zresztą gdyby to był jeden rozległy świat pewnie byłoby tam sporo niezagospodarowanego miejsca, po którym trzeba by się przechadzać żeby dojść z A do B - i nic więcej. Więc ja nawet wolę rozwiązanie takie jak w BG.

Żeby tylko z tej rozmowy o "spójności świata" nie zrobiła się walka na argumenty w stylu tej na forum bioware (feministka kontra ci bardziej normalni)... No ale ta przynajmniej dotyczyłaby w jakiś sposób gry zamiast być rozmową bez sensu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tekst daje ogólne pojęcie o tym o co w grze chodzi, więc jest dobry. Ale uważam ,że powinny być opisane błędy w grze. Ale cóż, już niedługo premiera gry i sami będziemy mieli okazję w nią zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zależy kto czego oczekuje, ale na mnie ten tekst, który na pewno miał być zagrywką propagandową, podziałał jak płachta na byka. Nie dość, że gra ledwo mi ruszy ze względu na za słabą kartę graficzną (komputer był konfigurowany raczej nie pod gry, a pod raytracing - dużo ramu, mocny procesor, ale grafika tylko taka, żeby podgląd w programach narzędziowych działał dobrze), to jeszcze czytam tutaj o posegmentowanym świecie... I powiedzcie mi, co mnie - gracza - obchodzą tak naprawdę ograniczenia silnika? Jeśli przeszkadza mi to w grze, to żadne żale że "silnik jest zły" mi nie poprawią doznań z grania... I jak to jest, że Aurora nie pozwala na stworzenie jednego świata gry, a stare silniki cRPG, choćby Infinity, nie miały takich ograniczeń? Tam postęp w głównym wątku fabularnym nie zamykał drogi do questów rozpoczętych w poprzednim akcie. A tutaj jakoś się to dzieje... Dziwne, bardzo dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować