Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - betatest

232 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2007 o 21:49, Palladyn1 napisał:

Mr Black:"Nie słyszałem, żeby była taka możliwość. Ani w tym tekście, ani żadnym innym. Daj
mi może linka do informacji, w której jest napisane, że takie sterowanie będzie dostępne."

Znaj Pańską łaskę ;-) -> http://gry.wp.pl/core.html?filtr=1,0&x=gra,26,6063,3622,1#igbody

Co do oceny recenzji - standard.

No, to już jest bardziej szczere... Martwi trochę ta samowola Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 21:46, Bartold-1991 napisał:

No, ciekawy jest ten przykład z Morrowindem, w którym każde drzwi to ekran ładowania...


Chodziło mi o to że mieliśmy wielki świat który można zwiedzać, a nie chodziliśmy po z góry wytyczonej ścieżce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 22:06, Kifa napisał:

To zależy, co kto lubi - ja na przykład KotOR nie polubiłem nigdy, bo nie widziałem w nim absolutnie
niczego odkrywczego ani czegoś co by mnie przy ekranie zatrzymało na dłużej niż te 25 minut...
Już wyłączam fakt że właśnie zamknięta struktura tej gry była jedną z odpychających dla mnie
rzeczy.

No, o gustach się nie dyskutuje, dla mnie akurat KotOR był świetnym erpegiem

Dnia 29.09.2007 o 22:06, Kifa napisał:

A poza tym - Wiedźmin od początku był zapowiadany jako gra dająca pełnię swobody w
poruszaniu się po świecie.

Daj linka, gdzie jest tak mówione. Bo o ile sobie przypominam, to zawsze twórcy zapowiadali, że przez wykorzystanie Aurory jako podstawy lokacje będą ograniczone

Dnia 29.09.2007 o 22:06, Kifa napisał:

Z resztą - nie za bardzo wiem jak to ma być, że każdy kolejny akt powoduje taką
zmianę w świecie gry, że automatycznie wygasa wszystko co robiliśmy w poprzednim - fizycznie
nie potrafię sobie tego wyobrazić po prostu. Co - zamykają się nagle jakieś bramy? Z nieba
spada meteor i zabija wszystkich NPC którzy dali nam questy poprzednio? I dlaczego wszyscy
jednocześnie przestają dawać RÓŻNE i NIEPOWIĄZANE ze sobą questy? To jest bzdura... To zupełnie
nie jest to czego oczekuję po jakimkolwiek RPG i tyle... I wygląda to sztucznie...

Jak ja nie cierpię uogólnień...
Gdzie w zdaniu: "Po zakończeniu każdego z nich, może zdarzyć się tak, że do niektórych przerwanych wątków nie da się powrócić. " masz napisane WSZYSTKIE? Jak wół widać "NIEKTÓRYCH". A to może się zgadzać z jakimiś wydarzeniami fabularnymi (np. wyjazdem lub śmiercią npca zlecającego nam dane zadanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dobra, dalsze sprzeczanie się na ten temat nie ma sensu. Chyba po prostu opadła mnie fala sceptycyzmu wobec tej gry, bo jakoś nagle okazało się, że nie ma w niej naprawdę niczego odkrywczego aż tak, jak tego oczekiwałem, choć może po prostu tego nie zauważam... W każdym razie - trzeba poczekać aż gra wyjdzie... Po gameplayu miałem mieszane odczucia, po tym tekście wysoce negatywne, wcześniej za to - same pozytywne. Może po prostu za dużo po tej grze się spodziewałem. No nic, przepraszam za flame, siedzę oficjalnie cicho do chwili, gdy mi przyjdzie w to zagrać. Out.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko 24 minuty i będzie równo 27 dni do premiery, a 25 dni do tego jak go dostaniemy (2 dni przed premierą)

Tak mam wszystko wyliczone :D

Pozdrawiam fanów i całą ekipa CDPR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Betatestu na razie nie czytałem, ale można się spodziewać tego, że zbyt obiektywny to on nie będzie. Chyba zresztą poczekam na ten w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co , patrząc na powyższe komentarze, widze, że Polakom naprawdę nie można dogodzić. Jestem wieloletnim graczem, ukończylem większośc gier opartych na D&D, dostępnych na komputery osobiste (a gram od przeszło prawie 20 lat). Zobaczcie na gry typu NWN 1 i 2, czy BG, tam także nie macie dostępnego całego świata tylko podział na lokacje, to po pierwsze, a po drugie a co się dziwicie po artykule tworzonym przez oddział firmy CD Project, oni chcą sprzedać swój projekt, na który bardzo ciężko pracowali. O błędach przecież przyznawali się już dużo wcześniej. Co do samej rozgrywki to jak widzę z różnych materiałów dostępnych (filmiki, screeny itp.), to zapowiada się standardowy RPG, tylko z bardziej slashowym (jeżeli to można tak nazwać) stylem walki.
Opanujcie się, gór nie przeskoczycie, sama gra co moge się założyć będzie trzymała poziom światowy, a dlaczego tak myśle, ponieważ porównuje ją do gry NWN2 (są one bardzo podobne pod względem silnika, mechaniki itp. To że będą jakieś nie dopracowania to stamdard, to się zawsze zdarza.
Polecam poczekać i samemu się przekonać jak ta gra będzie wyglądać, zarówno poprzez gre w demo które prawdopodobnie zostanie wydane już po premierze gry, oraz z artykułów prasowych (zarówno lokalnych jak i zagranicznych). Nikt wam przecież nie każe kupować Wiedźmina już teraz, a limitowana kolekcjonerka ma to do siebie że zawsze bierze się ją w ciemnno, jak przysłowiowego kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że społeczność gram.pl podzieliła się na dwie grupy:
Profil pierwszy - Wiedźmin to będzie superhicior i zdeklasuje Gothica/Obliviona/Cośinnego
Profil drugi - Wiedźmin to bedzie totalna kaszana, jest przereklamowany i wyjdzie z tego crap.
Czy nikt tutaj nie przypuszcza, że The Witcher będzie po prostu dobrym erpegiem, może na poziomie także rodzimego Two Worlds, może troszkę lepszy, troszkę gorszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeginacie już z tym Wiedźminem...
żerujecie na twórczości Andrzeja i przyszłych posiadaczy owej gry...

Napiszecie opowiadanie jak powstało pudełko do gry? Albo jak została wytłoczona płytka?
A może opiszecie jak wpadliście na pomysł czcionki?

Gra najbardziej oczekiwana często jest nie wypałem... Gothic3? Porażka
Warcraft3? Gra idealna, jednak z zapowiedzi miała być ładniejsza...

Może zamiast gadać tak o tych głupich beta testach dali demko do downloadu?

Mam dość gadania o beta testach, filmikach z qame play...

Co to ma być... żeby producent ujawniał wymagania systemowe nie cały miesiąc przed premierą, a zamówienia przyjmować ze znacznym wyprzedzeniem bez znajomości wymagań?

Z każdym dniem czuje się jakbym był na każdym następnym poziomie... Proszę was. Bądźcie już cicho i dajcie graczowi to uczucie niecierpliwości...

Pozdrawiam.
Aroslaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi CDP darujcie sobie te gadke o betatestach.Do premiery 3 tygodnie wiec napiszcie uczciwie wszystkim swoim klientom to czego sie domagaja i czego maja prawo sie domagac jako ze placa wam swoimi pieniedzmi.A wiec co w tej grze wam nie wyszlo oraz to co wam nie wyszlo kompletnie.Bo skoro czegos nie udalo sie zrobic przez kilka lat tworzenia gry to nie oszukujmy sie ze dokonacie cudow przez kilkanascie dni?!?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 01:03, Kryhuu napisał:

Czy nikt tutaj nie przypuszcza, że The Witcher będzie po prostu dobrym erpegiem, może na poziomie
także rodzimego Two Worlds, może troszkę lepszy, troszkę gorszy?

Przechwalając sie po raz 10 powiem że grałem w Wiedźmina i bardzo mi sie spodobał. Mimo to że grałem jakieś 15 minut gra tak mnie wciągnęła że chodzę cały jak słyszę że "już niedługo". Jednak wiesz co mogę ci napisać? Że wielu leni uzna system walki za beznadziejny. Nie polega on na głupkowatym męczeniu paru przycisków ataku tylko wczuciu się w animację i klikaniu w odpowiednim momencie, inaczej kicha. Początek gry jest takim jakby samouczkiem, więc wielu graczy może uznać że gra jest jednak liniowa, a to tylko początek (jakby chciało im się grać dalej).
Podsumowując dla mnie ta gra będzie wielka, lecz dla niektórych fajniej się będzie grało w Gothica który jest zabugowany albo Neverwintera 2 który był nudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 01:57, Aroslaw napisał:

Gra najbardziej oczekiwana często jest nie wypałem... Gothic3? Porażka
Warcraft3? Gra idealna, jednak z zapowiedzi miała być ładniejsza...

Moim zdaniem gra wyszła bardzo dobrze, przemyślany system walki nie dla leniwych ludzi lubiących walić w 2 przyciski, 3 różne style walki itd. Myślę że Wiedźmin będzie w stylu Warcrafta 3, ideał ale reklamowali lepiej ,pff.

Dnia 30.09.2007 o 01:57, Aroslaw napisał:

Może zamiast gadać tak o tych głupich beta testach dali demko do downloadu?

Demko będzie w swoim czasie, looz.

Dnia 30.09.2007 o 01:57, Aroslaw napisał:

Mam dość gadania o beta testach, filmikach z qame play...

To nie wchodź na gram przez najbliższy miesiąc albo spodziewaj się newsów "Premiera Wiedźmina już jutro (oneone11!1one)" lub "Premiera Wiedźmina Dziś (one!1!1one)"

Dnia 30.09.2007 o 01:57, Aroslaw napisał:

Co to ma być... żeby producent ujawniał wymagania systemowe nie cały miesiąc przed premierą,
a zamówienia przyjmować ze znacznym wyprzedzeniem bez znajomości wymagań?

E tam, zabawa z ulepszaniem kompa się nigdy nie skończy a wymagania są takie jak mówili przy zamawianiu

Dnia 30.09.2007 o 01:57, Aroslaw napisał:

Z każdym dniem czuje się jakbym był na każdym następnym poziomie... Proszę was. Bądźcie już
cicho i dajcie graczowi to uczucie niecierpliwości...

Tego nie dostaniesz :| A też bym chciał troszkę spokoju z tym Wiedźminem... teraz to sie zacznie dopiero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spodziewam po polskiej grze czegoś wielkiego...
Jednak tak czy inaczej w taki gry warto zagrać i zobaczyć na co stać polskich twórców.
Painkiller jest bardzo dobrą gra. Dla mnie nawet lepszą niż Serious Sam 2, a jak będzie z Wiedźminem?
Z tego co się zapowiada gra ma być idealna... oby taka była i tego życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 10:04, Aroslaw napisał:

Ja się nie spodziewam po polskiej grze czegoś wielkiego...
Jednak tak czy inaczej w taki gry warto zagrać i zobaczyć na co stać polskich twórców.
Painkiller jest bardzo dobrą gra. Dla mnie nawet lepszą niż Serious Sam 2, a jak będzie z Wiedźminem?
Z tego co się zapowiada gra ma być idealna... oby taka była i tego życzę.


Z tym ze CDP wykazuje sie tu straszna krotkowzrocznoscia.Zamierza milczec do ostatniej chwili lub wogole nic nie mowic przed premiera o ukrytych wadach produktu.A w takim wypadku klienci beda mieli jak najbardziej prawo czuc sie perfidnie oszukani przez sprzedawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 10:52, nOBODY000 napisał:

Z tym ze CDP wykazuje sie tu straszna krotkowzrocznoscia.Zamierza milczec do ostatniej chwili
lub wogole nic nie mowic przed premiera o ukrytych wadach produktu.A w takim wypadku klienci
beda mieli jak najbardziej prawo czuc sie perfidnie oszukani przez sprzedawce.


Krótkowzroczność? xD xD xD xD xD

Powiedz mi, który normalny producent, będzie wytykał wady swojej gry przed premierą tym samy robiąc sobie anty reklamę. Chcecie polskich gier na światowym poziomie, to musicie przywyknąć do światowych metod marketingowych, czyli promowania średniaków jako hity (oczywiście Wiedźmin taki nie będzie :P), mydlenia oczu itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 10:52, nOBODY000 napisał:

> Ja się nie spodziewam po polskiej grze czegoś wielkiego...
> Jednak tak czy inaczej w taki gry warto zagrać i zobaczyć na co stać polskich twórców.

> Painkiller jest bardzo dobrą gra. Dla mnie nawet lepszą niż Serious Sam 2, a jak będzie
z Wiedźminem?
> Z tego co się zapowiada gra ma być idealna... oby taka była i tego życzę.

Z tym ze CDP wykazuje sie tu straszna krotkowzrocznoscia.Zamierza milczec do ostatniej chwili
lub wogole nic nie mowic przed premiera o ukrytych wadach produktu.A w takim wypadku klienci
beda mieli jak najbardziej prawo czuc sie perfidnie oszukani przez sprzedawce.

To przeczytaj sobie beta na WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować