Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - betatest

232 postów w tym temacie

Wokół wiedźmina jest, moim zdaniem, zbyt duży hype. W końcu pewnie okaże się, że ta gra jest po prostu cliche.Taki los polskich produkcji. Poza tym, w tym samym czasie premierę ma mieć add-on do NWN2 i raczej pewne, że więcej osób na świecie wybierze właśnie tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 10:56, Mroku21 napisał:

> Z tym ze CDP wykazuje sie tu straszna krotkowzrocznoscia.Zamierza milczec do ostatniej
chwili
> lub wogole nic nie mowic przed premiera o ukrytych wadach produktu.A w takim wypadku klienci

> beda mieli jak najbardziej prawo czuc sie perfidnie oszukani przez sprzedawce.

Krótkowzroczność? xD xD xD xD xD

Powiedz mi, który normalny producent, będzie wytykał wady swojej gry przed premierą tym samy
robiąc sobie anty reklamę. Chcecie polskich gier na światowym poziomie, to musicie przywyknąć
do światowych metod marketingowych, czyli promowania średniaków jako hity (oczywiście Wiedźmin
taki nie będzie :P), mydlenia oczu itd.


Z ta roznica ze dla CDP Red jest to dziewiczy projekt.A wiec jesli pierwsza stworzona przez nich gra zapowiadana przez wydawce na hicior bez wad okaze sie w najlepszym razie sredniakiem, to chyba nie trzeba tlumaczyc jak ogromny spadek zaufania bedzie to oznaczac.I przy nastepnej gierce beda mogli zapomniec o takiej liczbie preorderow jak przy Wiedzminie bo wiekszosc potencjalnych klientow nauczona doswiadczeniem poczeka do premiery i recenzji i wtedy zadecyduje czy warto kupic.I dopiero straty finansowe dadza im do myslenia czy warto jest przez tak dlugi czas obiecywac cos czemu nie sa w stanie sprostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2007 o 11:33, nOBODY000 napisał:

Z ta roznica ze dla CDP Red jest to dziewiczy projekt.A wiec jesli pierwsza stworzona przez
nich gra zapowiadana przez wydawce na hicior bez wad okaze sie w najlepszym razie sredniakiem,
to chyba nie trzeba tlumaczyc jak ogromny spadek zaufania bedzie to oznaczac.

Ale co się sprzeda, dzięki wielkiej kampanii marketingowej, to się sprzeda. CDP na pewno nie straci.

Dnia 30.09.2007 o 11:33, nOBODY000 napisał:

I przy nastepnej
gierce beda mogli zapomniec o takiej liczbie preorderow jak przy Wiedzminie bo wiekszosc potencjalnych
klientow nauczona doswiadczeniem poczeka do premiery i recenzji i wtedy zadecyduje czy warto
kupic.I dopiero straty finansowe dadza im do myslenia czy warto jest przez tak dlugi czas obiecywac
cos czemu nie sa w stanie sprostac.

Patrz wyżej.

Nie od dziś wiadomo, że dzięki dobrej reklamie można sprzedać byle g**** i jeszcze na tym zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce wierzyć, że gra jest napędzana przez Aurorę (silnik Neverwinter Nights 1 jakby ktoś nie wiedział). CDP pokazali jak się odpicowuje stare silniki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zaznajomione z jej treścią osoby pamiętają zapewne, że GERALT GINIE pod koniec ostatniego tomu i będąc martwy, mało nadaje się na pierwszoplanowego bohatera." Chyba AnKa nie dokładnie czytał(a) sagę, Geralt nie ginie tylko jest ciężko ranny a Ciri przenosi go wraz z Yennefer "gdzieś indziej" w inny czas i przestrzeń,inny wymiar...ale co do położenia tego miejsca można snuć tylko spekulacje i domysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 09:17, AQ22 napisał:

Jednak wiesz co mogę ci napisać? Że wielu leni uzna system walki za beznadziejny. Nie polega
on na głupkowatym męczeniu paru przycisków ataku tylko wczuciu się w animację i klikaniu w
odpowiednim momencie, inaczej kicha.


Czyżby było to coś podobnego do systemu walki w Sudeki? Tzn, trzeba się wpasować tylko w animację, czy gdzieś w rogu jest ''pomocnik'', który podpowiada moment, w którym uderzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 13:09, Kryhuu napisał:

Czyżby było to coś podobnego do systemu walki w Sudeki? Tzn, trzeba się wpasować tylko w animację,
czy gdzieś w rogu jest ''pomocnik'', który podpowiada moment, w którym uderzyć?

Coś w tę mańkę, tyle że sam musisz się skupić i kliknąć w odpowiednim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 13:36, Rusell napisał:

Poza tym- mam uraz do serialu ;/

Gra jest na podstawie książki a nie serialu więc nie ma się co martwić :P
Co do gejmpleja, to lepiej ściągnij demo jak będzie i sam zobacz jaka to gra. No chyba że komp nie daje ci na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 13:42, AQ22 napisał:

Gra jest na podstawie książki a nie serialu więc nie ma się co martwić :P

Wiem, wiem, po prostu ilekroć pomyślę o grze, przypominają mi sie żałosne sceny z Żebrowskim :/

Dnia 30.09.2007 o 13:42, AQ22 napisał:

Co do gejmpleja, to lepiej ściągnij demo jak będzie i sam zobacz jaka to gra. No chyba że komp
nie daje ci na to szans.

Na szczęście o wymagania moge byc spokojny ^^ A demo, rzeczywiście, zamierzam ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 19:12, Kifa napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem - w grze nie ma jednego, otwartego świata. A tłumaczenie, że zrezygnowanie
z tego było konieczne, bo "wątek przewodni przewija się cały czas rozgrywki a akcja jest wartka"
(cytat, z zachowaniem niegramatycznej formy) jest komiczne w najlepszym wypadku. Przyznajcie
się uczciwie, że nie umieliście stworzyć jednego spójnego świata, tudzież po prostu się wam
nie chciało, drodzy twórcy, a nie prezentujcie takie bzdurne stwierdzenia. Jak sięgam pamięcią
to każda gra cRPG do tej pory miała otwarty świat, po którym bez sztucznych podziałów można
się było poruszać, i w niczym to nie przeszkadzało. Powycinaliście też duże przestrzenie bo
"gra mogłaby stać się nudna"? Parodia... Po prostu parodia... Ja chyba wycofam swoje zamówienie...
Bo to kpina...


Człowieku co ty bredzisz że niby co CDP Red mieliby za gospodarować cały świat Wiedźmina weź stary wejdź na stronę AS-a i zobacz mapę świata Wiedźmina wyobrażasz sobie za gospodarowanie całego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba się zgodzić z poprzednikami ,którzy słusznie zauważyli że "Wiedźmin" przełomem nie będzie.Cóż osobiście czekam na Assasin Creed ,który jest zapowiadany jako przełomowy RPG podobno całkowicie nieliniowy(hmmm cóż X3 też jest nieliniowy......i piekelnie nudny).Samo zrobienie gry na podstawie kiczowatej prozy Sapkowskiego jest dosyć ryzykowne i niestety po obejrzeniu gameplaya ja nie czuję się zachęcony.Wychodzi na lewo i prawo silnik aurora ,który cudem nie jest.Zatem faktycznie wszystkie "recenzje" czyta się jak spoty reklamowe pewnej partii(twierdzącej że nawet jak nie ma to ma rację).Idąc tym tropem Wiedźmin genialny jest i basta !No i tu się nie zgadzam z tego co widzę to będzie przeciętna produkcja na przyzwoitym poziomie i chwała twórcom za to bo na bezrybiu rak ryba a za dużo to Polacy gier nie zrobili.Ewidentnych hiciorów to sztuk jeden(Pan Kiler czyli Painkiller)czyli jak gorąca papryka na koncercie w Polszcze nieco chłodna gdzie indziej prawdziwie ognista.Tak Wiedźmin po szumnych zapowiedziach podobać sie będzie ale to jeszcze nie to.Może po nim powstanie coś naprawdę wielkiego czego autorom gry szczerze życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 14:32, archeus napisał:

Niestety trzeba się zgodzić z poprzednikami ,którzy słusznie zauważyli że "Wiedźmin" przełomem
nie będzie.Cóż osobiście czekam na Assasin Creed ,który jest zapowiadany jako przełomowy RPG
podobno całkowicie nieliniowy


Lul, Assasins Creed to nie RPG tylko połączenie Hitmana z Prince of Persia. Nie wiem gdzie ty takie rewelacje wyczytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojdeś - czytanie ze zrozumieniem się kłania. :] Je nie mówię że ma być CAŁY świat sagi, ale żeby cały świat dostępny W GRZE był całością, a nie był pocięty na segmenty. To wszystko. I przy okazji wiem jak duży jest świat Wiedźmina - czytałem sagę... Już wiemy że tak nie będzie i dyskusję możemy zamknąć na ten temat...

Co do dema - chodzą słuchy że dema nie będzie w ogóle. Dość dziwne... Czyżby ktoś bał się że gra zbyt dużej liczbie ludzi do gustu nie przypadnie i pre-ordery wycofają? Cóż, ja mam nadzieję że to tylko plotki i demo będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować