Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - betatest

232 postów w tym temacie

Gdyby nie te wymagania... Ale cóż upgrade komputera i tak był nieuchronny. A gra będzie trzymała poziom, tego jestem pewien. Nie będzie może hiper-super-ekstra wyczesanym rpg-iem ze światem o powierzchni 3000 km i miliardem subqestów, ale będzie trzymać klimat Sapkowskiego i jego sagi, będzie mieć bardzo dobrą grafikę (i te straszne wymagania!), wciągającą fabułę, świetny i widowiskowy system walki, i będzie...
...DOBRĄ POLSKĄ PRODUKCJĄ NA KTÓRĄ CZEKALI FANI AS-a(w tym i ja)!



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje oczekiwania co do Wiedźmina są bardzo duże. Ale sama grafika ma znaczenie drugorzędne (chociaż jestem bardzo ciekawy, jak Red odpicował wysłużoną Aurorę). To na czym mnie osobiście zależy, to w jakim stopniu (i czy w ogóle) udało się autorom przenieść postmodernistyczny świat Wiedźmina - jego klimat i złożone stosunki między bohaterami. A przede wszystkim to jak będziemy go odbierać przez pryzmat głównego bohatera. O rozwleczone dialogi bym się nie martwił - w końcu to one są główną siłą napędową opowiadań o Geralcie. I mam nadzieję, że znajdą się pomiędzy nimi różne smaczki i nie raz będziemy spotykać starych znajomych.

Ja czekam osobiście z niecierpliwością na możliwość zobaczenia gry na własne oczy - już niedługo będę miał betę przez cały dzień tylko dla siebie. Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł - good, klimat - better, efekt - I hope the best ;)

Ale tak serio: Mam cichą nadzieję, że Polak naprawdę potrafi i Wiedźmin okaże się hitem za granicą i w "rodzimym" kraju. Jeśli bedzie chociaż w połowie tak dobry jak jest reklamowany, to będę zadowolony. A póki co czekam i staram się nie oceniać. Łatwo dzielić skóre na żywym niedźwiedziu, ale zedrzeć ją to już większy problem :)

P.S. Tak czy wspak to tylko opinia, nie jestem ekspertem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 14:32, archeus napisał:

Niestety trzeba się zgodzić z poprzednikami ,którzy słusznie zauważyli że "Wiedźmin" przełomem
nie będzie.Cóż osobiście czekam na Assasin Creed ,który jest zapowiadany jako przełomowy RPG
podobno całkowicie nieliniowy(hmmm cóż X3 też jest nieliniowy......i piekelnie nudny).Samo
zrobienie gry na podstawie kiczowatej prozy Sapkowskiego jest dosyć ryzykowne i niestety po
obejrzeniu gameplaya ja nie czuję się zachęcony.Wychodzi na lewo i prawo silnik aurora ,który
cudem nie jest.Zatem faktycznie wszystkie "recenzje" czyta się jak spoty reklamowe pewnej partii(twierdzącej
że nawet jak nie ma to ma rację).Idąc tym tropem Wiedźmin genialny jest i basta !No i tu się
nie zgadzam z tego co widzę to będzie przeciętna produkcja na przyzwoitym poziomie i chwała
twórcom za to bo na bezrybiu rak ryba a za dużo to Polacy gier nie zrobili.Ewidentnych hiciorów
to sztuk jeden(Pan Kiler czyli Painkiller)czyli jak gorąca papryka na koncercie w Polszcze
nieco chłodna gdzie indziej prawdziwie ognista.Tak Wiedźmin po szumnych zapowiedziach podobać
sie będzie ale to jeszcze nie to.Może po nim powstanie coś naprawdę wielkiego czego autorom
gry szczerze życzę

Coś ci na łeb spadło???
1) Wiedźmin, kiedy powstawał, był świetny. Co to, Sapek winny, że pomysły, którymi on budował polską fantastykę (obojętny bohater, świat spójny i żyjący, stylizacja językowa, rzeczywiste postacie) są dzisiaj używane przez każdego? To może Tolkiena nazwiemy analfabetą, bo jego pomysły to już w ogóle wtórność??? Dzisiaj to jest kicz, ale wtedy to była NOWOŚĆ.
2) AC = RPG??? Jeeeezu, a podobno głupich nie sieją...
3) No brawa, gdzie kupiłeś wykrywacz przyszłości że tak doskonale znasz już jakość Wiedźmina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo sobie obiecuję po tej grze, ale wiem już i tak, że będzie conajmniej świetna:) Wnioskuję to z: kompendium wiedźmińskiego z CDA, gameplaya, wypuszczonego ostatnio i oczywiście prozy Sapkowskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh panowie.. i panie :) jaracie się tą grą jak małe dzieci ,a co sie stanie jak wasze marzenia prysną ,niczym odłamki granatu którego huk znowu sprowadzi was na ziemię . Myślę że w tym wypadku oraz wielu innych należy sie uzbroić w cierpliwość i poczekać bo znając prawdę znajdą sie i tacy którzy będą narzekać, strofować a nawet złorzeczyć ... a wcześniej zachwycali sie grą jaka to ona och ach . Nie mówię że wiedzmin mnie odpycha w jakis sposób ,ale bez przesadyzmów nie dajmy sie zwariować :)

wszystkich za i przeciw pozdrawiam


p.s na AC też czekam i jak będzie to w miarę podobne(akrobatyka) i klimatyczne do POP to ......... szybko od kompa się nie oderwę
p.s II co do wymagań W jednym słowem mnie to j... w tych czasach na słabym PieCu to dużo nie powalczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 16:36, EmperorKaligula napisał:

> Cóż osobiście czekam na Assasin Creed ,który jest zapowiadany jako przełomowy RPG
> podobno całkowicie nieliniowy(hmmm cóż X3 też jest nieliniowy......i piekelnie nudny).

hahahaahahha gdzie Ty takie rewelacje wyczytales ??? Assain Creed ma byc tak jak mowi Mroku21
Skradanka (a''la Hitman) podczas ktorej bedziemy zabijac po cichu (lub nie) + Zrecznosciowego
TPP a''la Prince of Persia - bezsensowne skakanie po scianach i murkach... oczywiscie "przelomowa
grafika" i inne tego typu brednie...

elementow RPG zapewne nie uswiadczymy zadnych, a jak juz to Skill A albo Skill B - to bedzie
gra akcji, na szybkie wciskanie klawiszy a nie cRPG z prawdziwego zdarzenia :)


Ja nie rozumiem co wy ludzie sie tak czepiacie tego stwierdzenia RPG... RPG - Role Playing Game. Gra polegajaca na odgrywaniu rol. W tym wypadku roli Altaira, asasyna. To ze wam RPG kojarzy sie z podkrecaniem statystyk, skillami, itemami i questami to tylko osobiste skrzywienie wypaczajace prawdziwy sens tego okreslenia. Na zdrowy rozsadek kazda gra moze zostać orkeslona RPG (moze z wyjatkiem Tetrisa :P). Jak juz szukacie okreslenia na wszystkie Baldury, Icewindy, KotORy itp to jest nim cRPG. Tak, to malutkie c robi wielka roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cRPG, to po prostu komputerowe RPG. I tyle.

"Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) - to rodzaj gry komputerowej, w której kierując grupą postaci lub pojedynczym bohaterem gracz wykonuje różne zadania (ang. quests) otrzymując w zamian przedmioty lub złoto oraz punkty doświadczenia wpływające na statystyki postaci, podobnie jak w tradycyjnych grach fabularnych. W ten sposób bohater/bohaterowie kierowani przez gracza stają się coraz potężniejsi - gotowi sprostać nowym, trudniejszym zadaniom."

To na ten temat mówi Wiki. AC to zdecydowanie nie RPG - to gra akcji, skradanka, czy jak tam ją nazwiecie, ale nie RPG. :) Oh, przepraszam, cRPG. Bo takie zwykłe RPG rozgrywa się na papierze, więc to malutkie "c", nie odznacza wcale jednego gatunku gier komputerowych od drugiego, tylko gry "papierowe" od komputerowych.

Więc, leszeq - najpierw dowiedz się o czym mówisz, zanim zaczniesz wielkimi słowami rzucać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:22, leszeq napisał:

> > Cóż osobiście czekam na Assasin Creed ,który jest zapowiadany jako przełomowy RPG

> > podobno całkowicie nieliniowy(hmmm cóż X3 też jest nieliniowy......i piekelnie nudny).

>
> hahahaahahha gdzie Ty takie rewelacje wyczytales ??? Assain Creed ma byc tak jak mowi
Mroku21
> Skradanka (a''la Hitman) podczas ktorej bedziemy zabijac po cichu (lub nie) + Zrecznosciowego

> TPP a''la Prince of Persia - bezsensowne skakanie po scianach i murkach... oczywiscie
"przelomowa
> grafika" i inne tego typu brednie...
>
> elementow RPG zapewne nie uswiadczymy zadnych, a jak juz to Skill A albo Skill B - to
bedzie
> gra akcji, na szybkie wciskanie klawiszy a nie cRPG z prawdziwego zdarzenia :)

Ja nie rozumiem co wy ludzie sie tak czepiacie tego stwierdzenia RPG... RPG - Role Playing
Game. Gra polegajaca na odgrywaniu rol. W tym wypadku roli Altaira, asasyna. To ze wam RPG
kojarzy sie z podkrecaniem statystyk, skillami, itemami i questami to tylko osobiste skrzywienie
wypaczajace prawdziwy sens tego okreslenia. Na zdrowy rozsadek kazda gra moze zostać orkeslona
RPG (moze z wyjatkiem Tetrisa :P). Jak juz szukacie okreslenia na wszystkie Baldury, Icewindy,
KotORy itp to jest nim cRPG. Tak, to malutkie c robi wielka roznice.

Dobrze, cRPG to Baldury, Tormenty, KOTORy. Tylko, że cRPG = komputerowe RPG.
A zresztą, nazywaj sobie AC RPGiem, równie dobrze możesz nazwać Call of Duty wyścigówką bo tam się wszystko robi w biegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 07:19, Bartold-1991 napisał:

/ciach/

edit
Po to ludzie wymyślili systematykę i klasyfikację, żeby potem zręcznościówek nie nazywać RPGiem, a pingwinów rybami, bo potrafią pływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panie i Panowie. Na wstępie musimy sobie coś wyjaśnić- gram.pl jest oficjalną stroną CDP i z złożenia mogą się na niej pojawiać artykuły, które chwalą gry wydawane lub tworzone przez CDP. Nie oczekujcie rzeczowej krytyki lub pragmatycznej analizy produktów CDP to tu ich nie znajdziecie. W moim przekonaniu „felietony” należy traktować z przymrużeniem oka , jako materiały quasi-reklamowe. Biorąc powyższe pod uwagę nie oczekujcie informacji o tym, że Witcher został a raczej nie został dobrze zoptymalizowany ( chodzi mi oczywiście o kod a nie naszego biednego łowcę potworów) , jest w nim pełno błędów a system walki to kompletna pomyłka – tylko żartuję of course.

Ale wracajmy do tematu. W moim przekonaniu aby życie było ciekawe nie wolno za dużo od niego oczekiwać. Powyższe stwierdzenie ma zastosowanie w każdej dziedzinie, również gier komputerowych. Jednym słowem aby gra nam się podobała musimy ograniczać nasze, względem niej, oczekiwania. Z drugiej strony reklama jest dźwignią handlu więc nie oczekujmy od producenta- wydawcy gry lub innego produktu, że będzie zachęcał nas do nie-kupienia. Oczywistym jest , że będzie robił wszystko co tylko w jego mocy aby nas przekonać, że oferowany produkt to 9 cud świat ( 8 miało być Halo 3).

Osobiście uważam, że Witcher nie będzie złą grą. Ma wiele wad choćby sztuczne ograniczenie eksploracji terenu, dziwny acz bardzo zbliżony do Diablo ( umiejętności) system rozwoju postaci [ - tu zatrzymam się na chwilę – zawsze denerwowało mnie to , że na 14 poziomie nie mogę wybrać jakiejś tam umiejętności a na 15 już tak , osobiście uważam że najciekawszy rozwiązaniem jest wprowadzenie minimalnych wymagań dla danej umiejętności ale wymagań, które wytrwały gracz spełni szybciej niż ten … mniej wytrwały i nie chodzi mi tu o poziom doświadczenia ;) ; najgorsze jest to gdy mamy punkty umiejętności i czekamy aż nasz bohater osiągnie poziom X aby je wydać – taka drobna dygresja ], zręcznościowy ale podobno oparty na atrybutach system walki , ogólnie nie jest tak źle. Trochę szkoda , że zrezygnowano z drużyny bo jak każdy miłośnik Wiedźmina wie było on samotnikiem ale nie tak do końca i często podróżował w towarzystwie wampira, łuczniczki i rycerza , że o bardzie czy krasnoludach nie wspomnę. Ale pewnie czepiam się.

Ok. aby nie przedłużać. Ja Witchera zamówiłem i nie zamierzam anulować rzeczonego zamówienia. Uważam , że będą to dobrze wydane pieniądze, może wydam ich trochę za dużo ale biorąc pod uwagę czas gry 80-120 godzin, szczególnie w porównaniu do nowo wydawanych gier ( Bioshock 15 h i podobnie Halo 3) to dobra inwestycja. W moim przekonaniu tuż po premierze pojawią się pierwsze patchy optymalizujące kod gry oraz usuwające błędy występujące w grze (większość). Pozostaje mi życzyć dobrej zabawy nie przerywanej, częstymi (sic!) CTD :)

btw. dla braci konsolowców CTD - crash to desktop czy wyjście do win gry bez wiadomego powodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zas pomimo mego sceptycyzmu do Wiedźmina uważam że zamykanie świata jest posunięciem b. dobrym
pamietam jak grałem w Two Worlds szlajając się po całym świecie i znudziłem się potwornie, bo świat był pustawy, questy nie uruchomione bo włócząc sie bez celu automatycznie nie mogłem zebrać zadań... zupełnie inaczej np. gothic 1 i 2 to była dopiero frajda jak się kolejny rozdział odpalał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 09:17, Bezimek napisał:

Drodzy Panie i Panowie. Na wstępie musimy sobie coś wyjaśnić- gram.pl jest oficjalną stroną
CDP i z złożenia mogą się na niej pojawiać artykuły, które chwalą gry wydawane lub tworzone
przez CDP. Nie oczekujcie rzeczowej krytyki lub pragmatycznej analizy produktów CDP to tu ich
nie znajdziecie.

ROTFL. Chylę czoła przed kimś, kto wie aż tyle o naszej pracy.
Przekop recenzje czy inne betatesty autorstwa naszej redakcji i wróć przeprosić za oskarżenie o stronniczość. Poważnie.
Takie stwierdzenia to potwarz i zniesławienie, typowe dla naszych czasów, politycy nas nauczyli ciskać błotem, bo zawsze się coś może przylepić. Jednakże branie wzoru z polskich polityków to hańba, a nie usprawiedliwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja. Sam kiedyś zrezygnowałem z kupna Dark Messiah of M&M po przeczytaniu recenzji na gram.pl. Mi się wydaje, że Wiedźmin się po prostu spodobał testującemu. Innym się może nie spodobać, ale to już rzecz gustu.


>ROTFL. Chylę czoła przed kimś, kto wie aż tyle o naszej pracy.
>Przekop recenzje czy inne betatesty autorstwa naszej redakcji i wróć przeprosić za oskarżenie o stronniczość. >Poważnie.
>Takie stwierdzenia to potwarz i zniesławienie, typowe dla naszych czasów, politycy nas nauczyli ciskać błotem, bo >zawsze się coś może przylepić. Jednakże branie wzoru z polskich polityków to hańba, a nie usprawiedliwienie.

>> Drodzy Panie i Panowie. Na wstępie musimy sobie coś wyjaśnić- gram.pl jest oficjalną stroną
>> CDP i z złożenia mogą się na niej pojawiać artykuły, które chwalą gry wydawane lub tworzone
>> przez CDP. Nie oczekujcie rzeczowej krytyki lub pragmatycznej analizy produktów CDP to tu ich
>> nie znajdziecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 12:44, Lucas the Great napisał:

> Drodzy Panie i Panowie. Na wstępie musimy sobie coś wyjaśnić- gram.pl jest oficjalną stroną

> CDP i z złożenia mogą się na niej pojawiać artykuły, które chwalą gry wydawane lub tworzone

> przez CDP. Nie oczekujcie rzeczowej krytyki lub pragmatycznej analizy produktów CDP to
tu ich
> nie znajdziecie.
ROTFL. Chylę czoła przed kimś, kto wie aż tyle o naszej pracy.
Przekop recenzje czy inne betatesty autorstwa naszej redakcji i wróć przeprosić za oskarżenie
o stronniczość. Poważnie.
Takie stwierdzenia to potwarz i zniesławienie, typowe dla naszych czasów, politycy nas nauczyli
ciskać błotem, bo zawsze się coś może przylepić. Jednakże branie wzoru z polskich polityków
to hańba, a nie usprawiedliwienie.

Powiedział że "mogą", a nie że wszystkie takie są. I z tym się zgadzam, chociaż nigdy pod tym względem tekstów nie rozpatrywałem. Wasze prawo, by produkt reklamować, a jeśli nie musicie się do stronniczości posuwać - chwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 16:32, Bartold-1991 napisał:

Powiedział że "mogą", a nie że wszystkie takie są. I z tym się zgadzam, chociaż nigdy pod tym
względem tekstów nie rozpatrywałem. Wasze prawo, by produkt reklamować, a jeśli nie musicie
się do stronniczości posuwać - chwała.

Nie rozumiesz wszystkiego. Nie jesteśmy pracownikami CDP. Nie jesteśmy nawet pracownikami gram.pl - redakcja gram.pl to grupa profesjonalistów-najemników pod moim skromnym dowództwem. Większość z nas albo jest literatami, albo zawodowymi publicystami, albo pasjonatami gier przy okazji wykonywania codziennej pracy (na przykład prawniczej). Nie bez powodu na gram.pl nie mamy błękitnego kolorku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować