Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2007 o 22:31, Gawełek napisał:

To będzie moje pierwsze w życiu głosowanie, pierwszy raz będę mógł spełnić obywatelski obowiązek
i ruszyć na głosowanie z dowodem osobistym. Dobra, ale na temat muszę pisać.

Osobiście zastanawiam się jeszcze na kogo mój głos poleci, ale wiem, że w 100% nie zagłosuje
na: PO, PiS. LPR oraz na Samoobronę.

Ale poważnie rozważam nad tym aby swój pierwszy w życiu głos oddać na LiD. Siedzi tam
Borowski, a jego bardzo lubię i bardzo mu ufam. Do głosowania jeszcze trochę czasu, więc jeszcze
jest szansa, iż zmienię zdanie.


To pozostał Ci jedynie PSL ;-). Najważniejsze żebyś poszedł głosować, polityka to bagno, ale bierność niczego nie rozwiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:29, Bartek 93 napisał:

Hmmm.. Regulaminowo to udział będę mógł brać dopiero przy następnych wyborach ale...
Uważam że jedynym sposobem na odciągnięcie od władzy dzisiejszych "władców" jest głosowanie
na PO bo tylko oni maą rzeczywiste sznse ewentualnego wygrania wborów... w przeciwieństwie
do LiD''u czy SLD które pozostaną w opozycji lub (w wypadku "klubu koniczynka" ) nie przekroczą
nawet progu wyborczego

Ja myślę, że głosowanie na klub tylko dlatego, że ma on "realne" szanse na zwycięstwo (czy wybory parlamentarne można w ogóle wygrać?) jest zaprzeczeniem idei wyborów i w takim wypadku możnaby w ogóle zrezygnować z wyborów ( i oszczędzić miliony PLN''ów) i w to miejsce przeprowadzić uliczny voxpop na "reprezentatywnej" grupie wyborców jedynego słusznego salonu. Jeżeli już ktoś płaci za tą całą szopkę (bo przecież nie płaci za to tajemniczy filantrop, tylko "pan, pani, społeczeństwo") to na Boga, niech głosuje zgodnie ze swoimi przekonaniami i zgodnie z jakąś ideą (niektórzy ich nie mają, żal) a nie na tego, kto ma najpiękniejszy uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:37, Splocky napisał:

> Hmmm.. Regulaminowo to udział będę mógł brać dopiero przy następnych wyborach ale...
> Uważam że jedynym sposobem na odciągnięcie od władzy dzisiejszych "władców" jest głosowanie

> na PO bo tylko oni maą rzeczywiste sznse ewentualnego wygrania wborów... w przeciwieństwie

> do LiD''u czy SLD które pozostaną w opozycji lub (w wypadku "klubu koniczynka" ) nie przekroczą

> nawet progu wyborczego
Ja myślę, że głosowanie na klub tylko dlatego, że ma on "realne" szanse na zwycięstwo (czy
wybory parlamentarne można w ogóle wygrać?) jest zaprzeczeniem idei wyborów i w takim wypadku
możnaby w ogóle zrezygnować z wyborów ( i oszczędzić miliony PLN''ów) i w to miejsce przeprowadzić
uliczny voxpop na "reprezentatywnej" grupie wyborców jedynego słusznego salonu. Jeżeli już
ktoś płaci za tą całą szopkę (bo przecież nie płaci za to tajemniczy filantrop, tylko "pan,
pani, społeczeństwo") to na Boga, niech głosuje zgodnie ze swoimi przekonaniami i zgodnie z
jakąś ideą (niektórzy ich nie mają, żal) a nie na tego, kto ma najpiękniejszy uśmiech.

Sporo racji, ale właśnie na tym polega demokracja, jeżeli ktoś uważa, że głos na "partie niszowe" to głos wyrzucony w błoto i dlatego wybiera inne rozwiązanie to jego decyzja - WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:38, mattex napisał:

No przecież wiadomo że nikt nie bedzie głosował na PiS bo widać co zrobili jak narazie dla
Polskiego narodu-,,Nic"

To samo, co do tej pory przez 18 lat zrobiły wszystkie partie rządzące: wzrost biurokracji, wzrost podatków, wzrost ograniczeń wolności (nie tylko gospodarczej), wzrost zadłużenia, wzrost socjalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:40, Pablor napisał:

Sporo racji, ale właśnie na tym polega demokracja, jeżeli ktoś uważa, że głos na "partie niszowe"
to głos wyrzucony w błoto i dlatego wybiera inne rozwiązanie to jego decyzja - WOLNOŚĆ, DEMOKRACJA
itp.

Więc potraktujmy to jako zalecenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:40, Splocky napisał:

> No przecież wiadomo że nikt nie bedzie głosował na PiS bo widać co zrobili jak narazie
dla
> Polskiego narodu-,,Nic"
To samo, co do tej pory przez 18 lat zrobiły wszystkie partie rządzące: wzrost biurokracji,
wzrost podatków, wzrost ograniczeń wolności (nie tylko gospodarczej), wzrost zadłużenia, wzrost
socjalizmu.


A ja w każdym okresie, nawet w tych ostatnich dwóch latach znalazł bym jakieś pozytywy, dlatego tak bardzo nie zgadzam się z teorią IV RP. W III było wiele dobrych rzeczy, i numeracja niewiele nam pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze prawa głosu nie mam, ale nawet jak już będę miał taką możliwość to i tak nie zagłosuje bo nie ma na kogo szla.....k chce mnie trafić gdy słyszę jak oni rozmawiają i kurcze co z tego wynika co jeden to lepszy. Żadne PiSy PO czy Lidy nic nie zmienią to są obietnice bez pokrycia. Ostatnio słyszałem jak Olejniczak za......y mówił że ludzie za granicy nie wracają bo jakieś miasto nie ma lotnisk śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:33, Pablor napisał:

Jak na razie bez niespodzianek, to forum to siedlisko "wykształciuchów" :-).


Wykształciuch to brzmi dumnie :)

Ale równie ważne by młodzi dobrze zagłosowali jest to, by ogólnie młodzi ludzie wybrali się na wybory.
Bo jak młodych ludzi namówi się na głosowanie to jestem jakoś dziwnie spokojny na kogo oddadzą głos.
Tylko trzeba ich przekonać, że ich głos ma znaczenie, a tylko oddając głos moga coś zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:43, Pablor napisał:

A ja w każdym okresie, nawet w tych ostatnich dwóch latach znalazł bym jakieś pozytywy, dlatego
tak bardzo nie zgadzam się z teorią IV RP. W III było wiele dobrych rzeczy, i numeracja niewiele
nam pomoże.


Doprawdy? Ja widziałem tylko to, co napisałem. Z numeracją to oczywiście lipa, ale ciemny lud to kupi. Jedyną pozytywną rzeczą w IV (lol) RP mogłoby być pokazywanie eurosocjalistom, że mamy własne zdanie w wielu sprawach. Ten krzyk nie przeszkadza jednak rządzącym w jednoczesym wprowadzaniu innych, niemniej absurdalnych pomysłów Jewropy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:43, SHARP1990 napisał:

Jeszcze prawa głosu nie mam, ale nawet jak już będę miał taką możliwość to i tak nie zagłosuje
bo nie ma na kogo szla.....k chce mnie trafić gdy słyszę jak oni rozmawiają i kurcze co z tego
wynika co jeden to lepszy. Żadne PiSy PO czy Lidy nic nie zmienią to są obietnice bez pokrycia.
Ostatnio słyszałem jak Olejniczak za......y mówił że ludzie za granicy nie wracają bo jakieś
miasto nie ma lotnisk śmiech na sali.

Tylko pomyśl, że wtedy za Ciebie wybierają "babcie słuchaczki", "wszechpolacy" czy "rolnicy z Kozodójek Dolnych" (z całym szacunkiem dla babć i rolników), a oni pewnie reprezentują trochę inny sposób myślenia od Twojego i dlatego na piedestały trafiają tacy ludzie jak Andżi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to bym nie głosował w cale po tej ostatniej szopce, jaką mieliśmy ostatnio przyjemność oglądać... Jednak jak nie zagłosuje to prawa do narzekania mieć nie będę... Głosuje na PO lub Samoobrone (Niech sie Andrew cieszy:P) Zdecyduje dopiero w urnie wyborczej, na kogo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:48, scorp2005 napisał:

Najchętniej to bym nie głosował w cale po tej ostatniej szopce, jaką mieliśmy ostatnio przyjemność
oglądać... Jednak jak nie zagłosuje to prawa do narzekania mieć nie będę... Głosuje na PO lub
Samoobrone (Niech sie Andrew cieszy:P) Zdecyduje dopiero w urnie wyborczej, na kogo :P


Oj, to zakrawa na schizofrenie (rozdwojenie jaźni) ;-). Ale ważne, że pójdziesz do urny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:48, Pablor napisał:

> Jeszcze prawa głosu nie mam, ale nawet jak już będę miał taką możliwość to i tak nie zagłosuje

> bo nie ma na kogo szla.....k chce mnie trafić gdy słyszę jak oni rozmawiają i kurcze co
z tego
> wynika co jeden to lepszy. Żadne PiSy PO czy Lidy nic nie zmienią to są obietnice bez
pokrycia.
> Ostatnio słyszałem jak Olejniczak za......y mówił że ludzie za granicy nie wracają bo
jakieś
> miasto nie ma lotnisk śmiech na sali.
Tylko pomyśl, że wtedy za Ciebie wybierają "babcie słuchaczki", "wszechpolacy" czy "rolnicy
z Kozodójek Dolnych" (z całym szacunkiem dla babć i rolników), a oni pewnie reprezentują trochę
inny sposób myślenia od Twojego i dlatego na piedestały trafiają tacy ludzie jak Andżi.



Rozumiem tylko nie widzę takiej partii której naprawdę zależy na Polsce. Są tylko afery, pomówienia i nikt tego nie zmieni. Denerwuje mnie też coś takiego CBA wpadło o 6h skandal oj jo joj dzieci pobudzili powinni najpierw zadzwonić i spytać czy ktoś jest w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:51, reykan napisał:

Bo Polska jest tylko dla młodych? Wyborcą można nazwać osoby do 40 roku życia?


Nie, Polska jest dla Wszystkich, tylko tego wyboru dokona ktoś za Ciebie. Chciałem zobrazować fakt, że ten "ktoś" może nie znać Twoich potrzeb, bo np. dla niego najważniejsza jest kasa na Świątynie Opatrzności, a nie nowe miejsca pracy, bo jest już na emeryturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować