Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2007 o 22:53, SHARP1990 napisał:

> > Jeszcze prawa głosu nie mam, ale nawet jak już będę miał taką możliwość to i tak
nie zagłosuje
>
> > bo nie ma na kogo szla.....k chce mnie trafić gdy słyszę jak oni rozmawiają i kurcze
co
> z tego
> > wynika co jeden to lepszy. Żadne PiSy PO czy Lidy nic nie zmienią to są obietnice
bez
> pokrycia.
> > Ostatnio słyszałem jak Olejniczak za......y mówił że ludzie za granicy nie wracają
bo
> jakieś
> > miasto nie ma lotnisk śmiech na sali.
> Tylko pomyśl, że wtedy za Ciebie wybierają "babcie słuchaczki", "wszechpolacy" czy "rolnicy

> z Kozodójek Dolnych" (z całym szacunkiem dla babć i rolników), a oni pewnie reprezentują
trochę
> inny sposób myślenia od Twojego i dlatego na piedestały trafiają tacy ludzie jak Andżi.



Rozumiem tylko nie widzę takiej partii której naprawdę zależy na Polsce. Są tylko afery, pomówienia
i nikt tego nie zmieni. Denerwuje mnie też coś takiego CBA wpadło o 6h skandal oj jo joj dzieci
pobudzili powinni najpierw zadzwonić i spytać czy ktoś jest w domu :D


Bo tutaj chodzi właśnie o METODY, CBA samo w sobie jest dobrym pomysłem, tylko zanim kogoś aresztuje powinno się do tego faktu solidnie przygotować. To jest dobry pomysł.... totalnie spartolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:54, Pablor napisał:

Nie, Polska jest dla Wszystkich, tylko tego wyboru dokona ktoś za Ciebie. Chciałem zobrazować
fakt, że ten "ktoś" może nie znać Twoich potrzeb, bo np. dla niego najważniejsza jest kasa
na Świątynie Opatrzności, a nie nowe miejsca pracy, bo jest już na emeryturze.

Jak to stronę wcześniej napisałeś? WOLNOŚĆ (?) DEMOKRACJA (?)... Chyba, że mówimy o zaleceniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć Polska jest krajem w 90% katolickim, ale to inna sprawa. Nie podoba mi się, że Tusk może chcieć zakładać koalicję z "czerwoną brygadą z zatoki świń".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:51, Pablor napisał:

Oj, to zakrawa na schizofrenie (rozdwojenie jaźni) ;-).


A czego ty się spodziwałeś po ostatnich poPiSach naszych polityków... Śmiech na sali (Zacytuje Cygana:P) moi drodzy... śmiech na sali... Tacy ludzie mają rządzić Polską? Ci co zagłosują na PiS to dla mnie kamikadze, ale to tylko moje zdanie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:57, Splocky napisał:

> Nie, Polska jest dla Wszystkich, tylko tego wyboru dokona ktoś za Ciebie. Chciałem zobrazować

> fakt, że ten "ktoś" może nie znać Twoich potrzeb, bo np. dla niego najważniejsza jest
kasa
> na Świątynie Opatrzności, a nie nowe miejsca pracy, bo jest już na emeryturze.
Jak to stronę wcześniej napisałeś? WOLNOŚĆ (?) DEMOKRACJA (?)... Chyba, że mówimy o zaleceniach
;)


Demokracja to "głos ludu", nie głosujesz, nie korzystasz z demokracji. Ale co do wolności masz rację, to wybór każdego z nas. Szkoda tylko, że w krajach zach. frekwencja może dochodzić do 70%, a u nas ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:56, Pablor napisał:

> > > Jeszcze prawa głosu nie mam, ale nawet jak już będę miał taką możliwość to i
tak
> nie zagłosuje
> >
> > > bo nie ma na kogo szla.....k chce mnie trafić gdy słyszę jak oni rozmawiają
i kurcze
> co
> > z tego
> > > wynika co jeden to lepszy. Żadne PiSy PO czy Lidy nic nie zmienią to są obietnice

> bez
> > pokrycia.
> > > Ostatnio słyszałem jak Olejniczak za......y mówił że ludzie za granicy nie wracają

> bo
> > jakieś
> > > miasto nie ma lotnisk śmiech na sali.
> > Tylko pomyśl, że wtedy za Ciebie wybierają "babcie słuchaczki", "wszechpolacy" czy
"rolnicy
>
> > z Kozodójek Dolnych" (z całym szacunkiem dla babć i rolników), a oni pewnie reprezentują

> trochę
> > inny sposób myślenia od Twojego i dlatego na piedestały trafiają tacy ludzie jak
Andżi.
>
>
>
> Rozumiem tylko nie widzę takiej partii której naprawdę zależy na Polsce. Są tylko afery,
pomówienia
> i nikt tego nie zmieni. Denerwuje mnie też coś takiego CBA wpadło o 6h skandal oj jo joj
dzieci
> pobudzili powinni najpierw zadzwonić i spytać czy ktoś jest w domu :D

Bo tutaj chodzi właśnie o METODY, CBA samo w sobie jest dobrym pomysłem, tylko zanim kogoś
aresztuje powinno się do tego faktu solidnie przygotować. To jest dobry pomysł.... totalnie
spartolony.



Pablor mam jeszcze jedno pytanie dlaczego chcesz głosować na PO? mógłbyś wskazać ich dobre pomysły i oczywiście te które ci się nie podobają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:57, reykan napisał:

Jakby nie patrzeć Polska jest krajem w 90% katolickim, ale to inna sprawa. Nie podoba mi się,
że Tusk może chcieć zakładać koalicję z "czerwoną brygadą z zatoki świń".

Zgadzam się, natomiast wyznaję zasadę, że państwo co innego, kościół co innego. To podstawa. Nie kwestionuję faktu, że religia jest państwu potrzebna, natomiast redystrybucja pieniędzy na jakikolwiek cel to zwyczajna kradzież. Co do Tuska: przecież swój ciągnie do swego. Ile liberalnych pomysłów towarzysz Tusk wprowadził w życie? Eeee? Niestety polska klasa polityczna to komuniści jawni i komuniści zakamuflowani jako liberałowie (PO) lub konserwatyści (PIS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2007 o 23:00, SHARP1990 napisał:

Pablor mam jeszcze jedno pytanie dlaczego chcesz głosować na PO? mógłbyś wskazać ich dobre
pomysły i oczywiście te które ci się nie podobają ?

Wybacz, że się włączam, ale nawet gdyby nie znał ich programu to głosować się idzie często przeciw PiS, tak jak i wyborcy PiS głosują przeciw PO i LiD :) Taka nasza demokracja ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:57, reykan napisał:

Jakby nie patrzeć Polska jest krajem w 90% katolickim, ale to inna sprawa. Nie podoba mi się,
że Tusk może chcieć zakładać koalicję z "czerwoną brygadą z zatoki świń".

I dlatego zagłosuj na PiS, jako młody człowiek, bo takie masz poglądy. A nie pozostawiaj temu komuś innemu. Do tego zmierzam.... babcie niech głosują we własnym interesie, bo mają do tego prawo, a Ty głosuj we własnym. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:03, demrenfaris napisał:


> Pablor mam jeszcze jedno pytanie dlaczego chcesz głosować na PO? mógłbyś wskazać ich
dobre
> pomysły i oczywiście te które ci się nie podobają ?
Wybacz, że się włączam, ale nawet gdyby nie znał ich programu to głosować się idzie często
przeciw PiS, tak jak i wyborcy PiS głosują przeciw PO i LiD :) Taka nasza demokracja
;/



Myślisz, że na złość babci odmrożę sobie uszy :D jak ludzie głosuję tylko np. przeciw PiS to, to jest głupia zasada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio PO też było niby blisko wygranej, ale prawda okazała się inna niż w przedwczesnych sondażach. Zobaczymy. Ja dostrzegam jeden duży plus PiS w tym krótkim czasie. Otóż zrobiło się o wiele bezpiecznej, często widuję patrole policji w różnych nieciekawych dzielnicach, a to też ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sondaże trzeba poprzeć jakimś uzasadnieniem:) A tak w ogóle odbiegając nieco od tematu: czy w tych wyborach kandyduje pan Krzysztof Kononowicz? Bo ponoć miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:07, reykan napisał:

Ostatnio PO też było niby blisko wygranej, ale prawda okazała się inna niż w przedwczesnych
sondażach. Zobaczymy. Ja dostrzegam jeden duży plus PiS w tym krótkim czasie. Otóż zrobiło
się o wiele bezpiecznej, często widuję patrole policji w różnych nieciekawych dzielnicach,
a to też ważne...

Tu też bym podyskutował. U mnie na osiedlu również jakieś 2-3 lata temu pokawiły się zmasowane patrole policji. Raczej nie dziękowałbym za to PiS''owi, bo po prostu posterunkowi wygasła dzierżawa starego budynku i wybudowali sobie nowy w centrum mojej dzielnicy. Nie zauważyłem jednak, aby było bezpieczniej. Jest tak samo. Inna sprawa to czy damy policjantom swobodę łapania bandziorów z użyciem odpowiednich środków, czy nakażemy im łapać rowerzystów, którym odpadł odblask, bo kasa świeci pustkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:03, demrenfaris napisał:


> Pablor mam jeszcze jedno pytanie dlaczego chcesz głosować na PO? mógłbyś wskazać ich
dobre
> pomysły i oczywiście te które ci się nie podobają ?
Wybacz, że się włączam, ale nawet gdyby nie znał ich programu to głosować się idzie często
przeciw PiS, tak jak i wyborcy PiS głosują przeciw PO i LiD :) Taka nasza demokracja
;/


Bo ich system wartości jest najbliższy mojemu. Bo szanuję wielu ludzi należących do PO (Komorowskiego, Rokitę czy Sikorskiego), jak widzisz wymieniłem specjalnie nazwiska, które są w PO od zawsze, w zawieszeniu czy od niedawna, bo to porządni ludzie i tyle. Słucham też ludzi, którzy są dla mnie autorytetami, takich jak Bartoszewski. Gość wiele widział, wiele przeżył i w tym co mówi nie ma żadnego osobistego interesu. A z pomysłów, taki najświeższy to abolicja podatkowa dla naszych emigrantów. Moja siostra wyjechała do Irlandii, nie dlatego, że marzyła o życiu w kraju gdzie temp. nie przekracza 20 stopni, życie ją do tego zmusiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:06, ostry3000 napisał:

> W tym wątku tego nie skomentuję ;). Zależy mi na sondzie, a nie na konkretnych uzasadnieniach.


Coś miała być sonda, a autor sam popadł w dyskusje :)


Fakt, dałem się podpuścić ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:10, ostry3000 napisał:

To może niech debata w tym temacie zaczeka do jutrzejszej debaty telewizyjnej :)


Teraz to już off top na maxa... :P

Co do patroli policji... czy to zasługa PiSu? Kto wie, ale to raczej zasługa rządzących twoim miastem/gminą, a nie rządu:P (no chyba że PiS w radzie miasta ma większość :P) U mnie już za czasów SLD było dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:10, ostry3000 napisał:

To może niech debata w tym temacie zaczeka do jutrzejszej debaty telewizyjnej :)

Kaczyński będzie stał na stołku a przed Kwaśniewskim będzie stała szklanka z Alka Zeltzer''em. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować