Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2007 o 23:07, reykan napisał:

Ostatnio PO też było niby blisko wygranej, ale prawda okazała się inna niż w przedwczesnych
sondażach. Zobaczymy. Ja dostrzegam jeden duży plus PiS w tym krótkim czasie. Otóż zrobiło
się o wiele bezpiecznej, często widuję patrole policji w różnych nieciekawych dzielnicach,
a to też ważne...


Oj, tutaj byłbym ostrożny. Mam takie wrażenie, że przestępczość spada, bo poprawia się stopa życiowa Polaków (na co akurat mają niewielki wpływ Polscy politycy, w większym stopniu to zasługa naszego wejścia do UE i strumienia pieniędzy, którym za tym idzie). A co do policji to sytuacja jest DRAMATYCZNA, nie pamiętam dokładnie liczb, ale w ciągu 2 lat liczba policjantów spadła o około 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:10, ostry3000 napisał:

> Sondaż przerodził się w debatę :)

To może niech debata w tym temacie zaczeka do jutrzejszej debaty telewizyjnej :)


Jako wyborca PO upatruję w tej debacie szansy, realnie patrząc Kwaśniewski zetrze Kaczyńskiego w pył. Nie dlatego, że lubię Kwacha, czy że chcę koalicji LiD i PO. Patrzę na potencjał i kompetencje, a tu Kwaśniewski ma ogromną przewagę. Mają być pytania dotyczące polityki zagranicznej, Kaczyński nawet nie wie co to takiego ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:18, reykan napisał:

To ciekawe, że przestępczość spadła o 20%...


Może te 20% przestępców już się dorobiło, albo wyjechało za granicę?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:17, Pablor napisał:

Oj, tutaj byłbym ostrożny. Mam takie wrażenie, że przestępczość spada, bo poprawia się stopa
życiowa Polaków (na co akurat mają niewielki wpływ Polscy politycy, w większym stopniu to zasługa
naszego wejścia do UE i strumienia pieniędzy, którym za tym idzie). A co do policji to sytuacja
jest DRAMATYCZNA, nie pamiętam dokładnie liczb, ale w ciągu 2 lat liczba policjantów spadła
o około 40%.

Nie sądzę, aby przestępczość była zakorzeniona w niskiej stopie życiowej. Raczej w niskiej stopie moralności a tego nie kupisz.
Nie sądzę, aby Unia dawała cokolwiek statystycznemu polakowi. Oprócz krępowania go przepisami, znaczy...
Praca w policji nie cieszy się popularnością bo: nie jest już prestiżowa (chcesz prestiżu - zostań strażakiem), jest kiepsko płatna (w cholerę za mało kasy idzie na policję) oraz jest niebezpieczna (ustna perswazja kontra broń palna i noże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowym osobom w tym wątku przypominam, że jego celem jest sonda na kogo chcecie głosować.
Tylko okazuje się, że wybory to gorąca sprawa i trochę nam się temat rozwinął :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:23, reykan napisał:

Ja jestem ciekawy, czy Kwach ma zamiar znowu przyjść "lekko" wstawiony i robić wstyd na całą
Europę...


Wiesz doskonale, że na to sobie nie pozwoli, a nawet po pijaku jest jednak bardziej elokwentny od Kaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:23, reykan napisał:

Ja jestem ciekawy, czy Kwach ma zamiar znowu przyjść "lekko" wstawiony i robić wstyd na całą
Europę...

Podobno w stolicy wykupiono cały zapas 2KC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:16, Splocky napisał:

> To może niech debata w tym temacie zaczeka do jutrzejszej debaty telewizyjnej :)
Kaczyński będzie stał na stołku a przed Kwaśniewskim będzie stała szklanka z Alka Zeltzer''em.
:)


Moim zdaniem to telewidzowie bez kielicha też nie powinni oglądać tej debaty.
Bo Olek na pewno sobie strzeli przed godziną 20. Dla odwagi :)

A co do Policji to wczoraj w moim mieście pojawił się pierwszy patrol motocyklowy.
Całe miasto był w szoku i był to temat numer 1. Jakoś tak dziwnie kasa się na to znalazła w kampani wyborczej. Tylko czekać na konferencje w lokalnych madiach i podziękowania dla władzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:25, Pablor napisał:

> Ja jestem ciekawy, czy Kwach ma zamiar znowu przyjść "lekko" wstawiony i robić wstyd na
całą
> Europę...

Wiesz doskonale, że na to sobie nie pozwoli, a nawet po pijaku jest jednak bardziej elokwentny
od Kaczki.



Prezydent też człowiek, a że do tego Polak to pić musi ;)... Ja nie mam mu za złe że łyknął sobie... Przecież się nie zataczał co nie?;) Kaczor to kaczor i nic go nie przebije... nawet parlament zalany w chole*e morzem wódki...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Kijowie sobie na to pozwolił. Poza tym to dziwne usprawiedliwienie: czy gdyby Kwach wszedł na parkiet w damskich ciuszkach, to ktoś mógłby powiedzieć: "Aaa, w biodrach szczuplejszy, to bardziej mu pasuje niż Kaczyńskiemu". Wątpię. Widać u niego typowo rosyjski styl wychowania, chociaż nie spodziewałem się, że tak szkolą nowech "pomywaczy brudów" w Moskwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:25, Pablor napisał:

Wiesz doskonale, że na to sobie nie pozwoli, a nawet po pijaku jest jednak bardziej elokwentny
od Kaczki.

Generator losowych wyrazów jest również elokwentny i bije Kwaśniewskiego na głowę merytorycznością i prawdomównością w wypowiedziach. To samo dotyczy także Kaczyńskiego, jak również reszty komuchów czy to pobożnych, czy bezbożnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:20, Pablor napisał:

Jako wyborca PO upatruję w tej debacie szansy, realnie patrząc Kwaśniewski zetrze Kaczyńskiego
w pył. Nie dlatego, że lubię Kwacha, czy że chcę koalicji LiD i PO. Patrzę na potencjał i kompetencje,
a tu Kwaśniewski ma ogromną przewagę. Mają być pytania dotyczące polityki zagranicznej, Kaczyński
nawet nie wie co to takiego ;-).


Nie wie co to takiego ale chętnie mówi o sukcesach na tym polu. A tak na prawdę to działania pani Fotygi z dnia na dzień są coraz gorsza i poprosty wstyd. Bo wybryk pijanego Kwasa to była reklama :)
Na pewno będa mu to jutro długo wypominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Wydaje mi się, że od urodzenia szkolą przyszłego polityka, by przekonywał, że traktor z Dziadów Dolnych należy do Elvisa Presleya i został przerobiony na terenówkę względem wzorców japońskich:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:30, Pablor napisał:

Licząc pełnoprawne głosy, mamy 9 osób:
PO - 7
UPR - 1
LiD - 1

Coś kiepsko z tą sondą. Frekwencja jak w realu ;-).


Ale temat zakładałeś chwilę przed 22.
Więc w ciągu dnia powinno się to poprawić.
Teraz ogólnie na forum mały ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować