Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Ja powiem wam tyle - idzie glosowac jesli macie minimum 18 lat. W koncu w naszym kraju swiadomosc, ze ma sie jednak wybor, a kazdy jeden glos jest bardzo wazny i moze przesadzic o wyniku glosowania. Na wyborach oddam glos na PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:36, Wojman napisał:

Ja powiem wam tyle - idzie glosowac jesli macie minimum 18 lat. W koncu w naszym kraju swiadomosc,
ze ma sie jednak wybor, a kazdy jeden glos jest bardzo wazny i moze przesadzic o wyniku glosowania.
Na wyborach oddam glos na PO.


Mądrych słów nigdy za wiele, jeżeli chcesz głosuj na Partię Krasnali, ale głosuj, to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:36, Wojman napisał:

Ja powiem wam tyle - idzie glosowac jesli macie minimum 18 lat. W koncu w naszym kraju swiadomosc,
ze ma sie jednak wybor, a kazdy jeden glos jest bardzo wazny i moze przesadzic o wyniku glosowania.

Na wyborach oddam glos na PO.


Właściwie to ten temat nie zmieni preferencji forumowiczów pojawiającymi się tu argumentami.
Dużo bardziej pożyteczny był by temat zachęcająmy pełnoletnich użytkowników do udziału w wyborach.
Bo niestety to problem dość widoczny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:40, ostry3000 napisał:

> Ja powiem wam tyle - idzie glosowac jesli macie minimum 18 lat. W koncu w naszym kraju
swiadomosc,
> ze ma sie jednak wybor, a kazdy jeden glos jest bardzo wazny i moze przesadzic o wyniku
glosowania.

> Na wyborach oddam glos na PO.

Właściwie to ten temat nie zmieni preferencji forumowiczów pojawiającymi się tu argumentami.
Dużo bardziej pożyteczny był by temat zachęcająmy pełnoletnich użytkowników do udziału w wyborach.
Bo niestety to problem dość widoczny :/


No to zachęcamy, cały czas o tym piszę. GŁOSUJCIE !!!!!!!!! A będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajajajajjjj... wpadka. :( Post mial brzmiec tak:

Ja powiem wam tyle - idzie glosowac jesli macie minimum 18 lat. W koncu w naszym kraju swiadomosc, ze ma sie jednak wybor, a kazdy jeden glos jest bardzo wazny i moze przesadzic o wyniku glosowania jest niestety bardzo mala. Na wyborach oddam glos na PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem głosować na UPR lub demokratów, ale... UPR startuje z Prawicą RP i LPR, a z tymi ludźmi nie chcę mieć nic wspólnego... Demokraci natomiast mają także koalicję która mi słabo pasuje... PO? coraz bardziej zaczynają mi podpadać, zwłaszcza jak ostatnio stwierdzili, że nie chcą nic z KRUSem zrobić - nie lubię smrodu spleśniałej kiełbasy wyborczej...
PiS - to jedyna rzecz, która skłania mnie do zagłosowania na PO, dość mam u władzy prostaków, którzy jedyne co potrafią to opluwać wszystkich dookoła, a sami gdy im w twarz splunąc to udają że deszcz pada i oczywiście deszcz wywołany przez wrogi naszej ojczyźnie układ... Nie chcę więcej słuchać tylko o historii i oglądać leczenie swoich kompleksów za publiczne pieniądze, zyskiwania głosów poprzez kreowanie wrogów, prostackiej retoryki przypominającej komunstyczną nowomowę, w d**** mam komunę i całą resztę przykrych faktów z historii, mnie obchodzi tu i teraz! mnie interesuje praca, gospodarka i żeby państwo się jak najmniej wpierdzielało do mojego życia, dlatego NIE dla PiS.
Z 3 partii wymienionych na początku, pewnie będzie zależało, jakie nazwiska bedą u mnie startować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkodą dla tych wyborów jest to że Partia Kobiet wystawiła kandydatury tylko w 3 okręgach.
Bo jednak wiele kobiet które nie chcą głosować i nie interesują się polityką oddało by na ta partię głos. Było by to na pewno z pozytkiem dla frekwencji. Bo moje koleżanki były skłonne zagłosować na Partię Kobiet bo w moim mieście partia ta ma struktury, lecz nie ma listy wyborczej. A myślę że gdyby się ta partia do sejmu załapała to na pewno mogła by się dogadać z PO. I mogła by powstać koalicja PO+PSL+PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:50, Pablor napisał:

Sorry, że dociekam, ale na chwilę obecną do kogo Ci najbliżej..... na potrzeby sondy.

Gdyby ni ekoalicje, to wybór byłby medzy UPR, a demokratami, a tak myślę, że PO... choc ostatnio po tym jak Tusk powiedział rolnikom, że wcale nie chcą likwidować KRUS postanowiłem za cholerę nie dawać na nich głosu... ale wstępnei powiedzmy, że PO jako nie dla PiSu, choc zdecydowany nie jestem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:54, ostry3000 napisał:

Moim zdaniem szkodą dla tych wyborów jest to że Partia Kobiet wystawiła kandydatury tylko w
3 okręgach.
Bo jednak wiele kobiet które nie chcą głosować i nie interesują się polityką oddało by na ta
partię głos. Było by to na pewno z pozytkiem dla frekwencji. Bo moje koleżanki były skłonne
zagłosować na Partię Kobiet bo w moim mieście partia ta ma struktury, lecz nie ma listy wyborczej.
A myślę że gdyby się ta partia do sejmu załapała to na pewno mogła by się dogadać z PO. I mogła
by powstać koalicja PO+PSL+PK.


Ja jestem przeciwny takim tworom, można się skupiać wokół idei, ale nie tworzyć partię, która skupia jedną płeć. Przecież kobiety mają poglądy lewicowe, prawicowe, centrowe są konserwatywne lub liberalne. Jak pogodzić te wszystkie poglądy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominajcie, że PiS ma w odwrocie całe Radio Maryja, więc lekko nie będzie. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby się pośmiać, bo jestem za nimi, tylko, by pokazać, że starsi raczej rzadko biorą udział w sondażach. Poza tym PiS ma duże szanse na wsiach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:55, kordzio1 napisał:

Gdyby ni ekoalicje, to wybór byłby medzy UPR, a demokratami, a tak myślę, że PO... choc ostatnio
po tym jak Tusk powiedział rolnikom, że wcale nie chcą likwidować KRUS postanowiłem za cholerę
nie dawać na nich głosu... ale wstępnei powiedzmy, że PO jako nie dla PiSu, choc zdecydowany
nie jestem jeszcze...

Startowanie z jednej listy UPR, LPR i PR to żadna koalicja i nie oznacza to wcale, że partie te wejdą w jakokolwiek koalicje również po wyborach. Moim zdaniem był to słuszny, aczkolwiek kosztowny wybór. UPR straciło dużo wyborców, którzy zrazili się do salonu i rozważali po raz pierwszy głos na UPR. Z drugiej strony porozumienie przedwyborcze na pewno pozwoli przebić się przez ścianę milczenia mediów. Jeszcze inna sprawa to, czy UPR w ogóle udałoby zorganizować kampanię w tak krótkim czasie, gdyby działali samodzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:54, ostry3000 napisał:

Moim zdaniem szkodą dla tych wyborów jest to że Partia Kobiet wystawiła kandydatury tylko w
3 okręgach.
Bo jednak wiele kobiet które nie chcą głosować i nie interesują się polityką oddało by na ta
partię głos. Było by to na pewno z pozytkiem dla frekwencji. Bo moje koleżanki były skłonne
zagłosować na Partię Kobiet bo w moim mieście partia ta ma struktury, lecz nie ma listy wyborczej.
A myślę że gdyby się ta partia do sejmu załapała to na pewno mogła by się dogadać z PO. I mogła
by powstać koalicja PO+PSL+PK.

o 3 za dużo... PK to dla mnie w ogóle jakiś dziwny twór, to to raczej by się dla mnie nadawało na jakąś organizację kobiecą, a nie na partię - samo powstawanie nazwijmy to "tak wyspecjalizowanych partii" jest dla mnie pomyłką... może ja założę partię praworęcznych studentów jeżdżących na rowerach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:59, Splocky napisał:

> Gdyby ni ekoalicje, to wybór byłby medzy UPR, a demokratami, a tak myślę, że PO... choc
ostatnio
> po tym jak Tusk powiedział rolnikom, że wcale nie chcą likwidować KRUS postanowiłem za
cholerę
> nie dawać na nich głosu... ale wstępnei powiedzmy, że PO jako nie dla PiSu, choc zdecydowany

> nie jestem jeszcze...
Startowanie z jednej listy UPR, LPR i PR to żadna koalicja i nie oznacza to wcale, że partie
te wejdą w jakokolwiek koalicje również po wyborach. Moim zdaniem był to słuszny, aczkolwiek
kosztowny wybór. UPR straciło dużo wyborców, którzy zrazili się do salonu i rozważali po raz
pierwszy głos na UPR. Z drugiej strony porozumienie przedwyborcze na pewno pozwoli przebić
się przez ścianę milczenia mediów. Jeszcze inna sprawa to, czy UPR w ogóle udałoby zorganizować
kampanię w tak krótkim czasie, gdyby działali samodzielnie?

Trochę w tym racji, tylko czy to porozumienie musi być tak... egzotyczne. Korwin z Giertychem i Zawiszą ??? Niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie zagłosuje na nikogo! O! Dzień wcześniej mam ślub i wesele i po całonocnej zabawie nie mam zamiaru fatygować się do urny dla jakiegoś "nalanego naleśnika", który będzie bąki zbijał i brał za to kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:59, reykan napisał:

Ale nie zapominajcie, że PiS ma w odwrocie całe Radio Maryja, więc lekko nie będzie. Oczywiście
nie chodzi mi o to, żeby się pośmiać, bo jestem za nimi, tylko, by pokazać, że starsi raczej
rzadko biorą udział w sondażach. Poza tym PiS ma duże szanse na wsiach...


I dlatego ta sonda nie jest w najmniejszym stopniu wymierna. Ale powiem szczerze, że chciałem się dowiedzieć co myślą młodzi ludzie, mam 31 lat i większość moich rówieśników jest za PO, jak widzę mogę spać spokojnie, młodzi ludzie potrafią racjonalnie myśleć i korzystać z demokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to koalicja, ale ludzie tak z przypadku ze sobą nie startują, moje wyobrażenie o UPR i LPR to dwie przeciwstawne bajki, LPR wyszło to w moim odczuciu na dobre, a jakoś UPR kojarzący mi się z obcinaniem wydatków na romansie z LPR raczej stracił (w moich oczach). Może do kogoś więcej dzięki większym możliwościom medialnym dotrą, ale mój głos przezto raczej tracą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korwin ma swoje poglądy, które nie zawsze mają po drodze z oficjalnym programem UPR. Uwielbiam tego faceta, ale przyznaję, że w ok. 10% przypadków przesadza. Chociaż pomysł z monarchią absolutną oświeconą nie jest wcale zły.A prezesem UPR od dwóch bodajże lat jest pan Wojciech Popiela. Reprezentuje on IMO doskonale UPR. Giertych ostatnio zaczął gadać z sensem. Dam mu kredyt zaufania jednocześnie głosując na nazwiska związane z jednoznacznie z UPR. Do Marka Jurka nie mam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:58, Pablor napisał:

Ja jestem przeciwny takim tworom, można się skupiać wokół idei, ale nie tworzyć partię, która
skupia jedną płeć. Przecież kobiety mają poglądy lewicowe, prawicowe, centrowe są konserwatywne
lub liberalne. Jak pogodzić te wszystkie poglądy.


Ja nie napisałem że popieram PK :) Ani mi to w głowie.
Ale przemawia przeze mnie chęć by doszło do władzy PO. A ja pomyślę że w razie wygranej mieli by się nagle bratać z PiS... to będzie tylko kolejna awantura. Bo padły takie słowa, że mimo iż w POPiS wierzyłem 2 lata temu to teraz jest to wątpliwa sprawa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:03, Uspatente napisał:

A ja nie zagłosuje na nikogo! O! Dzień wcześniej mam ślub i wesele i po całonocnej zabawie
nie mam zamiaru fatygować się do urny dla jakiegoś "nalanego naleśnika", który będzie bąki
zbijał i brał za to kasę.


Eee niedobrze, może jednak wieczorkiem znajdziesz z żoną chwilkę czasu. A jak nie pójdziesz to ten "naleśnik" i tak będzie istniał i niekoniecznie będzie Ci odpowiadał. Korzystając z okazji.... GRATULACJE, a jako facet... moje kondolencje ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować