Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Moja rodzina (oczywiście nie wielu z niej pójdzie na wybory) tak jak w tamtym roku zagłosuje na pewno na PO... Resztę uważają za dużo gorsze partie. To co, że PO miało rozłamy.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Widać, że to forum ludzi młodych. Kolejne wybory są niezłym pretekstem aby przejrzeć te zakurzone książki od historii i wiedzieć na kogo w ogóle chce się oddać głos. Ja zacząłem interesować się polityką jeszcze za AWS-u pięknego Mariana, a jak to wyglądało wcześniej poczytałem i popytałem. Polska to dziwny kraj, w którym zadziwia zbiorowa amnezja narodu. Każdy... no większość pamięta w jakim stylu skończyło AWS, czyli ci co chcieli wprowadzić nową jakość w Polsce po rządach czerwonych. Skończyło się 80 mld dziurą budżetową i... no właśnie, gdzie jest dzisiaj piękny Marian? Odszedł w cień. PO, czyli AWS po liftingu z twarzą Tuska, dziś głośno krzyczy: "My będziemy ratować Polskę!" I zarówno młodzi, wkraczający w wiek wyborczy jak i nasz naród obdarzony w większości zbiorową amnezją ufają im w ciemno. Nie inaczej zresztą było z SLD Leszka, czyli człowieka, który wie jak kończyć. Boże, przecież te wszystkie wszystkie afery orlenowskie, Rywina itp. działy się zaledwie kilka lat temu, a już ludzie zdążyli zapomnieć... Obie te partie kończyły z mizernym poparciem (m.in. dlatego AWS zdecydowało się na zmianę nazwy), a dzisiaj co? LiD ok 10-15% poparcia :/ bez komentarza. Platforma wespół z SLD przez ostatnie 2 lata miała jeden główny cel: rzucać jak najwięcej kłód pod nogi PiSowi, aby przed kolejnymi wyborami pokazać narodowi jakie to ich rządy były be i fe. Ostatnimi czasy w Polsce polityka kołem się to(u)czy. Było AWS, potem SLD, PIS, przyjdzie czas na PO, a potem pewnie znowu SLD, PiS i tak na okrągło. I tylko nazwy się mogą zmieniać, jakby któraś z partii za bardzo się skompromitowała. Nie ma partii idealnej i PiS też nie jest. Przykładem może być całkowita porażka jaką jest Nelly Rokita, czy nasza mamejowata minister spraw zagranicznych. Ale na tle innych partii nie mam wątpliwości, że swój głos oddam właśnie na PiS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 08:03, conradzik napisał:

Ech... Widać, że to forum ludzi młodych. Kolejne wybory są niezłym pretekstem aby przejrzeć
te zakurzone książki od historii i wiedzieć na kogo w ogóle chce się oddać głos. Ja zacząłem
interesować się polityką jeszcze za AWS-u pięknego Mariana, a jak to wyglądało wcześniej poczytałem
i popytałem. Polska to dziwny kraj, w którym zadziwia zbiorowa amnezja narodu. Każdy... no
większość pamięta w jakim stylu skończyło AWS, czyli ci co chcieli wprowadzić nową jakość w
Polsce po rządach czerwonych. Skończyło się 80 mld dziurą budżetową i... no właśnie, gdzie
jest dzisiaj piękny Marian? Odszedł w cień. PO, czyli AWS po liftingu z twarzą Tuska, dziś
głośno krzyczy: "My będziemy ratować Polskę!" I zarówno młodzi, wkraczający w wiek wyborczy
jak i nasz naród obdarzony w większości zbiorową amnezją ufają im w ciemno. Nie inaczej zresztą
było z SLD Leszka, czyli człowieka, który wie jak kończyć. Boże, przecież te wszystkie wszystkie
afery orlenowskie, Rywina itp. działy się zaledwie kilka lat temu, a już ludzie zdążyli zapomnieć...
Obie te partie kończyły z mizernym poparciem (m.in. dlatego AWS zdecydowało się na zmianę nazwy),
a dzisiaj co? LiD ok 10-15% poparcia :/ bez komentarza. Platforma wespół z SLD przez ostatnie
2 lata miała jeden główny cel: rzucać jak najwięcej kłód pod nogi PiSowi, aby przed kolejnymi
wyborami pokazać narodowi jakie to ich rządy były be i fe. Ostatnimi czasy w Polsce polityka
kołem się to(u)czy. Było AWS, potem SLD, PIS, przyjdzie czas na PO, a potem pewnie znowu SLD,
PiS i tak na okrągło. I tylko nazwy się mogą zmieniać, jakby któraś z partii za bardzo się
skompromitowała. Nie ma partii idealnej i PiS też nie jest. Przykładem może być całkowita porażka
jaką jest Nelly Rokita, czy nasza mamejowata minister spraw zagranicznych. Ale na tle innych
partii nie mam wątpliwości, że swój głos oddam właśnie na PiS...


Sorry za sarkazm, ale chcesz się cofnąć w czasie. Historia ma to do siebie, że wiąże się nierozerwalnie z przeszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie cała rodzina, prócz paru niewiernych zagłosuje na PiS (ja jeszcze nie posiadam prawa wyborczego). PiS - jedyny słuszny wybór.

@Pablor - nie UPR, a LPR (UPR nie startuje samodzielnie w tych wyborach)
@dla fanów Kononowicza - Podlasie XXI wieku nie zebrało wymaganej liczby głosów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 08:03, conradzik napisał:

Odszedł w cień. PO, czyli AWS po liftingu z twarzą Tuska(...)


Eee, coś mi się zdaje, że zbytnio nie przyjżałeś się tej przeszłości. PO to przeróbka AWS??? Chyba już prędzej PiS. Obie te partie mają całkiem sporą część kadr wywodzącą się z tamtej formacji. O ile można AWS nazwać formacją. Była to bowiem "zbieranina" polityków o jako takich prawicowych poglądach (w polskim tego słowa znaczeniu, bo raczej trzeba to nazwać lewicą), która zjednoczyła się tylko po to aby być w stanie pokonać SLD. Z ramienia tego czegoś startował Rokita, Płażyński, ale też Kaczyńscy i Jurek. Tusk to była UW (połączenie UD z KLD). Powiązania z AWS-em można więc przypisać obu formacjom. Jednak znacznie bliżej jest jej chyba PiS-owi. Choćby przez prezentowaną politykę gospodarczą. Pod koniec kadencji Parlamentu tak AWS jak i UW zaczeły się sypać (m. in. przez drastycznie niskie notowania). Wtedy wyłoniła się PO i PiS. Jednak "protoplaści" PO kojarzeni byli głównie z UW, a nie z AWS. Wyjątkiem był Płażyński, potem też Rokita. PiS w zasadzie w całości składało się z AWS-owców, choć było wyraźnie widać, że oprócz prawicowego zabarwienia niewiele ich łączyło. No może oprócz chęci dostania się do Parlamentu (PC samo raczej nie dałoby rady). Polityczna klęska ludzi Krzaklewskiego pozwoliła w następnej kadencji odeggrać przez PiS i PO rolę wiodących partii opozycyjnych. Replay w wykonaniu ludzi Millera dał obu tym partiom pierwszoplanowe role w dzisiejszej polityce. A powstała na koniec rządów 80 miliardowa dziura budżetowa to przede wszystkim skutek dojścia do głosu pod koniec kadencji Parlamentu związkowego skrzydła AWS-u i związane z tym szastanie na prawo i lewo publicznymi pieniędzmi (kiełbasa wyborcza) i nałożenie się na to kryzysu gospodarczego. Skutek był taki, że wydatki budżetowe znacznie wzrosły, a dochody w najlepszym wypadku utrzymały się na niezmiennym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 14:18, Lord FANat1c napisał:

U mnie cała rodzina, prócz paru niewiernych zagłosuje na PiS (ja jeszcze nie posiadam
prawa wyborczego). PiS - jedyny słuszny wybór.

@Pablor - nie UPR, a LPR (UPR nie startuje samodzielnie w tych wyborach)
@dla fanów Kononowicza - Podlasie XXI wieku nie zebrało wymaganej liczby głosów :).


A ile rodzina liczy osób ? Tylko proszę nie pisz, że masz dwie mamy, trzech ojców i ośmioro rodzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LiD- jedyna dla mnie w tej chwili sensowna opcja. Nigdy nie ukrywałem, że jestem poglądów bardziej lewicowy i widać to właśnie przy wyborze partii. Dziwi mnie to ogromne poparcie dla PO szczerzę mówiąc, bo za wiele to się oni od PiS nie różnią. To media wykreowały PO jako największa opozycja dla PiS, a prawda jest taka, że prawdziwą alternatywą dla PiS-u jest LiD. Pewnie zaraz ktoś rzuci hasło, że komuniści, jednak chciałbym zauważyć, że lewica nie musi oznaczać od razu "komunizmu" tak samo jak prawica nie musi oznaczać "faszyzmu". ;] Nie popadajmy w skrajności, bo te zawsze są złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 16:09, Pablor napisał:

Dziękujemy za wywód ;-). Jeszcze pytanko o preferencje wyborcze ?


No tak. Zapomniałem o meritum:)
W zasadzie to nikt mi nie odpowiada. Najważniejsza jest dla mnie ta część programu wyborczego, która odnosi się do gospodarki. I tu najlepiej dla mnie wypada UPR. Jednakże z uwagi na niektóre wypowiedzi JKM (nie wiem, czy to program tej partii bo na razie nie doczytałem) oraz koalicję z UPR, a także pewną partię rządzącą zagłosuję przypuszczalnie na PO (podkreśliłem, tylko po to, bo się znowu rozpisałem:) Wg mnie najważniejszą w tej chwili rzeczą jest odsunięcie od władzi PiS. PO ma największe szanse i tylko dlatego taki wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 16:14, Kukowsky napisał:

LiD- jedyna dla mnie w tej chwili sensowna opcja. Nigdy nie ukrywałem, że jestem poglądów
bardziej lewicowy i widać to właśnie przy wyborze partii. Dziwi mnie to ogromne poparcie dla
PO szczerzę mówiąc, bo za wiele to się oni od PiS nie różnią. To media wykreowały PO jako największa
opozycja dla PiS, a prawda jest taka, że prawdziwą alternatywą dla PiS-u jest LiD. Pewnie zaraz
ktoś rzuci hasło, że komuniści, jednak chciałbym zauważyć, że lewica nie musi oznaczać od
razu "komunizmu" tak samo jak prawica nie musi oznaczać "faszyzmu". ;] Nie popadajmy w skrajności,
bo te zawsze są złe...


Ale kolega sam popadł w skrajność mówiąc o jedynej, prawdziwej alternatywie ;-). W pełni popieram Twoje zdanie, że LiD to nie jest partia komunistyczna, do tego miana bardziej pasuje Samoobrona. Wracając do podobieństwa między PiS-em i PO to wygląda to następująco, dla zwolenników LiD, PO i PiS to to samo, dla zwolenników PiS, PO i LiD to to samo, jaki z tego wniosek, PO to partia CENTROWA, ani lewicowa, ani prawicowa, chociaż fakt, że z Solidarnościowymi korzeniami. Z drugiej strony w LiD mamy Frasyniuka, też mógłbym powiedzieć, że LiD nie różni się od PiS, czy PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej rodzinie która liczy mnie (mam 16 lat więc nie idę na głosowanie niestety) mamę,tatę i młodszą siostrę są 2 głosy na PO jeśli chodzi o pełnoletnich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować