Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Małe sprostowanie Splocky jest zwolennikiem UPR, ale przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności będzie musiał zagłosować na LPR. To co prawda najweselszy mariaż polityczny jaki znam, ale każdy ma prawo do wolnych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:19, Pablor napisał:

Kolega lubi być kontrowersyjny. Chyba jednak bardziej liberalna od LPR, na które chcesz głosować.

Głosuję na UPR, które tylko startuje z listy LPR. Jako że mamy ordynację taką, jaką mamy i że kandydat UPR jest w moim mieście na pierwszym miejscu listy głos na niego jest głosem właśnie na niego. Liberalizm PO to jedno z największych cynicznych kłamstw politycznych po 1989 roku. No jakie liberalne pomysły proponuje "liberalna" PO i jej "liberalna" ikona prof. Balcerowicz? Jakie do tej pory zrealizowała? O ile pamiętam dołożyli się do becikowego. Liberalizm pełną gębą. A Roman Giertych ostatnio zaczyna gadać sensownie w kwestiach gospodarczych, więc obawiam się, że PO pod względem gospodarczym nie dorasta liście LPR do pięt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 16:58, Lak5 napisał:

Ja jakbym był pełnoletni (ale nie jestem) to bym na nikogo nie zagłosował , dlaczego ? Ponieważ
według mnie nic nie poprawi :/

Jak chce się miec prawo do narzekania, to powinno się pójść do urn, a gadanie, że i tak nic się nie zmieni to durne gadanie, jak sam nie wybierzesz to inni wybiorą za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:23, Ceteris Paribus napisał:

Chcesz goswoać na LPR?! Tak bardzospodobały Ci się mundurki? :-P


Podobają mi się. Moja była podstawówka ograniczyła się do eleganckich, niebieskich kamizelek z logiem.

Dnia 01.10.2007 o 17:23, Ceteris Paribus napisał:

A tak na poważnei to co w nich widzisz? Jesteś pierwszą osobą, jak domniemam nastoletnią, z
która sie spotykam, z takimi preferencjami wyborczymi.


Mam 23 lata i nie rozumiem, dlaczego kogoś mogą dziwić moje preferencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Balcerowicza do Giertycha jest dosyć... drastyczne dla tego drugiego, poszukajmy kogoś lub czegoś jego pokroju celem porównania. Jak dla mnie Roman ma jeden zwój mózgowy więcej od kury, który wykorzystuje aby wiedzieć, że potrzeb fizjologicznych nie załatwia się na podwórku. Co do liberalizmu LPR to kolega chyba nie pamięta kto w sejmie najczęściej straszył Polaków słowem LIBERAŁ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:36, Pablor napisał:

Porównanie Balcerowicza do Giertycha jest dosyć... drastyczne dla tego drugiego, poszukajmy
kogoś lub czegoś jego pokroju celem porównania. Jak dla mnie Roman ma jeden zwój mózgowy więcej
od kury, który wykorzystuje aby wiedzieć, że potrzeb fizjologicznych nie załatwia się na podwórku.
Co do liberalizmu LPR to kolega chyba nie pamięta kto w sejmie najczęściej straszył Polaków
słowem LIBERAŁ.

Aktualnie to PiS najbardziej straszy liberałami i oligarchami. Natomiast mój odbiór LPR wskazuje na przestrzeganie przed liberalizmem obyczajowym.
Twój tekst o poziomie umysłowym Romana Giertycha jest poniżej krytyki.
A dlaczego nie można porównywać Balcerowicza z Giertychem? Czy to jest jakaś ikona? A może kolejny "autorytet"? Dla mnie to kolejny Kwaśniewski, Wałęsa albo Bartoszewski, którzy za granicą są ikonami a w Polsce pozostawili bałagan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:31, Splocky napisał:

> Chcesz goswoać na LPR?! Tak bardzospodobały Ci się mundurki? :-P

Podobają mi się. Moja była podstawówka ograniczyła się do eleganckich, niebieskich kamizelek
z logiem.


Co do nich to zdania są podzielone, maja swoje plusy i minusy, jednak nie o to chodzi. Mówisz, że LPR sensownie gada, ja jeszcze nic sensownego od nich praktycznie nie usłyszałem. Co powiesz nt. ustawy zabraniającej posiadanie wizerunku marichuany, która chyba juz przeszła, jako ustawy walczącej z narkomania? Dlamnie to kolejna populistyczna bzdura nie poparta żadnymi konkretnymi badaniami. Tak się składa, że widziałem konferencjie dwóch suchych gości w tej sprawie. Kwestjonowali oni zdanie na ten temat lekarzy, czy pracowników Moanru, a podpierali się jakąś ankietą z internetu. Czy to jest poważne?

Niestety nie znam ich programu w kwestjach gospodarcych, które popierasz, ale po takich pomysłąch jak wyzej aż się boję na samą myśl.

Widze, że chodzi Ci głównie o UPR. To popieram, ale boję się, że znów mało kto na nich zagłosuje, a niechcę płacić ceny jaką jest faszystowski LPR w rządzie...

Dnia 01.10.2007 o 17:31, Splocky napisał:

> A tak na poważnei to co w nich widzisz? Jesteś pierwszą osobą, jak domniemam nastoletnią,
z
> która sie spotykam, z takimi preferencjami wyborczymi.

Mam 23 lata i nie rozumiem, dlaczego kogoś mogą dziwić moje preferencje.


Co do UPR to luz, ale nie LPR. Większosći ludiz ich elektorat kojarzy się z moherami czy faszystami. Nie chce nikogo obrażac. Mojim zdaniem to moze i maja pewne pomysły, które mogę poprzeć, ale gorzej z realizacją na której powinni się bardizej skupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla mnie faktycznie Balcerowicz, Wałęsa, a w szczególności Bartoszewski to są autorytety. Życzyłbym wszystkim Polakom, żeby takich "bałaganiarzy" w Polsce było jak najwięcej. Może wtedy nie byłoby w Polsce tak "schludnie" jak w Polsce Kaczyńskiego, Leppera czy Giertycha. Jak widać każdy z nas ma swoje autorytety, ja pozostaję przy tej pierwszej trójce, Tobie chyba bliżej do tej drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie PO, ale na wybory jestem za młody ;(
I tak pewnie wygraja moherowe babunie+ wiejscy ludzie (aka wiesniacy) czyli PiS,
Chociaz sytuacja jest "troche" bardziej zlozona ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:57, Lak5 napisał:

>
A i starsi też nie głosują więc mnie to już nie obchodzi , wszyscy nie wiadomo co wymyślają
a nie dotrzymują słowa .

A nie warto głosować, bo mój głos i tak nic nie zmieni... najgorsza jest bierność, po co coś robić jak ci ktoś okrada samochód? przecież i tak ludzie dalej będą kradli... Ja i tak nie ufam politykom, ale pójść pójdę, choćby po to, aby wziąć odpowiedzialność za własny los. Za jakiś czas ty też będziesz miał prawo głosu, choc jak go nie wykorzystasz totwoja strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dokładnie :), coś musisz wybrać , ja po prostu nie wieże że coś strasznie się zmieni z tom Polską ale jeśli będę pełnoletni to też na pewno zagłosuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:57, Lak5 napisał:

>
A i starsi też nie głosują więc mnie to już nie obchodzi , wszyscy nie wiadomo co wymyślają
a nie dotrzymują słowa .


Jak dlamnie godzenie się na "zabór" wielu moich naturalnych i niezbywalnych praw przez obecne prawo i nie korzystanie z przywileju\prawa pójscia na wybory to głupota. W ten sposób stajemy się niewolnikami na własne życzenie. Twoi rodzice bardzo źle postępują. Przez to przejmujesz wzór bycia biernym w wyborach. A taki jeden z drugim aż się cieszą na myśl o tym, ze norrmalni ludzie nie pójdą na wybory, a oni w decydującym momęcie zmanipulują jakiś kościelnyhc fanatyków czy innych i dzięki temu wygrają. A Ty chcąc nie chcąc i tak zagłosujesz na nich. Trzeba troszkę myśleć, bez obrazy dla rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie w szkole jest taka fajna akcja nauczyciel WOSu (uczy all szkole) wymyslil zebysmy zrobili glosowanie w tym samym dniu co dla doroslych no i pozniej bedziemy analizowac wyniki calej szkoly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2007 o 17:57, Lak5 napisał:

A i starsi też nie głosują więc mnie to już nie obchodzi , wszyscy nie wiadomo co wymyślają
a nie dotrzymują słowa .

Załóż partię faszystowską. :P Jak Mussolini doszedł do władzy, sytuacja Włoch uległa poprawie. (Jednak konstytucja tego zabrania - Art. 13).

Głosować nie mogę, za młody jestem. Gdybym mógł, głosowałbym na PiS. Mimo, że większość osób tutaj głosuje na PO ta partia nie ma większych szans na zwycięstwo.
1. Rokita.
2. PO pokazało, że umie tylko krytykować władzę.

Wydaje mi się, że na forum większość głosuje na PO, bo uległo ich ''propagandzie'' i myślą, że jak ta partia dojdzie do władzy to uporządkuje cały Polski burdel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:07, Ceteris Paribus napisał:


Wiesz no , rodzice nie że nie głosują od zawsze, zawsze głosowali :), lecz teraz postanowili że nie zagłosują bo teraz to się naprawdę cyrk zrobił , bo ktoś na pewno przyzna że kiedyś było lepiej pod jakimś względem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

Wydaje mi się, że na forum większość głosuje na PO, bo uległo ich ''propagandzie'' i myślą,
że jak ta partia dojdzie do władzy to uporządkuje cały Polski burdel.


Najlepiej im to wyjdzie w koalicji z LiDem. Po tym jak Tusk powiedział, że po wyborach możliwa jest koalicja i z kaczyńskim i z kwaśniewskim, nawet nie myślę o głosowaniu na niego. Sam fakt że dopuszcza możliwosć koalicji z komuchami go dyskwalifikuje.
Dobrze go dzisiaj podsumował w TV Terlikowski, że to człowiek niewyrazisty, tak jak PO: jeden poseł PO mówi "umocnimu CBA", drugi "zlikwidujemy CBA" a Tusk "nie wiem, zobaczymy...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować