Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Miller, Belka czy sam "wielki" to naturalnie trio marzeń, jak mniemam... Kwach zupełnie nie orientuje się w potrzebach kraju, nie wypowiada się o pensjach, o podatkach. Ciągle chce realizować swoją politykę trwającą ponad dekadę, która opiera się na kłamstwach i korupcji. A układ, rzekomo mityczny, jest tak duży, że przesłania całe oblicze Kwacha i zapewne przez to go nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój głos pójdzie na PO. Nie ma mowy, żebym głosował na kogo innego, bo to jedyna partia, która może prześcignąć Potwory i Spółkę. Trzeba Platformie pomóc, aby znowu nie męczyć się z rządem pełnym kretynów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:40, Jakub Wędrowycz napisał:

IV RP... A kiedy ona się właściwie zaczęła? Bo z tego co pamiętam, to w 2005 roku, po wygraniu
wyborów Kaczyńscy szumnie zapowiadali jej urzeczywistnienie. Natomiast kiedy na początku 2006
w Katowicach zawaliła się hala targowa, bracia zgodnie zaliczyli ją jeszcze do RP v.3.0...
W której Rzeczpospolitej zatem żyjemy? A może wszystko co złe zaliczamy na konto III, a sukcesy
i zwycięstwa to domena IV?

Bo hala była wybudowana jeszcze w III RP ;),
IVRP to jest zwykła figura retoryczna, IV RP nie oznacza niczego, wszyscy ciągle gadają o IV RP, tylko, że nie ma takiego tworu, żyjemy w III RP. A taki podział IV/III Rp jest wygodne, można robić to co zawsze politycy próbują robić- korzyści, które nawet wynikają z działań poprzedników przypisać sobie (nawet, jak politycy ani poprzedni, ani ci co są teraz nie mieli na to bezp. wpływu), a wszystko co złe zrzucić na poprzedników... następcy PiSu będą robili to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:43, Pablor napisał:

Dobre :-)))). Płacz przez łzy, ale cieszę się, że jednak większość na tym forum to dostrzega.


Dostrzegać powinni wszyscy, bo tak na dobrą sprawę nie mamy pojęcia w której "edycji" naszego kraju żyjemy. Wydaje mi się, że nie tylko ja pogubiłem się już w tych cyferkach, które tak naprawdę nie zmieniają niczego, bo, zakładając, że nastała już hucznie zapowiadana IV RP, nie poczułem jakiejś niesamowitej różnicy. Parafrazując, "Na Wiejskiej bez zmian"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:47, reykan napisał:

a Kwaśniewski... cóż, nie miał co zarzucić oponentowi, więc
tylko próbował zrzucać winę za własne niepowodzenia. Panie Kwaśniewski, gwarantuję, nigdy więcej:)

Oj miał, miał... zapamiętałem dwie ważne rzeczy. Po pierwsze, wytknął Kaczyńskiemu że został premierem, chociaż jego brat deklarował że jeśli zostanie prezydentem, do takiej sytuacji nie dojdzie. Kaczor pominął ten zarzut, a co do koalicji z Samoobroną (której miało nie być) podkreślał że to tylko większą chwałę im przyniosło, bo rządzili w trudniejszych warunkach...ta, ale mimo wszystko z obietnic się nie wywiązali.
I jeszcze druga sprawa. W momencie wymieniania przez Kwacha ludzi aresztowanych a przynależących do PiSu... Kaczyński miał szczęście że przerwał Kwachowi mówiąc że to dowód na to że są uczciwi. Ale to też dowód na to,że układu którego szukali znajdował się u nich.
Po za tymi rzeczami Kwaśniewski wypadł blado.
Ja zresztą mam to gdzieś, nie zagłosuje ani na LiD ani na PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by uniknąć wielu tarć ;) miedzy wypowiadającymi się w tym temacie gdyby uświadomić sobie podstawową rzecz:
Każda partia z definicji nie jest od robienia dobrze społeczeństwu. Partia dąży do osiągnięcia władzy i jej utrzymania. Dokładnie w takiej kolejności. Dąży różnymi środkami (program, czyli obietnica składana wyborcom jest tylko jednym z nich)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie oddam głos na PO, ale zastanawiam się nad głosem dla UPR''u i JKM. Wiem, że większość ludzi się z tego śmieje, ale na próbę proponuję wam przeczytanie bloga JKM''a. Czego by tu nie mówić, pan Korwin każdy swój pomysł popiera świetną argumentacją (patrz: Rospuda). Szkoda, że ze względów pragmatycznych weszli w "kolaborację" z LPR, choć sam JKM podkreśla, że nie jest to tak, jak przedstawiają to media...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:59, axe1971 napisał:

Można by uniknąć wielu tarć ;) miedzy wypowiadającymi się w tym temacie gdyby uświadomić sobie
podstawową rzecz:
Każda partia z definicji nie jest od robienia dobrze społeczeństwu. Partia dąży do osiągnięcia
władzy i jej utrzymania. Dokładnie w takiej kolejności. Dąży różnymi środkami (program, czyli
obietnica składana wyborcom jest tylko jednym z nich)...

A dyskusje o polityce pokazują, że mimo wszystko są dobrzy (jako partie) w swoim fachu, znaczna część ludzi wierzy dość gorliwie w tezy przedstawiane przez swoją partię, mimo iż każda partia głosi mnie, lub więcej totalnych bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czym Wy oceniacie wiarygodność polityka? Po tym jak się ładnie prezentuje, składa zdania i jak drugiemu dokopał? A próbowaliście chociaż zwreyfikować jego (niezależnie którego) te zdania (właściwie frazesy)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 22:01, Darkstar181 napisał:

> A na kogo ?
W zasadzie to moja prywatna sprawa. Prawdopodobnie na PO, bądź UPR.


Absolutnie nie inwigiluje, tylko taki był cel tego wątku, a te dyskusje to rozwinięcie sondy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nawet nie wiem co to za wybory są, kto kandyduje, do czego. Polityka mnie nie interesuje. W Polsce i tak kradną więc jeden pies kto będzie żądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wiecie, że PiS na alkohol wydał w tym roku tylko 76tys. zł? To nie jest tak dużo, biorąc pod uwagę, że kwach wydał w jednym roku 400 tys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:42, Pablor napisał:

Na kogo Twój głos w wyborach ?

(Nie)stety braknie mi troszkę ponad pół roku, żeby móc brać w nich udział. Jeśli bym jednak głosował, to na Platformę. Po prostu jest to jedyny możliwy sposób odsunięcia PiS od władzy. Niech nawet już będą w koalicji rządzącej, ale w roli przegranego - wtedy nauczą się pokory i zaczną myśleć o czymś innym niż tylko o własnych stołkach i udupianiu "oligarchów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 23:49, reykan napisał:

A czy wiecie, że PiS na alkohol wydał w tym roku tylko 76tys. zł? To nie jest tak dużo, biorąc
pod uwagę, że kwach wydał w jednym roku 400 tys...

Wybaczcie podwójny post.
Nie w tym roku, a w jego pierwszych trzech miesiącach. W ''05 było to 160 tys. a w ''06 - ponad 200 tys. Więc (nie licząc tego jednego niefortunnego roku Kwaśniewskiego) wychodzi podobnie. A to, że Oluś za kołnierz nie wylewa to inna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według danych do teraz PiS w tym roku wydał jakieś osiemdziesiąt kilka tysięcy złotych, przynajmniej tak było w programie Teraz my. A w ciągu bodaj trzech lat Kwaśniewski wydał ponad 900 tys. zł. Jest jednak pewna różnica, prawda? Poza tym rok 2005 w większości również szedł pod dyktando SLD, pewnie musieli zrobić huczną zabawę na swój koniec. Śmieszyło mnie to w debacie, że Kwach mówił o tym, że jego czas się skończył i ponownie się zacznie. Jestem ciekawy gdzie, bo może mieć za małe kwalifikacje na woźnego w pałacu prezydenckim. Z LiD-u podoba mi się jedynie Borowski, widać, że nie rzuca bezsensownych i pozbawionych podstaw oskrżeń w stronę opozycji. Ma gość głowę na karku, szkoda tylko, że jest lewicowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować