Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2007 o 22:01, Pablor napisał:


A co 17-letni dzieciak wie o komunie i Wałęsie, ja mam 31 lat i niewiele mogę powiedzieć z
autopsji.


Panie Starszy:

1. Mam takie samo prawo do wypowiadania się na każdy temat jak Pan
2. Jeżeli coś można wiedzieć o tej sprawie, to tylko z relacji osób trzecich/opowieści, bo przekaz medialny był w tamtym czasie jeszcze gorszy niż teraz (tzn teraz jest dobrze, bo cokolwiek mówią, ale niepotrzebnie komentują to co mówią, próbując wpłynąć na opinię ludzi. Mówicie, że wokół Radia Maryja gromadzi się Ciemnogród? Wokół TVN też coś się gromadzi - Salon. "Wasze państwo na cienkiej nitce, a moja bida na żelaznym łańcuchu siedzi".). Więc proszę mi tu z "doświadczeniem" nie wyskakiwać, bo wiek na mnie wrażenia nie robi. W końcu oboje jesteśmy Homo Sapiens Sapiens, prawda?

Swoją drogą chwalenie się własnym wiekiem i poniżanie "gówniarza" zręcznie wplecione w temat. Znaczy chwali się..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:08, Pablor napisał:

Głos w sondzie proszę, jeżeli możesz już głosować.




Wnoszę o zakończenie tego głosowania, bo Pan Przewodniczący faworyzuje jedyną słuszną partię polityczną (JSPP?) i wynik może zostać zmanipulowany :P

(jeżeli ktoś się nie zorientował niech czyta dalej: to była wypowiedź ironiczna i nic nie mam do kolegi Pablora. Żeby mi tu zaraz znowu nie wybuchnęli ludzie, jaki to nietolerancyjny jestem.. :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 20:51, Wiles napisał:

Ech... cóż za zażarta dyskusja:) Tak sobie fruwam po sieci, żeby popatrzeć co też ludzie
piszą na temat polityki i trafiłem tutaj. Chmmm... co by tutaj napisać, czytam co też się w
tej dyskusji pojawiło i wysunąłem pewien wniosek. Ta dyskusja do niczego nie prowadzi!!! Szok!!!
Niesamowite!!! Ech... chyba jednak nie, zawsze jest tak samo. Widzę, iż zwolenników PiSu jest
zdecydowanie mniej i niemal zjedzeni zostali. Chyba się przyłączę do mniejszości:)
Powiem tak, istotnie wiele zarzutów przeciwko PiS to stare hasła opozycji. Ten kto oczywiście
ją popiera, będzie uważał to za świętą prawdę. Natomiast zwolennicy Kaczyńskich będą to traktować
jako kłamstwa. Dyskusja zatem będzie kręciła się w kółko, bo nikt nikogo nie przekona.
Teraz trochę o mediach, bowiem zauważyłem pewną ciekawą rzecz. Otóż, kogokolwiek pytam,
z kim rozmawiam (zazwyczaj ze zwolennikami PO), to na pytanie "czy media kłamią?" odpowiadają
mniej więcej w ten sposób: " pokazują prawdę ale też kłamią i do tego durne reklamy itd.".
Tak się więc zastanawiam, dlaczego więc to co pokazuje na temat PiSu TVN, Polsat, TVP, traktują
jak prawdę objawioną. Dlaczego Gazeta Wyborcza, Dziennik i inne gazety traktują jak nieomylne
źródło informacji. Widzę tutaj brak konsekwencji i nie pomoże tłumaczenie, iż "mi chodziło
tylko o reklamy". Wszystkie zarzuty wobec PiSu przecież pokazują nam media. Otóż, chciałbym
jedynie zaznaczyć, iż należy brać poprawkę na to co się zobaczy w telewizji, usłyszy w radiu
albo przeczyta w gazecie. Nie twierdzę, że obecna partia rządząca jest idealna, ale tak naprawdę
niema idealnej partii! Problem polega na tym, iż nasze media nie są przychylne PiSowi (nie
jest to tylko moje zdanie, ale także zdanie wielu znanych mi zwolenników PO) a to już o czymś
świadczy. Kiedy cokolwiek któryś z polityków PiS zarzuci TVP albo TVN, to od razu ponoszą one
głos, iż to atak na wolność słowa. Takiego argumentu można używać w nieskończoność i w ten
sposób pozostać bezkarnym. Jeśli będziemy wierzyć mediom ślepo, to one będą mogły wcisnąć nam
wszystko, nawet największą głupotę (zaznaczam, iż chodzi mi o wszystkie media bez wyjątku.
Każde z nich przekazuje nam to co chce żebyśmy zobaczyli). Media to w końcu pierwsza władza
w Polsce.
Chciałbym jeszcze odpowiedzieć pewnemu człowiekowi, który napisał, że na PiS głosuje tylko
wieś i ludzie starsi.
Otóż, jestem człowiekiem młodym i posiadam jakieś wykształcenie a nawet
je pogłębiam (niesamowite!!! przecież zwolennicy PiSu to ciemnota!!!). Mam swoje wartości i
głosuję na partię, która jest im najbliższa. Nie wypieram się tego tylko dlatego, iż coś powiedzieli
w telewizji albo napisali w gazecie. Jeszcze jedno, ludzie starsi mają trochę więcej doświadczenia
od nas młodych i należy się im szacunek, nawet jeśli prezentują inne poglądy. Dzisiaj natomiast
mamy tak, iż kto jest za PiSem to zacofany, zakompleksiony człowiek i znaczy się gorszy. Zagłosuj
na PO, to będziesz naszym przyjacielem, człowiekiem postępowym i tolerancyjnym. Jak nie, to
jesteś głupi i tyle. Dlaczego? Bo tak!
To tyle mojego biadolenia, możecie teraz nie pozostawić na mnie suchej nitki. Ja idę spać,
może jutro tutaj zajrzę ;) Pozdrawiam i dobrej nocy!


A mnie się podobało mimo, że będę głosował za PO :-). Chociaż widzę, że w jednym fragmencie wypowiedzi wyraźnie, że tak sparafrazuję "piłeś" do mnie ;-). Otóż nie napisałem, że "wszyscy", a jedynie, że "większość elektoratu PiS to ludzie starsi i gorzej wykształceni", bo to zgodne z prawdą i nie ma nic wspólnego z manipulacją. Jeżeli istnieje taka potrzeba można powiedzieć, że na Romana G. głosują w większości ludzie młodzi, ale tak nie jest, można twierdzić, że na SO głosują intelektualiści, ale tak też nie jest. A co do pozostałych kwestii przyjmuję to do wiadomości i oczywiście dopisuję Cię w sondzie do zwolenników PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uraziłem to przepraszam, zmierzam do tego, że nie powinniśmy roztrząsać przeszłości. Masz 17 lat i nie wiesz dokładnie jak było przez ostatnie 18 lat, ja też w pełni świadomie kojarzę ostatnie 10-15 lat. Nie zmienia to faktu, że dla mnie PiS to tylko historia, a PO przyszłość.

PS.
A jak znam życie po wyborach będą w koalicji ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:23, Pablor napisał:


PS.
A jak znam życie po wyborach będą w koalicji ;-).


Właśnie, mnie przede wszystkim o to "się rozchodzi", by ewentualną koalicją był PO-PiS, a nie broń Boże PO-LiD.. Nie twierdzę, że "jedyną gwarancją na koalicję PO-PiS jest Jarek Kaczyński (bo Tusk równie dobrze może wyjść z taką propozycją w razie ew. wygranej PO), ale na pewno bliżej będzie do dopuszczenia komuchów do władzy, gdy wygra PO. Tak myślę i tego się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowo komuch to jeden z tych wyrazów, których osoby poniżej 40 roku życia nie powinny nadużywać. No bo jaki KOMUCH z Olejniczaka, to co najwyżej tajwańska podróbka komunisty. On w stanie wojennym miał z 5-10 lat, za mało na oddziały szturmowe ZOMO czy MO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:29, Pablor napisał:

Słowo komuch to jeden z tych wyrazów, których osoby poniżej 40 roku życia nie powinny nadużywać.
No bo jaki KOMUCH z Olejniczaka, to co najwyżej tajwańska podróbka komunisty. On w stanie wojennym
miał z 5-10 lat, za mało na oddziały szturmowe ZOMO czy MO.



Wiesz, dla mnie Olejniczak i reszta młodego pokolenia to ludzie wykorzystywani przez starszych kolegów. Primo, że do przeszłości Olejniczaka nie można się przyczepić (nie wiem jak tam było wcześniej w rodzinie, ale ludzie się zmieniają więc.. ;)) i dlatego jest dobrą twarzą LiDu ale sec. - Olejniczak dobrze wiedział jaka jest przeszłość mnóstwa ludzi z jego partii (Miller, Oleksy, Kwaśniewski i koledzy - hejka! :D) przez to wiedział, czym może to skutkować (a skutkuje kojarzeniem go z "komuchami").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trochę luźniej to podejrzewam w czym rzecz. Otóż moja ukochana mamuśka głosuje na PiS, wcześniej na AWS, Wałęsę czy Solidarność. I ja w takim duchu zostałem wychowany razem z moją siostrą (8 lat młodszą) i stwierdzam z autopsji, że rodzice mają olbrzymi wpływ na poglądy polityczne dziecka, bo to oni tłumaczą jako pierwsi pewne fakty robiąc to oczywiście zgodnie ze swoimi poglądami. Podsumowując, gdybym dzisiaj miał lat 18-20 raczej głosowałbym na PiS, ale teraz jestem już dużym chłopcem i samodzielnie postrzegam rzeczywistość ;-). Także nie chcę Cię martwić, ale może za 10 lat będziesz głosował na SLD po kolejnej zmianie nazwy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:33, qn.ik napisał:

> Słowo komuch to jeden z tych wyrazów, których osoby poniżej 40 roku życia nie powinny
nadużywać.
> No bo jaki KOMUCH z Olejniczaka, to co najwyżej tajwańska podróbka komunisty. On w stanie
wojennym
> miał z 5-10 lat, za mało na oddziały szturmowe ZOMO czy MO.
>
>

Wiesz, dla mnie Olejniczak i reszta młodego pokolenia to ludzie wykorzystywani przez starszych
kolegów. Primo, że do przeszłości Olejniczaka nie można się przyczepić (nie wiem jak tam było
wcześniej w rodzinie, ale ludzie się zmieniają więc.. ;)) i dlatego jest dobrą twarzą LiDu
ale sec. - Olejniczak dobrze wiedział jaka jest przeszłość mnóstwa ludzi z jego partii (Miller,
Oleksy
, Kwaśniewski i koledzy - hejka! :D) przez to wiedział, czym może to skutkować (a skutkuje
kojarzeniem go z "komuchami").


O nieobecnych nie mówi się źle ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:34, Pablor napisał:

Ale trochę luźniej to podejrzewam w czym rzecz. Otóż moja ukochana mamuśka głosuje na PiS,
wcześniej na AWS, Wałęsę czy Solidarność. I ja w takim duchu zostałem wychowany razem z moją
siostrą (8 lat młodszą) i stwierdzam z autopsji, że rodzice mają olbrzymi wpływ na poglądy
polityczne dziecka, bo to oni tłumaczą jako pierwsi pewne fakty robiąc to oczywiście zgodnie
ze swoimi poglądami. Podsumowując, gdybym dzisiaj miał lat 18-20 raczej głosowałbym na PiS,
ale teraz jestem już dużym chłopcem i samodzielnie postrzegam rzeczywistość ;-). Także nie
chcę Cię martwić, ale może za 10 lat będziesz głosował na SLD po kolejnej zmianie nazwy :-).



Swoją drogą ciekawe zabiegi. Miller stworzył Samoobronę, jako część lewicy, a teraz "pyk" i magicznie w niej wylądował. Takie koło ratunkowe. Nie powiem, sprytne ;)

Co do tych poglądów.. to taki ze mnie Ciemnogród już, że nie podejrzewam zmian. A na pewno już nie tak wielkich zmian preferencji politycznych (prawicę na lewicę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale chyba nie masz racji :) 70% młodych ludzi (przedział wiekowy 18-24) deklaruje poparcie dla PO. Gdyby było to spowodowane poglądami ich rodziców miałoby to swoje odzwierciedlenie w innych grupach wiekowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie sondy, uprzedzam, że może zawierać niewielkie nieścisłości, bo postów jest sporo, nie wszyscy są pełnoletni, a wypowiedzi obszerne i często zagmatwane ;-).

PO - 30
LPR i spółka - 3
LiD - 5
PiS - 9
Razem 47 głosów, a postów ponad 300 :-) to pokazuje szeroką argumentację poczynionych wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:46, gaax napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale chyba nie masz racji :) 70% młodych ludzi (przedział wiekowy 18-24)
deklaruje poparcie dla PO. Gdyby było to spowodowane poglądami ich rodziców miałoby to swoje
odzwierciedlenie w innych grupach wiekowych.


Bo to oczywiście żadna zasada, ale w pewnych sytuacjach się sprawdza, szczególnie w rodzinach które mają mocno spolaryzowane poglądy. Jeżeli dzieciak 24h na dobę słyszy, że Jarek jest OK to raczej nie będzie uważał inaczej. Zastrzegam (i uprzedzam qn.ika), że wiele bardzo młodych osób do swoich poglądów dochodzi samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc, możemy pisać co najwyżej o możliwym wpływie rodziców na poglądy polityczne dziecka, ale mniej więcej w wieku uzyskania prawa wyborczego młodzi ludzie nabywają świadomości politycznej, a ta jest wypadkową wielu czynników, tak jak kształtowanie się człowieka jako takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 22:46, Pablor napisał:

Razem 47 głosów, a postów ponad 300 :-) to pokazuje szeroką argumentację poczynionych wyborów.

Albo raczej to, że polityka, oraz religia, są jednymi z najpopularniejszych tematów kłótni i sporów, które bardzo ładnie i gładko się rozrastają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bawi spot PiSu z "Mordo ty moja" i "K***a", a konkretniej reakcja zwolenników tej partii na niego. Wszystkim się podoba, mówią, że jest zabawny. Ciekawe, bo pokazuje do jakich ludzi jest skierowany (takich co ich podnieca wyraz K* w reklamie) Mnie osobiście ten spot zażenował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnej z partii które liczą się w tych wyborach nie uznałbym za swoich reprezentantów,jednak jestem pewien że partią najbardziej szkodliwą dla Polski i najbardziej zagrażającą demokracji jest PiS i trzeba tą partię odsunąć od władzy.
Tak właściwie to najchętniej zagłosowałbym po prostu przeciwko PiS-owi jednak ponieważ trzeba wybrać kogoś kogo się poprze to w moim przypadku będzie to pewnie PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować