Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

/.../

Dnia 03.10.2007 o 11:37, Gregory171 napisał:

Nie tylko UPR,kilka pomniejszych partii prawicowych również tam zaistniało,ale w pamięci to
tak nie bardzo chciały się zapamiętać.

Tak, np KPN :D Ale zdaje się, że z tych partii przetrwał tylko UPR i to miałem na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ten Jarek. Przed chwilą na Podlasiu pan premier ogłaszał wszem i wobec jaka to jego partia jest super i jaki ma wielki szacunek dla Polaków i nigdy ich nie obraża w przeciwieństwie do opozycji. Zapomniał że chwilkę wcześniej mówił że tylko ci co umieją myśleć głosują na PiS. Zapomniał też jak parę dni temu jego kolega p.Cymański stwierdził że wykształceni ludzie którzy nie głosują na PiS to nie są normalni wykształceni ludzie, tylko wykształciuchy... Może pan premier również zapomnial dodać ze mówi tylko do swoich wyborców ?
Czy to nie jest obrażanie ludzi i kompletny brak szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2007 o 20:37, Adidas66 napisał:

Owszem walczy, ale jakoś tak po łebkach i w sposób, który nie odbiega znacząco od postępowania
osób, które ścigają.

Znasz wszystkie szczegóły tej walki? Zresztą mnie akurat nie obchodzi w jaki sposób walczą, byleby zwalczyli tę korupcję.

Dnia 02.10.2007 o 20:37, Adidas66 napisał:

Chyba nie masz racji, jeśli nie PO to kto? PiS, Samoobrona, LPR, chyba nie, może LiD coś zwojuje
choć mi się nie wydaje.

To nikt. PiS nie jest partią idealną, ale wątpię, by PO wygrało z PiSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 16:50, Luke Shadow napisał:

Znasz wszystkie szczegóły tej walki? Zresztą mnie akurat nie obchodzi w jaki sposób walczą,
byleby zwalczyli tę korupcję. /.../

A zwalczyli? Nie pytam o spektakularne aresztowania, tylko o realne zmniejszenie zjawiska korupcji. Ale już mniejsza o to. Mi robi to ogromną różnicę, bo widzisz ostatnio premier wspominał, że prawo stanowi dla niego barierę walki z korupcją, co przypomina mi rewolucyjne schemat: na chwilę zniesiemy prawo, żeby zrobić porządek a jak się już tym zajmiemy to zbudujemy zdrowe państwo. A wiesz co się dzieje ze wszystkimi dziećmi rewolucji, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

I co z tego, że walczy z korupcją? Co mają z tego zwykli obywatele, jak Ty bądź ja? Że żyjemy
w "czystym", wolnym od korupcji i przekrętów (to ostatnie dotyczy również PiSu) państwie? Bulszit
- takiego czegoś nie będzie, choćby Kaczki zwalczały "układy i oligarchów" przez najbliższą
dekadę.

Naprawdę? A jak chciałbyś naprawiać Polskę gdy wszędzie pełno korupcji? Chyba należałoby zacząć najpierw od tego, czyż nie? To tak jak zarzucanie PiSowi, że nie wybudował 3mln mieszkań. Z tego co pamiętam to mają na to jeszcze 6 lat... I choćby nawet przez 7 lat nic nie wybudowali, a w ósmym wszystkie mieszkania sukces byłby taki sam, jak gdyby budowali systematycznie.

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

Mówicie, że Kaczor wygrał debatę - bulszit po raz wtóry. (...)

Ja tak nie mówię, nie oglądałem tej debaty, to raz. Dwa: pisałem już co PiS dobrego zrobił, co ciekawe dla przeciwników PiSu do dobrych rzeczy zalicza się tylko budowa autostrady i mieszkań... Czyżbyś ograniczał się do Faktów na TVN? ;D

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

Słowo przeciwko słowu. Na takiej samej zasadzie możecie się kłócić: "Jesteś głupi!" - "Nieprawda,
to ty jesteś głupi!".

Wiesz, mógłbyś nie traktować tego zdania jakby było jedynym zdaniem w tamtym poście. Swoją tezę poparłem argumentami...

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

Bulszit po raz trzeci. Rokita, wspólnie z Marcinkiewiczem (tak, tym samym Marcinkiewiczem,
który był premierem z ramienia PiSu; notabene bardzo dobrym premierem) udzielili swojego poparcia
Gowinowi w Krakowie. I, jak na razie, ten ostatni ma nad swoim konkurentem, Ostatnim Sprawiedliwym
"Zbigniewu Ziobru", OGROMNĄ, kilkunastoprocentową przewagę. I nie pisz, że sondaże nie odzwierciedlają
rzeczywistości, bo mówimy o mieście, nie o wsi ;]

Może w tym wypadku rzeczywiście odzwierciedlają, ale w wyborach prezydenckich głosuje cała Polska, nie tylko Kraków - wg sondaży przewagę miał Tusk, a wygrał Kaczyński.

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

Naprawdę? Złożoność Twojej dedukcji doprawdy mnie zadziwia. Tylko, że to już było wiadomo przed
samorozwiązaniem Sejmu. Ba, nawet PiSiory powiedziały, że te wybory będą swego rodzaju referendum
państwowym o temacie "czy jesteś za czy przeciw Kaczyńskim".

No i? Jeśli te wybory wypadną niekorzystnie dla PiS to chyba logiczne, że Polska jest niezadowolona z tych dwóch ostatnich lat, nie trzeba być geniuszem żeby na to wpaść.

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

Masz rację. Lepiej żeby skupić wszystkie służby w kraju na walce z mitycznym układem i oligarchami.
Bo każdy bogaty człowiek w Polsce to złodziej, skorumpowany do potęgi.

A kto tak powiedział? Chyba opozycja...

Dnia 02.10.2007 o 20:58, qrczak90 napisał:

Kilka stron temu było chyba trochę wcześniej niż wczoraj (późnym) wieczorem, kiedy to Tusk
dość konkretnie wypowiedział się w "Teraz my". Ah tak, zapomniałem. Przecież TVN jest anty-pisowski
i nie można mu ufać.

"...husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?
Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem." (D. Tusk)

Wyszperał w mrokach dziejów Mr.Kubu ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28360&pid=346)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 17:16, Luke Shadow napisał:


> I co z tego, że walczy z korupcją? Co mają z tego zwykli obywatele, jak Ty bądź ja? Że
żyjemy
> w "czystym", wolnym od korupcji i przekrętów (to ostatnie dotyczy również PiSu) państwie?
Bulszit
> - takiego czegoś nie będzie, choćby Kaczki zwalczały "układy i oligarchów" przez najbliższą

> dekadę.
Naprawdę? A jak chciałbyś naprawiać Polskę gdy wszędzie pełno korupcji? Chyba należałoby zacząć
najpierw od tego, czyż nie? To tak jak zarzucanie PiSowi, że nie wybudował 3mln mieszkań. Z
tego co pamiętam to mają na to jeszcze 6 lat... I choćby nawet przez 7 lat nic nie wybudowali,
a w ósmym wszystkie mieszkania sukces byłby taki sam, jak gdyby budowali systematycznie.

> Mówicie, że Kaczor wygrał debatę - bulszit po raz wtóry. (...)
Ja tak nie mówię, nie oglądałem tej debaty, to raz. Dwa: pisałem już co PiS dobrego zrobił,
co ciekawe dla przeciwników PiSu do dobrych rzeczy zalicza się tylko budowa autostrady i mieszkań...
Czyżbyś ograniczał się do Faktów na TVN? ;D

> Słowo przeciwko słowu. Na takiej samej zasadzie możecie się kłócić: "Jesteś głupi!" -
"Nieprawda,
> to ty jesteś głupi!".
Wiesz, mógłbyś nie traktować tego zdania jakby było jedynym zdaniem w tamtym poście. Swoją
tezę poparłem argumentami...

> Bulszit po raz trzeci. Rokita, wspólnie z Marcinkiewiczem (tak, tym samym Marcinkiewiczem,

> który był premierem z ramienia PiSu; notabene bardzo dobrym premierem) udzielili swojego
poparcia
> Gowinowi w Krakowie. I, jak na razie, ten ostatni ma nad swoim konkurentem, Ostatnim Sprawiedliwym

> "Zbigniewu Ziobru", OGROMNĄ, kilkunastoprocentową przewagę. I nie pisz, że sondaże nie
odzwierciedlają
> rzeczywistości, bo mówimy o mieście, nie o wsi ;]
Może w tym wypadku rzeczywiście odzwierciedlają, ale w wyborach prezydenckich głosuje cała
Polska, nie tylko Kraków - wg sondaży przewagę miał Tusk, a wygrał Kaczyński.

> Naprawdę? Złożoność Twojej dedukcji doprawdy mnie zadziwia. Tylko, że to już było wiadomo
przed
> samorozwiązaniem Sejmu. Ba, nawet PiSiory powiedziały, że te wybory będą swego rodzaju
referendum
> państwowym o temacie "czy jesteś za czy przeciw Kaczyńskim".
No i? Jeśli te wybory wypadną niekorzystnie dla PiS to chyba logiczne, że Polska jest niezadowolona
z tych dwóch ostatnich lat, nie trzeba być geniuszem żeby na to wpaść.

> Masz rację. Lepiej żeby skupić wszystkie służby w kraju na walce z mitycznym układem i
oligarchami.
> Bo każdy bogaty człowiek w Polsce to złodziej, skorumpowany do potęgi.
A kto tak powiedział? Chyba opozycja...

> Kilka stron temu było chyba trochę wcześniej niż wczoraj (późnym) wieczorem, kiedy to
Tusk
> dość konkretnie wypowiedział się w "Teraz my". Ah tak, zapomniałem. Przecież TVN jest
anty-pisowski
> i nie można mu ufać.
"...husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje,
polskie miesiące, zwycięstwa i klęski. Zwycięstwa?
Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane
literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy
od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń?
Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy
tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu:
historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego
nie mam specjalnej ochoty dźwigać
... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej
na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia,
prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem
." (D. Tusk)

Wyszperał w mrokach dziejów Mr.Kubu ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=28360&pid=346)

Z tego ostatniego widać jaki z Tuska patriota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 15:40, hehe napisał:

Ehhh ten Jarek.


To takie typowe dla pisu. Tak samo jak rzucanie mocnymi słowami takimi jak "układ" "oligarchia" i spektakularne sukcesy których nie widać (bo to, że zaaresztują jednego łapówkarza problemu raczej nie rozwiązuje).
Irytuje mnie też, jak ktoś jest za jedną partią i stoi za nią murem (to wina PO!/PiSu/komunistów/ufo i gdyby nie ONI by się im udało! Zauważyliście, że żadna partia się do błędu nie potrafi przyznać? Dla mnie więcej by zyskali gdyby przeprosili zamiast iść w zaparte i kłamać w żywe oczy) nie patrząc na jej poczynania. Trzeba mieć zawsze 2 a najlepiej i 3 punkt widzenia. Ja np gdy słyszę w wiadomościach jakąś informację, to patrze w innych serwisach i internecie i jakby to powiedzieć, wyciągam z tego średnią. Wtedy chyba jestem najbliżej prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 22:38, mattex napisał:

No przecież wiadomo że nikt nie bedzie głosował na PiS bo widać co zrobili jak narazie dla
Polskiego narodu-,,Nic"


To prawda jednakże napewno bedzie na nich głosowało mnustwo ludzi bo wsyzscy głsujący na PiS to ludzie strasznie naiwni i żałosni którzy wierzą we wszystkie obietnice pana kaczyńskiego no bo najważeniejsze są dla nich poprostu obiecanki polityków PiS-u a nie racjonalne myślenie PO i LiD-u. Jeśli chodzi ci o te głosy w w tym temacie to prawda naszcescie wiecej to wyksztalciuchow :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja glosuje na Partie Kobiet :) dlaczego? Ot i prosta sprawa, kobiety mniej niz faceci pragna wladzy, posluszenstwa, posluchu itp :) udowodnione jakimis tam badaniami :) ot kobieta (samica) jest bardziej pro dla stada (kraj, rodzina, gospodarka itp) niz facet (samiec), ktory na kazdym kroku musi udowadniac swoja pozycje i walczyc z innymi (samcami). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 18:25, Vuko Drakkainen napisał:

To prawda jednakże napewno bedzie na nich głosowało mnustwo ludzi bo wsyzscy głsujący na PiS
to ludzie strasznie naiwni i żałosni którzy wierzą we wszystkie obietnice pana kaczyńskiego
no bo najważeniejsze są dla nich poprostu obiecanki polityków PiS-u a nie racjonalne myślenie
PO i LiD-u. Jeśli chodzi ci o te głosy w w tym temacie to prawda naszcescie wiecej to wyksztalciuchow
:).

Hmm... Faktycznie trochę tu wykształciuchów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zastanawia to , że każdy wie , iż PiS rządzi bardzo słabo i do kitu a ktoś jednak ich popiera..ktoś czyli te dwadzieścia parę procent -_-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 19:46, deih napisał:

Mnie najbardziej zastanawia to , że każdy wie , iż PiS rządzi bardzo słabo i do kitu a ktoś
jednak ich popiera..ktoś czyli te dwadzieścia parę procent -_-.


Takie mamy społeczeństwo (bez obrazy...). Dopóki ludzie nie przejrzą na oczy nie wiele się w Polsce zmieni. Moi rodzice będą głosować na PO. Bo tylko oni mogą coś zmienić w tym kraju (tak przynajmniej oni sądzą)...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować