Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Ostatnio straciłem wiarę w popularny i ponoć obiektywny program "Teraz my". A szkoda, bo było to ostatni program, w którym można było ujrzeć resztki zdrowego rozsądku i przyzwoitości wśród prezenterów.

Tak samo dobił mnie debilizm mediów, które ogłosiły, że debatę Kaczyński-Kwaśniewski wygrał ten drugi.
Jak to powiedział premier, litościwie spuszczę na to zasłonę milczenia.

Czekam tylko na debatę Tusk-Kwaśniewski. Będzie ciekawie, szczególnie gdy obaj panowie pogubią się już w potoku kłamstw i bredni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 17:24, Jan Czarny napisał:

>
> > Czytałem staty ;]
> Podaj linka do nich:)
>
Książka

To albo badania te były przeprowadzane na bardzo niereprezentatywnej grupie, albo wszyscy ludzie dookoła mnie są bardzo niereprezentatywną grupą ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce sobie to policzyć to tutaj ma najbardziej wiarygodną informację
http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xchg/gus

i nawet licząc,że jakieś 3mln ludzi wyjechało z kraju to i tak nie będzie to 70%-możliwe że chodzi o jakiś region w jakimś województwie,bo nie sądzę żeby to było w całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 17:14, xDeuSx napisał:

Ostatnio straciłem wiarę w popularny i ponoć obiektywny program "Teraz my". A szkoda, bo było
to ostatni program, w którym można było ujrzeć resztki zdrowego rozsądku i przyzwoitości wśród
prezenterów.

Nie jest obiektywny, bo nie wspiera PiSu na każdym kroku?

Dnia 05.10.2007 o 17:14, xDeuSx napisał:

Tak samo dobił mnie debilizm mediów, które ogłosiły, że debatę Kaczyński-Kwaśniewski wygrał
ten drugi.

To była ankieta przeprowadzona wśród telewidzów. Ale z nich debile, mają inne poglądy ode mnie! Skandal!

Dnia 05.10.2007 o 17:14, xDeuSx napisał:

Jak to powiedział premier, litościwie spuszczę na to zasłonę milczenia.

Chyba na swoje własne słowa...

Dnia 05.10.2007 o 17:14, xDeuSx napisał:

Czekam tylko na debatę Tusk-Kwaśniewski. Będzie ciekawie, szczególnie gdy obaj panowie pogubią
się już w potoku kłamstw i bredni...

Czy Ty naprawdę uważasz, że Kaczyński jest ostatnim sprawiedliwym, a reszta to oszuści, złodzieje, zdrajcy itd? W tej debacie nie będzie zwycięzcy - bo obaj panowie dążą do udupienia Kaczyńskiego. Będzie natomiast przegrany - ten ostatni. I gwarantuję Ci, że notowania PiSu spadną bardziej niż PO po poprzedniej debacie. Wtedy nastąpi zamiana ról - to Tusk będzie uciekał od debaty z Kaczorem. Zastanowiłeś się, dlaczego PiS tak rozpaczliwie dąży do tego, by debata Tusk-Kaczyński była przed Tusk-Kwaśniewski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugi post ale w poprzednim nie zdążyłem na wszystko sodpisać bo musiałem wyjść :)

Dnia 05.10.2007 o 14:57, Mr.Kubu napisał:

Nie wiem czy ty, ale na każdym kroku spotykam się z warczeniem na TVP, a jeśli chodzi o inne
"prawie obiektywne" stacje lub gazety to im już nie przeszkadza.


Bo TVP nie jest obiektywne dlatego ludzie na nią "warczą". Masz chociażby przykład z ostatnich dni, kiedy TVP udawała że zgubiła ( potem mówili że taśma jest złej jakości ) taśmę z wizytą Tuska w Wilekiej Brytani. Najzwyczajniej w świecie nie chcieli pokazać w Wiadomościach oponenta PiSu kiedy całkiem udanie prowadził spotaknia za granicą. Zobacz tez jak mało ostatnio się mówi o innych partiach, a przypominam że mają prawo do takiego samego czasu antenowego. Czy to jest obiektywizm ? Czy może jest to wykorzystanie mediów do celów politycznych ? Dziwnym zbiegiem okoliczności ostatnio pełno jest Kaczyńskiego w TVP i Wiadomościach. No, ale w końcu to premier i fakt że "jego" człowiek jest szefem TVP zapewne nie ma znaczenia....

Dnia 05.10.2007 o 14:57, Mr.Kubu napisał:

Niech zgadnę - zapewne wierzysz w kosmicznego maibacha, którego ojciec dyrektor podobno posiadał?


W maybacha może i nie ale Audi A6 za ok 300 tyś jest jak najbardziej prawdziwe :)

Dnia 05.10.2007 o 14:57, Mr.Kubu napisał:

> (...)czyli wykorzystuje prokuraturę do własnych celów politycznych.(...)
Ciekawe jakich.... powiem tak: podaj przykład, bo bez tego ani rusz.


Świetny przykład minister Ziobro. Te wszystkie konferencje, blask fleszy i minister który z dumą przedstawia kolejny sukces ( że nie wspomnę o nadużywaniu pewnych sformuowań których człowiek na takim stanowisku używać nie powinien). Tylko że potem nie ma żadnych zarzutów i ludzi się wypuszcza. PiS zapowiadał że odpowiedzialnych za afery III RP będzie karać. Okazuje się że pomimo szumu medialnego panu Ziobro nie udało się wykryć żadnej afery i nikomu postawić zarzutów. Może poza środowiskiem piłkarskim, za co im chwała. Chociaż to też połowiczny sukces, bo mecze dalej są ustawiane.
Kolejny przykład to tuszowanie mini afer dotyczących członków własnej partii. Afera którą wywołała Beger - cisza, afera z oczyszczalnią w którą był zaangażowany pan Putra - cisza. Mamy tylko dziwnym zbiegiem okoliczności afery korupcyjne dotyczące ludzi z opozycyjnych partii. Czy dlatego że ci z PiSu nie biorą ?? Nie, dlatego że na tych z PiSu nikt nie szykuje prowokacji....

Zobacz tez jak PiS wykorzystuje stanowiska rządowe do kampani wyborczej. Premiera pokazuje się ciągle w tv, bo trudno nie pokazywać premiera. Pan Ziobro ostatnio jakoś coraz częściej ma konferencję. Pani N. Rokita, jedzie z prezydentem do USA na spotkanie z wyborcami za publiczne pieniądze. Pojechała jako doradca, ale dziwnym zbiegiem okoliczności startuje z listy z Warszawie gdzie walczy z Tuskiem. A głosy z zza granicy liczone są właśnie jako te ze Stolicy. Ale to wcale nie jest element kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

Nie wiem co widać i gdzie to widzisz. To jest nic innego jak zagrywka przedwyborcza PiSu.

Przecie Tusk mówił, że nie wyklucza ŻADNEJ koalicji - żadnej czyli możliwie także z lewicą.

Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

Wmawia
ludziom że PO jest związana z lewicą, żeby zyskać parę punktów.

PO jest podzielona na część bardziej prawicową - w niej(raczej) był Rokita oraz na lewicową gdzie jest Tusk, dlatego też słowa premiera nie są tylko pustymi hasłami. Po części to najprawdziwsza prawda :)

Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

Jakbym na forum wmawiał ludziom
przy każdej okazji przez dwa lata, że Mr Kubu jest najlepszym kumplem qrczaka90, to każdy by
w to uwierzył. Na takiej samej zasadzie działa PiS.

Tu przy okazji pozdrawiam qrczaka90, który ugiął się pod presją moich miażdżących argumentów i uciekł. xPP

Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

:)) No pewnie że całemu złu w Polsce jest winna opozycja. Wszytskie niepowodzenia PiSu to wina
PO, przecież to oczywista oczywistosć :))

Nje! Ale w tamtej sprawia tak było i nie można tego niczym zaprzeczyć.

Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

To kolejna rzecz którą "widać". Nie wiem gdzie to wszystko widzisz i co widzisz ? Na razie
to jest tylko kolejny pusty slogan Kaczyńskiego, który konsekwetnie realizuje swoją politykę
zniszczenia opozycji. Wmawia ludziom że PO jest związana z lewicą, wmawia że jest na usługach
Niemiec. Jednym słowem uosabia w PO wszystkie strachy części narodu. I nie łudź się że on tak
myśli. Jemu zależy żeby ludzie tak myśleli ( bo wątpie żeby sam wierzył w takie brednie ) bo
w ten sposób pozbywa się najgroźniejszego konkurenta na scenie politycznej. Jak to ujął pan
Kurski którego przypadkowo nagrano : "Ciemna masa to kupi...." Myślę że to zdanie najlepiej
obrazuję politykę PiSu...

Ale czy ty nigdy nie zaobserwowałeś dziwnego stanowiska PO w stosunku do Niemiec? Nie trzeba być zwolennikiem PiS- u aby to zobaczyć.

Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

Bo TVP nie jest obiektywne dlatego ludzie na nią "warczą"

Nie tylko TVP.

Dnia 05.10.2007 o 16:34, hehe napisał:

Świetny przykład minister Ziobro(...)

Czepiasz się go jak opozycja ;) Człowiek chce coś dobrego wprowadzić, stara się i to udanym skutkiem a jest atakowany jak by był jakimś wrogiem nr. 1.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 12:21, Mr.Kubu napisał:

> Świetny przykład minister Ziobro(...)
Czepiasz się go jak opozycja ;) Człowiek chce coś dobrego wprowadzić, stara się i to udanym
skutkiem a jest atakowany jak by był jakimś wrogiem nr. 1.

Dzięki dobrym chęciom piekło ma doskonale rozbudowaną sieć dróg - brukowanych, bo brukowanych, ale zawsze ; ).
PiS wybrał sobie taki styl prowadzenia polityki, to teraz się to odbija, ja nie wątpię, że wielu ludzi w PiSie chce dobrze, tylko w swoich chęciach czasami zapominają o profesjonalizmie. Sam Jarek, jak i co poniektórzy koledzy partyjni, posługują się taką dość błyskotliwą, czasami, retoryką która sprawia, że ktoś musi być, albo za nimi, albo przeciw nim i to sprawia, że mają duży elektorat pozytywny i równie duży negatywny, który nie będzie głosował za kimś, tylko przeciw PiS.

A jeśli chodzi o TVP, to chyba nie powinno się mówić o niej telewizja publiczna, tylko państwowa, gdyż zawsze ta stacja jest bardziej prorządowa, niż inne stacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie dziwna sprawa z tymi statystykami. Co inna gazeta, źródło to ine wyniki. Raz na korzyjśc PiSuaru, raz na PO. Raz bardziej przychylnie dla Samoobrony i LPRu, raz te partie nawet progu wyborczego nie są w stanie przekroczyć. Czyżby tak szybko zmieniały się nasze preferencje? Czy może kolejna manipulacja - ktoś widiz, "a to PO i tak nie ma szans to zagłosuje na PiSuar, by mieli tą swojawiekszość"?. Czy moze tak są dobierane jednostki do tej statystyki?! To by się mogło zgadzać - na wsiach, wśród ludzi prostych i nie wykształconych, a takze we wschodneij Polsce przeważą elektorat PiSuaru. A w miastach, wśród inteligencji i na zachodzie oraz na północy (ziemie odzyskane) PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 16:36, Pablor napisał:

Szykuje się prawdziwy dramat i samodzielne rządy PiS-u.

oby nie ziściły sie twoje wróżby... dwa lata z PiS to już za dużo... ja liczę że do władzy dojdzie stary, dobry Kwaśniewski Alexander. Jak dla mnie kapitalny poslki polityk. z wizerunkiem, umiejętnościami i doświadczeniem. choc wiem że niestety sporo ludzi jest do niego uprzedzonych... to że miał jedną wpadkę na Ukrainie to nie mówi od razu że jest menelem i chodzi na AA. to tak jakby wyciągac ponownie że dziadek Donalda Tuska był w Wehrmahcie... a co to ma do rzeczy? i co ma on odpowiadac za życie swoich przodków? a Kwaśniewski miał po prostu chwilę słabości i tyle... a co robią Kaczyńscy? za przeproszeniem to w Poslkiej władzy za ich kadencji panował istny BURDEL. Więc jak Kaczyński nie zdoła wrócic to cóż... Ostatnia nadzieja dla Polski w Donaldzie Tusku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak dla mnie kapitalny poslki polityk. z wizerunkiem,

Dnia 06.10.2007 o 16:57, Samildanach napisał:

umiejętnościami i doświadczeniem. choc wiem że niestety sporo ludzi jest do niego uprzedzonych...


Myśle podobne. Kolo, który miał cośw głowie. Potrafił żyć i z zachodem jak i ze wschoidem. A Kaczyński wszystko psuje - on nie będzie sie kłaniał w pas sąsiadą, za to włazi w dupsko amerykanów, że aż niemiło. A to chjyba normalne, ze w polityce międzynarodeoej i to szczególnie między swymi sąsiadami trzeba zachowac jakąś kultue i poziom. Nasz zakompleksiony jegomość popsuł reputacje kraju oraz stosunki Polska - UE. O Rosji niechce juzwspominać. Na Rosje nie wolno sie wypinać i obrażać. Owszem oni nas nie lubią, a my ich. Jednak lepiej robić tak by mimo wszystko mieć jakieś korzyści z kontaktów z tą potęgą światową. Ludzie narzekajana Kwaśniewskeigo bo "złodziej i sienakradł, a do tego pijak". Nie patrzą na to, że wtedy było jednak lepiej, a na to, że PiS będzie go rozliczał - przy okazji samemu kradnąc itp. To, że pije to co? Każdy ma jakieś wady! A napewno jego wpadki bardizej nie kompromitujaPolski i Polaków nizeli polityka braci Kaczyńskich, czy nawet sam ich wygląd i sposó rozmawiania...

Dnia 06.10.2007 o 16:57, Samildanach napisał:

to że miał jedną wpadkę na Ukrainie to nie mówi od razu że jest menelem i chodzi na AA. to
tak jakby wyciągac ponownie że dziadek Donalda Tuska był w Wehrmahcie... a co to ma do rzeczy?


Podobna sprawa, ze ktoś bym współpracownikiem SB. Czy tylko to, że znalexli jego teczkę. Co z tego? Jak orbi cos dobże to powinno siego zostawić na miejscu. A zresztateczki tych najważnijeszycvh szyvch zostały popalone zaraz po transfromacji. Niby każdy o tym wie a jednak wyciaga się co jakis czas jakieś spreparwane kseroopie z kserokopi kserowane z 10 razy, które są tylko poszkalką. Jask chciano sielustrować to trzebabyło rtobić to 10 lat temu. wyciaganie tych teczek jest tylko zasłonom dymną dla rządu, któy nic nie robi i zajmuje sie pierdołami. Piolsudzki jakoś swą administracje i wojsko opierał tylko i wyłącznie na wosjskowych i urzędnikach, którzy służyli wcześniejszym okupantom. Źle było? Sarkozii też napił siew Moskwie z Putinem i jakosnikt nie robi z tgo afery...i

Dnia 06.10.2007 o 16:57, Samildanach napisał:

i co ma on odpowiadac za życie swoich przodków? a Kwaśniewski miał po prostu chwilę słabości
i tyle... a co robią Kaczyńscy? za przeproszeniem to w Poslkiej władzy za ich kadencji panował
istny BURDEL. Więc jak Kaczyński nie zdoła wrócic to cóż... Ostatnia nadzieja dla Polski w
Donaldzie Tusku!


Najbardziej mnie wku... to jego pitolenie, że oni są jedynaprzyszłościa, że oni naprawiają kraj, że coś robią. Jak to widże to niemogę. Plusem ich rządzenia jest wzrost gospodarczy, który oni przypisuja sobie za zasługę. Jednak oni tylko przyczynili sietym do rozoju gosp., że sienie wtrącali do polityki gospodarczej. Tylok dizęki temu jest jak jest. A jak by być mogło dzięki ich "zbawczej" interwencji, czy "przyszłosciowym" reformom nawet boje siemyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 17:13, Ceteris Paribus napisał:

ciach

hmmm tu w gruncie rzeczy zgadzam się z tobą PRAWIE ze wszystkim...
na pewno zla byla polityka wobec Rosji... Kwaśniewski umiał dystansowac się kiedy trzeba, a także potrafił iśc na kompromis. a Kaczynscy myslą że oni mogą każdego zmusic do posłuszeństwa... Ich polityka tylko i wyłącznie szkodziła naszemu państwu zarówno w sprawach gospodarczych jak i dotyczacech polityki zagranicznej i wizerunku naszego kraju. jednak jak to sie wyraziłeś "włażenie w dupsko amerykanów aż nie miło..."... z tym się nie zgodzę... myślę że Amerykanie są takim narodem z którym opłaca się trzymac tym bardziej iż są przeciwwagą dla Rosji z którą jak słusznie napisałeś nie lubimy się zbytnio... jednak trzeba się z nią liczyc co jak zauważyłeś Kaczyńscy niczymn niemowlaki olewają.

Dnia 06.10.2007 o 17:13, Ceteris Paribus napisał:

Najbardziej mnie wku... ciach

mnie najbardziej wku**ia tekst promujacy Kaczyńskich-stworzmy IV RP!!! jak dla mnie to pusty frazes... ale wg mnie nie mial prawa w ogole takiego tekstu użyc... to nie on tworzy RP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 17:41, Samildanach napisał:

jednak jak to sie wyraziłeś
"włażenie w dupsko amerykanów aż nie miło..."... z tym się nie zgodzę... myślę że Amerykanie
są takim narodem z którym opłaca się trzymac tym bardziej iż są przeciwwagą dla Rosji z którą
jak słusznie napisałeś nie lubimy się zbytnio... jednak trzeba się z nią liczyc co jak zauważyłeś
Kaczyńscy niczymn niemowlaki olewają.


Chodzi mi o to, że tak nas bardzo ciagnie do bycia 51 stanem US i A, że zapominamy o naszych bliższych sojusznikach, z któymi powinniśmy mimo wszystko bardizej trzyamc. W konflikcie US i a Rosaj wolałbym zostać po środku ibrać troche z tego i troche z tego. A Kaczyński i jego rząd tak się cieszą z tej tarczy anty rakietowej jak by to było dla nas jakieś błogosławieństwo. Przy tym nie mówi się nam nic co my w gruncie rzeczy będziemy z tego mieli poza zaostrzeniem konfliktu z Moskwą. Nic nie negiocjuje, nie słyszałem o żadnych konkretach. I nie zdziwiłbym sie gdybyśmy wyszli na tym jak zabłocki na mydle, a on by siejeszcze chwalił jaka to wspaniałą rzecz ta tarcza... Sprzedali nam lipne F-16, które sie co chwila psują (a nie mówiłem?) w gruncie rzeczy do pilnowania tej ich tarczy, więc powinniśmy tak łatwo nie zostawić sprawy tej tarczy. Przeceiż z tego powinny być bardzo poważne pieniadze, które mogły by, a nawet powinny podleczyć słuzbę zdrowai, czy spełnic obietnice podwyzek pensji dla niektórych państwowych zawodów. A jestem aż pewien, że oni oddadzą ten teren za bezcen i ogloszą to wielkim sukcesem :\

Dnia 06.10.2007 o 17:41, Samildanach napisał:

> Najbardziej mnie wku... ciach
mnie najbardziej wku**ia tekst promujacy Kaczyńskich-stworzmy IV RP!!! jak dla mnie to pusty
frazes... ale wg mnie nie mial prawa w ogole takiego tekstu użyc... to nie on tworzy RP...


No właśnie! Jaka IV RP? Co to za bzdury? Czy cos sieaż tak diametralnie zmieniło (na leposze)? Nic! IV RP mogłaby być po 100 latach np po rozpadzie UE i proklamowaniu suwerenności, a nie dlatego, że jakiś zakompleksiony prostak tak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 18:17, Ceteris Paribus napisał:

Chodzi mi o to, że tak nas... ciach


z kazda chwila zgadzam sie bardzie z toba:) tak przyznam że negocjacje braci kaczynskich przejdą chyba do legendy... tragiczne były ich posunięcia. tam gdzie mogli targowac oddawali tam gdzie nie mogli tam starali sie ile tylko mogli... po prostu istna komedia... cała ta tarcza antyrakietowa to mimo wszystko wznowienie "zimnej wojny"... przecież tak jak amerykanie zbudowali "ojca bomb" tak teraz ruscy wyprzedzili ich o glowe budujac "matkę wszystkich bomb".... po prostu zostawie to bez komentarza... Kaczynscy myslą że są liczącymi się graczami w dzisiejszym świecie a w rzeczywistości są jedynie marnymi pionkami, na szachownicy rozgrywki politycznej miedzy Rosja i USA, które bardzo łatwo oddaje się pod bicie by osiągnąc jakis cel...

Dnia 06.10.2007 o 18:17, Ceteris Paribus napisał:

No właśnie! Jaka IV RP? Co to za bzdury?


tu się mylisz... bzdury często wynikają z jakichś prostych pomyłek a proklamowanie IV RP to nie bzdura tylko totalny absurd, wierutna bzdura, idiotyzm, porażka, nędzny chwyt propagandowy i jeszcze kilka epitetów bym znalazł....

Dlatego... KWAŚNIEWSKI NA PREZYDENTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować