Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2007 o 21:41, xDeuSx napisał:

>

ogolnie sie zgadzam z twoim podejsiem do sprawy choc sam poglady mam inne ale nie zgodze sie aboslutnie ze pozycja Polski zostala wzmocniona na arenie miedzynarodowej... wrecz przeciwnie! od chwili kiedy Prawo i Sprawiedliwosc zdobylo wladze nasza pozycja w huraganowym tempie leciala w dol... jesli uwazasz ze jest inaczej to moze poprzesz to logicznym argumentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie znam nowego wizerunku Kwaśniewskiego poza debatą. Kolega Pablor niestety nie zauważa sporej liczby rzeczy, które piszę, i zapewne szuka teraz szczęki pod stołem. Nie umie po prostu patrzeć na partie całościowo, ale na poszczególnych członków. Do tego zmierzam- ja np. dużym szacunkiem darzę p. Borowskiego, który wydaje mi się mądrym i rozważnym politykiem, nie obrzucającym od razu oskarżeniami za każde słowo. Twoje podejście jest właściwe- nie bronisz ogółu, tylko jednego polityka. Po prostu nie potrafię tak umiejętnie tuszować niektórych faktów, których dopuszczali się choćby Oleksy, Kalisz... Jedni są bardziej winni, inni mniej. Tak to jest- partia rządzi swoim przedstawicielem, nawet najwyższym, a w/w zapewne stali wysoko w jej zarządzie i bezpośrednio naciskali na niego. Chodzi mi o partię, to wszystko, o ogół, bo decyzje w nich podejmuje się całościowo i czasem trudno ocenić pojedyncze osoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:44, Mogrim napisał:

>\

wymieniac afer koalicji PiSowskiej nie bede bo jest rownie dluga ale tu nie chodzi o to...
p.Aleksander Kwasniewski BYL komunista. a dziadek Donalda Tuska BYL w wehrmahcie i duzo by dalej tak wymieniac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:47, Samildanach napisał:

p.Aleksander Kwasniewski BYL komunista.


Jakie BYŁ? On żyje. Przeprosił kiedyś za to? Przyznał, że żałował? Nie. Komuch i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:46, reykan napisał:

Do tego zmierzam- ja
np. dużym szacunkiem darzę p. Borowskiego, który wydaje mi się mądrym i rozważnym politykiem,
nie obrzucającym od razu oskarżeniami za każde słowo.


Dokładnie - ja podobnie - widać że można być działaczem lewicy jak Borowski albo ś.p. Jacek Kuroń a jednocześnie politykiem rozsądnym.
To że ktoś był w PZPR nie przekreśla go od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:46, reykan napisał:


o tak z ta wypowiedzia zgadzam sie w kazdym calu...
Borowski-polityk naprawde inteligentny nie bawiacy sie w glupie odzywki, wyzwiska, czy obrzucanie za przeproszeniem gó**em...
no i przyznam ze wiele naprawde wiele "czarnych" osobistosci wyszlo spod skrzydel SLD... ich historia jest juz splamiona... jednak sa w szeregach LiDu ludzi którzy maja mozliwośc zmienic Polske w sensie pozytywnym. i wg mnie sa to wlasnie m.in. Aleksander Kwaśniewski i wspomniany przez Ciebie Borowski...
i wlasnie oni maja szanse udowodnic to ludziom ze chca dobrze... tylko by zmienic swoj wizerunek musza robic to czynami nie tylko slowami... jednak uprzedzenie do SLD nie zniknie jeszcze na dlugi dlugi czas nawet jesli zmieni sie na lepsze... ale coz historii wymazac sie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:52, Mogrim napisał:

> p.Aleksander Kwasniewski BYL komunista.

Jakie BYŁ? On żyje. Przeprosił kiedyś za to? Przyznał, że żałował? Nie. Komuch i tyle.

No i ekstra tylko koumnisci wyzwola ten kraj z kaczek! Spalic koscioly!! Spalic konstytucje!! Czas na rewolucje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zaskoczyła mnie wypowiedź Kaczyńskiego jak to oni wiele dobrego w UE zdziałali, że już nikomu nie służą tylko teraz traktują ich z szacunkiem. [ !? ] Jakim szacunkiem ja się pytam? UE działa na zasadzie kompromisów, umów, nie krzyku że my tak chcemy a jak nie to się z wami nie bawimy. Jestem przekonany, że przynajmniej połowa wysoko postawionych osób w UE dziwi się i śmieje do rozpuku z zachowania dwóch dumnych kaczuszek x]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego zmierzam właśnie. Pablor broni całej partii, ja mu nie przyznaję racji, od razu jestem fanatykiem, ale naprawdę umiem z niej wyciągnąć kilku członków mądrów i użytecznych dla Polski- co nie znaczy, że popieram tą partię, bo za ich plecami niestety mogą różni ludzie stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:52, Mogrim napisał:

> p.Aleksander Kwasniewski BYL komunista.

Jakie BYŁ? On żyje. Przeprosił kiedyś za to? Przyznał, że żałował? Nie. Komuch i tyle.

to ze nie przeprosil nie znaczy ze jest komunista...
poza tym prosze nie przekrecaj moich slow. wiesz przeciez o co mi chodzilo...
poza tym mozna przepraszac slowami a mozna przepraszac zmiana w sobie, dzialaniem w celu poprawienia Polski itp itd... i jak dla mnie nie ma sensu wyciagania brudow sprzed kilkunastu lat jesli dzialania danego czlowieka ewidentnie zmienily sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:56, Pablor napisał:

Ups, toś poleciał... kulturalnie.


Powtarzam: gdzie chwaliłem młodzież wszechpolską, kłamczuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee, no to teraz na polu boju pozostaje już tylko Mogrim ;-). Nie wiem czy to moje niedopatrzenie czy Twoje "cudowne nawrócenie", ale zgadzam się z Tobą i wyciągam rękę..... celem pojednania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:44, Samildanach napisał:

wrecz przeciwnie!
od chwili kiedy Prawo i Sprawiedliwosc zdobylo wladze nasza pozycja w huraganowym tempie leciala
w dol... jesli uwazasz ze jest inaczej to moze poprzesz to logicznym argumentem?


Za pomocą stanowczego sprzeciwu i konkretnych wymagań pokazaliśmy, że skoro jesteśmy częścią wspólnoty to mamy takie same prawa i obowiązki jak inni. Ot, choćby sławna walka o pierwiastek. Na tym prostym przykładzie udowodniliśmy, że stawiamy na swoim i nie ulegamy innym bez słowa, jak miało to miejsce za kadencji Kwacha.

Również rozmowy o tarczę antyrakietową mimo wyraźnej niechęci Rosji kontynuujemy i będziemy kontynuować, a sama tarcza najprawdopodobniej powstanie.

Jak wyglądałoby to za kadencji Kwacha? Pozwolę sobie na krótki, ale sensowny żarcik w formie dialogu:

[P]utin: Zdrastwujtie, tawariszcz Kwaśniewski... My nie chcemy wasza tarcza antyrakietowa, pajeli?
[K]wach: Da, tawariszcz Putin! Jasna! Za matuszke rosije!

Żart może dość skrajny, ale prawdziwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 21:55, Samildanach napisał:

i jak dla mnie nie ma sensu wyciagania brudow sprzed kilkunastu lat jesli
dzialania danego czlowieka ewidentnie zmienily sie...


Nie przeprosił za te brudy. Komuchem się jest do końca życia. Jakby mu PZPRu nie rozwiązali dalej by tam był. Jak działania tej czerwonej świnki się zmieniły? Mniej pije?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować