Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2007 o 22:00, Pablor napisał:

Kiedy ich zaatakowałem i nazwałem ugrupowaniem nacjonalistycznym, broniłeś ich jak dziewictwa
własnej siostry, stąd taki mój osąd.


Bo bredziłeś. To że bronię FAKTÓW nie znaczy, że kogoś chwalę. Pokaż wypowiedź gdzie ich chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie o tym pisałem, Mogrim mówił o LiD komuniści, czyż ludzie których wymieniłem: Borowski, Gieremek czy Frasyniuk nie są częścią tej partii. Dopóki tacy ludzie będą w LiD będę ich bronił, bo to przyzwoici obywatele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej kąsa ;-). Wojowanie kojarzy mi się z większą liczbą zwolenników po danej stronie konfliktu, a Mogrim walczy dla zasady. Należy to uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem...
To znaczy... gdybym mógł głosowałbym na PiS!

Nie rozumiem ludzi, którzy głosują na Platforme... Kaczorki chcą właśnie powywalać te całe bydło, które do tej pory siedziało w Sejmie. Ludzie nażekali/nażekają "my w Rządzie mamy kupe złodzieji" i dlatego PiS się ich wszystkich pozbywa i to mi się podoba!

A Tusk sprzeda Polske Niemcą!

... to oczywiście moje skormne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj. Nie każdy kto był w partii był komunistą. Jest to wielki błąd popełniany przez tzw. znawców tematu. Wielu ludzi zapisaywało siedo partii gdyż nie mieli innej alternatywy. Chcieli cos zrobić, nie tylko koniecznie dla siebie, byli takze patriotami, ale po prostu nie mieli innego wyjścia. Bycie w partii otwierało Ci drzwi kariery do zawodeoej i lepszego życia. Gdy nie byłeś w partii to miałesś marne szanse by cos osiągnąć. Przynajmniej 90% profesorów na uczelniach otrzymała swe tytuły tylko dlatego, że byli w partii. Podobnie w innych zawodach. Nie oznacza to, że nie bylo tam prawdziwych komunistów. Byli, jednak byli oni w mniejszości. Głownie to ludzie o lewicowych poglądach, czy zapisani tam z ww. musu. Ludzie w tym kraju są przewrażliwieni na temat lewicy. Wg nich ktoś kto ma lewe poglądy od razu jest komunistom, absurd! Mówi się, że za rządów SLD było tyle afer itp. Czy teraz ich nie ma, myślicie, że następony rząd nie będize wyciągał przekrętrów PiSowskich czy ich popleczników? Rząd PiSu naprawde nic nie robi poza wyciaganiem niepotrzebnych teczek czy wyciąganiem bródów z prze ponad 10 lat. Trzebabyło to robić zaraz po transformacji jak juz!

Pablor

Dnia 06.10.2007 o 21:12, reykan napisał:

Z Mogrimem nie pogadasz, ma poglądy zbliżone do fanatyzmu religijnego. Odradzam jakąkolwiek
dyskusje, .pisze o komuchach, wielbi Młodzież Wszechpolską i uważa, że jego poglądy są jedynymi
słusznymi
.
Dla niego Frasyniuk i Olejniczak to również komuniści.


W 100% POPIERAM kolegę. Miałem tą (nie)przyjemność rozmawić z tą persona o religii. Ten temat udowadnia to co napsiaęłś wyzej, a w szczególności to w ostatniej części co pogróbiłem. No, ale na szczęścei on nie ma żadnhc kompleksów X] Zawsze zrobi z siebie fanatyka, potem rząda cytatów, a jak mu coś udowodnisz to ciągnie to w nieskończoność, że to nieprawda i kłamstwo,. ehh.... co za krzykacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:11, ImRo Nixon napisał:

Moim skromnym zdaniem...
To znaczy... gdybym mógł głosowałbym na PiS!

Całe szczęście nie możesz

Dnia 06.10.2007 o 22:11, ImRo Nixon napisał:

Nie rozumiem ludzi, którzy głosują na Platforme...

Ja też nie

Dnia 06.10.2007 o 22:11, ImRo Nixon napisał:

A Tusk sprzeda Polske Niemcą!

Też nie lubię Tuska,ale nie można człowieka osądzać z powodu przeszłości jego rodziny,że niby jak jego dziadek był w Wermachcie to on do tej pory współpracuję z niemcami.Nonsens

Dnia 06.10.2007 o 22:11, ImRo Nixon napisał:

... to oczywiście moje skormne zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego rządził i zasiadał w jednych ławach z takimi ideałami przyzwoitości jak Lepper :-). Kolego z tym bydłem chyba przesadziłeś, a w PiS-ie też bym znalazł kilka zakał, takich jak "złotousty i prawdomówny" Jacek Kurski. I jeszcze jedno: Niemcom, nie Niemcą i to bzdurna teza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:11, ImRo Nixon napisał:

Moim skromnym zdaniem...
To znaczy... gdybym mógł głosowałbym na PiS!

Nie rozumiem ludzi, którzy głosują na Platforme... Kaczorki chcą właśnie powywalać te całe
bydło, które do tej pory siedziało w Sejmie. Ludzie nażekali/nażekają "my w Rządzie mamy kupe
złodzieji" i dlatego PiS się ich wszystkich pozbywa i to mi się podoba!


Aha....czyli chciał usunąć Leppera ,bo tak Kaczyńskim się chciało :P.Zaangażowali do tego CBA i żeby mała niedoróbka CBA ,Lepper teraz by gnił za kratkami :P.To jest taktyka PiS.....żeby wszystkich usunąć bez konsekwencji na własnym imieniu :P.Co do złodziei to PiS na pewno też nie jest święte :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo mi się ono podobało to zdanie. Lud chce głosować na PO bo: Tusk umie ładnie mówić, bo na PiS ludzie gadają że kościółkowy, moherowy i antygejowski(oczywiście nie wiedzą o tym jak siebie okłamują i innych),
nasłuchali i naoglądali fotomontaży jaki to PiS "be" jest(bo nie wykonał zasad jakie się zobowiązywał tyle że nie widzą w tym wyboru zła mniejszego), bo wstydzą się, głownie młodzi ludzie nieszczerzy głosują na PO bo wstydzą się głosować na PiS ale oni i tak zagłosują bo głosowanie jest tajne i bardzo dobrze. Niechaj Prawo i Sprawiedliwość wygra te wybory. A za 2 lata chciałbym aby do kandytatury startował na dozorca Polski Z. Ziobro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaj moje następne posty. Mówisz o tym, że partia dawała lepszą przyszłość- dobry zawód zapewne. I niestety do zawodu często szli ludzie zupełnie niewykwalifikowani, przepychani na siłę przez partynych kolegów. To oni burzyli w komunie kraj. Nie mów mi, że tylko tak dało się wybić. Wałęsa nie należał do partii, ale dokonał przewrotu, a niby taki zwykły robotnik. Coś nie widziałem, by ci, co zasiadali w PZPR, pałali się do zmian. No ale wtedy ucieka im duża pensja, zawód, kontakty itp. Polacy tamtej rzeczywistości byli na tym punkcie zachłanni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że imro nixon to jedna z ofiar propagandy Jarka K. Niemców można nie lubić, Niemców nie trzeba się bać, ale na złe stosunki z Niemcami w dzisiejszej Europie nikt nie może sobie pozwolić. Nie powinniśmy im lizać tyłka, ale obrażać ich też nie wypada, to największy płatnik w UE i to przede wszystkim z ich kasy możemy modernizować naszą infrastrukturę (może ruszymy z tymi drogami ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:16, Nertis napisał:

>

dokladnie tak i mowienie ze LiD ma zlodziejska przeszlosc to takie same gadanie... zadna partia nie jest swieta... a piora brudy na sobie zawsze w czasie kampanii... to jest chore... glupie gierki byle tylko dostac wakat... a pozniej znow powstana takie koalicje jak ta ostatnia i bedzie kolejny ubaw za granica... Lepper i Giertych u wladzy... szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki:
Ciekawe, co rządzący w następnej kadencji politycy partii, które "wyłącznie liczą się na scenie politycznej" mają zamiar zrobić z długiem publicznym, który w 2006 roku wynosił 478,5mld zł a według prognoz (zapewne optymistycznych) Ministerstwa Zadłużania (zwanym dla niepoznaki Ministerstwem Finansów) wyniesie w 2008 roku.... uwaga... tarabarabumbum... 564,2mld zł! To prawie 100mld zł w 2 lata! Taki dług odpowiada 48% PKB (to dla zwolenników teorii koniunktury, ponieważ międzynarodowe instytuty przewidują, że w 2009 roku będzie to już ponad 51%). Co więcej, prognozy na 2010 rok przewidują dług w wysokości 694,1mld zł! Sama obsługa tego długu wyniosła w 2007 roku 28mld zł a w 2010 roku ma wynieść już 35mld zł. Pozwolę sobie oskarżyć PiS o największe zadłużanie Polski w historii III RP. Circa 1/5 zadłużenia powstała w ostatnich 2 latach, natomiast bękart okrągłego stołu liczy sobie zaledwie 18 lat. Pozostali nie są bez winy, bo skąd te pozostałe ~450 mld? Ano z rozdawnictwa publicznej kasy! Z ulegania naciskom czerwonych pająków we władzach związków zawodowych, z powiększania wydatków na administrację (w czym PiS osiąga mistrzostwo), z przywilejów emerytalnych, z odpływu kasy do szarej strefy spowodowanego rabunkiem poprzez podatek progresywny, pompowania mld zł w niewydolny system opieki zdrowotnej i emerytur itd. Kto powstrzyma to szaleństwo w sposób demokratyczny? Jeżeli nie zrobi tego UPR & Bracia to nie wiem kto. To moja prywatna nadzieja. Wszyscy inni już rządzili (inni niż UPR). Jeżeli to się nie uda to pozostaje nam albo obalenie systemu (gdy zbankrutuje), albo zdychanie z głodu pod płotem. Sam naliczyłem już 3 podwyżki cen jedzenia w tym roku.

P.S. Dane pochodzą stąd:

http://www.finanse.egospodarka.pl/25065,Dlug-publiczny-2007-2010-prognozy-i-koszty-obslugi,1,48,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:21, Pablor napisał:

Myślę, że imro nixon to jedna z ofiar propagandy Jarka K. Niemców można nie lubić, Niemców
nie trzeba się bać, ale na złe stosunki z Niemcami w dzisiejszej Europie nikt nie może sobie
pozwolić. Nie powinniśmy im lizać tyłka, ale obrażać ich też nie wypada, to największy płatnik
w UE i to przede wszystkim z ich kasy możemy modernizować naszą infrastrukturę (może ruszymy
z tymi drogami ;-)).


Masz całkowitą rację,kiedyś słyszałem takie zdanie(to chyba Bartoszewski powiedział) ,że jeżeli nie masz takiej siły żeby wjechać czołgami do Berlina to musisz się z nimi zaprzyjaźnic,chyba jakoś tak to brzmiało.A nasze stosunki z Niemcami są złe bo ciągle om przypominamy że gdyby nie oni to my byśmy mieli w Polsce szwajcarię dzisiaj,a co się stało to się od gadania nie odstanię niemcy muszą pamiętać że to oni wywołali wojnę,ale my nie możemy się na nich obrażać,tylko z nimi współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:


ja uwazam iz obaj tu macie sporo racji...
z jednej strony niektorzy szli do parti bo musieli choc niektorzy szli wlasnie dla kasy czy swietego spokoju...
Wałęsa nie zaakceptował tego układu no i widzimy co zrobił wywołał burzę albo był jednym z czynników wywołujących ją. no i dzieki temu zyjemy w kapitalistycznej Polsce...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:

Czytaj moje następne posty.


Następne, czy te wcześnejsze (juz je przecytzłame) bo nie rozumię?

Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:

Mówisz o tym, że partia dawała lepszą przyszłość- dobry zawód zapewne.


No tak. Każdy kto był przesesem, dyrektoretm, czy kimś kto sielifczył musaił byc w partii. Tak abyła rzeczywistość. chciałeś zrobić studia a nie miaęłś legitymacji, oj nie dobrze...

Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:

I niestety do zawodu często szli ludzie zupełnie niewykwalifikowani, przepychani na siłę przez
partynych kolegów. To oni burzyli w komunie kraj.


Czy to zanczy, że byli komunistami z krwi i kości o tak skrajnych poglądach? A czy teraz jest inaczej? Ludzie ledwo po maturze, czy nawet bez siedzą w rządzie. Do tego majawyroki za poważen przestępstwa, a człowiek który zburzył swój własny komi nie moze wykonywać zawodu.

Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:

Nie mów mi, że tylko tak dało się wybić.


Taka jest niestety smutna prawda o amtych czasach. Owszem było z 5 - 10 % ludzi, którzy nie byli w partiii a im się udało. Jednak mieli o wiele trudniej i zapewne bez znajomości sie nie obyło.

Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:

Wałęsa nie należał do partii, ale dokonał przewrotu, a niby taki zwykły robotnik.


Cóz to za porównaie? Był w opozycji, miał za sobą rzeszę robotników. On był tylko pionkiem to ludize dokonali przewrotu.

Dnia 06.10.2007 o 22:20, reykan napisał:

Coś nie widziałem,
by ci, co zasiadali w PZPR, pałali się do zmian. No ale wtedy ucieka im duża pensja, zawód,
kontakty itp. Polacy tamtej rzeczywistości byli na tym punkcie zachłanni...


A kto by dobrowolnie oddał swoje $$, władzę i wpływy? Do teog ludzią, którzy mało co sieznali na rządzeniu? tamten system wcale nie był aż taki zły. Pracuję z o wiele starszymi odemnie ludźmi. Niuegdyś pracowali oni w zakładach zarządzanych przez owych "komuinistów" - ludiz będących w partii. Zakłady te bardoz dobrze prosperowały, opłacało się mieć huty, robić statki, eksportowac towary na zachód. Potem przyszlo prezesostwo z solidarności, swojadroga też zapisane do partii (tyle, że w przekonaniu ludzi tej "dobrej") i co siestało? Przez głupie decyzje porozwalali zakąłdy, ludize na bruk, a zakłady poupadały. Już sam neiiwem, czy to nie była taka specjalan politylka zachodu, ktory widziął, że tu calkiem dobrze siedziało i można bylo zyć. Zachodu, ktroy chciał zrobić sobie tu nowe rysnki zbytu i mieć nowe inwestycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodałbym jedną rzecz, jeden może należeć do partii 20 lat i dzisiaj być przyzwoitym człowiekiem, a drugi 20 lat do "Solidarności" i być gnojem. To mnie właśnie wkurza w propagandzie PiS-u skreślają wszystkich z byłego układu bez względu na osiągnięcia i zasługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2007 o 22:32, Pablor napisał:

Ja jeszcze dodałbym jedną rzecz, jeden może należeć do partii 20 lat i dzisiaj być przyzwoitym
człowiekiem, a drugi 20 lat do "Solidarności" i być gnojem. To mnie właśnie wkurza w propagandzie
PiS-u skreślają wszystkich z byłego układu bez względu na osiągnięcia i zasługi.

tu sie zgodze... mnie to denerwuje bo wszyscy sie tak nastawiaja... ale w sumie czesciowo jednak o rozumiem... choc pogodzic sie nie moge:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować