Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

A gdzie tu idea partnerstwa! Jeżeli Polska polityka zagraniczna byłaby prowadzona profesjonalnie to nikt by się z nas nie śmiał... Dlaczego część polaków nadal uważa że ta zaściankowość jest skuteczna w polityce... gdyby polski rząd prowadził negocjacje profesjonalnie negocjacje osiągnoł by dużo więcej... A co do tego "szanowania polskiego głosu za granicą" to w końcu dojdzie do sytuacji w której całkowicie nas pominą w głosowaniach "bo to polaczki i napewno się nie zgodzą". Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć że skuteczna polityka polega również na ustępstwach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 15:12, Rusell napisał:

bosh Amerykanie się z nas śmieją że próbujemy im na każdym kroku lizac d*pę. To chyba oczywiste
ze nie jesteśmy im potrzebni...? Poza tym, 70 % narodu amerykanskiego nie wie w ogóle co to
jest Polska (zresztą 50 proc nie we gdzie leży NY :P).

Mhm... Nie wiedzą co to jest Polska, a jednak się z nas śmieją? Ciekawe. A tak w ogóle to skąd to wiesz? Po drugie, skoro nie jesteśmy im potrzebni to czemu nie namawiają nas do opuszczenia Iraku? Zostaliby sam na sam z ropą. ;D

Dnia 13.10.2007 o 15:12, Rusell napisał:

Jak już napisałem, Amerykanie mają nas gdzieś. Jestesmy w iraku prawie niedostrzegalni

Może przez Amerykanów, ale duża część społeczeństwa w Iraku do polaków nic nie ma.

Dnia 13.10.2007 o 15:12, Rusell napisał:

By the way Chyba nalezysz do tych słabiej poinformowanych... Polecam obejrzec chociażby Niewygodne
Fakty. Albo np. film który jednoznacznie wskazuje że BBC wiedziało o zamachu, jeszcze przed
samym zderzeniem.

Może BBC współpracuje z terrorystami. ;)

Dnia 13.10.2007 o 15:12, Rusell napisał:

BTW3 Tego że Rosja jest zła, tylko dlatego ze Ty jej nie lubisz (Twoje slowa) juz nie skomentuje
:/

Gdzie ja coś takiego powiedziałem? Cytat. Ja po prostu stwierdziłem, że jej nie lubię. Nie przekręcaj moich słów.

Dnia 13.10.2007 o 15:12, Rusell napisał:

BTW4 Tusk na ostatniej debacie fajnie zmiażdżył Kaczyńskiego :P

A w którym dokładnie miejscu? Bo głupowate udawanie Tuska, że nie zrozumiał przysłowia ("złapał Polak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma") chyba nie było zmiażdżeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:51, Lord Otis napisał:

Kaczyńscy nawet agielskiego nie umieją więc jak godnie mają nas reprezentować? Zresztą oni
nie walczą godnie tylko jak małe dzici co powiedza tak musi być a jak nie to się na was wypniemy


Może nie walczą tak jak trzeba, ale przynajmniej nie dają się wszystkim jak Kwaśniewski. Osobiście bardzo ciekawy jestem, jak będzie się sprawował Tusk (prędzej czy później zostania premierem/prezydentem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahahahaha pozdrów babcię. Argument który podałeś mnie po prostu zwalił z nóg :D Co za crap :D Juz pisowscy fanboje nie mają co wymyślić zeby tylko odratować wczorajszą debatę. :D Stało się, Kaczyński się zbłaźnił, nie wiem po co próbujesz go tłumaczyć :/
Żałosne, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2007 o 15:54, Ranthar napisał:

Może nie walczą tak jak trzeba, ale przynajmniej nie dają się wszystkim jak Kwaśniewski. Osobiście
bardzo ciekawy jestem, jak będzie się sprawował Tusk (prędzej czy później zostania premierem/prezydentem).

Ja bynajmniej nie jestem wielkim entuzjastą Tuska, a Kwach to za dużo pije ostatni-sorry choruje mu się coś ostatnio;) Chcę tylko wybrać mniejsze zło, a nie zacofańców z przerośniętą ambicją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:51, Lord Otis napisał:

Kaczyńscy nawet agielskiego nie umieją więc jak godnie mają nas reprezentować? Zresztą oni
nie walczą godnie tylko jak małe dzici co powiedza tak musi być a jak nie to się na was wypniemy


Ja mam wrażenie, że ich wujkiem jakiś dyktator (oby to forum nie było obserwowane przez pewną partie :P) Kiedy patrze na ich oczy (w szczególności Lecha bodajże :P) to tak jakby chciał mi powiedzieć wzrokiem, że ma mnie za niższą klasę, i że to on jest szefem i ma być tak jak on chce :D

Po za tym wracając do debaty to jego argumenty że Tusk kilka lat temu coś tam najlepiej ukazują prawdziwość twoich słów, niczym dziecko :D Pamięta coś z przed kilku dziesięciu lat a to co robią przez ostatni rok z lekarzami i pielęgniarkami to jakby nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:54, Rusell napisał:

> Śmieją się z nas, aby wymusić na nas wybranie rządu, który nie będzie zabiegał o nasze
interesy.
Ahahahaha pozdrów babcię. Argument który podałeś mnie po prostu zwalił z nóg :D Co za crap
:D Juz pisowscy fanboje (czyt mohery) nie mają co wymyślić zeby tylko odratować wczorajszą
debatę. :D
Żałosne, naprawdę.


Szkoda że chcesz się tylko kłócić.
A Niemcy zacierają ręce.

Włącz sobie podczas szczytu niemieckie wiadomości / kup niemiecką gazetę i zobacz jak beczą pod naszym naciskiem. Psujemy im dobrą zabawę rządzenia wszystkim i wszystkimi.

A babcie głosują na LPR. Jak ten chlew (mówię o LPR, nie o babciach:) znowu dostanie się do rządu, to juz nic nas nie odratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:52, Zgodo napisał:


"polska husaria" prawda?:) czyli bez kompromisow... polityka upory (czasem beznadziejnego), negocjacji prowadzonych bez sensu i pomysłu, w ogole dlugo by tu wymieniac. dosc ze ostatnie dwa lata znacznie pogorszyly nasz wizerunek za granica, na arenie miedzynarodowej coraz mniej sie z nami licza... ale coz zrobic jak rzadzi kartoflana rodzinka yyyy tzn bracia Kaczynscy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:59, Ranthar napisał:

A babcie głosują na LPR. Jak ten chlew (mówię o LPR, nie o babciach:) znowu dostanie się do
rządu, to juz nic nas nie odratuje.


Ten chlew dostał się do rządu dzięki twojemu kochanemu PiSowi! Nie zapominaj o tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:

Mhm... Nie wiedzą co to jest Polska, a jednak się z nas śmieją? Ciekawe. A tak w ogóle to skąd
to wiesz? Po drugie, skoro nie jesteśmy im potrzebni to czemu nie namawiają nas do opuszczenia
Iraku? Zostaliby sam na sam z ropą. ;D

Powiedzmy że śmieją się ci, którzy wiedza że istniejemy. Reakcja pozostałych byłaby podobna.

Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:

Może przez Amerykanów, ale duża część społeczeństwa w Iraku do polaków nic nie ma.

To ze do nas nic nie mają, nie zmienia faktu że polacy są tam po prostu po nic. Podejrzewam że nikt(oprócz polaków :P) by nie zauwazył gdyby wrócili do kraju.

Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:


Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:

Może BBC współpracuje z terrorystami. ;)

Masz racje, BBC współpracuje z rządem, a rząd z terrorystami. To chyba oczywiste:PP

Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:


Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:

Gdzie ja coś takiego powiedziałem? Cytat. Ja po prostu stwierdziłem, że jej nie lubię. Nie
przekręcaj moich słów.

Powiedziałeś tak kiedy wspomniano że polacy mają słabo rozwiniętą politykę zagraniczną. To że ty Rosji nie akceptujesz, nie zmienia faktu ze byłaby ona mocnym sojusznikiem.

Dnia 13.10.2007 o 15:53, Luke Shadow napisał:


A w którym dokładnie miejscu? Bo głupowate udawanie Tuska, że nie zrozumiał przysłowia ("złapał
Polak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma") chyba nie było zmiażdżeniem?

Nie oglądałeś debaty? żałuj :P Tusk pokazał ze stoi klase wyżej niż Kaczor (który IMHO sie nieźle zbłaźnił).
Nie podam konkretnego przykładu, bo praktycznie cała debata należała do Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:52, Zgodo napisał:

A gdzie tu idea partnerstwa! Jeżeli Polska polityka zagraniczna byłaby prowadzona profesjonalnie
to nikt by się z nas nie śmiał... Dlaczego część polaków nadal uważa że ta zaściankowość jest
skuteczna w polityce... gdyby polski rząd prowadził negocjacje profesjonalnie negocjacje osiągnoł
by dużo więcej... A co do tego "szanowania polskiego głosu za granicą" to w końcu dojdzie do
sytuacji w której całkowicie nas pominą w głosowaniach "bo to polaczki i napewno się nie zgodzą".
Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć że skuteczna polityka polega również na ustępstwach???


Racja. Polityka Kaczyńskich jest okropnie agresywna, ale przynajmniej jest dość skuteczna.
Odnosimy w Unii, że tak powiem, Pyrrusowe zwycięstwa (ale se frazeologizm puściłem;) - udaje się nam osiągać cele, ale za to nienawidzą nas za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:59, Ranthar napisał:

Szkoda że chcesz się tylko kłócić.

Nie, nie chce się kłócić, po prostu chciałbym, żebys choć raz spojrzał na sytuację nieco obiektywniej, bo na razie naprawde zachowujesz się jak fanboj (nie twierdze że nim jesteś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:54, Ranthar napisał:

Może nie walczą tak jak trzeba, ale przynajmniej nie dają się wszystkim jak Kwaśniewski. Osobiście
bardzo ciekawy jestem, jak będzie się sprawował Tusk (prędzej czy później zostania premierem/prezydentem).


No nie wiem może to przez przekaz mediów, ale jakoś nie mówili, że Polska (Kwaśniewski jako reprezentant) jest antypatyczna na wszystkie pomysły. Z tego co pamiętam za jego rządów zagranicą z nas tak nie żartowali. To jak już napisałem z dwojga złego lepiej w te stronę. Po za tym za rządów Kwaśniewskiego nie było czegoś takiego jak za Kaczorów jeśli chodzi o służbę zdrowia. Protestować protestowali, ale teraz to przegięcie z tym co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:59, Ranthar napisał:

A babcie głosują na LPR. Jak ten chlew (mówię o LPR, nie o babciach:) znowu dostanie się do
rządu, to juz nic nas nie odratuje.


Babcie głosują na PiS, gdyż, z całym szacunkiem, niegdyś nie było ludzi tak wykwalifikowanych jak teraz... tzn. ludzie dążyli nieco w innym kierunku jeżeli chodzi o naukę, tudzież niespecjalnie orientują się co jest git a co nie jest, więc wybierają tych, którzy więcej lepszych kitów wcisną :).
Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy głosują na PiS. Przecież... hmm... no dla mnie to jest oczywiste, że to jest pośmiewisko! Co dobre to PiS zrobił, a co złe to wszyscy, którzy i tak nie mieli nic do gadania. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:03, Ranthar napisał:

Odnosimy w Unii, że tak powiem, Pyrrusowe zwycięstwa (ale se frazeologizm puściłem;) - udaje
się nam osiągać cele, ale za to nienawidzą nas za granicą.


A czy nie powinno być tak, że nasze cele są celami UE a cele UE są naszymi... W końcu to nasi partnerzy wspierali już nas ( na przykład w sprawie Rosyjskiego embargo ) więc i my powiniśmy się starać by ta Europejska wspólnota rosła w siłę a nie ciągle "rzucać jej kłody pod nogi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:59, Ranthar napisał:

> > Śmieją się z nas, aby wymusić na nas wybranie rządu, który nie będzie zabiegał o
nasze
>
interesy.
> Ahahahaha pozdrów babcię. Argument który podałeś mnie po prostu zwalił z nóg :D Co za
crap
> :D Juz pisowscy fanboje (czyt mohery) nie mają co wymyślić zeby tylko odratować wczorajszą

> debatę. :D
> Żałosne, naprawdę.
>

Szkoda że chcesz się tylko kłócić.
A Niemcy zacierają ręce.

Włącz sobie podczas szczytu niemieckie wiadomości / kup niemiecką gazetę i zobacz jak beczą
pod naszym naciskiem. Psujemy im dobrą zabawę rządzenia wszystkim i wszystkimi.

A babcie głosują na LPR. Jak ten chlew (mówię o LPR, nie o babciach:) znowu dostanie się do
rządu, to juz nic nas nie odratuje.


Nie no zaczynasz przeginać. Za bardzo uprzedzony jesteś (jakbym słyszał Kaczyńskiego). Człowieku wojna już dawno minęła. To przez takie myślenie i wyobrażenie Niemca jako oprawcy mamy tak jak mamy w kraju.

Boshe... Ratuj...

A to, że obejrzałeś reklame LPRu nie znaczy, że tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam propozycje:

Wybierzcie mnie na dyktatora a zapewnię wam jedną z dwóch rzeczy;

a) Panowanie nad światem

b) po 60 lat nędzy po wojnie(może jakieś kary pieniężne, albo okupację XD) a po tych latach liczące się w świecie słowo polskie :D (Niemcom się udało to czemu nie nam :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:48, Ranthar napisał:

Wstydu na świecie?

Tak wstydu na świecie. Na przykład w Bradford w UK często trzeba przekonywać rodowitych Anglików, że w naszym kraju nie mieszkają sami idioci. Czy słyszałeś, żeby jakiś Hiszpan tłumaczył się w Polsce z czegoś podobnego? A takie rozmowy zdarzają się nie jeden raz.

Dnia 13.10.2007 o 15:48, Ranthar napisał:

Widzisz sam, jak sprawnie zachodnie państwa nami manipulują, aby wywalić z naszego rządu ludzi, którzy za nas walczą

Walczą o swoje wysokie pensje głównie.

Dnia 13.10.2007 o 15:48, Ranthar napisał:

Śmieją się z nas, aby wymusić na nas wybranie rządu, który nie będzie zabiegał o nasze interesy.

A jak myślisz jakiemu krajowi zależy najbardziej na utworzeniu kolejnego rządu PiS? Bo moim zdaniem Rosji. Nie ma skuteczniejszego sposobu na powrót Polski do rosyjskiej strefy wpływu niż słaby Polski rząd i skłócone społeczeństwo. Nie ma lepszego sposobu na odizolowanie "krnąbrnej Polski" niż wyizolowanie naszego kraju z UE. A to właśnie robi rząd Kaczyńskiego. To jest prawdziwa marionetka zarówno w rękach Putina jak i w rękach Busha. Tyle, że oba państwa traktują nasz kraj jak szmaciana lalkę, którą odstawią przedstawienie, a potem rzucą w kąt. Jeden i drugi kraj ma wielkie interesy, a Polska z naszą siłą gospodarczą i militarną może się tylko połamać jak wpadnie między dwa koła zębate USA i Rosji.
Dla Rosji silna Polska to niebezpieczeństwo utraty wpływów w całym tym regionie. Szczególnie gdyby wspomagana była przez Niemcy, Francję i Anglię. Praktycznie Ukraina byłaby dla Putina stracona, a potem Kaukaz i tereny roponośne. Ale to nie jest poziom polityki naszego kraju i jeszcze długo nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:14, Madoxx napisał:

To ja mam propozycje:

Wybierzcie mnie na dyktatora a zapewnię wam jedną z dwóch rzeczy;

Zostan generałem, przeprowadź zamach stanu i zajmij stanowisko imperatora...
Fajnie będzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 16:17, Rusell napisał:

> To ja mam propozycje:
>
> Wybierzcie mnie na dyktatora a zapewnię wam jedną z dwóch rzeczy;
Zostan generałem, przeprowadź zamach stanu i zajmij stanowisko imperatora...
Fajnie będzie :D


Tuż używam swoich kontaktów i wypełniam ten plan. :D Poczekajcie tylko 100 lat.

A tak na poważnie to ta rozmowa o wyborach zeszła na tor co zrobił PiS a czego nie i dlaczego PiS miałby być gorszy od innych :/ To traci sens. Jak tak dalej pójdzie to zejdziemy na temat dlaczego głosować na PiS a po tym czemu miał bym głosować na kogo innego ? To jest straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować