Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2007 o 19:20, dulak napisał:

Idźcie na wybory i zmięcie kraj !!! ja jeszcze nie mogę bo jestem nieletni


Brawo takich ludzi trzeba więcej w tym kraju! Postawa godna podziwu, naprawdę gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:13, Dux napisał:

Specyfika procesu cywilnego polega na tym, że aby coś uznać, że istnieje, to najpierw należy
ten fakt wykazać. I ma wykazać to ta strona, która twierdzi, że dane "coś" istnieje. Pełnomocnicy
PO tego nie wykazali, więc partia zaliczyła wtopę. To, że sąd dany spot widział (o ile widział)
nie ma tu znaczenia. Przy założeniu, że sąd prawidłowo ocenił materiał dowodowy wina takiego
orzeczenia leży wyłącznie po stronie PO.


Napisał bym to krócej , wine należy udowodnić gdyż mamy domniemanie niewinności .Jeśli tego nie uczynimy to winy nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:04, Wiles napisał:

No ależ oczywiście, każdy kto krytykuje Kaczyńskich to niezwykle mądry człowiek. Niech ktoś
tylko spróbuje o nich coś dobrego powiedzieć. Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak
i one. Ech... znowu to napisałem.


Eee, no bez przesady! Powiem tak - gdyby można było o nim powiedziec coś dobrego to zapewne ktos by cos poweidział. Ja choc jestem jego wielkim przeciwnikiem to mogę go pochwalic tylko i wyłacznie za to, ze potargował się troszkę o pierwiastek i to, ze przypomniał Niemcą czemu jest nas mniej w Europie. Pozatym to nie widze u niego żądnych pozytywów, czynów, dobrych reform tylko puste hasła. Nierozuemim czemu elektorat PiSu tak bardoz lubi słuchać bajek i kłamstw Kaczyńskiego - znowu to mowię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:31, Ceteris Paribus napisał:

Pozatym to nie widze u niego żądnych pozytywów, czynów, dobrych reform
tylko puste hasła.

To może ja dla przykładu podam jedną ;) - reforma (fakt, niedokończona i w części zablokowana) w korporacjach prawniczych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:35, axe1971 napisał:

> Pozatym to nie widze u niego żądnych pozytywów, czynów, dobrych reform
> tylko puste hasła.
To może ja dla przykładu podam jedną ;) - reforma (fakt, niedokończona i w części zablokowana)
w korporacjach prawniczych :)


Chodzi Ci o to, że po studiach można być prawnikiem pierwszego stopnia? No tak, gdyby nie fakt, ze jest to kiełbasa wyborcza można by to pochwalic. Podobnie pomysł Ziobry - zabrać notariuszom bo majaza dużo. W efekcie normalny Kowalski jest w stanie sobie kupić jakiś marny procent mieszkania więcej - a miało to przyśpieszyć wzrost w dziedzinie budownicttwa i mieszkań. Kiłbacha! By te usługi były tańsze to trzeba po prostu dopusić wiecej ludiz do tego, by stały sieone konkurencyjne a nie ciąć komuś zarobki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem dwa sondaże.

Ten pierwszy, przeprowadzony dla "Dziennika" przez TNS OBOP jest mi bardzo na rękę, ponieważ PO ma dużą przewagę. Choć trzeba pamiętać, że w 2005 r. PO również miało tuż przed wyborami dużą przewagę nad PiS i niestety przegrało.
1. PO - 46 %
2. PiS - 32 %
3. LiD - 11%
4. PSL - 7%

Drugiego nie pamiętam dokładnie, ale wiem, że PO miało tylko 1% więcej poparcia niż PiS. Wydaje mi się to trochę dziwne, że są aż tak duże różnice. Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi, czym to jest spowodowane?

Bardzo proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po debacie Tusk - Kwaśniewski? Dla mnie wygrał Tusk. Nie myślę tak, dlatego że jestem za Tuskiem, ale jest to moja osobista opinia. Chociaż ta wygrana nie jest tak duża, jak z Kaczyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wyrównana debata, remis ze wskazaniem na Tuska. Kwaśniewski był w formie, dużo lepszy niż we wcześniejszej debacie z Kaczyńskim. Donald jest na fali wznoszącej, pierwszą rundę przegrał, ale dwie kolejne wygrał zdecydowanie. Generalnie na punkty zwycięża Tusk, chociaż nie posłał Kwaśniewskiego na deski jak to uczynił z Kaczyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądając debatę nieźle się uśmiałem...nerwy puszczały obu...wygrał Tusk,w miarę dobrze gadał,ale Olek był zbyt doświadczony w tej kwestii,by dać się położyć na łopatki tak jak Gargamel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tuska Waleczny" - jeden z politologów nazwał tak zwycięzcę dzisiejszej debaty;>
Wprawdzie w pierwszej rundzie nie radził sobie najlepiej (trochę się zmieszał z tymi podatkami w Irlandii), ale później było już coraz lepiej. Kwaśniewski za często się tłumaczył i ciągle POWINNO, i wymienia hasła... WIELKIE WIZJE i wymienia hasła... i wymienia hasła... i znowu się tłumaczył ze swoich starych przypadków, które przypominał Donald(co ważne zdążał odpowiadać na zadawane mu pytania[Tusk])

Wygrają tylko DWIE partie, Pis albo PO... wybór wydaje się prosty;> Nie warto marnować głosów na LiD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transmisję oglądałem poprzez internet i powiem szczerze, że jak oglądałem tylko ostatnie 33% bo miałem problemy z odbieraniem na żywo, to w sumie może nawet i lepiej, że nie traciłem czasu na oglądanie jej całej... ogólnie nie podobała mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:46, Ceteris Paribus napisał:

Chodzi Ci o to, że po studiach można być prawnikiem pierwszego stopnia? No tak, gdyby nie fakt,
ze jest to kiełbasa wyborcza można by to pochwalic. Podobnie pomysł Ziobry - zabrać notariuszom
bo majaza dużo. W efekcie normalny Kowalski jest w stanie sobie kupić jakiś marny procent mieszkania
więcej - a miało to przyśpieszyć wzrost w dziedzinie budownicttwa i mieszkań. Kiłbacha! By
te usługi były tańsze to trzeba po prostu dopusić wiecej ludiz do tego, by stały sieone konkurencyjne
a nie ciąć komuś zarobki.

Oczywiście nie chodzi mi o "cięcie komuś zarobków" bo to nie jest żadna reforma (nawet kiełbachą bym jej nie nazwał - kaszanka raczej ;), a o reformie przeciez pisałem :)
Prawnik 1. stopnia? No można to tak nazwać. Ja raczej nazwałbym to dostepem do zawodów prawniczych i wolnością wykonywania zawodu w Polsce (nie bede wymieniał wad obecnie funkcjonującego rozwiazania tej kwestii bo dużo tego jest ;p) I nie o naturiuszy tu chodzi bo to akurat urzędnicy państwowi są :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tusk naprawdę jest teraz w wielkiej formie. Myślę, że udało mu się trafić tym "zwykłym" człowiekiem do dużej liczby ludzi. Kwaśniewski natomiast co zresztą stwierdził jeden z politologów był zmęczony, widać było że tak naprawdę sam nie wierzy w sukces własnej partii.

W każdym razie dobrze się stało, być może PO po wyborach będzie mogło rządzić samodzielnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:20, Pablor napisał:

Bardzo wyrównana debata, remis ze wskazaniem na Tuska. Kwaśniewski był w formie, dużo lepszy
niż we wcześniejszej debacie z Kaczyńskim. Donald jest na fali wznoszącej, pierwszą rundę przegrał,
ale dwie kolejne wygrał zdecydowanie. Generalnie na punkty zwycięża Tusk, chociaż nie posłał
Kwaśniewskiego na deski jak to uczynił z Kaczyńskim.

Jak debatę Kaczyński - Kwaśniewski oceniłem na remis ze wskazaniem na Kaczyńskiego, debatę Tusk - Kaczyński na zdecydowanie wygraną przez Tuska, tak ostatnią okresliłbym: Tusk rozjechał Kwaśniewskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debata była bardzo wyrównana, jednak moim zdaniem minimalne zwycięstwo odniósł Kwaśniewski. Tusk walczył jak mógł i naprawdę zaimponował mi w tych dwóch debatach, gdyż nie spodziewałem się, że tak dobrze mi pójdzie, jednak dzisiaj okazał się on po prostu w moim odczuciu gorszy. Najbardziej cieszy mnie to, że największym przegranym tych debat jest pan Kaczyński, gdyż na jego ponowne rządzenie już nie mam zamiaru patrzeć. Zdenerwował mnie na końcu Tusk tym swoim gadaniem o tym żeby ludzie popierający LiD głosowali na PO... sam wcześniej gadał, że PO jest naprawdę odległe programowo od LiD-u, a potem i tak chytrze próbuje przejąć część elektoratu LiD-u. Z resztą Tusk strasznie chciwy jest... chęć debatowania w Radiu Maryja to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debata wyrównana, słaby start Tuska, później już poszło z górki.
Bardzo dobrze wypadł też Kwaśniewski, który nie dał się rozłozyć jak wcześniej Kaczor.
IMO poprzednia debata była zabawniejsza ^^

literówka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 21:24, kordzio1 napisał:

Transmisję oglądałem poprzez internet i powiem szczerze, że jak oglądałem tylko ostatnie 33%
bo miałem problemy z odbieraniem na żywo, to w sumie może nawet i lepiej, że nie traciłem czasu
na oglądanie jej całej... ogólnie nie podobała mi się.

Albo Tusk nie jest jednak taki pizdeczkowaty ;) albo strasznie szybko ewoluuje ;D. Nie uważasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tej Irlandii nie liczę, bo Tusk chce być premierem Polski nie Irlandii, dużo większą wpadkę zaliczyło PO z ułaskawieniem Sikory, to Kwaśniewski go ułaskawił. Nie zgadzam się też z jednym z politologów z TVN 24, że jest to koniec lewicy. Po tych dwóch debatach mam też jeszcze jedno przemyślenie. Chciałbym żeby wygrało PO, a za koalicjanta wystarczył mu PSL, ale jeżeli będzie musiał tworzyć koalicję z większym ugrupowaniem, to jestem za LiD-em. To naprawdę dużo rozsądniejsi ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować