Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

75% wyszło mi dla PPP. Na drugim miejscu ustanowił mi się LiD, potem PO, PSL, Samoobrona, PiS i na samym końcu LPR. Hm...tylko chyba powinienem mieć LiD na pierwszym, a nie Polską Partie Pracy, a reszta w sumie się zgadza, trzy najgorsze partie na szarym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chętnie jednak przeczytał co też Cię w tym PiSie kręci. Jeśli w kalkulatorach nie oszukiwałeś to chyba masz podobne zdanie ideologiczne jak oni. Ale co konkretnie. Sam chciałbym zrozumieć co też może ludzi ciągnąć do PiSu?

Moim zdaniem Kaczyńscy potrafią tylko dzielić. Dzielą ludzi na bogatych i biednych, na elity i pospólstwo, na komucho-liberałów i niby patriotów. Na wykształciuchów i resztę. Z wszystkimi sąsiadami rozpoczynają wojny dyplomatyczne, a jako tako trzymają się tylko USA. Ciągle nawiązują do przeszłości zapominając, że jednak przyszłość jest trochę ważniejsza i trzeba ja budować. No i ich najważniejsza zasada, kto nie z nami, ten przeciwko nam i Polsce.
Chyba jedyne dobre co zrobili to to, że nie mieszali w gospodarce dzięki czemu mogła sie rozwijać w spokoju (ale mogli by nie wychwalać się co to oni nie zrobili, skoro nie zrobili nic).
Z drugiej strony Kaczyńscy to nie cały PiS. Może gdyby się tych dwóch braci pozbyć to byłoby całkiem inaczej? W końcu Marcinkiewicz nie był taki zły. Chętnie bym przeczytał coś konkretniejszego co cię do tej partii przekonuje (mnie raczej nie przekonasz, ale chętnie bym poznał twoje zdanie, ogólnie znam mało osób które chcą głosować na PiS, a i ta jedyna jest jakoś nie przekonana po tych dwóch latach rządów braci K).


Mi bez większego zaskoczenia w obu kalkulatorach wyszło coś koło 80% na PO, potem LiD i PSL na zmianę. Na samym dole w obu przypadkach był PiS.

A co mnie do PO od dawna ciągnie? Przede wszystkim podatki liniowe, okręgi jednomandatowe, zmniejszenie parlamentu i ograniczenie biurokracji, a nawet prywatyzacja służby zdrowia (oczywiście nie całkowita i na pewno nie za 1zł, nie wiem nawet kto to hasło wymyślił) która i tak jest ciągle prywatyzowana nawet za rządów PiS. No a poza tym jestem liberałem i raczej ciężko mnie będzie przekonać do polityki socjalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kalkulatorze wyszło mi: 83% PO, a w latarniku najwięcej dla PO, potem PSL i Samoobrona :))

Ciekawy jestem czy jakiś zdeklarowany zwolennik przykładowo PiSu, po odpowiedzi na te pytania miał najblizej właśnie do tej partii :) Wydaje mi się że większość ludzi, jednak nie ma pojęcia jakie jest zdanie partii w większości dziedzin. Winę za to ponoszą oczywiście partie i poziom polskiej polityki, gdzie zamiast debat programowych, mamy obrzucanie się błotem, populizm, demagogie oraz bezkarne okłaymwanie opinii publicznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:19, Feniks napisał:

Moim zdaniem Kaczyńscy potrafią tylko dzielić. Dzielą ludzi na bogatych i biednych, na elity
i pospólstwo, na komucho-liberałów i niby patriotów. Na wykształciuchów i resztę. Z wszystkimi

Moim zdaniem komunizm i liberalizm to dwie sprzeczne wartości, a PiS, akurat ciągnie z tego pierwszego elementu, tylko zamiast nazywać to komunizmem, nazywa to solidaryzmem... i wierzę, że gdyby odsunąć ztej partii Kaczyńskiego, to można by znaleźć kilku ludzi z tej partii, których by się dało wykorzystać w nowym , normalnym państwie...
Fakt może dobre jest to, że oni się trzymali raczej z dala od gospodarki, ale ktos gdyby miał głowe a karku, to mgłby się przysłużyć na jej korzyść, jedyn eco mnie śmieszy w programach "powrotu do Polski", to zastanawia mnie kto z głową nakarku wróci tu bez abolicji podatkowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:59, kordzio1 napisał:

zastanawia mnie kto z głową nakarku wróci tu bez abolicji podatkowej...

Przy zmienionej w tamtym roku umowie z UK o unikaniu podwójnego opodatkowania, można sobie wpisać do załącznika do deklaracji dowolnie wysoką kwotę przychodów jaka mu się wydaje ;). Nikt nie ma jak tego sprawdzić, a już na pewno nie nasze urzędy, gdzie w dużym mieście jest jeden pracownik, który potrafi biegle w jakimś języku zachodnim porozmawiać przez telefon.
Dochody uzyskane w 2007 r. są deklarowane, ale nie jest od nich liczony podatek i tak naprawdę nie są nawet sprawdzalne bo np. w UK nie ma instytucji meldunku, ani dowodu osobistego. Nie ma też realnie żadnych możliwości nałożenia kary od przypadkiem zawyżonych dochodów, które podlegają umowie międzynarodowej w wersji jaka jest obecnie w UK czy np. Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:31, wdowiakm napisał:

Fajny ten kompas wyborczy xD
Wyszło mi 75% na LiD, 65% na PO ;)

widze nasze poglady prawie idealnie sie pokrywaja:) mi wyszlo w obu podobnie z ta roznica iz dla ukierunkowanie LiDu wyszlo mi minimalnie silniej pod wzgledem procentowym:) ale kolejnosc zachowana i proporcje mniej wiecej tez:) wiec kalkulatorek sie sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym drugim kompasie wyszło,że moje poglądy(usunąć Rydzyka,mundurki itd) najbardziej zbiegają się z PO,a najmniej z PiS-em.Ale zdziwiony nie byłem.Ale na drugim miejscu miałem Polską Partię Pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2007 o 23:19, Feniks napisał:

A ja bym chętnie jednak przeczytał co też Cię w tym PiSie kręci. Jeśli w kalkulatorach nie
oszukiwałeś to chyba masz podobne zdanie ideologiczne jak oni. Ale co konkretnie. Sam chciałbym
zrozumieć co też może ludzi ciągnąć do PiSu?

Moim zdaniem Kaczyńscy potrafią tylko dzielić. Dzielą ludzi na bogatych i biednych, na elity
i pospólstwo, na komucho-liberałów i niby patriotów. Na wykształciuchów i resztę. Z wszystkimi
sąsiadami rozpoczynają wojny dyplomatyczne, a jako tako trzymają się tylko USA. Ciągle nawiązują
do przeszłości zapominając, że jednak przyszłość jest trochę ważniejsza i trzeba ja budować.
No i ich najważniejsza zasada, kto nie z nami, ten przeciwko nam i Polsce.
Chyba jedyne dobre co zrobili to to, że nie mieszali w gospodarce dzięki czemu mogła sie rozwijać
w spokoju (ale mogli by nie wychwalać się co to oni nie zrobili, skoro nie zrobili nic).
Z drugiej strony Kaczyńscy to nie cały PiS. Może gdyby się tych dwóch braci pozbyć to byłoby
całkiem inaczej? W końcu Marcinkiewicz nie był taki zły. Chętnie bym przeczytał coś konkretniejszego
co cię do tej partii przekonuje (mnie raczej nie przekonasz, ale chętnie bym poznał twoje zdanie,
ogólnie znam mało osób które chcą głosować na PiS, a i ta jedyna jest jakoś nie przekonana
po tych dwóch latach rządów braci K).


Mi bez większego zaskoczenia w obu kalkulatorach wyszło coś koło 80% na PO, potem LiD i PSL
na zmianę. Na samym dole w obu przypadkach był PiS.

A co mnie do PO od dawna ciągnie? Przede wszystkim podatki liniowe, okręgi jednomandatowe,
zmniejszenie parlamentu i ograniczenie biurokracji, a nawet prywatyzacja służby zdrowia (oczywiście
nie całkowita i na pewno nie za 1zł, nie wiem nawet kto to hasło wymyślił) która i tak jest
ciągle prywatyzowana nawet za rządów PiS. No a poza tym jestem liberałem i raczej ciężko mnie
będzie przekonać do polityki socjalnej.


Powiem Tobie co mnie ciągnie do PiS. M.in. zaostrzenie prawa karnego, uruchomienie CBA(tak tak właśnie tych "przestępców niszczących ludzi"), sprzeciw przeciwko podatkowi liniowemu, sprzeciw przeciwko legalizacji związków homoseksualnych itd. no i cóż wbrew twoim poglądom ja jestem za polityką socjalną. Liberalizm uważam za niebezpieczny. To tyle. Zauważ, iż to wszystko wynika z tego co już wcześniej napisałem. Wszystko zależy od ideologii jaką wyznajemy. Co do tego, iż PiS dzieli Polaków, przepraszam ale to PO podzieliła polaków na "ciemnogród", "mohery"itd. oraz "wykształciuchów", "ludzi postępowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszło na PIS 70% na PO ok.50% .I dobrze.Chcę żeby PIS wygrał wybory ,a z PO mogliby założyć koalicję bez Tuska i Niesiołowskiego (dziki swoją drogą).Niestety nie mogę głosować ,bo nie jestem nie pełnoletni!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzm się z Wilesem.A do ataków nawzajem:to PO cały czas atakuje z komuchami(LID) a Pis odpira te "zarzuty" a większość mediów po prostu nie jest obiektywna i jeszcze bardziej robią wodę z mózgu Polakom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 10:41, Aragloin napisał:

Zgadzm się z Wilesem.A do ataków nawzajem:to PO cały czas atakuje z komuchami(LID) a Pis odpira
te "zarzuty" a większość mediów po prostu nie jest obiektywna i jeszcze bardziej robią wodę
z mózgu Polakom!

Musisz jeszcze się wiele nauczyć, zanim pójdziesz głosować. LiD to nie "komuchy", lecz koalicja 4 ugrupowań. Wśród członków jednego z nich są ludzie, którzy zasłużyli się w obaleniu ustroju komunistycznego, ale Ty nie możesz przecież tego pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1525246,wiadomosc.html

To już naprawdę zaczyna się robić śmieszne, rozumiem że atakują jego brata ale prezydent powinien być apolityczny. Tutaj wpisuje się w kampanie i za bratem pójdzie w ogień. Co się z tym krajem stało?

http://www.tvn24.pl/-1,1525237,wiadomosc.html

No i jeszcze wolne media publiczne, pozostawiam to bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 10:34, Wiles napisał:

Powiem Tobie co mnie ciągnie do PiS. M.in. zaostrzenie prawa karnego,

Ja uważam, że ważniejsza jest nieuchronność kary, a niej jej dotkliwość.

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Wiles napisał:

uruchomienie CBA(tak
tak właśnie tych "przestępców niszczących ludzi"), sprzeciw przeciwko podatkowi liniowemu,

:D A co za różnica czy podatek jest liniowy, progresywny, czy regresywny? Ważne, żeby był niski (jeśli jest się zwolennikiem gospodarki liberalnej) lub wysoki (socjalna wizja).

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Wiles napisał:

sprzeciw przeciwko legalizacji związków homoseksualnych itd.

A to one są nielegalne, tzn ścigane przez prawo? ;p Za to chyba jest tylko LiD.

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Wiles napisał:

no i cóż wbrew twoim poglądom
ja jestem za polityką socjalną. Liberalizm uważam za niebezpieczny. /.../

Socjalizm jak pamiętamy z najnowszej histori również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować