Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Wiles napisał:

Powiem Tobie co mnie ciągnie do PiS. M.in. zaostrzenie prawa karnego, uruchomienie CBA(tak
tak właśnie tych "przestępców niszczących ludzi"), sprzeciw przeciwko podatkowi liniowemu,
sprzeciw przeciwko legalizacji związków homoseksualnych itd. no i cóż wbrew twoim poglądom
ja jestem za polityką socjalną. Liberalizm uważam za niebezpieczny. To tyle. Zauważ, iż to
wszystko wynika z tego co już wcześniej napisałem. Wszystko zależy od ideologii jaką wyznajemy.
Co do tego, iż PiS dzieli Polaków, przepraszam ale to PO podzieliła polaków na "ciemnogród",
"mohery"itd. oraz "wykształciuchów", "ludzi postępowych".


Sam też jestem przeciwko legalizacji związków homoseksualnych, ale jako takim to nie mam nic przeciwko. Natura sama wie kogo ma usunąć (a kto się nie rozmnaża odpada). Ale nie o tym chciałem.
Sam też uważam, że polityka liberalna jest niebezpieczna. Jeśli się nie ma silnego prawa (nie koniecznie ostrego, a egzekwowanego, jak kolega przede mną wspomniał), to bardzo łatwo tworzą się podziały, typu, że bogaci coraz bogatsi, a biedni coraz biedniejsi. To tak samo jak z globalizacją. Ale właśnie rolę państwa widzę tylko w tym, aby do takich podziałów w miarę możliwości nie dopuszczać poprzez odpowiednie prawo antymonopolowe, prawo pracy itd itp. i ich egzekwowanie.
Ale wolę taką nieco ryzykowną politykę (w końcu sam się do bogaczy nie zaliczam), niż politykę z czasów komuny "czy sie stoi czy się leży 2000 się należy". Bo to zabija chęci ludzi zdolnych, twórczych, którzy widzą, że ich ciężka praca często jest niszczona (bo w końcu trzeba dać z opieki społecznej tym menelom którzy co dzień piją pod sklepem, aby mogli pić dalej nic nie robiąc). Wg mnie polityka socjalna za bardzo nakłania do kombinowania niż do uczciwej rzetelnej pracy. Gdybym jeszcze widział, że podatki moich rodziców są przeznaczane na jakieś konkretne, dobre cele. Ale ciągle widzę, jak to menele się chwalą, że znów coś od opieki wyciągnęli (gdy tymczasem rodzina potrzebująca nie może nic dostać, bo ojciec ciężko pracuje za stawką którą tamci mają nic nie robiąc, więc się nie należy), że pani w urzędzie ma akurat przerwę na kawę, gdy rodzice muszą się zwolnić aby byle drobiazg załatwić, gdy lekarz nie może robić operacji bo się limity skończyły na początku roku (a w końcu składka płacona jest przez miesięcy 12). I mógłbym tak długo wymieniać, ale chyba nie ma sensu. Każdy i tak sam mógłby podać takich przykładów więcej


Co do twoich haseł. To o "moherach" naczytałem się już przed poprzednimi wyborami w internecie i to dużo, a Tusk tylko powtórzył hasło które już od dawna było uznawane za standard przez sporą część internetowej społeczności. Wykształciuchy to o ile wiem hasło PiSu a nie Platformy. I tak właśnie określili oni ludzi postępowych. A ciemnogród to też hasło PiSu (bo o ile się nie mylę to poseł PiSu powiedział coś w stylu, "ciemna masa i tak to kupi").

Ale przynajmniej masz swoje zdanie i idzie z Tobą podyskutować, a nie jak w większości przypadków fanatyków PiSowskich, gdzie to się rzucają na człowieka za samo wypowiedzenie słowa Platforma obywatelska bądź Tusk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 18.10.2007 o 13:51, Feniks napisał:

Ale właśnie rolę państwa widzę tylko w tym, aby do takich podziałów w miarę możliwości
nie dopuszczać poprzez odpowiednie prawo antymonopolowe, prawo pracy itd itp. i ich egzekwowanie.

Podział na bogatych i biednych istnieje od zawsze. Podam Ci prosty przykład jak niekorzystnie takie "wyrównywanie szans" wpływa na obie grupy. Przedsiębiorca zatrudnia kilka osób, którym płaci po 1000zł. Chciałby dać im po 2000zł, nawet go na to stać, ale nie zrobi tego dlatego że zjedzą go podatki, które wyrównują społeczne rónice. Nawet nie byłoby to takie głupie, ale niestety te pieniądze zamiast przejść prosto od pracodawcy do pracownika przepływają przez niezlioczną ilość instytucji, a jak wiesz każda z nich sobie coś zabiera żeby się utrzymać. Tak polityka socjalna blokuje rozwój. A nie muszę dodawać, że im lepiej się temu przesiębiorcy powiedzie, tym więcej będzie mógł mu zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzieli Państwo tą naklejkę dziś w GW?
Ja przykleiłem ją sobie na drukarce by uważać co wypisuję na forum :)
Autor komentarza prosi by przed wyborami każdy przykleił ją sobie w miejscu gdzie nasze opinie moga zostać przeciwko nam.

20071018151041

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 10:34, Aragloin napisał:

Mnie wyszło na PIS 70% na PO ok.50% .I dobrze.Chcę żeby PIS wygrał wybory ,a z PO mogliby założyć koalicję bez Tuska i Niesiołowskiego

Hehe, chyba żartujesz? To tak jakbyś powiedział, że widzisz PO w koalicji z PiS bez Kaczyńskiego, Ziobry, Dorna, Cymańskiego Kamińskiego, Bielana i tych kilku bubków, którzy produkując się na konferencjach przegrywają kolejne sprawy sądowe.

Przecież chyba widzisz, że to bez sensu? Tusk nie przewodzi PO dlatego, że jemu się tak podoba, lecz dlatego, że tak podoba się członkom tej partii. Nic nie zmieni zastąpienie Tuska przez np. Komorowskiego, Piterę, Gowina, Zdrojewskiego, nawet Sikorskiego czy kogokolwiek innego.
To taki sam księżycowy postulat jak prognozowanie PiS, że nie wejdzie do parlamentu - czego zresztą szczerze życzyłbym wyborcom. ;)

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Aragloin napisał:

Niestety nie mogę głosować ,bo nie jestem nie pełnoletni!!!!

No to masz jeszcze trochę czasu na wyrobienie sobie pełnej opinii. Bazowanie na indoktrynacji nie jest w życiu szczególne skuteczne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "lubienie" partii to jedno. A to co zrobiła to drugie. PiSowcy to sami populiści - rzucaja tylko puste hasła - a ludzie jak widać lubią bardzo jak im się bajki opowiada wiec idą na PiSuar zagłosowac. Mi się oni nie podobali już dwa lata temu, teraz tylko pogłebili to moje ich nielubienie. Mówisz, że za wiele lubisz rzeczy PiS, no to powiedz za co? Czyzby ta osławiona walka z korupcją i wciaganie bródów z przed 20 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 10:34, Aragloin napisał:

Mnie wyszło na PIS 70% na PO ok.50% .I dobrze.Chcę żeby PIS wygrał wybory ,

Na szczęście jednak prognozy dla PiS`u są jak najbardziej niekorzystne. :) Po debacie z Tuska z Jarosławem sondaże PO zaczęły szybko piąć się w górę. Po debacie Tusk - Kwaśniewski - jeszcze bardziej. Obecnie we wszystkich sondażach prowadzi PO, tylko w jednym jest remis PO z PiS.

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Aragloin napisał:

a z PO mogliby założyć
koalicję bez Tuska i Niesiołowskiego (dziki swoją drogą).

A czy sobie wyobrażasz PiS bez Jarusia Kaczusia? :P Nie? No dokładnie. Tak samo Platforma nie zrezygnuje z Tuska. ;)

Dnia 18.10.2007 o 10:34, Aragloin napisał:

Niestety nie mogę głosować ,bo nie
jestem nie pełnoletni!!!!


Całe szczęście :)

Jeden głos na PiS mniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 18:21, Mc Verti napisał:

Na szczęście jednak prognozy dla PiS`u są jak najbardziej niekorzystne. :) Po debacie z Tuska

Dwa lata temu też sondarze dla PiS-u były niekorzystne, a wygrali. Powód dzisiaj może być podobny - jawnie to obciach przyznawać się do PiS-u, bo każdy go krytykuje.

Dnia 18.10.2007 o 18:21, Mc Verti napisał:

z Jarosławem sondaże PO zaczęły szybko piąć się w górę. Po debacie Tusk - Kwaśniewski - jeszcze
bardziej. Obecnie we wszystkich sondażach prowadzi PO, tylko w jednym jest remis PO z PiS.

A zauważyłeś, jak Tusk był zawzięty? Wręcz zdeterminowany... no i dość agresywny, jak cała kampania PO. Nie mówię, że PiS i pozostali są święci, ale nie jest zbyt ładnie w tej kampanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 16:28, Ceteris Paribus napisał:

Wiesz "lubienie" partii to jedno. A to co zrobiła to drugie. PiSowcy to sami populiści - rzucaja
tylko puste hasła - a ludzie jak widać lubią bardzo jak im się bajki opowiada wiec idą na PiSuar
zagłosowac. Mi się oni nie podobali już dwa lata temu, teraz tylko pogłebili to moje ich nielubienie.
Mówisz, że za wiele lubisz rzeczy PiS, no to powiedz za co? Czyzby ta osławiona walka z korupcją
i wciaganie bródów z przed 20 lat?


Ech... chyba pewnych rzeczy nie doczytałeś albo nie rozumiesz. Napisałem, że głosuję na PiS ponieważ odpowiadają moim przekonaniom. Później podałem przykłady dlaczego. Ty popierasz inne ugrupowania także z powodu swoich przekonań. Co do rzucania "pustych haseł", to przeczytaj jeszcze raz co też takiego sam nasmarowałeś. Z pewnością to same "głębokie myśli". Jeśli chodzi natomiast o przekonania, to ani Ty moich nie zmienisz ani ja twoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 10:34, Wiles napisał:

Powiem Tobie co mnie ciągnie do PiS. M.in. zaostrzenie prawa karnego, uruchomienie CBA(tak
tak właśnie tych "przestępców niszczących ludzi"), sprzeciw przeciwko podatkowi liniowemu,
sprzeciw przeciwko legalizacji związków homoseksualnych itd. no i cóż wbrew twoim poglądom
ja jestem za polityką socjalną. Liberalizm uważam za niebezpieczny. To tyle. Zauważ, iż to
wszystko wynika z tego co już wcześniej napisałem. Wszystko zależy od ideologii jaką wyznajemy.
Co do tego, iż PiS dzieli Polaków, przepraszam ale to PO podzieliła polaków na "ciemnogród",
"mohery"itd. oraz "wykształciuchów", "ludzi postępowych".

No cóżz tymi poglądami się w większości nie zgadzam,zwłaszcza z końcówką ale przynajmniej jakieś w miarę konkretne, a nie "bo do***** komuchom", choć mimo wszystko, gdybys z jakichś powodów nie dotarł do urny to bym sie nie obraził ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 19:28, kordzio1 napisał:

> Powiem Tobie co mnie ciągnie do PiS. M.in. zaostrzenie prawa karnego, uruchomienie
CBA(tak
> tak właśnie tych "przestępców niszczących ludzi"), sprzeciw przeciwko podatkowi liniowemu,

> sprzeciw przeciwko legalizacji związków homoseksualnych itd. no i cóż wbrew twoim poglądom

> ja jestem za polityką socjalną. Liberalizm uważam za niebezpieczny. To tyle. Zauważ, iż
to
> wszystko wynika z tego co już wcześniej napisałem. Wszystko zależy od ideologii jaką
wyznajemy.
> Co do tego, iż PiS dzieli Polaków, przepraszam ale to PO podzieliła polaków na "ciemnogród",

> "mohery"itd. oraz "wykształciuchów", "ludzi postępowych".
>
No cóżz tymi poglądami się w większości nie zgadzam,zwłaszcza z końcówką ale przynajmniej jakieś
w miarę konkretne, a nie "bo do***** komuchom", choć mimo wszystko, gdybys z jakichś powodów
nie dotarł do urny to bym sie nie obraził ; )


vice versa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 18:34, Ćpunek01 napisał:

A zauważyłeś, jak Tusk był zawzięty? Wręcz zdeterminowany... no i dość agresywny, jak cała
kampania PO. Nie mówię, że PiS i pozostali są święci, ale nie jest zbyt ładnie w tej kampanii...


Tusk zachowuje się jak gentlemen, a nie jak banda dzieciaków we mgle, którym słoma z butów wychodzi. Przypatrz się konferencjom prasowym z udziałem Kaczyńskiego to zrozumiesz.

Aha - i jeszcze jedno. Oglądaj czasami Szkło Kontaktowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe! ja nie moge ale PiS robi żenade! Tusk dokopał kaczyńskiemu w debacie i teraz PiS broni sie w sposób poprostu żałosny i idiotyczny bo innaczej tego nie można nazwać. Cały czas o Prywatyzacji szpitali!? o czym oni mówią? poporstu jestem załamany podstawą kaczyńskiego przecież taką osobe powino sie zamknąc za kratami tak samo jak Ziobro. Kurde kaczor nic nie zrobił dla szpitali a teraz jeszcze opowiada takie głupoty. Powiem jedno nienawdzie osób którzy zagłosują na PiS - nienawidzee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:34, Ćpunek01 napisał:

A zauważyłeś, jak Tusk był zawzięty? Wręcz zdeterminowany... no i dość agresywny, jak cała
kampania PO. Nie mówię, że PiS i pozostali są święci, ale nie jest zbyt ładnie w tej kampanii...


agresywny agresywny!? juz nie macie o co osądzać Tuska i PO ?! bo to jest żalosne niby PiS nie jest agresywny?! spójrz na kampanie PiS-u naiwniaku i zoabcz co oni w pokazują - bezczelność i kłamstwo cały czas naskakują na PO co z nowymi głupotami! i jeszcze do tego te cholerne propisowkie TVP które przysłania całą kampanie PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:24, Vuko Drakkainen napisał:

hehe! ja nie moge ale PiS robi żenade! Tusk dokopał kaczyńskiemu w debacie i teraz PiS broni
sie w sposób poprostu żałosny i idiotyczny bo innaczej tego nie można nazwać. Cały czas o Prywatyzacji
szpitali!? o czym oni mówią? poporstu jestem załamany podstawą kaczyńskiego przecież taką osobe
powino sie zamknąc za kratami tak samo jak Ziobro. Kurde kaczor nic nie zrobił dla szpitali
a teraz jeszcze opowiada takie głupoty. Powiem jedno nienawdzie osób którzy zagłosują na PiS
- nienawidzee

Nieładnie jest nienawidzić. Zresztą dziwi mnie ta wypowiedź, gdyż to szanowny pan Tusk zbłaźnił się mówiąc, że w programie wyborczym PO nie ma ani słowa o prywatyzacji szpitali. No cóż... głosowanie na człowieka, który nie wie nawet co ma w programie swojego ugrupowania napisane - musisz przyznać - jest dziwne. Zresztą ten "kaczor" zafundował 30% podwyżki, więc jednak coś zrobił. Proszę abyś nie manipulował faktami.
Tak czy siak - Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 20:24, Vuko Drakkainen napisał:

hehe! ja nie moge ale PiS robi żenade! Tusk dokopał kaczyńskiemu w debacie i teraz PiS broni
sie w sposób poprostu żałosny i idiotyczny bo innaczej tego nie można nazwać. Cały czas o Prywatyzacji
szpitali!? o czym oni mówią? poporstu jestem załamany podstawą kaczyńskiego przecież taką osobe
powino sie zamknąc za kratami tak samo jak Ziobro. Kurde kaczor nic nie zrobił dla szpitali
a teraz jeszcze opowiada takie głupoty. Powiem jedno nienawdzie osób którzy zagłosują na PiS
- nienawidzee


Oj nienawiść rzecz zła, coś dużo agresji w tej wypowiedzi. Wiesz co, a ja Ciebie nawet lubię ^^ Czasem miło poczytać, jak to się pienią poniektórzy zwolennicy PO i tylko zdrowie tracą z tych nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30% podwyżki, komu ? kiedy ? z czego ? Podniósł składkę stąd pieniądze, proponuję też porozmawiać z pielęgniarkami albo z jakimś lekarzem to Ci poopowiada jak naprawdę wygląda to 30% Kaczyńskiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, jest wielkie prawdopodobieństwo, że PiS wygra te wybory (niestety). Tylko co później, na samodzielne rządzenie szans nie mają (najmniejszych), z PO nie, z PSL-em nie, z LiD-em nie, więcej kandydatów nie widzę. I dlatego jestem pewien, że w poniedziałek obudzimy się w nowej, lepszej Polsce, w której nie rządzi PiS, bo na chwilę obecną nie ma już na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować