Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2007 o 13:15, Rusell napisał:

Akurat LPR ma bardzo małe szanse na wejscie, i nie jest to bynajmniej manipulacja medialna
:PPP

Żebyś właśnie wiedział, że jest. Bo każdy wychodzi z takiego założenia, że nie chce zmarnować głosu, nawet gdy jest za LPR. Gdyby nie było sondaży (a było by to o wiele sprawiedliwsze), albo by było, ale obiektywne, to zapewniam cię, że LPR by dostało spokojnie te 5%. Zresztą Mikke się wiele razy wypowiadał na temat mediów, zresztą bardzo mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 00:57, gaax napisał:

No, dziś wybory. Nie pozostaje nic innego jak błagać o pójście do lokalu wyborczego i oddanie
głosu :)
http://pl.youtube.com/watch?v=aAAeKmsXsZc
Nie wiem czy to było, ale jakoś nie widziałem.


taa.. w MTV cały czas to puszczają widac zależy im aby teraz młodziesz poszła na wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 00:57, gaax napisał:

Nie wiem czy to było, ale jakoś nie widziałem.


Niezłe, niezłe... Chociaż ktoś nagrał lepsze, duuużo lepsze. Nie wiem jednak neistety czy wolno mi to tutaj dać, na 90% jestem pewny że nie, więc dam po zakończeniu ciszy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głos oddany, obyśmy jutro z powrotem żyli w normalnej III RP a nie w IV Rzeszy Kaczyńskiej.
Oby wszystko poszło bez obsuw i aby już od 20:00 zakończyła się cisza wyborcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WSZYSCY DO URN !!! O LOSIE TYCH WYBORÓW ZADECYDUJĄ LUDZIE MŁODZI, ZATEM TYŁKI W GÓRĘ I DO GŁOSOWANIA !!! Jutro księżyc powinien wrócić na swoje miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 09:00, Pablor napisał:

Pozwolę sobie jeszcze zanucić: "ta ostatnia niedziela, jutro się rozstaniemy............" ;-).

A zedytować posta to nie łaska?

DO URN!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosy przez moją rodzinkę już oddane (nawet braciak pojechał do wioski oddalonej o 50 km ,żeby zagłosować ,bo tam jest zameldowany ;) ).Ojciec oddał mi swój głos na posła i można powiedzieć ,że też głosowałem :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do kolejności kandydatów na listach danej partii. Czy jeśli w okręgu jest do zdobycia przykładowo 7 mandatów poselskich, to osoba kandydująca z miejsca np. 13 ma jakiekolwiek szanse na wejście do parlamentu? Przy założeniu że partia z listy której startuje zdobyła 100% głosów - no to wtedy wchodzi 7 osób z tej partii, ale 7 pierwszych z listy, niezależnie od rozkładu głosów na członków tego samego ugrupowania, czy dobrze rozumuję? Czy pomimo, że osoba z miejsca dalszego zdobędzie więcej głosów od osoby z miejsca pierwszego, to w pierwszej kolejności wchodzi ta z pierwszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, wchodzą tylko pierwsi z listy. Wracamy do PRLu. Wcześniej był system wiekszościowy - demokratyczny. [informacja nieprawdziwa - M/O, w Polsce nigdy nie było systemu większościowego, był natomiast kiedyś proporcjonalny bez progów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 12:28, Majkell napisał:

osoba kandydująca z miejsca np. 13 ma jakiekolwiek szanse na wejście do parlamentu?

Oczywiście. Ilość głosów oddanych na listę mówi tylko o tym ile mandatów zdobywa partia. Natomiast rozdział mandatów dla poszczególnych osób zależy już od ilości osób głosujących na tę osobę z tych, które zostały oddane na listę tej partii. Dopiero jeżeli ilość głosów jest identyczna na dwóch kandydatów (niemal nieprawdopodobne), wtedy decyduje miejsce na liście.

Dnia 21.10.2007 o 12:28, Majkell napisał:

7 pierwszych z listy, niezależnie od rozkładu głosów na członków tego samego ugrupowania, czy dobrze rozumuję?

Nie.

Dnia 21.10.2007 o 12:28, Majkell napisał:

Czy pomimo, że osoba z miejsca dalszego zdobędzie więcej głosów od osoby z miejsca pierwszego, to w pierwszej kolejności wchodzi ta z pierwszego?

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować