Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Nie wiem jak jest w tych wyborach ale w poprzednich było następująco:
Jak wyborcy oddają głosy na kandydata nr. 13 i zbierze on wystarczającą ich ilość to wchodzi do sejmu, wszystkie oddane na niego głosy powyżej tego co było wymagane do wygrania przechodzą na pierwszego kandydata na liście, jak pierwszy kandydat ma już ich wystarczająco wiele to przechodzą na drugiego i tak dalej.
Jak z tego widać kandydat nr. 13 może wejść do Sejmu jednak im dalej od czołówki tym mniejsze na to szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie frekwencja bardzo niska. Mam nadzieję że to się zmieni.
Najbardziej denerwuje mnie w naszym narodzie, że tyle mówimy o zaborach i ciągłej walce o wolność,
a gdy wreszcie mamy szansę decydować o tym kto będzie rządził to nie chce się nam ruszyć z domów.
Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 12:45, Danio X napisał:

Jak na razie frekwencja bardzo niska. Mam nadzieję że to się zmieni.
Najbardziej denerwuje mnie w naszym narodzie, że tyle mówimy o zaborach i ciągłej walce o wolność,
a gdy wreszcie mamy szansę decydować o tym kto będzie rządził to nie chce się nam ruszyć z
domów.
Żenada.

Spokojnie, zaraz pójdzie masa wracająca z kościołów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dziś poszedłem by oddać głos to nie mogłem nawet do stolika podejść, aby kartę wyborczą dostać, jeszcze nigdy tyle ludzi na wyborach nie widziałem, ale to może tylko tak u mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 17:19, Pablor napisał:

Na 16:30 frekwencja niecałe 36%, niby więcej niż ostatnio o jakieś 7-8%, ale nadal daleka od ideału, niestety...


Cóż, do 20 jest w sumie jeszcze kilka godzin, jednak nie chce mi się wierzyć, że w 2,5 h do urn pójdzie drugie tyle osób, co od rana (bo przewidywano frekwencję rzędu 70%)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję wielkie podniecenie. Wreszcie ... mają realne szanse dostać się do sejmu. Czekam z niecierpliwością na 20:20. Czuję, jakbym conajmniej oglądał mecz reprezentacji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 17:37, Mixon1988 napisał:

Miała być wielka frekwencja, a pewnie będzie jak zwykle około 40-45% :/


Nikt nie mówił, że deklaracje pokryją się z faktycznymi czynami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie, jak to jest w ogóle możliwe, żeby wyborca wrzucił listę wyborców do urny razem z kartami do głosowania? Komisja spała, czy była pijana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 17:54, Splocky napisał:

Ma ktoś pojęcie, jak to jest w ogóle możliwe, żeby wyborca wrzucił listę wyborców do urny razem
z kartami do głosowania? Komisja spała, czy była pijana?


Właśnie przez to cisza wyborcza potrwa 5 minut dłużej do 20:25 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 17:54, Splocky napisał:

Ma ktoś pojęcie, jak to jest w ogóle możliwe, żeby wyborca wrzucił listę wyborców do urny razem
z kartami do głosowania? Komisja spała, czy była pijana?


Rozwiń temat. W jakim okręgu to się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 19:08, xDeuSx napisał:

Rozwiń temat. W jakim okręgu to się stało?

Nie pamiętam dokładnego okręgu. W telepudle jeden z dziennikarzy twierdził, że tak naprawdę jest to tylko domysł. Po prostu komisja stwierdziła brak karty i wyszła taka hipoteza. Zostanie to podobno sprawdzone po zamknięciu lokalu.

EDIT:

Na Onecie napisano następujący tekst:

Przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz wyjaśnił na konferencji prasowej, że w obwodowej komisji nr 41 w Koszalinie z powodu wrzucenia do urny spisu wyborców o 25 minut przedłużono głosowanie. Spis wyborców trafił do urny razem z kartami do głosowania, gdyż jeden z członków komisji wydał go omyłkowo jednej z głosujących osób. Incydent był przyczyną przerwy w głosowaniu od godz. 14.50 do 15.15.

Zastępca przewodniczącego PKW Jan Kacprzak poinformował także, że PKW otrzymała uchwałę jednej z komisji wyborczych w Będzinie (Zachodniopomorskie), gdzie "stwierdzono brak pierwszej karty spisu wyborców".

- Trzeba odszukać tę kartę. Zdaniem komisji, wyborca otrzymując kartę do głosowania otrzymał także kartę ze spisu wyborców i wrzucił do urny - zaznaczył Kacprzak.

Jak dodał, głosowanie w tej komisji przerwano, aby komisyjnie otworzyć urnę. - W zależności od wyników poszukiwań tej karty, nie jesteśmy w stanie podać jaka będzie przerwa i jaka będzie uchwała tej komisji - podkreślił zastępca szefa PKW.

Pytany, czy w trakcie głosowania można otworzyć urnę, szef PKW powiedział, że są takie wyjątki, które "wymuszają komisyjne otwarcie urny". - W spisie są osoby, które już oddały głos i odebrały kartę do głosowania. Spis jest potrzebny do dalszej ewidencji - powiedział Rymarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować