Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2007 o 20:31, Jakub Wędrowycz napisał:

Jest tak jak sądziłem - frekwencja nie jest aż tak wysoka, jak początkowo deklarowaliśmy. Według
TVN 24 do 19:30 do urn poszło około 52,6% uprawnionych do głosowania. I ja się pytam: gdzie
się podziało te brakujące 20%?! Rozumiem, że pogoda nie wszędzie dopisała, ale ludzie, tu chodzi
o naszą przyszłość! Ech, nie ma to jak w dzień wyborów siedzieć na dupie, a potem mieć pretensje
do całego narodu, że wybrali nie tych co trzeba :-/


To wyniki na 19:30.
A ja oddałem głos po wyścigu F1. I z tego co widzimy to w Warszawie wiele osób tez miało taki plan.
Więc jeszcze nawet kilka % może być na plus.

EDIT: Na tą chwilę 54,9% (TVN24)
Więc z każdą chwilą idzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:33, stasiecki napisał:

Może tym razem uda się Kaczyńskim stworzyć IV RP .


Jakim prawem? Co to znaczy, że uda im się stworzyć IV RP?
Polecam zapoznać się z historią Polski i dowiedzieć się na jakiej podstawie były kolejno przemianowywane tytuły Rzeczypospolitej. Kiedy już to zrobisz to pomyśl, czy to, co w ogóle jest przez polityków PiS''u mówione, ma prawo bytu. Oczywiście dotyczące "kolejnej wersji" RP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko ta frekwencja jest sukcesem (i do tego jeszcze wzrośnie). Jest wyrzsza niż w zeszłych wyborach a jak dotąd w każdych kolejnych wyborach do głosowania (i polityki oraz polityków) zniechęcało się coraz więcej osób. Być może wreszcie udało się ten proces odwrócić bo nasi rodacy zrozumieli że trzeba głosować bo inaczej następne wybory mogą się wcale nie odbyć...
Swoją drogą podoba mi się znaczek mówiący że wieczór wyborczy jest programem dozwolonym od 12 lat i za zgodą rodziców:)
Spodziewają się bluzgów czy przemocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:47, milten6 napisał:

> Rozumiem ze jestes za PiS ?

Skoro tak mówi, najwidoczniej jest, a czy to coś złego :>?

Toz to największa hańba dla polaka :D
PiS sux, mam nadzieje ze tym razem nie przejdą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za PiSem i jakoś nie czuję się, jak to powiedziałeś, "zhańbiony".
Nie przejdą? PiS nie jest niżową partią, jak LPR, czy Samoobrona, której grozi wynik poniżej progu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:39, Choinix napisał:

> Może tym razem uda się Kaczyńskim stworzyć IV RP .

Jakim prawem? Co to znaczy, że uda im się stworzyć IV RP?


To znaczy, że uda im się wreszcie wykopać "zły" układ i w jego miejsce stworzyć swój własny "dobry" układ ku uciesze publiki tak, jak wszystkie władze przed nimi. Z tym, że oni będą w popisowy sposób pokazywali jak "skutecznie" walczą z układem, który de facto bądź już nie istnieje, bądź oni sami go stworzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje województwo ma najniższą frekwencję :(
Ale pani w TVP mówi jeszcze:
"W dużych miastach szalenie wysoka frekwencja pow. 60%!"
I to ma być wielka radość?

EDIT 1:Słupki już widać!

EDIT 2: Oooooooooooooooooo
Znowu trzeba czekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:55, ostry3000 napisał:

I to ma być wielka radość?


W porównaniu z poprzednimi wyborami, a nawet z tymi z kilkunastu poprzednich lat - TAK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten facet z PKW nie wróci żywy do domu. Dwie minuty przed ogłoszeniem wyników przesuwa ciszę wyborczą i nawet nie mówi o ile:(
W porównaniu z tym drobny zgrzyt z EK Wiedźmina jest niczym. Może w następnych wyborach będzie lepiej jak ekipa CDP będzie je nadzorować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:55, Splocky napisał:

bądź oni sami go stworzyli.

To jest wręcz oczywiste :D
milten6---> współczuje, mam nadzieje ze sa jeszcze trzeźwo patrzacy na polska politykę ludzie, i to własnie oni stanowia wieksza część dzisiajszej frekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:03, Pablor napisał:

Ale emocje, chociaż pierwszy słupek jest zdecydowanie większy od pozostałych, jeżeli to mohery
to... beret ;-).

Jesli to mohery to nie bedziemy musiali czekac do 2012 r. (hehe) na koniec świata :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:03, Pablor napisał:

Ale emocje, chociaż pierwszy słupek jest zdecydowanie większy od pozostałych, jeżeli to mohery
to... beret ;-).


Ale widząc kolejne słupki to więcej niż 3 partie dostaną się do sejmu.
Aczkolwiek nie ma cyferek. Mogli by dać liczby skoro już są słupki.
A potem tylko nazwy partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:07, BzyQacz napisał:

I wiadomo coś?

Tylko tyle ze wyniki mogą ogłosić praktycznie w każdej chwili ;/
Zreszta, pewnie jeszcze przedłuza do 22,00 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 21:02, Rusell napisał:

milten6---> współczuje, mam nadzieje ze sa jeszcze trzeźwo patrzacy na polska politykę
ludzie, i to własnie oni stanowia wieksza część dzisiajszej frekwencji


To może powiesz mi, co nie pasuję Ci tak w krytykowanym przez Ciebie PiSie, narzekać każdy umie, ale konstruktywna krytyka jest w dzisiejszych czasach rzadkością.
Osobiście, po rządach Platformy, Lewicy (wtedy ugrupowania nosiły inne nazwy, gdzie byli czołowi politycy dzisiejszych) itp. ugrupowań, gdzie prywatyzacja odbywała się, na zaniżaniu wartości cen budynków, wolę wybrać PiS, wiedząc, że to mniejsze zło. Gdy rządzący prywatyzowali zakłady skarbu państwa, a teraz krytykują, że nie ma podwyżek itp. sami są sobie winni, najpierw okradli, a potem narzekają. Co do służby zdrowia, to pielęgniarki, za rządów PiSu dostały najwięcej podwyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować