Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2007 o 16:38, Splocky napisał:

Na logikę mogło być tak:
PO przejmuje liberalny elektorat UPR.


Buehehe, jaki elektorat UPR? To UPR ma jakiś elektorat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2007 o 17:48, Budo napisał:

Buehehe, jaki elektorat UPR? To UPR ma jakiś elektorat?


<macha do Buda>

Tak, np ja jestem za UPR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 18:14, M1k3 napisał:


> Buehehe, jaki elektorat UPR? To UPR ma jakiś elektorat?
> >
Tak, np ja jestem za UPR ;)

A Ciebie też przejmuje PO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 16:38, Splocky napisał:

> > To jest także zasłyszane w TV (bodaj TVP3) więc ciężko coś znaleźć.
> > > To nie wiem kto prowadził te badania- zastanów sie na logikę, w jaki sposób ktoś kto popierał

> LPR miał teraz zagłosować na PO? Czy te partie mają cokolwiek wspólnego?

Na logikę mogło być tak:
PO przejmuje liberalny elektorat UPR.
PiS przejmuje konserwatywny elektorat LPR i PR. Przypominam, że PiS nadal ma poparcie RM.
Oprócz tego, jako że panuje negatywna kampania, z LPR odpływają wyborcy nie ciepiący Tuska
(oni zagłosują na PiS) i Kaczyńskiego (na PO). Wszystko ładnie zaplanowane: pełna polaryzacja
wyborców. Ideał naszych rządzących to właśnie te 2 partie + LiD, które będą się zmianiały przy
korycie i robiły dokładnie to samo. :)

Obawiam sie ,że do tego naprawdę możę dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 18:37, Rosomk napisał:

Obawiam sie ,że do tego naprawdę możę dojść.

Obawiam się, że tak właśnie było.

@ Budo
Tak, naprzykład mnie i innych ludzi, którzy kochają wolność i nie chcą być traktowani przez władzę jak bezmyślne bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów, w sztabie PO, był moment z radością i jak unosili flage Polski, leciała w tedy też taka muzyka, kojarzy ktoś co to leciało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój nauczyciel od WOS-u napisał,czego oczekuje od nowego rządu

1.Wzrost gospodarczy
2.Wzrost płac dla nauczycieli i pielęgniarek(Pamiętam jak babcia się darła-"PO CO STRAJKUJĄ??WYSTARCZY IM TA KASA!!!"
3.Budowa autostrad(Dla taty najważniejsze)
4.Lepsza opieka medyczna w kraju
5.Budowa stadionów na Euro 2012(Chciałoby się)
6.Wycofanie polskich wojsk z Iraku(To nie nasza wojna)
7.Zachęcenie Polaków do powrotu z zagranicy(Niewykonalne,dopóki w Irlandii płacą 5x więcej)
8.Wyższy poziom nauki w szkołach
9.Walka z korupcją(coś,czym się PiS pienił za bardzo)
10.(Najważniejsze dla niego)Poprawa wizerunku Polski w Europie(Coś,co PiS zbezcześcił najbardziej)

Ja się z tym zgadzam i jeszcze odwołać trzeba tarcze antyrakietowe.

A wy?Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

1.Wzrost gospodarczy


Wykonalne pod warunkiem, że państwo będzie coraz bardziej minimalizować swój udział w gospodarce. Z jednym "ale", o którym pisałem już w wątku o polityce. Każda gospodarka rynkowa rozwija się wedle tzw. cyklów koniunkturalnych. Raz idzie w górę, raz wzrost spada. Trochę już rósł, a wielu ekonomistów wietrzy juz recesję (są tacy nawet, którzy twierdżą, że pod koniec tego roku rozpocznie się wielki krach). Jak sie sprawdzi to będzie problem.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

2.Wzrost płac dla nauczycieli i pielęgniarek(Pamiętam jak babcia się darła-"PO CO STRAJKUJĄ??WYSTARCZY
IM TA KASA!!!"


Przy zwiększonych wpływach mozliwe, ale cudów bym nie oczekiwał. Jak chcemy racjonalnie wydawać budżetowe pieniądze, to przy obecnych dochodach państwa podwyżki te nie powinny być znaczne. Do krajów wysoko rozwiniętych wiele nam jeszcze brakuje. Dla naszego dobra lapiej będzie jak będziemy jak najmniej przejadać.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

3.Budowa autostrad(Dla taty najważniejsze)


Jak się dogadają w koalicji to może coś ruszy (PO i PSL różnią się dość co do sposobu finansowania budowy autostrad). Ale 500 km na rok bym się nie spodziewał. Absolutnie bym sie nie spodziewał.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

4.Lepsza opieka medyczna w kraju


Częściowa prywatyzacja (częściowa ale znaczna) mogłaby pewnie pomóc. Jak będzie dalej finansowana praktycznie z budżetu to będzie jak jest.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

5.Budowa stadionów na Euro 2012(Chciałoby się)


Coraz bardziej w to wątpię. Ale szansa jeszcze jest.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

6.Wycofanie polskich wojsk z Iraku(To nie nasza wojna)


Nasza, nie nasza, ale w lepszym wyszkoleniu wielu żołnierzy oraz w szybszym zaopatrzeniu w lepszy sprzęt pomogła. Osobiście bym się nie spieszył. Lepiej to najpierw uzgodnić z władzami Iraku i USA.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

7.Zachęcenie Polaków do powrotu z zagranicy(Niewykonalne,dopóki w Irlandii płacą 5x więcej)


Ot i sam odpowiedziałeś na tą kwestię:)

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

8.Wyższy poziom nauki w szkołach


Nie bardzo rozumiem na czym ma to polegać. Może lepiej niech sie postarają o "spłaszczenie" różnic w poziomie nauczania w poszczególnych placówkach oświatowych (szczególnie wieś jest ponoć w plecy). Byleby to równanie było do góra. W dół to każdy potrafi:)

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

9.Walka z korupcją(coś,czym się PiS pienił za bardzo)


Wydaje mi się, że ten problem jest trochę demonizowany. Od jakiegoś czasu organy ścigania odnoszą w tym zakresie sukcesy. I nie było do tego potrzeba CBA.

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

10.(Najważniejsze dla niego)Poprawa wizerunku Polski w Europie(Coś,co PiS zbezcześcił najbardziej)


Dla mnie nie jest to rzecz najważniejsza. Ale zdecydowanie konieczna. Istotniejsza jest jednak skuteczność polityki raz, a wyznaczenie nowych cełów strategicznych polskiej polityki zagranicznej to dwa. W NATO i UE juz jesteśmy. To kiedyś były nasze priorytety. Gdy je zrealizowano nikt już nie wiedział czego tak naprawdę powinniśmy dalej chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

A wy?Co o tym sądzicie?

Ja sądzę, że Twój nauczyciel od Wosu jest zabawny :) Za zrealizowanie połowy z tych punktów bym ich ozłocił i uznał za nad wyraz jak na polskie warunki skutecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

Mój nauczyciel od WOS-u napisał,czego oczekuje od nowego rządu

1.Wzrost gospodarczy
2.Wzrost płac dla nauczycieli i pielęgniarek(Pamiętam jak babcia się darła-"PO CO STRAJKUJĄ??WYSTARCZY
IM TA KASA!!!"
3.Budowa autostrad(Dla taty najważniejsze)
4.Lepsza opieka medyczna w kraju
5.Budowa stadionów na Euro 2012(Chciałoby się)
6.Wycofanie polskich wojsk z Iraku(To nie nasza wojna)
7.Zachęcenie Polaków do powrotu z zagranicy(Niewykonalne,dopóki w Irlandii płacą 5x więcej)
8.Wyższy poziom nauki w szkołach
9.Walka z korupcją(coś,czym się PiS pienił za bardzo)
10.(Najważniejsze dla niego)Poprawa wizerunku Polski w Europie(Coś,co PiS zbezcześcił najbardziej)

Ja się z tym zgadzam i jeszcze odwołać trzeba tarcze antyrakietowe.

A wy?Co o tym sądzicie?


Dużo rzeczy jest mozliwe właśnie dizęki tarczy antyrakietowej. Popatrz na miejscu naszych rządzących zażadał bym milinonowych kroci za dzierżawe naszej ziemi. Do tego dochodzą umowy na wszelkie dostawy od prądu po przez żąrcie, kończąc na papiereze toaletowym. Do teog powiedziłąbym tak: warunkiem do tej tarczy jest wgląd Rosji w jej system (to co postulkuje Rosja) gdyż nie chcemy rozpoczynać nowej zimnej wojny i wg nas takie posunięcie burzy równowagę sił. Prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 17:59, Ceteris Paribus napisał:

Dużo rzeczy jest mozliwe właśnie dizęki tarczy antyrakietowej. Popatrz na miejscu naszych rządzących
zażadał bym milinonowych kroci za dzierżawe naszej ziemi. Do tego dochodzą umowy na wszelkie
dostawy od prądu po przez żąrcie, kończąc na papiereze toaletowym. Do teog powiedziłąbym tak:
warunkiem do tej tarczy jest wgląd Rosji w jej system (to co postulkuje Rosja) gdyż nie chcemy
rozpoczynać nowej zimnej wojny i wg nas takie posunięcie burzy równowagę sił. Prosta sprawa.


Ja jestem przeciw tarczy,ale o tym jest temat(troszkę zapomniany,ale jest)

Ja bym się modlił do Tuska,gdyby zrobił chociaż 4 z tych 10 punktów.Jedyne,co teraz mamy,to nadzieja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w zamian za tarczę zarządał pełnego sojuszu wojskowego poza NATO, który gwarantowałby natychmiastowe użycie sił zbrojnych USA w wypadku agresji na Polskę. Pieniądze na dłuższą metę nie uczynią z Polski drugiej Japonii, bo najpierw trzeba zlikwidować system ich marnotrawienia.
Same bazy to inna kwestia. Nie mam jasnego stanowiska w tej sprawie. Na pewno należy się spodziewać, że amerykanie chcieliby umieścić te bazy pod swoją wyłączną jurysdykcją. Takie bazy stałyby się praktycznie terytorium USA, co rozumiem, ale co jednocześnie mi się nie podoba. Pytanie, czy chcemy się na to zgodzić i za ile. Bo jeśli Jankesi odpalą nam dolara pięćdziesiąt, co zaraz biurokracja przetrawi (a propos: co z offsetem za F16?) to na dłuższą metę będziemy pluli sobie w brodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2007 o 14:24, szweider napisał:

Mój nauczyciel od WOS-u napisał,czego oczekuje od nowego rządu

1.Wzrost gospodarczy
2.Wzrost płac dla nauczycieli i pielęgniarek(Pamiętam jak babcia się darła-"PO CO STRAJKUJĄ??WYSTARCZY
IM TA KASA!!!"
3.Budowa autostrad(Dla taty najważniejsze)
4.Lepsza opieka medyczna w kraju
5.Budowa stadionów na Euro 2012(Chciałoby się)
6.Wycofanie polskich wojsk z Iraku(To nie nasza wojna)
7.Zachęcenie Polaków do powrotu z zagranicy(Niewykonalne,dopóki w Irlandii płacą 5x więcej)
8.Wyższy poziom nauki w szkołach
9.Walka z korupcją(coś,czym się PiS pienił za bardzo)
10.(Najważniejsze dla niego)Poprawa wizerunku Polski w Europie(Coś,co PiS zbezcześcił najbardziej)

Ja się z tym zgadzam i jeszcze odwołać trzeba tarcze antyrakietowe.

A wy?Co o tym sądzicie?

Jesli myśli tak serio to chciałbym go poznać - dotychczas określenie "niepoprawny optymista" było dla mnie jedynie abstrakcją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować