Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Zagłosować zagłosuję... ale szczerze przyznam, że nie ma partii, która reprezentowałaby
moje poglądy. Co jest jeszcze smutniejsze, wielu Polaków to czuje... Zastanawiam się nad
wybraniem mniejszego zła, a oddaniem nieważnego głosu. Lepszy nieważny głos na znak
protestu, niż brak głosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:


Zmieniłem zdanie :P , ja bym zagłosował na PIS lecz jestem też za młody , mają swoje dobre strony . :) A według mnie pozostałe partie np. PO po prostu namawiają ludzi aby głosowali na nich a potem odwracają kota ogonem i nie dotrzymują słowa lub tworzą coś nowego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 17:56, Ceteris Paribus napisał:

Czy to jest poważne?

Mam wrażenie, że celem ostatecznym nie jest delegalizacja tylko wizerunku, bo jeśli ktoś chce nosić taką koszulkę, to może zamalować sobie te dwa małe listki na dole i twierdzić, że to inna roślina. Pytam, i co mu zrobią? :)
Chodzi raczej o uderzenie w tą kulturę zielonego liścia. Spotkałem się z tym w liceum i wiem, czym to może grozić. Ustawa jest trochę populistyczna i "trochę" skuteczna z powodów, które podałem. Źródła tej kultury nie należy szukać na koszulkach (bo to tylko przejaw) tylko w domu.
Pomysł z ustawą rozumiem, ale raczej nie poparłbym tego. To tylko jedna z kwestii, w których są rozbieżności między UPR i LPR. Co począć?

Dnia 01.10.2007 o 17:56, Ceteris Paribus napisał:

Niestety nie znam ich programu w kwestjach gospodarcych, które popierasz, ale po takich pomysłąch

"> jak wyzej aż się boję na samą myśl.
Tu nie jest aż TAK strasznie. LPR nie mówi nie prywatyzacji, natomiast woleliby, żeby kapitał z prywatyzowanych spółek trafiał w polskie ręce. Myśl tak samo szczytna, co sprzeczna w założeniach. Co to? Kapitalizm w wersji Light? Albo albo!

Dnia 01.10.2007 o 17:56, Ceteris Paribus napisał:

Widze, że chodzi Ci głównie o UPR. To popieram, ale boję się, że znów mało kto na nich zagłosuje,
a niechcę płacić ceny jaką jest faszystowski LPR w rządzie...

LPR nie jest partią faszystowską. W całej Europie znajdziesz odpowiedniki LPR. Na ten przykład duńska Det Danske Folkeparti. Założenia identyczne z LPR. Oczywiście są izolowani przez "liberalne" partie, jak i wszystkich "postępowców" w Danii. Mieszkałem tam pół roku i widziałem ten ich "liberalizm". Widziałem tam też dużo osób objeżdżających Folkeparti. Hasła takie same, jak u nas tylko dowodów brak. Trzeba jednak przyznać, że w LPR bezpieczną przystań znalazło paru narodowych socjalistów, kolegów Adolfa. Można tylko winić LPR za przyjęcie ich w szeregi. Powiedzmy tak: każdemu narodowemu socjaliście blisko do LPR (choć są bardziej radykalne ugrupowania), ale nie możemy powiedzieć, że każdy LPR''owiec jest nazistą.

Dnia 01.10.2007 o 17:56, Ceteris Paribus napisał:

Co do UPR to luz, ale nie LPR. Większosći ludiz ich elektorat kojarzy się z moherami czy faszystami.
Nie chce nikogo obrażac. Mojim zdaniem to moze i maja pewne pomysły, które mogę poprzeć, ale
gorzej z realizacją na której powinni się bardizej skupić.

Żeby nie było: porozumienie wyborcze pod nazwą LPR traktuję jako zło konieczne. Moim bezgranicznym poparciem cieszy się tylko i wyłącznie UPR. Dużo ich dzieli i dużo och łączy. Powodów ich przyłączenia jest kilka: krótki czas do wyborów nie pozwalała na przygotowanie samodzielnego startu UPR, blokada medialna UPR (dziwne, że nie LPR, chociaż media już zrobiły z LPR "groźnych faszystów", więc nie trzeba ich znowu blokować), poglądy na sprawy moralno-etyczne, UE, suwerenność oraz w końcu ciężkie czasy, które nastały dla Polski i polskiej prawicy, które wymagają pojawienia się na "rynku" widocznej prawicy celem ukazania alternatywy dla pomysłów partii lewoskrętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:14, Lak5 napisał:

>
PO po prostu namawiają ludzi aby głosowali
na nich a potem odwracają kota ogonem i nie dotrzymują słowa lub tworzą coś nowego .


Dla mnie PO to praktycznie to samo co PiS... program mają niemalże taki sam, w poprzedniej
kadencji poszło im tylko o stołki. Gdyby PiS dał im trochę stanowisk byłoby całkiem spokojnie.
Teraz już Kaczyńscy mówią o możliwości powstania koalicji z PO... ci znowu walczą z PiS, ale
sami nie wykluczają takiej możliwości. Najpierw wrogowie, a potem przyjaciele? Phi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrzydliwe komuchy z LiD-u z Władkiem Frasyniukiem na czele. Ludziska porzućcie swoje kompleksy i otwórzcie się trochę na świat. Jesteś za PiS-em super, za PO też fajnie, za LiD-em, Twój wybór itd. Kaczyński zawiązał sojusz z Lepperem, dla mnie to było.... obleśne. Tak było, ale najważniejsze jest to co przed nami.

PS. Rozumiem, że mogą zaliczyć Twój głos w sondzie na PiS ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

Załóż partię faszystowską. :P Jak Mussolini doszedł do władzy, sytuacja Włoch uległa poprawie.
(Jednak konstytucja tego zabrania - Art. 13).


Konstytucje można zmienić w demokratyczny sposób, a potem chulaj dusza Boga nie ma. Niby śmieszne, ale totalitaryzm zawsze może jeszcze wrócić...

Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

Głosować nie mogę, za młody jestem. Gdybym mógł, głosowałbym na PiS. Mimo, że większość osób
tutaj głosuje na PO ta partia nie ma większych szans na zwycięstwo.


Dlaczego? Statystyki pokazuja co innego? Sytułacja przez te dwa, stagnacyjne lata wcale sie bardzo nie zmieniła.

Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

1. Rokita.


Chodzi Ci o to, że odszedł? Jest wolnym człowiekiem, moze robić co chce. Marcinkiewicz też zostawił cały ten bajjzel w spokoju. To jest kultura polityczna.

Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

2. PO pokazało, że umie tylko krytykować władzę.


A co ma innego robić? Bo nierozumiem? Nie mają ministra, ani premiera w rządzie, nei zajmuja tez kluczowych stanowisk by mieć wpływ na losy państwa. Jak cos maja zrobić? Mogą jedynie pokazać swój sprzeciw podczas głosowania. Nieiwem czy wiesz, ale w Anglii jest gabinet cieni, który tylko krytykuje władzę i niekt nie narzeka.

Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

Wydaje mi się, że na forum większość głosuje na PO, bo uległo ich ''propagandzie'' i myślą,
że jak ta partia dojdzie do władzy to uporządkuje cały Polski burdel.


To sie wszystko okaże. Też sie okażae czy potrafiatylko krytykować. Dajmy im szanse sie wykazać. Nieczuję sie i nieczułem zmanipuloany ich propagandą - jak ktos mówi cos co popieram, to go porę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:10, Lak5 napisał:

>
Wiesz no , rodzice nie że nie głosują od zawsze, zawsze głosowali :), lecz teraz postanowili
że nie zagłosują bo teraz to się naprawdę cyrk zrobił , bo ktoś na pewno przyzna że kiedyś
było lepiej pod jakimś względem .


Zawsze się mówi, że kiedyś było lepiej, to taka cecha ludzka. źle robią, ale nic na to nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:00, Pablor napisał:

Jak widać każdy z nas ma swoje autorytety, ja pozostaję przy tej pierwszej trójce, Tobie chyba bliżej
do tej drugiej.

Pudło. Kaczyńskiego nie cierpię, bo to kłamca i cynik na miarę Tuska. Choć talent do zagrywek politycznych ma bez porównania większy. Mówię o Jarku. Lech nawet wysłowić się nie umie.
Lepper to byłby PZPR''owiec i prawdopodobnie agent bezpieki. SO to partia SB''ków i bezideowych koniunkturalistów.
Giertych... do niego mi najbliżej, co nie znaczy, że blisko. Trochę źle zrozumiał idee eNDecji. Zobaczymy, co pokaże w nadchodzącej kadencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mnie wkurza, to ciągła nagonka na lewicę, że to komuchy, blabla,
że aparatczyki dawnego ustroju, ale do cholery, jest tam wielu nowych
ludzi, którzy zgadzają się z ich poglądami, a są posądzani o popieranie
komunizmu. Mam wrażenie, że taki wizerunek pozostanie jeszcze długo,
a to dzięki ciągłemu krzyczeniu PiS-owców, że ci to komuchy i że są źli.
Albo nagonka na "wykształciuchy"? Co to do licha ma być? To już nie wolno
mieć wykształcenia i własnego zdania, nie zgadzając się z obecnymi rządzącymi?
Wszyscy którzy się z nimi nie zgadzają są odsądzani od czci i wiary, oskarżani
o popieranie korupcji... to jest chore! Przypadki, o których mówi PiS nie są
nagminne, a należą do marginesu, natomiast oni wciąż nam wmawiają, że
wszyscy są skorumpowani i źli. Najbardziej podobała mi się ich reklamówka,
ta co mówiła o tym co było niedawno w Polsce... i moment o smarowaniu
łapek opozycji... zaraz zaraz... coś mi tu nie pasuje... Przecież "niedawno w
Polsce" to własnie PiS był opozycją, czy oni są na prawdę tak naiwni, że nikt
nie zauważy ich nędznych gierek? W domyśle chodziło o PO, ale jak ktoś pomyśli
za chwile zauważy tę pewną nieścisłość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:18, Ceteris Paribus napisał:

> Załóż partię faszystowską. :P Jak Mussolini doszedł do władzy, sytuacja Włoch uległa poprawie.

> (Jednak konstytucja tego zabrania - Art. 13).

Konstytucje można zmienić w demokratyczny sposób, a potem chulaj dusza Boga nie ma. Niby śmieszne,
ale totalitaryzm zawsze może jeszcze wrócić...

> > Głosować nie mogę, za młody jestem. Gdybym mógł, głosowałbym na PiS. Mimo, że większość

Dnia 01.10.2007 o 18:18, Ceteris Paribus napisał:

osób
> tutaj głosuje na PO ta partia nie ma większych szans na zwycięstwo.

Dlaczego? Statystyki pokazuja co innego? Sytułacja przez te dwa, stagnacyjne lata wcale sie
bardzo nie zmieniła.


Chcę to trochę rozwinąć, otóż wszyscy zapominają, że wygrana w wyborach nie oznacza rządzenia. Wszyscy jesteśmy zgodni, że żadna z partii nie osiągnie wyniku pozwalającego na samodzielne rządzenie. Problem PiS-u tkwi w tym, że na chwilę obecną ma ZEROWĄ zdolność koalicyjną, z LiD-em nie, z PO raczej nie, PSL bliżej mu do PO, LPR z pewnością nie w tym składzie, SO już widzę Millera z Kaczyńskim po jednej stronie barykady, wniosek taki, że PiS ma kłopot. PO ma dużo szersze pole manewru, PSL na pewno tak, LiD może tak, PiS wchodzi w grę, odpadają LPR i SO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:18, Pablor napisał:

Obrzydliwe komuchy z LiD-u z Władkiem Frasyniukiem na czele. Ludziska porzućcie swoje kompleksy
i otwórzcie się trochę na świat.


Sam się otwieraj, a jak ktoś nie chce głosować na komunistów i złodzieji - daj mu spokój. SLD to banda komuchów - i odwalże się od moich kompleksów, bo ich nie mam.

Dnia 01.10.2007 o 18:18, Pablor napisał:

PS. Rozumiem, że mogą zaliczyć Twój głos w sondzie na PiS ???


Czytaj dokładnie, juz wcześniej pisałem na kogo głosuję.
Nie jestem za PIS, ale lepsi oni niż komuchy i lewactwo z LIDu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:17, maggit napisał:

Dla mnie PO to praktycznie to samo co PiS... program mają niemalże taki sam, w poprzedniej
kadencji poszło im tylko o stołki. Gdyby PiS dał im trochę stanowisk byłoby całkiem spokojnie.
Teraz już Kaczyńscy mówią o możliwości powstania koalicji z PO... ci znowu walczą z PiS, ale
sami nie wykluczają takiej możliwości. Najpierw wrogowie, a potem przyjaciele? Phi.

Przyjaciele do grobowej deski. Wszystko zostało ustawione przy Okrągłym Stole. Te same twarze, inne sztandary (bo pamięć wyborcy jest krótka), blokada prawicy czyli utrwalenie przedtransformacyjnego status quo. PO i PiS różnią się tylko retoryką i powiem więcej: nie mogłyby bez siebie żyć. Bo o czym gada Tusk z Jarkiem przez 4 godziny skoro są takimi zaciętymi wrogami? Przecież oni ustalają scenariusz na całą przyszłą kadencję! Raz rządzi PO, raz PiS. A władza wyżywi się sama. Przychodzi PO, obstawia stołki, ciągnie kasę, potem przychodzi PiS i w imię likwidacji układu tworzy własny i robi to samo, co PO. Obie partie mają za cel koryto i budowanie w Polsce socjalizmu, by koryto było większe i pasza była bardziej pożywna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:17, Splocky napisał:

> Czy to jest poważne?
Mam wrażenie, że celem ostatecznym nie jest delegalizacja tylko wizerunku, bo jeśli ktoś chce
nosić taką koszulkę, to może zamalować sobie te dwa małe listki na dole i twierdzić, że to
inna roślina. Pytam, i co mu zrobią? :)


Tak tak, można ominąć prawo, ale kłucić siez panem policjantem i \odsiedzenie za to 24 w celu ustalenia czy to jest liść MJ mija się z celem. Jest nagonka na mj, a jak ktos będzie miał strzykawkę, znacyz siejej wizueunek to juz luz? Onio też chcą karac za rozpowszechnianie "akcesoriów" do palenia czy kojarzących się z MJ. Nie tedy droga w walce z narkomanią. Korwin Mikke na jakiejś uczelni (?) wypowiada siejak to wszytko wygląda. Nie tędy droga w walce z narkomania.

Dnia 01.10.2007 o 18:17, Splocky napisał:

Chodzi raczej o uderzenie w tą kulturę zielonego liścia. Spotkałem się z tym w liceum i wiem,
czym to może grozić.


Pamiętaj, ze łatwiej jest coś wciągnąć, czy połknąć niz palić w takiej sytułacji. MJ nie jest taka szkodliwa. Tu chodzi o to, że dla młodych jest to alternatywa dla alkoholu, który piją na okręte ich rodzicę. Ja jestem w każdym razie za legalizacją. Wiadomo, że można sę zapetlić, jak ze wszystkim zresztą, ale wskazywanie na mj jako głównego wroga i czynnika niszczącego społeczeństwo młdych jest głupie.

Dnia 01.10.2007 o 18:17, Splocky napisał:

Tu nie jest aż TAK strasznie. LPR nie mówi nie prywatyzacji, natomiast woleliby, żeby kapitał
z prywatyzowanych spółek trafiał w polskie ręce. Myśl tak samo szczytna, co sprzeczna w założeniach.
Co to? Kapitalizm w wersji Light? Albo albo!


Hmm, prywatyzujmy tak by były tu takze rdzennie polskie firmy.

Dnia 01.10.2007 o 18:17, Splocky napisał:

LPR nie jest partią faszystowską.


Wiem, tak tylko zagalopowałem. Kiedys kumpel puścił mi animacje gdzie było przemówienie Giertycha, nieiwedzialem, że on jest autorem. Byłem pewien ze hitler, a tu taki zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Ci uświadomić, że ten Mogrim to zawsze ma taki sposób dyskutowania. Jak masz inny pogląd to jego odpowiedzi są podobne do tej niżej\wyżej. Więc się przyzwyczajaj ;-) A nie daj Boże pokaż mu dowody, że siemyli to dla niego nie bęeą to dowody tylko maxymalnie margines. Bądź rzuci zaraz jakis inny wywód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania można założyć, że LPR (w tym PR) jest partią nacjonalistyczną lub faszystowską. Nie ma lewicowych poglądów, mam centrowe poglądy. Zakładam, że nie każdy lewak to komuch i nie każdy prawicowiec to faszysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:09, Luke Shadow napisał:

Głosować nie mogę, za młody jestem. Gdybym mógł, głosowałbym na PiS. Mimo, że większość osób
tutaj głosuje na PO ta partia nie ma większych szans na zwycięstwo.
1. Rokita.
2. PO pokazało, że umie tylko krytykować władzę.

Wydaje mi się, że na forum większość głosuje na PO, bo uległo ich ''propagandzie'' i myślą,
że jak ta partia dojdzie do władzy to uporządkuje cały Polski burdel.

To ogólnie cecha opozycji -> czarny PR, krytyka, dolewanie oliwy do ognia, jak sami dochodza do władzy, to już się lekko zmienia punkt widzenia, jak PiS zamieni się z PO, to PiS będzie równie dobrze krytykował PO...
Akurat zawsze tak jest, że hasła innych partii to propaganda ; ), a jeśli chodzi o lidera PO - to Tusk to dla mnie taka panienka i tak coś myślę, że znów będzie największym przegranym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:38, Ceteris Paribus napisał:

Chciałbym Ci uświadomić, że ten Mogrim to zawsze ma taki sposób dyskutowania. Jak masz inny
pogląd to jego odpowiedzi są podobne do tej niżej\wyżej. Więc się przyzwyczajaj ;-) A nie daj
Boże pokaż mu dowody, że siemyli to dla niego nie bęeą to dowody tylko maxymalnie margines.
Bądź rzuci zaraz jakis inny wywód...


I jak sam twierdzi nie ma kompleksów :-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 18:39, Pablor napisał:

Idąc Twoim tokiem rozumowania można założyć, że LPR (w tym PR) jest partią nacjonalistyczną
lub faszystowską.


Pokaż mi posła który byłby w organizacji nacjonalistycznej lub faszystowskiej, ew. punkt w programie którejś z tych partii który byłby faszystowski. Śmiało.

Dnia 01.10.2007 o 18:39, Pablor napisał:

Zakładam, że nie każdy lewak to komuch


Lewactwo zazwyczaj kończy się komuną, moje zdanie że SLD to komuchy jest o tyle prawdziwe, że większość z nich to komuniści, którzy pamiętają członkowstwo w jedynej słusznej partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować