Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2007 o 21:30, szweider napisał:

Niekoniecznie-ja nie uważam,że mam zawsze rację,ale po prostu byłem w rozterce-komuny nie ma,ale
słyszę wiecznie,że prywatyzacja zniszczy kraj,służba zdrowia wyśle pomoc,kiedy będzie chciała
itd. i postawiłem,że nie pomoże,ale okazuje się,że to nieprawda,choć niekoniecznie(Jezu,czasem
nie rozumiem samego siebie).Pożyjemy,zobaczymy...


Popatrz, ludie zawsze narzekaja. Kiedyśnarzekali na komunę, alternatywą była "upragniona" demokracja. Dostali ja, i co? I dalej narzekają. Taka natura ludzka. Tylko, że teraz nie mają już innej opcji systemowej. Tezniegdyś byłem przeciwnikem prywatyzacji. Jednak zmianiłem zdanie. Popatrz, że państwowe zakłądy są nieefektywnie wykorzystywane, ludzie tak się do roboty nie przykładaja, a u prywaciarza to się boją o utratę posady. Prywatyzacja szpitali, no niestety doszliśmy do takiego etapu, że nie widzę innej opcji. Po co płacić na służbę zdrtowia a potem jeszcze kopertę, by jakoś wyjść cało z operacji? ZApłacimy raz i po kłopocie. Inna sprawa, że sprywatyzują to ludzie, którzy majaodjścia i kasę, ale co zrobić? Ktoś musi to przejać, chyba lepiej swój niz Niemiec?

EDIT: A no i w sumie proponuje wszystkicm przejsć do tego tematu, zrobicie jak chcecei:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146#u_19393

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od polskiego rządu lepiej zarządza krowi placek,więc jestem za prywatyzacją...

Tak,lepiej się przenieśmy-w tym temacie jedyne,co możemy,to gadać o tym,co może zrobić Tusk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 19:29, Rosomk napisał:

> > > Możliwe, bardzo możliwe. Mi wybory się podobały, a wam?
W jakim sensie podobały się?


Chodzi mi czy były sprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:12, Budo napisał:

/.../

Nie masz racji- elektorat LPR i SO przejał właśnie PiS, PO ma lepszy wynik, bo ludzie popierający
PO w poprzednich wyborach nie poszli głosować. A teraz już ruszyli tyłki. Stąd wieksza frekwencja,
stąd więcej głosów na PO, stąd młodzież przy urnach, stąd różnice sondażach i wynikach wyborów
dwa lata temu.

Otóż mam rację. Ponieważ przeprowadzono odpowiednie badania, które wykazały, że wśród osób, które nie poszły głosować rozkład potencjalnych głosów byłby bardzo zbliżony do tego co wyszło w wyborach. Jeśli myslisz, ze całe 10% poszło głosować tylko na PO to tak jakby próbujesz złamać prawa natury (rozkład normalny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Linki linki :)
Te teorie o których mówiłem popierają różni ludzie w tv, którzy własnie na to zwracają uwagę- jak masz jakieś źródła to zapodaj, chętnie sie przyjrze, bo nie rozumiem jak PO mogło przejąć elektorat takiej partii jak LPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:53, Budo napisał:

/.../

Linki linki :)
Te teorie o których mówiłem popierają różni ludzie w tv, którzy własnie na to zwracają uwagę-
jak masz jakieś źródła to zapodaj, chętnie sie przyjrze, bo nie rozumiem jak PO mogło przejąć
elektorat takiej partii jak LPR.

To jest także zasłyszane w TV (bodaj TVP3) więc ciężko coś znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:57, hans olo napisał:

To jest także zasłyszane w TV (bodaj TVP3) więc ciężko coś znaleźć.


To nie wiem kto prowadził te badania- zastanów sie na logikę, w jaki sposób ktoś kto popierał LPR miał teraz zagłosować na PO? Czy te partie mają cokolwiek wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:59, Budo napisał:

> To jest także zasłyszane w TV (bodaj TVP3) więc ciężko coś znaleźć.

To nie wiem kto prowadził te badania- zastanów sie na logikę, w jaki sposób ktoś kto popierał
LPR miał teraz zagłosować na PO? Czy te partie mają cokolwiek wspólnego?

Odsyłam do moich poprzednich postów. Jak to się dzieje, że w jednych wyborach ludzie z byłego AWS dostają wręcz ochłapy a potem wygrywają? Większość Polaków nie ma jednoznacznych poglądów i głosuje pod wpływem emocji. To jest definitywnie wynik długoletniego prania mózgów przez PZPR, ale to temat na inną rozmowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 12:28, hans olo napisał:

(...)


Piszesz, że PO przejęło elektorat SO i LPR i argumentujesz to faktem, że poparcie PiS prawie nie drgnęło. A nie przyszło Ci do głowy, że elektoraty SO i LPR przejął właśnie PiS (na ten temat też były badania i to już dawno, za czasów koalicji - wtedy przystawki traciły a PiS rósł w siłę), ale PO wyciągnęło od PiSu mnóstwo elektoratu zawiedzionego partią rządzącą?

Czy nie brzmi to bardziej sensownie niż teza, że "wyznawcy" Andrzeja Leppera (bo to on stracił najwięcej poparcia w ciągu 2 lat) poparli Platformę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 10:43, Grochola napisał:

> > > > Możliwe, bardzo możliwe. Mi wybory się podobały, a wam?
> W jakim sensie podobały się?

Chodzi mi czy były sprawiedliwe.

A poprzednie nie były?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:04, Rosomk napisał:

> > > > > Możliwe, bardzo możliwe. Mi wybory się podobały, a wam?
> > W jakim sensie podobały się?
>
> Chodzi mi czy były sprawiedliwe.
A poprzednie nie były?


No były, ale to jest teraz takie potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:09, Grochola napisał:

> > > > > > Możliwe, bardzo możliwe. Mi wybory się podobały, a wam?

> > > W jakim sensie podobały się?
> > > > > Chodzi mi czy były sprawiedliwe.
> A poprzednie nie były?

No były, ale to jest teraz takie potwierdzenie.

Nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:12, Rosomk napisał:

> > > > > > > Możliwe, bardzo możliwe. Mi wybory się podobały, a wam?

>
> > > > W jakim sensie podobały się?
> > > > > > Chodzi mi czy były sprawiedliwe.
> > A poprzednie nie były?
>
> No były, ale to jest teraz takie potwierdzenie.
>
Nie rozumiem...


Dobra, poczekajmy na końcowe wyniki wyborów, które mają wrócić z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:13, Grochola napisał:

Dobra, poczekajmy na końcowe wyniki wyborów, które mają wrócić z zagranicy.


Przecież wróciły już wczoraj. Musiały wrócic w ciągu 24 godzin, bo inaczej byłyby nieważne. A zdążony ledwie co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:25, Dux napisał:

> Dobra, poczekajmy na końcowe wyniki wyborów, które mają wrócić z zagranicy.

Przecież wróciły już wczoraj. Musiały wrócic w ciągu 24 godzin, bo inaczej byłyby nieważne.
A zdążony ledwie co:)


Ale mówili, że mają jeszcze przyjść wyniki głosowania z zagranicznych państw, tam gdzie Polacy głosowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:28, Grochola napisał:

> > Dobra, poczekajmy na końcowe wyniki wyborów, które mają wrócić z zagranicy.
> > > Przecież wróciły już wczoraj. Musiały wrócic w ciągu 24 godzin, bo inaczej byłyby nieważne.

> A zdążony ledwie co:)

Ale mówili, że mają jeszcze przyjść wyniki głosowania z zagranicznych państw, tam gdzie Polacy
głosowali.

Wątpie by te głosy coś zmieniły.Może najwyżej uszczkną PiSowi z jeden mandat ale to bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:28, Grochola napisał:

Ale mówili, że mają jeszcze przyjść wyniki głosowania z zagranicznych państw, tam gdzie Polacy
głosowali.


A kiedy mówili? Może ich nie podliczyli (choć PKW podała już pełne nieoficjalne wyniki), ale z tego co wczoraj podawała PKW, to ambasady czy konsulaty winny przesłać protokoły z głosowań w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania. W innym wypadku głosy zgodnie z obowiązującym prawem byłyby nieważne. Słuchałem wczoraj wyłącznie Faktów i tam podali, że termin ten upływał o 21:00 czasu polskiego wczoraj. Mówili też o kłopotach z przeliczeniem głosów o co się wzajemnie PKW i MSZ obwiniały. Jednak potem na onecie ukazała sie informacja, że wszystkie protokoły udało się przesłać w terminie i kompromitacji nie było. Chyba, że dziś już co innego podawali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 15:41, Dux napisał:

> Ale mówili, że mają jeszcze przyjść wyniki głosowania z zagranicznych państw, tam gdzie
Polacy
> głosowali.

A kiedy mówili? Może ich nie podliczyli (choć PKW podała już pełne nieoficjalne wyniki), ale
z tego co wczoraj podawała PKW, to ambasady czy konsulaty winny przesłać protokoły z głosowań
w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania. W innym wypadku głosy zgodnie z obowiązującym
prawem byłyby nieważne. Słuchałem wczoraj wyłącznie Faktów i tam podali, że termin ten upływał
o 21:00 czasu polskiego wczoraj. Mówili też o kłopotach z przeliczeniem głosów o co się wzajemnie
PKW i MSZ obwiniały. Jednak potem na onecie ukazała sie informacja, że wszystkie protokoły
udało się przesłać w terminie i kompromitacji nie było. Chyba, że dziś już co innego podawali:)

Termin chyba był do 24, bo ponoć o tej godinie został zamknięty ostatni lokal wybroczy w Urugwaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 11:59, Budo napisał:

> To jest także zasłyszane w TV (bodaj TVP3) więc ciężko coś znaleźć.

To nie wiem kto prowadził te badania- zastanów sie na logikę, w jaki sposób ktoś kto popierał
LPR miał teraz zagłosować na PO? Czy te partie mają cokolwiek wspólnego?


Na logikę mogło być tak:
PO przejmuje liberalny elektorat UPR.
PiS przejmuje konserwatywny elektorat LPR i PR. Przypominam, że PiS nadal ma poparcie RM.
Oprócz tego, jako że panuje negatywna kampania, z LPR odpływają wyborcy nie ciepiący Tuska (oni zagłosują na PiS) i Kaczyńskiego (na PO). Wszystko ładnie zaplanowane: pełna polaryzacja wyborców. Ideał naszych rządzących to właśnie te 2 partie + LiD, które będą się zmianiały przy korycie i robiły dokładnie to samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować