Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2007 o 21:22, NuGGet napisał:

Kaczyśnki dzisiaj nieźle po Kwaśniewskim jechał :P Nasz były prezydent aż nie wiedział co mówić,
aż miło było to oglądać ;P Ale przyznać trzeba, nieźle sie żarli :P Aż mi sie śmiać z nich
obu chciało, Kaczyński zresztą sam wyśmiewał co chwile Kwaśniewskiego :P Ten nasz polski rząd
to jednak kabaret :P


Na kogo głos, jeżeli możesz już głosować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Kwach nie zamierza obniżać podatków,bo oczywiście już nie ma z czego. Co tam te miliardy z Unii, które jak otwarcie mówi Kaczyński przeznaczy na te cele, dofinansowanie służby zdrowia itp. A z przestępczością walczą i to widać. Widać, że Kwachowi nie za bardzo podoba się prawo, bo mówi, aby było luźniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2007 o 21:33, Pablor napisał:

Na kogo głos, jeżeli możesz już głosować ???

Jeśli mógłbym głosować (bo do pełnoletności jeszcze rok niestety) to zagłosowałbym raczej na PiS, jakoś argumenty Kwaśniewskiego mi nie odpowiadały, nie zaufałbym temu człowiekowi. A PiS, widać że ma jakieś plany, chce coś zrobić, jeśli tylko bym mógł zagłosowałbym na PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do liberalnego PO... Po prostu PiS lizaniem dupy klerowi bardzo mi się nie spodobał... Ogólnie, nie czuję niczego co PiS udało się wprowadzić, nie wiem... Może nie pamiętam wiele zza III RP, ale na pewno pod końcem kadencji Kwaśniewskiego szkoda było, że brać ponownie w wyborach nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę pan Kaczyński powinien przestać używać słowa "elity", a także sprawdzić co to słowo znaczy. Niech po prostu powie, że to ludzie, którzy dużo zarabiają. Wiem, że dla PiS każdy kto łapie się na najwyższy podatek, musi być obowiązkowo złodziejem i łapówkarzem.

W tym kraju nie opłaca się zarabiać dużo, bo i tak te pieniądze zabierze Ci państwo. Dostaniesz w zamian najwyższy poziom socjalu ;] Aż mnie to motywuje, żeby coś osiągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widziałem:) Przecież Kaczyński co chwilę się z niego brechał, a ten Kwach to chyba trochę opóźniony, bo jego riposty ograniczały się tylko do przedrzeźniania i kradzieży czasu. Gdy ten wyjaśniał ostatnią kwestię, Kaczyński był już cztery dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:34, reykan napisał:

Z tego co wiem, Kwach nie zamierza obniżać podatków,bo oczywiście już nie ma z czego. Co tam
te miliardy z Unii, które jak otwarcie mówi Kaczyński przeznaczy na te cele, dofinansowanie
służby zdrowia itp. A z przestępczością walczą i to widać. Widać, że Kwachowi nie za bardzo
podoba się prawo, bo mówi, aby było luźniejsze.


I tu chciałbym zakończyć dyskusję z Tobą, kolego dotacje z Unii są celowe, można za nie wybudować konkretną drogę (chociaż Kaczyński o tym chyba nie wie, bo ma na koncie 500m w tym roku), można przeznaczyć tę kasę na konkretny program. Ale nie można tej kasy przeznaczyć na obniżenie podatków w Polsce. Chciałbym przypomnieć, że ja nie będę głosować na LiD tylko na PO, a pomysł na podatek liniowy (o którym eksperci mówią, że może utrzymać wzrost gospodarczy) właśnie ta partia popiera w największym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:35, axe1971 napisał:

Obserwuję z ciekawością tę dyskusję na forum jakby nie było graczy i stwierdzam, że jej poziom
jest mimo pewnych zgrzytów ;) i tak o niebo lepszy niz toczonej (przez osoby mające znaczny
wpływ na życie tego kraju...) na innym forum - PUBLICZNYM...
http://wiadomosci.onet.pl/1615138,11,item.html


Na kogo głosujesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po debacie takie, że...nie dowiedzieliśmy się niczego, co już wiadome nie było przed nią. Stała na dość wysokim merytorycznie poziomie, aczkolwiek momentami Kaczyński zaczynał pyskówę i show (oczywiście Kwaśniewski dłużny nie pozostawał). Było trochę wychwalania własnych dokonań (rzecz jasna na wyrost - vide rzekoma poprawa stosunków dyplomatycznych Polski na arenie międzynarodowej), trochę wytykania błędów oponentom - ogólnie to wszystko mamy na co dzień. Ci wyborcy, którzy mieli w zamyśle głosowanie na którąś z partii zdania nie zmienią, natomiast ci niezdecydowani - niezdecydowani pozostaną, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Odbiegając trochę od samych debatujących - zdziwił mnie brak profesjonalizmu Olejnik. Dwukrotnie zupełnie się pogubiła, nie wiedziała komu oddać głos, a odchodząc rzuciła "ni z gruchy, ni z pietruchy" uwagę o jakimś Włochu związanym z misją stabilizującą w Iraku czy innym Afganistanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:19, reykan napisał:

Pokazał różnice między "idealnym" światem III RP według Kwacha a Kaczyńskiego, a IV, o wiele lepszą, RP.


IV RP... A kiedy ona się właściwie zaczęła? Bo z tego co pamiętam, to w 2005 roku, po wygraniu wyborów Kaczyńscy szumnie zapowiadali jej urzeczywistnienie. Natomiast kiedy na początku 2006 w Katowicach zawaliła się hala targowa, bracia zgodnie zaliczyli ją jeszcze do RP v.3.0... W której Rzeczpospolitej zatem żyjemy? A może wszystko co złe zaliczamy na konto III, a sukcesy i zwycięstwa to domena IV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:38, Dark Templar napisał:

Z tego co widzę pan Kaczyński powinien przestać używać słowa "elity", a także sprawdzić co
to słowo znaczy. Niech po prostu powie, że to ludzie, którzy dużo zarabiają. Wiem, że dla
PiS każdy kto łapie się na najwyższy podatek, musi być obowiązkowo złodziejem i łapówkarzem.


W tym kraju nie opłaca się zarabiać dużo, bo i tak te pieniądze zabierze Ci państwo. Dostaniesz
w zamian najwyższy poziom socjalu ;] Aż mnie to motywuje, żeby coś osiągnąć...


A głosujesz na ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:39, reykan napisał:

No właśnie widziałem:) Przecież Kaczyński co chwilę się z niego brechał, a ten Kwach to chyba
trochę opóźniony, bo jego riposty ograniczały się tylko do przedrzeźniania i kradzieży czasu.
Gdy ten wyjaśniał ostatnią kwestię, Kaczyński był już cztery dalej.

Zresztą, każdy, nawet na widowni, śmiał sie z Kwaśniewskiego :P Nie wiem po co wogóle on sie pcha z powrotem do rządu, jak i tak wie że mało kto na niego zagłosuje :P Zresztą, swoim dzisiejszym wystąpieniem to już całkiem sie pogrążył, wogóle nie umiał odpowiadać na pytania, i tak jak napisałeś, cały czas był daleko w tyle za Kaczyńskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć, "dzięki" SLD jesteśmy na minusie. A więc ktoś musi ten minus odrobić. Tak więc trudne mówić jeszcze o IV RP, bo od razu miałaby obciążone konto. Ale oczywiście Kaczyński tylko spija śmietankę tych niebywałych sukcesów PZPR-owców XXIw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka spija po wszystkich rządach po 89 roku, a dokładnie spija śmietankę regularnie przesyłaną do Polski z Brukseli. I spijałby każdy polityk bez względu na poglądy. Wzrost mamy bo jesteśmy w Unii, a nie przez rewelacyjne decyzje gospodarcze PiS-u, Romka i Andrzejka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 21:39, Pablor napisał:

Na kogo głosujesz ???

W ciągu ostatnich 10 lat we wszystkich wyborach parlamentarnych i prezydenckich oddawałem głos nieważny - teraz oddam głos na PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja taki uśmieszek politowania zauważyłem choćby u Olejnik, która zadając Kwachowi pytanie jakby tylko czekała, jaką kolejną kretyńską odpowiedź zaliczy i jak go zripostuje Kaczyński. Ale ogółem Kaczyński dobrze się przygotował do tej debaty, wytknął Kwaśniewskiemu jakim to zafajdanym człowiekiem był (i nadal jest) a Kwaśniewski... cóż, nie miał co zarzucić oponentowi, więc tylko próbował zrzucać winę za własne niepowodzenia. Panie Kwaśniewski, gwarantuję, nigdy więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować