Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 03.10.2007 o 20:41, Azreix napisał:

Patrząc na sondaże, to pewnie wygra PiS. Kaczorom ciągle rośnie poparcie w sondażach, na stratę
PO. Niby sondaż to tylko sondaż, ale zawsze coś w tym jest...

Paradoksalnie, sondaże zazwyczaj mało mają wspólnego z ostatecznym wynikiem wyborów.

A druga sprawa - według najnowszego sondażu PO zyskało 2 lub 3 punkty procentowe a PiS stoi w miejscu. "Ciągle rośnie", nie ma co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:44, qrczak90 napisał:

> Patrząc na sondaże, to pewnie wygra PiS. Kaczorom ciągle rośnie poparcie w sondażach,
na stratę
> PO. Niby sondaż to tylko sondaż, ale zawsze coś w tym jest...
Paradoksalnie, sondaże zazwyczaj mało mają wspólnego z ostatecznym wynikiem wyborów.

A druga sprawa - według najnowszego sondażu PO zyskało 2 lub 3 punkty procentowe a PiS stoi
w miejscu. "Ciągle rośnie", nie ma co :)

Oglądałeś wiadomości?PiS wygrywa z PO 7 punktami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:

> Hitler dał radę, to my nie damy? :-P
Ale ja nie mówiłem o partii nazistowskiej, a faszystowskiej. Jakbyś jednak podjął się założenia
takiej partii to masz namiary na mnie na GSie. :P


Wiesz, systemy autorytarne\totalitarne są z "regóły" robione dla dobrych przywódcców, a z tą dobrocią różnie bywa. Jednakze, Kaczyński, który tak "bardzo" walczył z totalitaryzmem sam do niego jak najbardziej dąży! Ot choćby reforma wyborcza, że nieważne na kogo głosujesz na liścei, i tak tylko praktycznie wejdą ci z pierwszych miejsc, tak było za PRLu - nieważne na kogo głosujesz i tak było wiadomo, że ten i ten zajmie stołek.

Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:

> To jest to o czym mówiłem wcześneij. Normalni nie chodzą na wybory, a taki pajac jeden
z drugim
> wykona telefon do ojca prowadzącego i już mają przewagę.
Sondaże są po prostu robione w dużych miastach, może Tusk miał tam jakąś małą przewagę nad
Kaczyńskim, ale ludzie mieszkający na wsi i mniejszych miastach też mają prawo głosować i widocznie
tam przewagę ma Kaczyński i PiS.


Mam "Politykę" z przed dwóch lat. Opracowywałem temat na WOS nt wybórów. Elektorat jednych (Pis) i drugich (PO) był podzielony wg granic z czasów zaborów. Wschodnia Polska poza większymi miastami głosowała na PiS, zachód opowiadał się za PO, z niewielkimi niszami dla PiSu. Do tego inteligencja i ludzie lepiej zarabiacy\zyjący opowiadali się za PO. "Wieśniacy" dali się zbajerować PiSowi...

Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:


> Odeszła, odeszła, ale Ty wskzałeś że to przez Rokitę nie będizesz głosował na PO. Czegoś
nie
> rozumiem?
Nie, ja napisałem, że PO nie ma szans na zwycięstwo m.in. dlatego, że Rokita odszedł (a z nim
część poparcia dla PO).


Czemu? Marcinkiewicz też odszedł z PiSu i cossie zmieniło?

Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:

> Nie,nie nie. Ja kiedys pisałęm, że połaczenie tych partji konserwatywnej z liberalizemem
mogłoby
> być dobre. Teraz PO się zrobiło katolicką alternatywą dla PiS. To już inna bajka. Wiesz
to
> PiS wg mnie niechciał się fogadać. przed wyborami kaczyński mówił, ze niepozwoli by PO
miało
> swego prezydetna i premiera, a tu prosze po fakcie jaki nastapił cisza. PiS i PO miało
podobny
> elektorat ilościowy to chyba logiczne, że powinni dostać jakąś konkretna część stanowisk,
a
> nie partie które ledow przechodzą próg wyborczy.
Część stanowisk, a nie najważniejsze, a PO zachowywało się tak, jakby oni sami wygrali wybory.
Zresztą PO samo nie wie, czego chce... Są niewyraźni. :P


Wyzej napisałem Ci jak to było - Polska podzielona. Jeżeli uważasz, że stanowiska ministrów, które są najważniejsze w poaństwie za te nienajważniejsze to sjesteś w błędzie. Otóż od Rady Ministrów wyuchoidzą wszystkie\większość ustaw...

Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:

> Ooo, a ja chciałbym zobaczyć co se udało PiSowi pozytywnego zrobić :-) 500m autostrady
i zero
> z milionów mieszkań to chyba lipa? Nieiwem co za reklame wycofano, ale sam Kaczyński ciągle

> kłamie w TV i jest dobrze.
- Spadła przestępczość,


Przestępczość spada systematycznie od czasów zmainy ustroju. PiS ma tylko tą zasługę, że zaostrzył kary za narkotyki, też mi wyczyn...

Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:

- wiele spraw załatwionych w Unii dotyczących spraw Polski (np. embargo na Polskie mięso, problem
z energetyką)


Z tego co wiem to embargo było i jest cały czas. Dzis nawet w radiu słyszałem, ze Rosja wprowadziął nowe embargo - na moczkę rybną, czy coś tam... A problem z energetykajak rozwiazali? To, że wierzą amerykańskim obietnicą o budowie rurociagu z Kazachstanu to jest wyczyn? Jedeyne co zrobili i mogę ich z lekka pochwalić to pierwiastek.

Dnia 02.10.2007 o 16:59, Luke Shadow napisał:

- korupcja jest ścigana (wielu polityków było zamieszanych w różne "interesy").


Taak. A sami to nie biorą. Kaczyński tak bardoz przez te dwa lata sszukał układu, aż wreszcie go znalazł... tyle, że we własnym rządzie. Fest. Inna metoda Kaczyńskiego na korupcję była juz sprawdzona w Warszawie - miasto stało przez te pare lat, żądnych inwestycji to nie ma korupcji. I teraz jest to robione na skale panstwową. To co on teraz robi to powinno być zrobione zaraz po 89'' tak jak w Czechcach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z sondażami trzeba faktycznie ostrożnie, bo zawsze zawierają 2-3% błędu, a do tego co innego odpowiedzieć na pytanie przez telefon, a co innego zebrać tyłek i pójść do urny. Trochę obawiam się zwycięstwa PiS, które jest niestety wielce prawdopodobne, ale też powiem jeszcze raz pewną rzecz. Wygrana nie oznacza rządzenia, PiS na chwilę obecną nie ma zdolności koalicyjnej, PO może dogadać się z PiS-em, LiD-em czy PSL-em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Niski wzrost to nie foba, tylko to, że Ci ludzie nie mają za grosz prezencji. Przyznasz mki chyba rację, że inaczej traktuje się przystojnego człowieka a inaczej brzydkiego? W polityce prezencja odgrywa bardzo dużą rolę.

2. Brak języków, to wg. ciebie nic takiego? Żarty... Kto jak kto, ale diwe najważniejsze osoby w kraju - prezydent i premier po prostu MUSZĄ znać języki obce. Nawet żona Lecha Kaczyńskiego (prezydenta) zna angielski a on? Gdzie tam... I nie wmówisz mi, że premier i prezydent nie muszą znać języków obcych. Chyba, że też popierasz zasadę: "Dla nas nigdy białe nie będzie białe a czarne czarne!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:41, CzystyZysk napisał:

No wybaczcie, ale żeby głosować na PiS to trzeba być albo:


W zasadzie wiesz o tym, że mamy wolność poglądów i można głosować na kogo się chce? Nawet jeżeli popełnia się błąd.

Dnia 03.10.2007 o 20:41, CzystyZysk napisał:

1) Mocherową babcią


Ona pójdzie tam, gdzie o. Rydzyk każe, gdyby rozkazał głosować za PO, to zagłosuje na PO.

Dnia 03.10.2007 o 20:41, CzystyZysk napisał:

2) Kimś psychicznie chorym


Przypuszczam, że psychicznie chorzy nie głosują. Może chodziło Ci o kogoś podatnego na manipulację? Bo jeżeli tak, to się zgadzam.

Dnia 03.10.2007 o 20:41, CzystyZysk napisał:

3) Wsiunem (wieśniakiem)


Pijesz do ludzi mieszkających na wsi? Ujmę to tak, znam wielu ludzi mieszkających na wsi i oni są zwolennikami PO. A wsiun i wieśniak to wyrazy obraźliwe wobec tych co nie mieszkają w miastach, więc lepiej uważaj z takim określeniem.

Dnia 03.10.2007 o 20:41, CzystyZysk napisał:

4) Osobą nie czytającą gazet/ nie słuchającą radia/ nie oglądającą TV etc.


To też zależy jaka gazeta/radio/kanał w TV. Podatni na manipulację dają sobie wmówić, że niektóre media są złe i wierzą.

Żeby nie było, jestem zwolennikiem PO i na tą partię zagłosuję.

Dnia 03.10.2007 o 20:41, CzystyZysk napisał:

Pozostali ludzie widzą dobrze co dzieje się w kraju i chyba nie chcą powtórki z tego O_o


Nie chcą, nie chcą, ale chyba się na to zanosi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:48, Pablor napisał:

Z sondażami trzeba faktycznie ostrożnie, bo zawsze zawierają 2-3% błędu /.../

Hmm... Jakby to delikatnie o sondażach... Najczęściej podawana przez nie frekwencja wynosi ponad 60%, czyli kilkanaście procent więcej niż w rzeczywistości. A taka różnica wystarczy, żeby całkowicie zakłamywać poparcie dla partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest to że brak mi dobrej partii bo kandydatów już mam(od 28 września wisi u mnie lista małopolskich kandydatów do Sejmu i Senatu).Wykluczam głosowanie na PPP,LPR,PiS,Samoobronę,Partię Kobiet
Zostaje PO,LiD i jednak PSL na nich mam kilka nazwiska wartych zainteresowania.Przeważy prawdopodobnie głos na PO,ale strasznie nie mogę się przełamać bo oni nie mają żadnego programu,ludzi każdy kto stanie do debaty z otoczeniem Donalda potrafi zniszczyć ich merytorycznie-to jest stwierdzony naocznie fakt.Po najbliższym weekendzie przetrawię w końcu na kogo i wpiszę tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:39, Pablor napisał:

A ten znowu z tą komuną....


Za to ty znowu nie potrafisz ani udowodnić, że w SLD nie ma komunistów, ani że w LPRze są ludzie należący do organizacji nacjonalistycznych/faszystowskich. Za to od fanatyków umiesz wyzywać. Od, merytoryczna dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2007 o 20:53, Azuredragon napisał:

Nie chcą, nie chcą, ale chyba się na to zanosi. ;)


No i tego nie rozumiem. Ludzie widzą co się dzieje w kraju, jak Kaczki nam niszczą Polskę a ciemny lud nadal uparcie głosuje na PiS. Ja nie mogę co za ludzie. :-/

Osobiście, codziennie czekam na wiadomość o śmierci Kaczyńskich, jednak szanse na to są słabe, bowiem: "Złego Licho nie bierze". Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie odcinasz się od tego, że uważasz mnie za co tu dużo mówić s... . Wybacz, ale twoja grupa społeczna to zapewne dresiki, które biją, gdy ktoś nie jest po jej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:51, CzystyZysk napisał:

1. Niski wzrost to nie fobia, tylko to, że Ci ludzie nie mają za grosz prezencji. Przyznasz
mki chyba rację, że inaczej traktuje się przystojnego człowieka a inaczej brzydkiego? W polityce
prezencja odgrywa bardzo dużą rolę.

U mnie prezencja nie odgrywa dużej roli bardziej liczy się co kto ma pod kopułą,a tutaj raczej się różnie na temat postrzegania świata przez Kaczyńskich

Dnia 03.10.2007 o 20:51, CzystyZysk napisał:

2. Brak języków, to wg. ciebie nic takiego? Żarty... Kto jak kto, ale diwe najważniejsze osoby
w kraju - prezydent i premier po prostu MUSZĄ znać języki obce. Nawet żona Lecha Kaczyńskiego
(prezydenta) zna angielski a on? Gdzie tam... I nie wmówisz mi, że premier i prezydent nie
muszą znać języków obcych. Chyba, że też popierasz zasadę: "Dla nas nigdy białe nie będzie
białe a czarne czarne!".

Może to nie ładnie odpowiem pytaniem :Którym językiem perfekcyjnie miałby się władać przyszły Prezydent lub Premier?Na takim szczeblu gdzie ważna są szczegóły musowe jest tłumaczenie profesjonalisty.Bardziej boli mnie to że pani min Fotyga nie umie przeczytać not dyplomatycznych przetłumaczonych chyba już na język polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 20:47, Rosomk napisał:

Oglądałeś wiadomości?PiS wygrywa z PO 7 punktami!

Jeśli chcesz mieć wiarygodne info to lepiej nie oglądaj "Wiadomości". Polecam Polsat albo TVN - tam podają wiarygodne wyniki sondaży. Jak wiadomo TVP jest skorumpowane i jest to w końcu telewizja polska ;p Ja osobiście wolę PO i chciałbym żeby to Oni wygrali wybory. PiS może "zepsuć tylko to co sam zepsuł" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście gdybym mógł to zagłosowałbym na UPR ponieważ widzę w nich szansę na rozwój Polski... No ale niestety głosować będę mógł dopiero następnym razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym sk... trochę przesadziłem, ale wybacz - Jak można głosować na kogoś kto tak partoli robotę? PiS zdecydowanie złego zrobił niż dobrego. Jeśli nawet nie wierzycie PO, to trzeba chociaż dać szansę nowemu - a może będzie lepszy...?

Ps. Jeden z moich ulubionych polityków to Komorowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.10.2007 o 21:03, Gregory171 napisał:

Może to nie ładnie odpowiem pytaniem :Którym językiem perfekcyjnie miałby się władać przyszły
Prezydent lub Premier?


A jak myślisz? Angielskim przynajmniej. Dobrze by było, gdyby znał też Niemiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:04, CyberPanki napisał:

Jeśli chcesz mieć wiarygodne info to lepiej nie oglądaj "Wiadomości". Polecam Polsat albo TVN
- tam podają wiarygodne wyniki sondaży.

Dzień dobry, chciałbym zamówić sondaż. Wyniki? Dziękuję, już mam! :)

Nie ośmieszaj się człowieku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:06, CzystyZysk napisał:

(...)


Problem polega na tym, że ludzie są podatni na manipulację, a Jarosław Kaczyński, jest człowiekiem, który umie zarządzać swoim tłumem dusz. Dlatego poparcie dla niego jest wciąż tak wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:11, Splocky napisał:

> Jeśli chcesz mieć wiarygodne info to lepiej nie oglądaj "Wiadomości". Polecam Polsat albo
TVN
> - tam podają wiarygodne wyniki sondaży.
Dzień dobry, chciałbym zamówić sondaż. Wyniki? Dziękuję, już mam! :)

Nie ośmieszaj się człowieku!


Dokłądnie! Masz media i $ masz udany sondaż, a ludize patrzą a na tego nie ma co głosowac to wybiore tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować