Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2007 o 00:03, Uspatente napisał:

A ja nie zagłosuje na nikogo! O! Dzień wcześniej mam ślub i wesele i po całonocnej zabawie
nie mam zamiaru fatygować się do urny dla jakiegoś "nalanego naleśnika", który będzie bąki
zbijał i brał za to kasę.


Nie chcesz głosowac to nie! Tylko później nie narzekaj na rzadzących! Ja uwazam, że każdy powinien głosować, czuć, że ma się wpływ na kształtowanie Polski. MAm dopiero 18 lat, ale zagłosowac idę napewno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:06, kordzio1 napisał:

Nie jest to koalicja, ale ludzie tak z przypadku ze sobą nie startują, moje wyobrażenie o UPR
i LPR to dwie przeciwstawne bajki, LPR wyszło to w moim odczuciu na dobre, a jakoś UPR kojarzący
mi się z obcinaniem wydatków na romansie z LPR raczej stracił (w moich oczach). Może do kogoś
więcej dzięki większym możliwościom medialnym dotrą, ale mój głos przezto raczej tracą...

Z tymi róznicami to nie jest dokładnie tak, jak piszesz. Obie partie nie ukrywają, że mają różne programy gospodarcze. UPR to prawica rdzenna, konserwatywno-liberalna. LPR natomiast to prawica narodowa, z lekka lewoskrętna. Natomiast podejście do kwestii moralno-etycznych mają bardzo podobne o ile nie identyczne. W dzisiejszych czasach dominacji eurokołchozu można a nawet trzeba na tym budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tej chwili uważasz, że ja, też młody człowiek, nie rozumiem co w polityce jest dobre, a co złe, czy pan w garniturze spełni swoje obietnice, czy nie. Czy ci, którzy idą głosować na PiS, są głupsi? Wątpię, bo wtedy musiałbyś obrazić chyba z pół narodu polskiego, a w tym wielu młodych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja głosował będę na PO... wydaje mi się, że to jedyny możliwy, rozsądny wybór. Jak widzę te reklamówki PiS to żyć się odechciewa. Tak otwarcie gadać takie bzdury?! Nie wiedzieć czemu, jak tylko pojawiła się informacja o wyborach, przypomniał mi się: "Polak mądry po szkodzie: lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:14, reykan napisał:

Czyli w tej chwili uważasz, że ja, też młody człowiek, nie rozumiem co w polityce jest dobre,
a co złe, czy pan w garniturze spełni swoje obietnice, czy nie. Czy ci, którzy idą głosować
na PiS, są głupsi? Wątpię, bo wtedy musiałbyś obrazić chyba z pół narodu polskiego, a w tym
wielu młodych...


Nie do tego zmierzałem, mam swoje poglądy polityczne, tak jak Ty, kiedy widzę, że większość młodych ludzi chce głosować na PO to się cieszę, nie ma w tym nic dziwnego. Zarzucam PiS straszny podział narodu (trzeba było być na ostatnich urodzinach wujka mojej żony, było ostro....), cieszę się, że większość młodych nie zastanawia się nad tym czy Pani Zosia była sprzątaczką w gmachu KC PZPR, tylko co się będzie działo w Polsce za lat 10-20. Sam miałem w stanie wojennym 5 lat i powiem szczerze g.... mnie to interesuje, kto wtedy był w partii, jeżeli ten sam człowiek dzisiaj wykorzysta swoje umiejętności dla dobra Polski (przy okazji mojego dobra) ma moje poparcie. Kiedy widzę chłopaka, który ma 17 lat i mówi o komunizmie to śmiać mi się chce, komunizm upadł dwa lata po jego urodzeniu, co on może wiedzieć na ten temat. Co o komunie wie Olejniczak, miał tyle lat co ja w stanie wojennym, a Kaczyński nazywa go komunistą. Nie żyjmy tym co było, zacznijmy żyć tym co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze komentarz do akcji: "Zabierz babci dowód"
To jest jakaś dziecinada totalna. Chcecie tej swojej demokracji to przyjmijcie ją na klatę z wszystkimi plusami i minusami. Jeżeli już to wolałbym akcje pt. "Wyłącz babci telewizor, wyciągnij baterie z radia. Posadź babcię przed komputerem, odpal przeglądarkę i ustaw homepage na google." Większości młodych też by się to przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:27, Splocky napisał:

Jeszcze komentarz do akcji: "Zabierz babci dowód"
To jest jakaś dziecinada totalna. Chcecie tej swojej demokracji to przyjmijcie ją na klatę
z wszystkimi plusami i minusami. Jeżeli już to wolałbym akcje pt. "Wyłącz babci telewizor,
wyciągnij baterie z radia. Posadź babcię przed komputerem, odpal przeglądarkę i ustaw homepage
na google." Większości młodych też by się to przydało.


Ja przekonałem, że powinna głosować na PO, pełna demokracja, agresja zero. I nie straszyłem tylko argumentowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:12, Splocky napisał:

Z tymi róznicami to nie jest dokładnie tak, jak piszesz. Obie partie nie ukrywają, że mają
różne programy gospodarcze. UPR to prawica rdzenna, konserwatywno-liberalna. LPR natomiast
to prawica narodowa, z lekka lewoskrętna. Natomiast podejście do kwestii moralno-etycznych
mają bardzo podobne o ile nie identyczne. W dzisiejszych czasach dominacji eurokołchozu można
a nawet trzeba na tym budować.

A ja nie ukrywam, że w UPR jedynie podobają mi się ich poglądy gospodarcze, z kwestiami moralnymi nie utożsamiam się... zreszą ogólnie nie lubię polityków, którzy próbują wojować w kwestiach moralności... LPR dla mnie jest partią populistyczno narodową, bez programu gospodarczego, UPR natomiast kojarzył mi się głównie z rozsądnym podejściem do gospodarki (co prawda nie śledzę tego co robia na bieżąco, jedynie raz na jakiś czas coś przeczytam i średnio regularnie czytam wypowiedzi JKM) o części narodowej i konserwatywnej w UPR nie słysze za wiele, więc może dlatego nie zraża mnie ona na razie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić wspólnej polityki gospodarczej Korwina (wszystko w prywatne ręce) i Giertycha (prywatyzacja to ostateczność). Poza tym wszystkie 3 ugrupowania za dużo rozmawiają o tak zwanych MEGA tematach zastępczych: aborcja i kara śmierci. Chociaż uprzedzając Splockyego o aborcji UPR mówi faktycznie niewiele. A temat służby zdrowia, mają takie wspólne stanowisko jak kibice Polonii i Legii W-wa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:31, Pablor napisał:

Ja przekonałem, że powinna głosować na PO, pełna demokracja, agresja zero. I nie straszyłem
tylko argumentowałem.

Miałem na myśli sygnaturkę kol. VaRIaTa.

@ kordzio1
W kwestiach moralnych nie chodzi o to, żeby komuś zaglądać do łóżka, tylko o to, żeby wyznaczyć prawnie nieprzekraczalne granice przyzwoitości i akceptacji indywidualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:14, reykan napisał:

Czyli w tej chwili uważasz, że ja, też młody człowiek, nie rozumiem co w polityce jest dobre,
a co złe, czy pan w garniturze spełni swoje obietnice, czy nie. Czy ci, którzy idą głosować
na PiS, są głupsi? Wątpię, bo wtedy musiałbyś obrazić chyba z pół narodu polskiego, a w tym
wielu młodych...

Chyba przeceniasz siłę PiS... nie tylko PiS, ale i chęć ruszenia tyłka do lokalu wyborczego naszego narodu...
A pan w garniturze i tak nie spełni swoich obitnic, wszyscy i tak po jakimś czasie o tym pozapominają... może i dobrze, bo gdyby mieli dać wszyscy tyle co obiecują, to pewnie w budżecie nie starczyło by kasy na wiele poza ta kiełbasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:38, Pablor napisał:

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić wspólnej polityki gospodarczej Korwina (wszystko w prywatne
ręce) i Giertycha (prywatyzacja to ostateczność).

Ja też nie. Na szczęście na tym nie mają zamiaru budować porozumienia. Chociaż Giertych ostatnio zaczyna prawić sensownie. Na marginesie: Roman również stawiał pierwsze kroki w UPR.

Dnia 01.10.2007 o 00:38, Pablor napisał:

Poza tym wszystkie 3 ugrupowania za dużo
rozmawiają o tak zwanych MEGA tematach zastępczych: aborcja i kara śmierci. Chociaż uprzedzając
Splockyego o aborcji UPR mówi faktycznie niewiele.

Bo co tu dużo mówić: aborcja jest be i kropka. Nie sądzę, żeby próbowali zaostrzać przepisy. Wydaje mi się, że są zadowoleni z obecnego status quo. Chodzi tu głównie o stawienie oporu zalewowi lewizny. Nie nazwałbym kary śmierci tematem zastępczym. Chyba, że obronę resztek cywilizacji europejskiej, sprawiedliwości i poszanowania dla prawa można nazwać tematem zasępczym.

Dnia 01.10.2007 o 00:38, Pablor napisał:

A temat służby zdrowia, mają takie wspólne
stanowisko jak kibice Polonii i Legii W-wa.

Patrz punkt 1. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:39, Splocky napisał:

@ kordzio1
W kwestiach moralnych nie chodzi o to, żeby komuś zaglądać do łóżka, tylko o to, żeby wyznaczyć
prawnie nieprzekraczalne granice przyzwoitości i akceptacji indywidualności.

Łóżko to zbyt duże ograniczenie, nie lubie polityków gadających o moralności, bo to dla mnie jak k*** gadająca o zaletach życia w cnocie. Moralność o ile nie mamy tu na myśli rzeczy podstawowych w stylu nie przekupstwu, przemocy itd. to dla mnie indywidualna sprawa każdego człowieka, po prostu nie lubie ingerencji państwa w ludzką moralność, przekonania, czy wiarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:49, Pablor napisał:

> Uratuj Polskę! Schowaj babci dowód w dniu wyborów!
>
> Nic dodać nic ująć.

Na kogo głosujesz ?


Zastanawiam się. Wszystkie główne partie miały już okazje się skomproitować podczas rządów.
Z nowych opcji nie ma nic ciekawego.
Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 00:45, kordzio1 napisał:

Łóżko to zbyt duże ograniczenie, nie lubie polityków gadających o moralności, bo to dla mnie
jak k*** gadająca o zaletach życia w cnocie. Moralność o ile nie mamy tu na myśli rzeczy podstawowych
w stylu nie przekupstwu, przemocy itd. to dla mnie indywidualna sprawa każdego człowieka, po
prostu nie lubie ingerencji państwa w ludzką moralność, przekonania, czy wiarę.

100% zgody. Bo przecież o to chodzi. O wolność w ramach prawa. Nikt Ci nie ma prawa wchodzić z butami w Twoje życie.

@ T34
I pomyśleć, że wg GS''a masz 31 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2007 o 00:53, Splocky napisał:

@ T34
I pomyśleć, że wg GS''a masz 31 lat...


Po trzydziestce nie można mieć poczucia humoru?
Chociaż patrząc na na obecny rząd to być może rzeczywiście powinno się zapłakać.
Teoretycznie gorzej już być nie może i właściwie to mało kto potrafiłby kompromitować Polskę bardziej na arenie międzynarodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować