Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

>

Dnia 13.10.2007 o 22:02, Luke Shadow napisał:

Wiesz, warunki dyktuje zwycięzca, jeśli PO chciałoby coś zmieniać w tym kraju, to by zgodzili
się na tego marszałka sejmu.

>

Dobrze, że PO się na to nie zgodziło teraz po dwóch latach gdy PiS skompromitował się totalnie rządził z ludźmi którzy się do tego nie nadawali - ludzie zobaczyli o co chodzi tej partii, nie o kraj a o utrzymanie władzy za wszelką cene.

>

Dnia 13.10.2007 o 22:02, Luke Shadow napisał:

Mosty wzdłuż Wisły to wymysł PiS, ale nagonka PiSu na bogatych obywateli na najszczersza prawda!
Bardzo dobrze, że wzięli się za korupcje, a takie głupoty to opowiadają ci, którzy się ich
boją. I są już z tego pożytki, vide sprawa z jakimś tam chirurgiem (chociaż cała opozycja Ziobry
się ''czepiała'').

>

Tak oni zabrali się za korupcje, umkneło Ci niestety, że oni ją najpierw stworzyli - A teraz bohatersko tępią tych z którymi rządzili ;) Jarek ma obsesje kontroli, jak by mógł to w każdym domu w Polsce była by kamera ;)

I dobrze, stary że nie możesz głosować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 21:51, Ranthar napisał:

> Ale lepiej aby teraz PO
P******* Oszołomy;)
> wygrało. PiS (Piwo i Seks) pokazało na co ich stać (HOMOTUBISIE
To był LPR...

Ale pod rządami PiS-u...

Dnia 12.10.2007 o 21:51, Ranthar napisał:

> I SEKS AFERA!)
To była Samoobrona...

Ale poz rządami PiS-u...

Dnia 12.10.2007 o 21:51, Ranthar napisał:

> i teraz pora aby PO się wykazało.
Irlandia nad Wisłą! Yeah!

Jednym nie szło dajmy szansę innym, niech oni się wykażą. Tylko tak można dojść do tego która partia najlepsza jest.

Dnia 12.10.2007 o 21:51, Ranthar napisał:

> Jeżeli ludzie znowu będą głosowali na PiS to się
> chyba zastrzelę!
Strzelaj do mnie!
> Przecież to właśnie dzięki nim mamy te wczesne wybory. Po co głosować na rząd
> który nie potrafi rządzić państwem??
Wczesne wybory mamy przez nieudolnych partenerów koalicji. PiS chciał koalicji z PO, ale oni
oczywiście "nie, nie".

Nie podobały im się rządy PiS-u więc się nie zgodzili. Zresztą kto by się zgodził? Polityka to rywalizacja a w rywalizacji się nie poddaje. Chociaż dla dobra kraju mogli... ale nie. W kraju było źle więc się nie zgodzili.

Dnia 12.10.2007 o 21:51, Ranthar napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak można głosować na PiS. Czy ludzie nie widzą tego co się działo przez dwa lata? Jak można głosować na partię, która tak beznadziejnie rządziła krajem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 22:05, Luke Shadow napisał:

> A na kogo chcesz głosować?
Ja nie mogę głosować, ale pewnie głosowałbym na PiS. Chociaż z LPR to na przykład Wierzejskiego
lubię. :D

Cieszymy się, że nie możesz. Obłudnicy mają jeden głos mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 22:36, Mc Verti napisał:

Tak się zastanawiam jak można głosować na PiS. Czy ludzie nie widzą tego co się działo przez
dwa lata? Jak można głosować na partię, która tak beznadziejnie rządziła krajem?

hehehe... ja wiedzialem dwa lata temu ze tak beda wygladaly rzadu PiS... ale nieeee mohery wygrały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 22:36, Mc Verti napisał:

Tak się zastanawiam jak można głosować na PiS. Czy ludzie nie widzą tego co się działo przez
dwa lata? Jak można głosować na partię, która tak beznadziejnie rządziła krajem?


Propaganda? Bo innego wytłumaczenia nie widzę. Wmawia sie ludziom różne głupoty, a ludzie w to wierzą. Bo wystarczy spojrzeć na najnowszy spot PiS, o prywatyzacji szpitali. Żaden normalny człowiek (przez PiSowców nazwany byłby zapewne wykształciuchem) nie uzna że tak wygląda prywatna służba zdrowia. Ale w półminutowym spocie to można pokazać jak pomysły przeciwnika są złe (opłacenie przyjazdu karetki w tym przypadku), a PO będzie miało problem z wytłumaczeniem w pół minuty, że PiS brednie prawi i tak prywatna służba zdrowia nigdy wyglądać nie będzie.

A łatwo grać na ludzkich obawach, szczególnie gdy się wie, że ludzie racjonalnych argumentów do siebie nie przyjmują (i to nie tylko chodzi o sprawy wyborcze, wystarczy spojrzeć jakie czasem są bunty gdy się stawia nową stacje bazową, a najbardziej protestują ci co się z komórką nie rozstają i po pół godziny dziennie gadają).

Łatwo powiedzieć podwyższymy zasiłek dla bezrobotnych (gdy tych mnóstwo), zabierzemy bogatym zwiększając im podatki (gdy spory odsetek społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego). Ludzie to łapią, się nie zastanawiając nad tym. No i dochodzi sprawa ojca dyrektora, ale o tym to już pisać nie będę.

Żeby to zmienić to trzeba kształcić, kształcić i jeszcze raz kształcić. Tak aby każdy obywatel miał własne zdanie, nie skupiał się tylko na tym co mówi jedno radio, czy jedna telewizja czy jedna gazeta. Trzeba poznać różne punkty widzenia, ale po co, skoro można być jak ta owca i podążać za baranem, bez myślenia po co, byle nie trzeba się było wysilać. Niech ktoś pracuje i myśli za nas, nam trzeba tylko "chleba i igrzysk"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 22:51, Feniks napisał:

Żeby to zmienić to trzeba kształcić, kształcić i jeszcze raz kształcić.


Tylko żeby to robić trzeba mieć porządnych nauczycieli, a w naszym kraju bardzo częste jest bycie nauczycielem z powodu braku innych opcji/pomysłów na życie (nie obrażając nauczycieli z powołania)...
W liceum większość nauczycieli była świetna - dlaczego? Bo byłam w elitarnej szkole i dyrektorce zależało na tym, by ściągnąć najlepszych... Moja siostra ma w gimnazjum nauczycielką historii, którą być nie powinna - szerzy zawiść i zazdrość i do tego jest strasznie wredne - trudno, żeby była dobrym przykładem dla gimnazjalistów - póki to się nie zmieni trudno o ludzi, którzy będą mieli własne zdania, a nie będą brać na poważnie wszystkiego co im się nawinie...
Co do PiSu i jego przekłamań - bardzo mało osób jest na tyle wykształconych, żeby rozumieć i nie bać się zmian... I do tego wykształcenie ekonomiczne też nie jest bardzo powszechne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:00, .Sabina. napisał:

> mało osób jest na tyle wykształconych, żeby rozumieć

I do tego wykształcenie ekonomiczne też nie jest bardzo powszechne...
co fakt to fakt... humanistow za to przepelnienie:) ale jedno jest pewne studenci niekoniecznie ekonomii ale i innych odleglych kierunkow szybko sie zorientowali co sie dzieje... to sie dotyczy w ogole polskiej inteligencji. sa jednak ludzie (szczegolnie mieszkajacy na wsiach) którzy sa bardzo podatni na propagande... i to co ladniej dla nich brzmi jest dobre... a jak jest w istocie... rzeczywistosc zazwyczaj drastycznie sie rozni od "kielbasy przedwyborczej"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 13.10.2007 o 23:00, .Sabina. napisał:

Tylko żeby to robić trzeba mieć porządnych nauczycieli, a w naszym kraju bardzo częste jest
bycie nauczycielem z powodu braku innych opcji/pomysłów na życie (nie obrażając nauczycieli
z powołania)...
W liceum większość nauczycieli była świetna - dlaczego? Bo byłam w elitarnej szkole i dyrektorce
zależało na tym, by ściągnąć najlepszych... Moja siostra ma w gimnazjum nauczycielką historii,
którą być nie powinna - szerzy zawiść i zazdrość i do tego jest strasznie wredne - trudno,
żeby była dobrym przykładem dla gimnazjalistów - póki to się nie zmieni trudno o ludzi, którzy
będą mieli własne zdania, a nie będą brać na poważnie wszystkiego co im się nawinie...
Co do PiSu i jego przekłamań - bardzo mało osób jest na tyle wykształconych, żeby rozumieć
i nie bać się zmian... I do tego wykształcenie ekonomiczne też nie jest bardzo powszechne...

>

Istnieją ludzie którzy nienawidzą systemu edukacji w tym kraju [ tak jak ja xD ] I nauczyciel czy dobry czy zły nigdy mnie nie obchodził. Jeśli coś mnie interesowało uczyłem się nie patrząc na to jaki idiota mi dany przedmiot wykłada. Miałem z tego powodu troche problemów z LO bo całkowicie ignorowałem całą kadre nauczycielską i starali się mnie za wszelką cene usadzić ;) Reasumując jak ktoś chce się uczyć bedzie się uczyć niezależnie od warunków, no chyba że ktoś nauczycieli traktuje jak wszystko wiedzące wyrocznie. Ocena nigdy nie jest adekwatna do wiedzy ucznia. Patrz z polskiego na maturnalnym ze złośliwym uśmiechem polonistka postawiła mi 2 z matury roz 85% ;) Olać oceny zdać mature xD

Niestety tutaj dalej ludzie gorzej wykształceni są przekonani o nieomylności wodza narodu Jarka i nie chciał bym straszyć ale to się nie zmieni jeszcze przez wiele lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi nawet nie chce sobie zadać trudu by pomyśleć, starać sie zrozumieć - to za dużo kosztuje (czasu i nie tylko...) - wielu po prostu przyjmuje wszystko to co mówią, a że to nie jest prawda? - no cóż to już inna sprawa...
Co do ludzi mieszkających na wsi - bardzo często mają gorszy dostęp do edukacji niż ci mieszkający w miastach, do tego bardzo często praca w szkole na wsi jest traktowana jako zesłanie (nie dla wszystkich, ale...) - jedna nauczycielka (znajoma) - mając 5 dzieci w drugiej klasie szkoły podstawowej nie może sobie z jednym poradzić - i dziecko przynosi do domu uwagę "przez całą lekcję X nie dopuścił mnie do głosu" - czy to jest normalne? W miastach dzieci potrafi być ponad 20 w jednej klasie i nauczyciel musi sobie z nimi radzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 22:36, Mc Verti napisał:

Tak się zastanawiam jak można głosować na PiS. Czy ludzie nie widzą tego co się działo przez
dwa lata? Jak można głosować na partię, która tak beznadziejnie rządziła krajem?

Właśnie, o tym mówiłem post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zły nauczyciel może Cię skutecznie zniechęcić do danego przedmiotu...
Co do nauki na własną rękę - żeby to robić musisz mieć dużo samozaparcia - więc gratuluję - mi generalnie nie chce się uczyć... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:00, .Sabina. napisał:

> Żeby to zmienić to trzeba kształcić, kształcić i jeszcze raz kształcić.

Tylko żeby to robić trzeba mieć porządnych nauczycieli, a w naszym kraju bardzo częste jest
bycie nauczycielem z powodu braku innych opcji/pomysłów na życie (nie obrażając nauczycieli
z powołania)...


A to się zgadzam. Ale PiS się tym nie przejął. Reforma szkoły polegała na zakładaniu coraz większych pęt na uczniów, zamiast przyciągnięciu nauczycieli z powołania.

Dnia 13.10.2007 o 23:00, .Sabina. napisał:

Co do PiSu i jego przekłamań - bardzo mało osób jest na tyle wykształconych, żeby rozumieć
i nie bać się zmian... I do tego wykształcenie ekonomiczne też nie jest bardzo powszechne...


Ale do tego nie trzeba być jakoś specjalnie wykształconym Zwykła szkoła średnia wystarczy, tylko potrzeba dobrych nauczycieli jak wcześniej wspomniałaś. A z wykształceniem ekonomicznym też by można poprawić. W końcu jest teraz coś w stylu przedsiębiorczości. Ale zamiast uczyć tam czegoś przydatnego to uczą jak sie pity wypełnia (co i tak się po roku zmieni), bądź jak założyć firmę (i się męczy biednych uczniów milionami przepisów i papierków których muszą przypilnować, żeby móc legalnie ludziom pokoje tapetować), zamiast pokazać na przykład czym różni się gospodarka liberalna od socjalnej. No i niby mamy co drugiego studenta na zarządzaniu i ekonomii, ale to też często jest kierunek wybrany z przypadku (bo wydaje się być prosty). No a ci co jednak coś potrafią to potem wyjeżdżają, bo wiedzą, ze w tak zarządzanym kraju się nie rozwiną, a nawet jak im się uda, to zabierze im się ich prace, żeby finansować kolejną kampanię, jacy to my jesteśmy dobrzy dla ludzi.

Ale jedyne co nam pozostaje to pójść i zagłosować na ludzi którym zależy trochę na kraju a nie tylko na władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:15, .Sabina. napisał:


zgadzam sie... a jak pamietam jak bylem w klasie liczaca cos kolo 30 osob to wtedy zaczyna sie "zabawa"... a kilka osob z patologicznych rodzin dorzucic i nauczyciel ma nie lada problem. ale coz zrobic... Polacy musza sie nauczyc dbac o swoje interesy i bardziej interesowac sie tym co ma wplyw na ich zycie. niektorzy wychodza z zalozenia ze ich glos nic nie da. i tak lepiej nie bedzie wiec niech sie dzieje co chce. jak dla mnie taka postawa jest naganna... bo wg mnie obowiązkiem kazdego Polaka jest oddac swoj glos w wyborach bo to my sami decydujemy o przyszlosci naszej ojczyzny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak jest? bo w większości wypadków nie opłaca się być ani nauczycielem, ani urzędnikiem niektórych instytucji państwowych... Często zostają nimi, albo idealiści, albo nieudacznicy, którzy nie potrafili znaleźć sobie lepszego zajęcia i swe gorzkie żale wylewają na uczniów i zabijają swoje kompleksy udowadniając im, że oni są gorsi niż on. Największą bzdurą w tym spocie PiSu jest to, że odpaństwowiona służba zdrowia jest kolejnym ogniwem korupcji, kiedy to zawsze państwo generuje korupcję. Tam gdzie więcej zależy od urzędnika, tam jest więcej korupcji, ludzie tam chcą zapłacić za pewne "uproszczenia" lub załatwiają je po znajomości, gdzie w normalnym trybie jest to zbyt skomplikowane i zajmuje zbyt wiele czasu. Ale może to przemyślana strategia PiSu, w końcu ich niby największym sukcesem i czymś co największe poparcie im przysparza jest walka z korupcją, a im więcej korupcji, tym więcej sukcesów CBA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:19, .Sabina. napisał:

Ale zły nauczyciel może Cię skutecznie zniechęcić do danego przedmiotu...
Co do nauki na własną rękę - żeby to robić musisz mieć dużo samozaparcia - więc gratuluję -
mi generalnie nie chce się uczyć... ;)

o tak... nauczyciele czesto mowia ze uczen nie chce sie uczyc i tyle. a tu zdarza sie (nie twierdze ze tak jest zawsze) iz jest w tym takze wina nauczyciela. to w jaki sposob przyswajamy sobie wiedze, czy w ogole ja przyswajamy ja zalezy od zainteresowania ucznia danym tematem. a niektorzy z nauczycieli traktuja to juz jak rutyne. a efekty sa jakie sa... uczen nie polubi takiego przedmiotu na pewno... a na przyszlosci moze sie to odbic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 23:19, .Sabina. napisał:

Ale zły nauczyciel może Cię skutecznie zniechęcić do danego przedmiotu...
Co do nauki na własną rękę - żeby to robić musisz mieć dużo samozaparcia - więc gratuluję -
mi generalnie nie chce się uczyć... ;)


Może na początku przygodny z wspaniałym systemem edukacji tak, ale później już w LO mniej więcej wiesz co Cię interesuje a co nie, sztuka właśnie polega na samozaparciu i ignorowania złośliwych i często płytkich komentarzy belfrów czy ich klasowych pupilków ;)

A gdzie jak ktoś chce coś wiedzieć sam poszuka odpowiedzi i nie będzie tego traktował jak nauke tylko inwestowanie w siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zarządzanie" dla wielu ludzi wydaje się być łatwym kierunkiem - tylko często się zdarza, że nie zdają sobie sprawy co ich tam czeka i po 1 roku - po spotkaniu z matmą i mikrą rezygnują ze studiów (przynajmniej u mnie, na AE tak jest) - co do tego samego kierunku na np. UAMie - wygląda to zupełnie inaczej (mam kolegę na tym kierunku) - generalnie nic tam nie robią, godzin mają bardzo mało, materiału nie przerabiają nawet połowy tego co my...
Co do przedsiębiorczości - na tym przedmiocie w szkole młodzież uczy się wielu zbędnych rzeczy i jak mówiłeś można by to zmienić - ale to już któryś z polityków musi wyrazić chęć... A jak na razie się na to nie zanosi...
Co do wyborów - ja na pewno na nie pójdę - razem z mamą i siostrą - nie mogę powiedzieć, że mam kandydatów, którzy mają same zalety i co do których jest mocno przekonana ale nie zamierzam zmarnować mojego głosu i zagłosuję na mniejsze zło - czyli na PO (najbardziej odpowiada mi ich program dot gospodarki i innych rzeczy...) No i zresztą uważam, że jedynie oni maja szansę przeciwstawić się PiSowi i wygrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować